PDA

Pokaži Full Verziju : Roland E50


NeXsO88
20.11.2007, 13:46
Pozdrav kolege,citao sam negde da roland e50 ima mogucnost da izvuce iz midi fajla ritam pa ako neko zna molio bih za pompc da mi objasni postupak?Unapred Hvala!!!

BasariStudios
20.11.2007, 14:33
To moze i najprostiji sint na svetu, ne samo E-50, sto znaci svaki sint.
Kako na E-50 ide tacno ne znam al postupak je svugde isti, ides na SEQ
i izbrises ostale trake i samo ostavis ritam.

NeXsO88
20.11.2007, 14:36
Hvala!!!

neconix
20.11.2007, 19:16
Pozdrav!
To ti je u stvari cuveni styleworks u malom,tj. style converter u E-50!Ne znam tacno postupak napamet jer sam se malo igrao sa tim,ali cu ti napisati cim budem pored klavijature!:D

Nedime mislim da nisi u pravu kad kazes izbrises ostale trake i ostavis samo ritam,kako ces posle taj ritam sacuvati,kao ritam a ne ako midi fajl.Nisam siguran da bas svaki sint ima tu opciju,ispravi me ako gresim!

Mico23
20.11.2007, 19:29
Ne moze svaki synth roland g-1000 ima tu opciju preko seq a g-800 nema e-50 moze isto da vadis ritam iz file.pozdrav

neconix
20.11.2007, 22:30
272829

1.Biras traku koju ces da izdvojis za ritam i ides na convert
2.Biras od kojeg takta do kojeg ce da se ponavlja ta sekvenca u ritmu
3.Biras da li ce to sto si odabrao da ti svira u duru,molu,7 ili sve zajedno
4.Biras koji deo u ritmu ce to da ti svira intro,main,fill,end......
5.Biras trake i ponavljas ceo postupak
i na kraju execute i to ti je to!
Jedino sto nisam siguran je da li posle svakog postupka moras da ides na execute ili mozes execute na kraju,kad sve odradis.
Proveri!
Jebi ga ovo je nesto na brzinu,ako ti je nesto pomoglo javi!:D

NeXsO88
20.11.2007, 22:49
Jesam Druze uspelo je.Extra,Hvala ti puno!!!!

milanbugi
20.11.2007, 23:40
Gde si druze nema te. Kako ti se svidjaju stilovi koje sam ti poslao. Nadam se da ti neki moze koristiti. Ja sam na catu ako hoces da procaskamo. Vidim da se dosta zalazes i pomazes sto se tice nasih rolanda.

BasariStudios
20.11.2007, 23:55
Neco, zamene RITAM je jedna stvar a za vas druga stvar. Za mene RITAM je samo RITAM
kad bubnjevi udaraju bez nikakvu pratnju. U profesionalnom svetu to se zove RITAM sad
sta vi mislite sa RITAM ja ne mogu nagadjat nego znam samo ispravno sta znaci a ne ko
sta misli. On je rekao kako od MIDI moze da izvadi samo ritam i ja sam mu dao tacan
odgovor, a to moze svaki sint onako kako sam ja objasnio.
Sad sta vi mislite sa RITAM onda je to nesto sasvim drugacije.

neconix
21.11.2007, 10:01
O.K. U redu je,ako ti tako kazes!
Mi i TI!!!???

NeXsO88
29.11.2007, 21:34
Poz kolege treba mi pomoc,imao sam nezgodu sa aranzerom pukle su mi tri dirke,pa nigde ne mogu da nadjem servis da ih popravim kazu nemaju dirke to se retko desava pa pukne ovo ono.ja sa iz Sombora pa ako neko zna gde bi mogao to da sredim ili samo da narucim dirke?Unapred Hvala!!!

neconix
30.11.2007, 09:43
Bele ili crne?

NeXsO88
30.11.2007, 12:32
Bele ili crne?

Dve bele i jedna crna (A,B,H)!

kreso
30.11.2007, 12:44
Kolega, ajd se raspitaj u generalnom distributeru ili kod zastupnika Rolanda za Srbiju.
To je novi model Rolandova aranžera i MORAJU imat u servisu rezervnih djelova minimum još pet godina po prestanku proizvodnje pojedinog modela, a koliko ja znam E-50 se još uvjek proizvodi.
Samo da ti napomenem, morat češ kupiti komplet cijele oktave dirki. Nečeš moči kupiti samo ove tipke koje ti fale tj koje su polomljene jer u kompletu dolazi cijela oktava, no taj višak možeš preprodati dalje ili imati za "zlatnu" (zlu ne trebalo ) rezervu.
Ako ti se ide do Zagreba mogu ti poslati br. telefona osobe koja kod nas popravlja Rolandove klavijature i koja sigurno ima rezervne djelove.

NeXsO88
30.11.2007, 13:04
Kolega, ajd se raspitaj u generalnom distributeru ili kod zastupnika Rolanda za Srbiju.
To je novi model Rolandova aranžera i MORAJU imat u servisu rezervnih djelova minimum još pet godina po prestanku proizvodnje pojedinog modela, a koliko ja znam E-50 se još uvjek proizvodi.
Samo da ti napomenem, morat češ kupiti komplet cijele oktave dirki. Nečeš moči kupiti samo ove tipke koje ti fale tj koje su polomljene jer u kompletu dolazi cijela oktava, no taj višak možeš preprodati dalje ili imati za "zlatnu" (zlu ne trebalo ) rezervu.
Ako ti se ide do Zagreba mogu ti poslati br. telefona osobe koja kod nas popravlja Rolandove klavijature i koja sigurno ima rezervne djelove.

Moze posalji mi broj imam dosta prijatelja u zg pa ce mi oni posati?

kreso
30.11.2007, 13:11
Poslao sam ti podatke u private sandučić

neconix
30.11.2007, 16:27
Pozdrav!!!!
Sad sam se cuo sa kolegom,moze na komad,samo cekam da mi javi cenu,posalji mi na PM broj telefona,pa se cujemo!!!Dobio sam i cenu,aj cujemo se!!!