PDA

Pokaži Full Verziju : Roland FA 06 poslusajte


ivangajic01
24.10.2015, 02:36
Pozdrav kolege postovane.Jedan sam od malobrojnih vlasnika ove klavijature pa bih zeleo da sa Vama podelim svoje utiske o ovoj spravici.Hvala Vam na paznji i odvojenom vremenu!https://soundcloud.com/ivangajic01/roland-fa-06-demo

Boban010
24.10.2015, 13:32
Odlicne boje,daj sad nam kazi jesu li to neke boje iz dodatnih prosirenja ili ima mogucnost ubacivanja pojedinacnih semplova iz istih po zelji?
Moje misljenje je da je to odlican sinth ali definitivno preskup.

NordX
24.10.2015, 14:49
Odlicno!!!! Kog formata su Semplovi?Gde se moze kupiti FA06 i po kojoj ceni?

ivangajic01
24.10.2015, 16:02
Sve su fabricke boje,nema on semplove.Cene imate na netu.
Dodato:
Ucitana su dva virtuelna slota,World i Complete orchestra sa Axial sajta.Synth je po mom misljenju odlican,ima tri vrste sinteze,super natural,analogiju i waweforms sa XV5080.Deo boja je radio Rade iz Kladova,pa sam posle radio jos nesto.Ovo je deo seta,a postavicu i drugi deo kad dobijem sansu.
Dodato:
Semplovi se koriste
samo za padove,ali on ima u sebi toliko fabrike da meni licno nisu potrebni.
Dodato:
Sve su fabricke boje,nema on semplove.Cene imate na netu.

Morison
24.10.2015, 17:44
Bravo!

sale_band
25.10.2015, 17:40
Odlicno!


Sent from my iPhone using Tapatalk

josipv
27.10.2015, 00:16
Znaci ovo su u biti boje iz balkan seta koji se nalazi u klavijaturi?

rolandx
27.10.2015, 07:27
Bogami... lepo to zvuči. Čoveku ništa više od toga nije ni potrebno. U suštini, poslagati još terce od igle do lokomotive sa ovim što sam čuo, koja violina, flautica.... i puna kapa. Lepo zvuči. Mada treba i zagrejati stolicu za ovakav set.... A kreće se od nule. Isplati se. Svaka čast

Mafia
27.10.2015, 09:58
Svaka cast!

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

ivangajic01
27.10.2015, 10:39
Nema Balkan set u FA 06,ovo je uradjeno od njegovih ROM waveforma.Koncipiran je kao Integra 7.

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

sale_band
27.10.2015, 12:53
Malo je falilo da kupim Fa06, ali sam odustao zbog navigacije i delimicno zbog kvaliteta same izrade instrumenta.
Ovo zvuci super!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

ivangajic01
27.10.2015, 14:03
Malo je falilo da kupim Fa06, ali sam odustao zbog navigacije i delimicno zbog kvaliteta same izrade instrumenta.
Ovo zvuci super!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja sam svirao na mnogo Rolandovih klavijatura(sve od XP serije,sve Fantome ,Juno Di,JV seriju)i mogu da kazem da je FA najkompletniji synth od svih navedenih modela.Ima odlican Super Natural bubanj,16 ch sequencer,audio ulaze i individualni izlaz pored L/R.Izrada je mogla biti i bolja,ali ono sto ova spravica pruza je meni bilo najbitnije.Lak je za editovanje i mnogo toga pruza samo treba vremena i ideja.Hvala vam na paznji i slusanju.

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

dmmacak
27.10.2015, 14:47
Bas i kontra bas po mom ukusu.Probao sam klavijaturu u radnji prosle godine, do duse 5 min, mislim i da su mu dirke ok. Mozda budem pazario jos se dvoumim. posto sam imao do sada korgove workstatione nije mi poznato kako se kombinuju boje, kao kombinacije kod korga,

josipv
27.10.2015, 16:03
U biti to su boje sa onih prosirenja koja se mogu skinuti sa stranice i koja se mogu ubaciti po u nju?
Dodato:
Imam sad u ponudi jedan za dobru cijenu,ali se dvoumim dali da prodam Triton Studio i uzmem ga ili ne...
Imam sam i Fantom xa i X i G6 i znam kako funkcioniraju,ali se bojim da necu izvuci iz njega ono sto bih htio...
Uffff....

ivangajic01
27.10.2015, 16:44
Josipe,sa prosirenja World su tamburice,buzuki,a sa Orchestrala je Kontrabas,ostalo su boje koje poseduje synth standardno.

Mafia
27.10.2015, 17:35
Kolega, ako nije problem da podjelis sa nama koje su boje (naziv) u pitanju i sta si im (za Boga miloga) uradio da ovako opasno zvuče? 😮

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

ivangajic01
27.10.2015, 20:11
Pozdrav Mafia!!!Nista specijalno,synth zvuci cim ga upalis kako treba.Samo se malo treba igrati njime.

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

striphio
09.11.2015, 18:36
Super ovo zvuči. Premišljam se da kupim fa06, ono što mi je problem je što nemam nigdje blizu Sarajeva da isprobam klavijaturu da vidim kakva mu je dirka. Ovo sve više manje znam otprilike ali dirku ne mogu znati dok nebi probao. Ako možeš da nešto kažeš o dirkama... kakve su i čemu su slične.... u odnosu na fantom, korg neki ili šta već.

miki2008
09.11.2015, 19:02
Super ovo zvuci... I pohvale za svirku

ivangajic01
10.11.2015, 01:42
Pozdrav kolega,dirke su slicne kao na juno di,sto je najbitnije,boje izlaze dobro ,tako da dirka nije najbitniji faktor.

radisadv1205
10.11.2015, 23:23
Na osnovu ovog snimka za moj ukus klavir, hammond, harmonika i violina ne zvuce dobro (mozda gresim, verovatno moze i bolje da se uradi), ostalo je za svaku pohvalu!

striphio
01.12.2015, 17:02
Čujem imaju i terce na snimku. Pitanje u vezi terci je na koji način se prave? Ne mislim na detaljno objašnjenje već dali je na neki "normalni" od rolanda predviđen fazon preko user skala ili skično, ili se mora ono nešto slagati ton po ton od 16 boja.... pa tamo vamo... jeli komplikacija... ima li kakvih ograničenja što se terci tiče, mogu li se transponovati, da je po cijeloj klavijaturi.... ?

wladymeer
01.12.2015, 23:21
Ima user skala, samo što za razliku od KORGa user skala ima detune do pola tona max gore i dole. Što znači u praksi moraš "terca" farbu u startu da namestiš detune na +50 (ako je osnovni transpose na farbi +3 npr.) pa onda u skali da redjaš svaki ton na +50 (za +4) ili -50 (za +3) po potrebi.

Samo pravljenje skale je dosta zgodno i pregledno.

Terce se mMogu transponovati, ali isključivo preko global transpose, transpose koji se nalazi na klavijaturi ili ne funkcioniše ili ja nisam uspeo da ga nateram da transponuje tercu. Jedini problem sa global transposeom je što je global meni malo "zakopan", nije na "jedan klik".

Alternativa koja bi funkcionisala za živu svirku jeste da na S1 i S2 tastere dodeliš global transpose funkciju ali nisam proverio da li pokazuje koliko si podigao/spustio.

striphio
02.12.2015, 02:02
Hvala na odgovoru. Čudno je to oko transponovanja. Koliko sam razumio transpose tasteri na klavijaturi ne mogu transponovati tercu u studio setu, dok za ostale studio setove radi normalno?

wladymeer
02.12.2015, 03:09
Da. Opet uzmi sa rezervom, možda postoji neko podešavanje koje nisam provalio, ali transpose tasteri deformišu harmonsku strukturu dok global transpose ne deformiše i može se dodeliti na S1 i S2 tastere.

Pretpostavljam da je to neki Rolandov standard pa možda ljudi koji imaju Fantome mogu da pripomognu?

ivangajic01
02.12.2015, 03:31
Pozdrav ljudi,ja ne koristim transpozer na klavijaturi pa ne mogu pomoci oko toga,ali 512 usera je vise nego dovoljno da se spakuju terce iz svih tonaliteta.Sama postavka kod terci je vrlo jednostavna i moze se po zelji namestiti,za svaki part drugacije,treba samo pustiti masti na volju.Ima li jos neko ko koristi FA 06 za tezgarenje ili sam jos uvek usamljen?☺☺☺☺

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

striphio
02.12.2015, 17:36
Da nema negdje u meniju da se podesi na general ili za midi ono postmidi kao na tritonu što ima?

wladymeer
02.12.2015, 23:37
Tražio sam to kada sam isprobavao FA-06, nisam našao.

andjela987
05.07.2016, 14:10
E ljudi sta se desava,jel prica o Fa06 zavrsena? Ajde malo vlasnici ove sprave.Šta može ,šta nemože,na svirkama kako se ponaša itd?

tihi05
26.08.2016, 07:36
Pozdrav kolege postovane.Jedan sam od malobrojnih vlasnika ove klavijature pa bih zeleo da sa Vama podelim svoje utiske o ovoj spravici.Hvala Vam na paznji i odvojenom vremenu!https://soundcloud.com/ivangajic01/roland-fa-06-demo
Pozdrav je li ovo na pocetku funki bas iz prosirenja ili ?
Dodato:
Pozdrav je li ovo na pocetku funki bas iz prosirenja ili ?

Pozdrav svima... Trebam tambure i harmonike za FA06. Ako tko ima to dobro odrađeno neka se mi javi.

NeX007
07.09.2016, 20:49
Evo i ja da se pridruzim "bandi" :D uzeo sam fa08 ...doduse ne za tezgarenje nego za svoju dusu... Ivane ,odlicne su ti boje u klavijaturi. Pozz

striphio
25.01.2018, 22:54
Čitao sam dosta komentara na netu da je kod ovog fa07 mnogo dobra polu-otežana sint dirka. Da je đe probati...
Zna li ko kako se ponaša sa midi komandama... dali npr može slati expression i primati master transpose poruke? Nešto razmišljam da bi mi fino legla uz Pa4x.

SaleSynth
23.02.2018, 12:30
Ako sam dobro razumeo,a procitao sam pazljivo,klavijatura nema sempler,ne moze ni da skladisti semplove,vec samo,kako bih nazvao 'boje' za Axial?
Da ne otvaram novu temu,postavicu pitanje ovde,nadam se da administracija foruma nece zameriti.
Juno DS moze da primi 128 MB semplova koje zelite da ubacite,nije ogranicen samo na Axial?
Jupiter 80,trenutni 'flagship' Rolanda isto je ogranicen samo na Axial,bez mogucnosti da primi,da se tako izrazim 'obicne' semplove?Da li sam dobro sve razumeo?
Zadnji Roland koji sam imao bio je Fantom G6,bio sam jako zadovoljan,sad od Rolanda imam EA7,klavijatura mi je odlicna,odlicne boje ima u fabrickoj postavi bukvalno sve sto treba za narodnu muziku,ali ima i sempler i 128MB mesta za semplove.
Tako da mi nije najjasnija relacija,da najskuplji proizvod,i proizvod srednje klase nemaju ono sto ima najjeftiniji(u ovom slucaju Juno DS),naravno ponavljam pod uslovom da sam ja sve to dobro shvatio.