PDA

Pokaži Full Verziju : Podešavanje Mikrofona


VUNIMRAV
01.10.2015, 20:01
Pozdrav forumašima!
Molio bih vas za pomoć,kratko,precizno.
Pevač i pevačica su kupili(napokon) nove mikrofone.Jedan je Shure beta BLX4 a drugi jeEw 135g3 senhaiser,s čijim podešavanjima nisam niako zadovoljan!
i zato molim za pomoć.
Ew135 ima na sebi mnogo za...cije digitalne,kako u najkraćim crtama da ga podesim,šta sa njegovim Eq?.Gledao sam tutoriale na Yt ali ovako će m biti brže.
Za shure isto tako-na ,na koji broj,mislim da je +10 - -10 da ga postavim i na pta da obratim pažnu.
Prvi ZH Ew ima takvu osetljivost da moram gein na mikseti PM1 smanjiti skroz ao on opet ubija a isto tako i šur samo nešto uči,huči...muka ljuta!!!!
Ako sam duplirao temu,oprostite,samo sam želeo na jednom mestu da imam odgovore11
Hvala!!!!

Hedonista
02.10.2015, 14:05
Shure na -10 ZH mora da ima neki gain na bazi...nadji ga i smanji... Feedback ti dosta zavisi od kutija kao i od miksete...znaci nije samo mic kriv. Po mom iskustvu PM1 je katastrofa...nije bio kad je izasao ali je vec sad matora sprava iskvarenog kvaliteta...dzabe remont. Taj problem koji ti imas sam nalazio samo na kecevima...na trojci na duplo vecoj snazi se nije nikad desilo. E sad vole pevaci malo da preteraju sa gain-om...malo vise... Moj savet, probaj te mikrofone na nekoj trojci i zx5 kutijama pa ces videti u cemu je problem ;)

Послато са HTC Desire 820 уз помоћ Тапатока

markovanila1978
07.10.2015, 23:51
Na sennheiseru na bazi imas af level njega smanjina -12,18,24 decibela sve dok vise ne bude pikovao na bazi.eq bi ja stavio na nulu takodje na bazi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

VUNIMRAV
08.11.2015, 15:45
Ponovo "muke po mikrofonu"!Bez obzira što je PM1 u pitanju,do pre mesec dana je starija jvarijanta PG radila dobro,i imala je na kućištu da se namesti osetljivost,ali ovaj novi BLX4 nema nigde ili bar ja ne vidim da se podesi osetljivost.Novodno da ima "auto gain",da li je to tako ili...?

velja87
08.11.2015, 22:44
Ako se dobro secam shure ima u MIKROFONU podesavanje gaina, a ne na bazi! Tamo iznad baterija bi trebalo da su dva dugmeta, pa kad drzis jedno 6-7 sekundi skines gain za -10 db.

gagan
09.11.2015, 01:30
marko , nazovi me . pa cu ti objasnim , mnogi se zavaravaju stim gain setup ,,, hahaha sve to radi ekstra , samo me nazovi ........

VUNIMRAV
09.11.2015, 20:43
Ako se dobro secam shure ima u MIKROFONU podesavanje gaina, a ne na bazi! Tamo iznad baterija bi trebalo da su dva dugmeta, pa kad drzis jedno 6-7 sekundi skines gain za -10 db.
Veljo,probao sam to,nisam primetio da se išta promenilo!!??