PDA

Pokaži Full Verziju : Solo ili ne?


smuchac
27.09.2015, 17:26
Poz raja. Kako imam S910 a para ni mrve,pitam jeli prijeko potrebno uzimati nesto za band ili da se krpam sa S910? Pune mi glavu da uzmem nesto a sad iljadu eura nemam ni pod razno. Gledao sam po yt i gledam motife,moxf i sl al brate,ja ne bih ako ne treba. Poceli smo nedavno nas cetvero (bass,bubanj,gitara i ja) nabadat pa.....

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

Fekete
27.09.2015, 17:40
ja bih savjetovao da ne srljaš u kupovanje nove kljave dok ne vidiš kako će se stvari u bandu odvijati i kolko će bit posla. Ako misliš da možeš odraditi posao i sa ovom, mislim da je bolje pričekati neko vrijeme nego se zadužit da bi uzeo još jednu kljavu. Pa kad posao krene i bude svirke lako je onda uzet još jednu kljavu.

velja87
27.09.2015, 17:42
NE!!! Aranzer je super i nista bolje ti nebi dobio za 1000 eura. Za neke mnogo vece pare da, ali opet niko to nebi skontao. U s910 imas sve sto ti je potrebno. Podelis lepo klavu, pa u levoj drziz tepih sa nekim pad-om, strings-om, orguljama, a za desnu mozes solo boje ili ukrase, sta vec zelis. Nista ti neces dobiti sa solo klavom. Na s910 imas virtual drawbars za Hammond, dobre klavirem strigs, SA sax i sta vec sve ne. Lupaju oni gluposti. Eventualno ako ti bas treba druga klava da uzmes neki Korg x5d, Roland juno d ili tako nesto sto je jeftin, a jako dobro radi posao. :)

casper
27.09.2015, 18:42
Dobro ti kažu momci, za probe s bandom će ti ovaj 910 u vrh glave. Ionako će se do iduće turističke sezone bend raspast pa će ti yamahica opet zatrebat. <:-P

smuchac
27.09.2015, 21:59
Tako i ja mislim i ne bih se želio zaduživati ako ne moram. Ima finih boja unutra,još poskidam s neta kakvu dobru i tu sam. Neka zasad stoji ovako, to šta ste rekli da će se band raspast je vrlo vjerojatno. =))

Dell
28.09.2015, 01:33
Ovisi o tome koji žanr sviraš, kakav si tip muzičara, a najviše naravno o budžetu.
Ako u tvome repertoaru sudeći po tvojoj lokaciji nema puno "ćirilice", onda će ti s910 apsolutno 110% odraditi posao.
Stvar je navike jedna ili dvije klavijature, puno je lakse svirati kad imaš dvije klavijature, doduše mora ti mozak malo brže i simulatno radit u tom slučaju. Tu je još i slučaj "vuče" na svirku, meni se jedva i Tyros nosi iz zgrade do auta :lol:
Doduše, tu je i onaj slučaj gdje moraš ispoštovati sebe i omogućiti sebi kao muzičaru maksimalne uvjete za dobar performans, tako da kad budeš u financijskoj mogućnosti, naravno uzmi bolju spravu kad budeš u mogućnosti, ali ne radi banda, nego radi sebe.
Znaš vjerojatno i sam slučajeve gdje se klavijaturisti bace na glavu da kupe vrh klavijaturu, a tamo gitarista svira na nekom kršu od 800 kuna, a bubnjar ponio od kuće Jupolove kante, a za činele uzeo od majke poklopce od express lonca.
Skupljaš pare, budeš strpljiv i dobro ti reče Casper :lol: :lol: :lol:

rolandx
28.09.2015, 08:45
Pune mi glavu da uzmem nesto

Baš me zanima šta ti to kolege predlažu da uzmeš, a obzirom da tek ,,počinjete" da se uvežbavate...? Koliko su kolege profesionalne ( u smislu iskustva, znanja, dugogodišnjeg rada...)? I što reče @Dell na čemu li oni sviraju....? OK nije problem. Kupi, ali kada zaradiš sa bendom duplo više nego što ćeš platiti workstation. Do tada PSR S910 ima toliko kvalitetnu ROM bazu sound-a, da se iz njega može izvući sve što ti je potrebno za bend. Uzgred ukoliko dugo imaš tu yamahu i znaš je kako diše, nema prepreka. Sa svakom drugom bi bio na početku i bilo bi ~X( ... jedno vreme.

tdamir66
28.09.2015, 09:49
ne bacaj novce dzaba,, za bend je više nego dobra .....
sada je došlo vrijeme svaku godinu dvije .... ulaganje tj. (bacanje novca)
jb. Aca L.je krenuo s e96 ,, a umirovljen s g800..... a utukao novca za petsto g1000 :lol::p

romario
28.09.2015, 12:09
Ma jok .

Ja sviram tyros2 godinama u bendu .
Nekada ponesem još nešto ,ali generalno on to sve pokrije .

E sad,ako si navikao na sempl tambure i harmonike ,onda je problem.

Ostalo sve ima u Yamahi .

smuchac
28.09.2015, 13:56
Kakva ćirilica. Rock i basta. Trebam dobar klavir,organ,trubu i strings i amen. :) Da zbog toga kupujem Norda...... :D

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

ffb
28.09.2015, 15:19
Kolega imas solidnu spravu,ali ako te zulja 500-600€ u dzepu mozda bi ti odgovarao Roland VR 09?Nije Nord Clavia po kvaliteti a ni po cijeni. Vjerojatno da taj model nije poznat kod nas , pogledaj malo na stranim forumima ili mi se javi na mail.
Pozdrav

nesaband
28.09.2015, 21:53
Kakva ćirilica. Rock i basta. Trebam dobar klavir,organ,trubu i strings i amen. :) Da zbog toga kupujem Norda...... :D

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

Ma to nije njihova stvar da oni biraju na kojem instrumentu ces ti da sviras.

Ako im se ne dopada tvoj instrument neka traze drugog klavijaturistu.;)

Mafia
28.09.2015, 22:40
Apsolutno se slažem sa nesaband ! Mislim da uopšte nije toliko bitno na čemu svirate (usput tvoja sprava je više nego solidna - blago rečeno) nego kako svirate, imate li energiju, možete li je prenijeti na publiku, koliko vam je ugodno da zajedno svirate uopšte.... To su po meni daleko bitnije stvari o kojima bih razmišljao. Kasnije, ako osjetis da ćeš više doprinijeti promjenom instrumenata onda počni razmišljati o tome, i dalje radi se o tome šta ti misliš da je ispravno. Na kraju ti uvijek bude "sam pao, sam se ubio".

Sent from my HTC One mini using Tapatalk

smuchac
29.09.2015, 08:30
Hvala momci,toliko mi je falilo da se smirim. Definitivno je ne bih uzimao. Bar ne jos...

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

romario
29.09.2015, 08:54
smuchac,

kolega,koliko dugo Ti sviraš...

Ne mogu da skontam sad na prvu,ali mislim da si dugo u ovim vodama ,
jel tako ?

rolandx
29.09.2015, 13:02
Ako im se ne dopada tvoj instrument neka traze drugog klavijaturistu.;)

Ili neka mu kupe =))

smuchac
29.09.2015, 13:23
smuchac,

kolega,koliko dugo Ti sviraš...

Ne mogu da skontam sad na prvu,ali mislim da si dugo u ovim vodama ,
jel tako ?
Sviram ja 15 godina vec pasivno a aktivno mozda 7 po svirkama. Nije da ne znam sta trebam ali su me umorili....

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

smuchac
06.12.2015, 23:56
Šta vam se čini od MO6? Vidim da samplove ne guta al vidim USB port,mogu li unutra trpat zvukove? Nije skupa a po youtubeu slušam i čuje se ok...