PDA

Pokaži Full Verziju : Roland Juno DS


Morison
15.09.2015, 11:22
Najava nove solo klavijature: Roland Juno DS. Editing kao u seriji Fantoma, a najvaznije za nas je da u ovoj klavijaturi, kao i u E-A7, imamo sve iz novog seta Balkan boja.
Judo DS izlazi u verziji od 61 i 88 dirki i bice pristupacne cene.

https://www.youtube.com/watch?t=1&v=fZcGx1VnYi4

http://www.roland.com/products/juno-ds61/features/

Boban010
15.09.2015, 19:41
Da li je isti sound engine u Juno ds i E-A7 kao u BK-9?

sxkn7
15.09.2015, 21:19
Lijepo je vidjeti da se Roland ne predaje. Ali oni koji imaju Fantoma, teško da će ga prodati da bi kupili ovu novotariju koja čak ima slabije specifikacije od
FA-06 / FA-08. Ovaj novi synth je više za nekog početnika kojem treba dobar a jeftin synth sa fabrički ugrađenim balkanskim bojama...

Boban010
15.09.2015, 22:54
Cisto skupljanje postova!X(
Opet sudite samo na osnovu izgleda,a kolko ja znam Roland nikad nije bio jeftin i cene klavijatura ne pisu u specifikacijama!

sxkn7
15.09.2015, 23:26
Ako misliš da ja "skupljam postove" da bi mi bio dodijeljen pristup download sekciji e onda se varaš ! Ja sam donirao po 10 EUR svake godine u zadnjih 5 godina (sve skupa 50 EUR) i imao bih pristup download sekciji na taj način i bez da napišem ijedan post. 10 EUR nije mnogo obzirom na činjenicu da je ovo izuzetan forum tako da se ja ne hvalim ali s druge strane sam siguran da ima mnogo članova koji nikad ništa nisu donirali, što ja opet s druge strane ne kritikujem, samo kažem...

Razlog zbog kojeg sam u zadnje vrijeme počeo da pišem više postova nego prije je to što me je bukvalno sramota da sam član skoro 6 godina a do sad sam napisao svega 45 postova. Sam sam došao do zaključka da bih trebao da budem aktiviniji na forumu ! Međutim ovo je već drugi put da me ti bez razloga kritikuješ !

Kažeš: "opet sudite samo na osnovu izgleda,a kolko ja znam Roland nikad nije bio jeftin i cene klavijatura ne pisu u specifikacijama!"

Prije nego što sam napisao svoje malo mišljenje o novoj Rolandovoj klavijaturi, nisam gledao samo izgled nego sam naravno gledao specifikacije i uporedio ih sa specifikacijama FA-06. Također sam gledao šta kažu na stranim forumima jer znam nekoliko stranih jezika.

Ako član foruma Morison, koji je zaposlen u Roland Srbija i možda je čak radio na ovom novom synth-u, kaže da će biti pristupačna cijena, ne znam kakav je tvoj argument da ti tvrdiš suprotno - da si malo progooglao mogao si vidjeti da će mu cijena biti oko 700 EUR što je pristupačno za tako dobar synth. Ali ja i dalje tvrdim da vlasnici Fantoma ne moraju da ga prodaju jer Fantom je Fantom...

Boban010
16.09.2015, 00:53
Ako sam te uvredio,izvini,nije mi bila namera.
Zeleo sam samo da budete konstruktivniji(mislim na sve novajlije) a ne da pisete nesto samo da bi pisali.Nije me interesovalo zasto su ti potrebni postovi,a sto se tice cene i pristupacna cena je relativan pojam.Meni je 700e pravo malo bogatstvo,a verujem i velikoj vecini ovde.Eto ja nisam nikad nista donirao ovom sajtu...
Ako je dosta da se vratimo na temu i pitanju koje sam postavio?

Morison
16.09.2015, 09:57
O ovoj klavijaturi ne mogu puno da pisem jer smo je samo kratko testirali (nas posao je bio usmeren na E-A7). Ono sto za sada znam je da ima opcije sredjivanja boja kao na Fantomu, 16 part-a, moguce je napraviti terce, ima nase Balkan nove boje. To je ono sto je nama bilo bitno i sto smo zahtevali da je neophodno.
Cena 700-800 evra, sto je, po mom misljenju, pristupacno za novu klavijaturu, a za ono sto nudi. Zanimljiva je i verzija od 88 dirki koja ce imati kao i Fa08 prave klavirske dirke za cenu koja nece biti velika:1100-1200 evra.
Za Juno DS znam takodje da ce moci da ucita jedno prosirenje sa Axial (sto znaci da mozete ucitati jedno SRX prosirenje, tj. ista su prosirenja kao za Fa06). Dirke su odlicne, klavijatura odaje utisak kvalitetne i pouzdane izrade i zvuci "masno" tj "debelo" :)
Sto se tice semplova, nemamo informaciju kako su to zamislili, a i za sva ostala pitanja moracemo da sacekamo da je opet imamo u rukama.

darko87
05.10.2015, 18:41
Nigde nemogu da nadjem kolka je ram memorija... Pise SAMPLE IMPORT FUNCTION WAV (44.1 kHz, 16 bits) ,ali nigde ne pise koliko sta :confused:..Sto bi bilo lepo da mogu semplovi od fantoma......

sxkn7
25.10.2015, 23:45
izašlo je uputstvo za upotrebu u kojem piše da je 128 MB RAM koji nije flash. Znači sve što staviš u RAM se briše nakon gašenja klavijature...

Ali to možda neće biti problem ako se uzme u obzir da se među fabričkim bojama nalaze i balkanske boje tako da se možda neće morati stavljati ništa od samplova. E sad ostaje da se vidi kakve su te fabričke balkanske boje i ima li ih dovoljno te da li ima i terci među njima...

Morison
29.10.2015, 11:41
Demo Balkan boja Juno DS (iste boje i u E-A7):

https://soundcloud.com/roland-srbija/sets/prezentacija-balkan-boja-juno-ds-e-a7

josipv
29.10.2015, 23:18
Ako je ovo stvarno iz balkan seta onda je ovo po meni bolje od bilo kojeg sempla koji trenutno kruze po netu.....
Ako moze da cujemo i ostale boje iz tog balkan seta...

wladymeer
04.11.2015, 05:33
Ako je ovo sa soundclouda "fabricko" onda verovatno nece ni biti potrebe da se ucitava bilo sta... svaka cast! Jos ako se i sredi neki set za tih dodatnih 128mb, eto pravog naslednika Triton LE/TR :)

Samo mi i dalje nece biti jasno zasto User patcheve ogranicavaju na tako mali broj... pogotovu Performance.

sxkn7
06.12.2015, 02:07
probao sam u radnji DS61 !

pozitivno:

sladak, lagan, napravljen od malo bolje plastike, dobar ekran, dobre boje orgulja, strings-ova, pad-ova i još nekih, ima nekoliko naših fabričkih boja harmonike (ali ne i terce), dobri ritmovi (pozivaju se na dugme rhythm pattern), ima već 10 proširenja sa mnogo besplatnih dodatnih boja da se skinu sa Roland Axial

negativno:

polu-tvrde tipke (iste kao na Juno Di i na BK-5 koji su stajali pored DS61 tako da sam istovremeno mogao da pritišćem tipke na sva 3), loše boje nekih duvača (vidi se da nedostaje aftertouch), piano boje ni dobre ni loše. Nažalost od naših narodnjačkih boja ima samo gajda i zurna (izgleda da Roland nije uslišio molbe tima Roland Srbija za više boja ali Roland Srbija može napraviti Balkan Pack i staviti ga na svoju stranicu da se otamo skida džabe). A i ova gajda i zurna su nažalost monofone boje tako da se ne mogu svirati u terci.

moja ocjena:

napominjem da sam testirao svega oko pola sata tako da su ovo prvi utisci.
Moj zaključak je da je DS61 solidan za početnike i polu-amatere. Ja bih za te pare (od najnovijih modela) ipak preporučio (polovne ?) Yamahu MOXF6 / Korg Krome 61 (pod uslovom da kupac zna staviti naše narodnjačke boje u njih). Ili Roland FA-06. Šteta što DS61 nema tipke kao Roland JD-XA koje su mekše i solidnije...

Morison
06.12.2015, 14:12
Definitivno nisi detaljno pregledao masinu, ima sve boje sa demo-a, dakle sve boje iz Balkan dela kao u E-A7 su i u Juno DS u fabrickoj postavci (ne treba se ucitavati prosirenje)!
Terce su moguce isto kao i na E-A7, naravno to se mora ucitati ili napraviti.
Svi demo snimci dole su napravljani upravo na Juno DS, sa fabrickim bojama ali smo na demo snimku napomenuli da je taj sound identican i na E-A7.

https://www.youtube.com/watch?v=bMIKkD3m8Zg

https://www.youtube.com/watch?v=qf7N4S0XhOg

https://www.youtube.com/watch?v=gEtpmkjozkc

striphio
06.12.2015, 14:23
Ove terce, dali rade tačno kad transponuješ klavijaturu pola tona gore/dole? Mogu li se terce sa portamento/mono/legato bojama praviti?

sxkn7
06.12.2015, 15:38
Definitivno nisi detaljno pregledao masinu, ima sve boje sa demo-a, dakle sve boje iz Balkan dela kao u E-A7 su i u Juno DS u fabrickoj postavci (ne treba se ucitavati prosirenje)!
Terce su moguce isto kao i na E-A7, naravno to se mora ucitati ili napraviti.
Svi demo snimci dole su napravljani upravo na Juno DS, sa fabrickim bojama ali smo na demo snimku napomenuli da je taj sound identican i na E-A7.

https://www.youtube.com/watch?v=bMIKkD3m8Zg

https://www.youtube.com/watch?v=qf7N4S0XhOg

https://www.youtube.com/watch?v=gEtpmkjozkc

Ja naravno tokom cirka pola sata probnog sviranja nisam mogao probati apsolutno sve boje (ima ih preko 1000). Izuzev sekcije World gdje sam probao sve boje ali tamo sam zatekao samo 2 naše boje: gajde i zurna. Mislim da je oko 128 boja u svakoj sekciji pa tako i u World-u. Njega sam probao 2 puta za svaki slučaj, dakle 2 puta po 128 (istih) boja, da se uvjerim da tražim naše boje na pravom mjestu ali nažalost u World sekciji su bile samo gajda i zurna i to monofone. Ako se stvarno u DS61 nalaze sve boje koje su demonstrirane u ova 3 linka, onda znači da su "raštrkane" po drugim sekcijama. Jer ja sam očekivao da će se sve naše boje naći u World sekciji, jedna do druge (otprilike). E sad ako su sve te naše boje "raštrkane" po raznim sekcijama, to će biti malo zahtjevno da se uz pomoć numeričkog pritiskanja skače sa npr. 029 na 672 pa na 374 pa na 125 i tako to. Možda bi bilo bolje staviti sve naše boje u jedan Balkan Pack i pozivati ih preko sekcije / dugmeta Sample tako da budu na jednom mjestu ;)

Svejedno - zbog tvrdih tipki ja neću kupiti DS61 a nažalost možda ne ni E-A7 ako su na njemu iste tvrde tipke kao na DS61...

wladymeer
06.12.2015, 18:57
Meni je logičnije ovako na nevidjeno da pretpostavim da se bouzouki verovatno nalazi pod guitar/ bass, harmonika pod keyboard/ogran, trube pod brass, violine pod orchestra i sl...

Ne vidim zašto bi se takve farbe obavezno nalazile pod world.

Inače, Juno-Ds kao i svi Rolandi imaju Favorite opciju pa su ti "raštrkane" farbe pod jednim klikom i imaš 10 banki po 10 preseta da sačuvaš kako je tebi najzgodnije.

A drugo, svi noviji Rolandi pamte koju si poslednju farbu pozvao iz te kategorije tako da ako recimo izabereš violinu pa prebaciš na trubu, kad ponovo pritisneš orchestra vratiće te na violinu.

josipv
06.12.2015, 21:06
Mene zanima.,posto vidim da postoji dugme NUMERIC,dali ima numericko biranje?
I da mi netko usporedi tipku sa nekim od starijih klavijatura,tipa fantom x6 xa ili korg Tr studio itd..
Kako stoji za trzalckim instrumentima,tj.tamburice i slicno,ako moze neki demo?

sxkn7
06.12.2015, 21:38
ima numeričko biranje - ja lično nisam probao jer, logično, morao sam prvo znati na kojem broju se nalazi određena boja pa da ukucam taj broj.
Ja ti samo mogu usporediti sa tipkama na Fantomu G6 - G6 ima meke kvalitetne tipke dok su na DS61 tvrđe, čak malo tvrđe i od tipki na Korg-u TR61.

josipv
06.12.2015, 21:50
Znam kakve tipke ima G6 jer sam ga imao,a tipke na Tr mi ne odgovaraju,ako su iste ili slicne na Juno onda mi nece odgovarati..

wladymeer
07.12.2015, 11:20
Za tamburice - pošto može da se učita sa Axiala virtualni SRX, možeš poslušati ovaj demo od FA-06

https://soundcloud.com/ivangajic01/roland-fa-06-demo

Tu je od proširenja bilo ubačeno World i Complete Orchestra.

josipv
07.12.2015, 13:18
Jos jedno piranje...
Dali se sa tih prosirenja,znaci sa svakog kojeg prvo ucitam, mogu odabrati boje koje mi odgovaraju i spremiti na svoj set?
Dodato:
I koliko se boja moze slozit u jednom performanceu?
Koliko sa skuzio postoji samo dual i split..
Zar jr moguce da se samo dvije boje mogu koristiti odjednom?
Dodato:
Dali netko ima informaciju sta je na kraju sa opcijom sample,dali moze multisemplove ili ne?

andjela987
23.12.2015, 15:31
Može li na Juno DS da se prebacuju boje ili perfomance ili semplovi koje su rađene na E-A7?

wladymeer
23.12.2015, 17:29
Nijedan noviji Roland do sada nije bio kompatibilan sa drugim modelima nažalost - sumnjam da je nešto drugačije i sa Ds/EA-7

andjela987
24.12.2015, 11:33
Pitam jer su postavljene zajednički primjeri boja i terci za obe klavijature.
Prezentacija Balkan boja: Juno DS (E-A7) (https://soundcloud.com/roland-srbija/sets/prezentacija-balkan-boja-juno-ds-e-a7)
https://soundcloud.com/roland-srbija

wladymeer
24.12.2015, 16:32
Pa piše: Prezentacija Balkan boja iz rom

Dakle, ROM farbe (preseti) su identični.

andjela987
25.12.2015, 11:42
Ok.HVala.

MercedesBenz
31.12.2015, 01:42
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20151230/d1a3ef367141e58168e4407cdb91d197.jpg
E-A7 i JUNO DS :)

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

josipv
21.01.2016, 21:24
Tema je malo otisla u zaborav....
Dal to znaci da nitko jos nije uzeo Juno ili su utisci tako losi pa ste odustali?
Ja sam jos uvijek u dilemi,posto X6 nisam osposobio da ga prodam u dijelove i nadometnem za Junca..
Posto trenutno imam Tr,mozda bi to bila idelna kombinacija?

sxkn7
23.01.2016, 13:59
mislim da je klavijaturistima više do E-A7 jer je E-A7 bolji i izgleda da sadrži sve boje kao i DS (odnosno boje na E-A7 su čak još i bolje i ima ih više).
Dodato:
Juno Di je maknut sa Rolandove stranice, tamo je sada samo Juno DS, dakle to je kraj Juna Di...

mimiki
07.02.2016, 13:28
ajde neka se neko javi da kaze nesto vise o ovoj klavijaturi I nigde nisam na kraju video odgovor ima li mogucnost ubacivanja semplova ili nema I ako ima koliko je ram ?

josipv
07.02.2016, 18:42
Ni ja nism dobio odgovor na svoja pitanja..
I moslim da ce biti najbolje da sjednem u auto i osobno ga isprobam...

andjela987
07.02.2016, 19:04
Koliko sam shvatio,nemogu se semplovi ubacivati.Osim proširenja sa Axial sajta.

josipv
09.02.2016, 00:55
Evo jedan demo u kojem su prezentirane gitare a izmedu ostalog cuje se i bozuki te poslije i registri harmonika....
https://youtu.be/vCWLdQ74694

mimiki
10.02.2016, 10:08
ono sto sam cuo lepo zvuci i boje su dobre,ali ne volim to da uzmes solo klavijaturu i ogranice te ne ubace ram nikakav,pre bih uzeo extreme za te pare onda

josipv
10.02.2016, 12:36
Sutra idem u music shop da isprobam Ds Fa i Ea7 pa cu reci svoje konkretno misljenje...

mimiki
10.02.2016, 13:33
ja se ovih dana meracim da idem ali nikako a stalno sam prolazu

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

josipv
11.02.2016, 16:24
E ovako....
Bio danas u music shopu i probao Junca.
Druzili smo se punih 2h.
Moji ustici su slijedeci:
Sto se tice izrade i kvalitete tastera nisam nesto zadovoljan,dajem solidnu 3.
Tipka je za moj ukus katastroflna i nekako je manja nego na recimo Korgu,daleko losija od Tr.Le,ista se nalazi i na EA7.meni licno ne odgovara..
E sad pozitivna stvar je,Juno Ds je umanjeni Fantom,sve funkcije za editing su kao i u Fantomu.
Boje se fenomenalne a pogotovo harmonike koje rade za 3 klase od bilo kojeg sempla kojeg sam cuo..
I ono najbitnije JUNO DS MOZE SEMPLOVE!
Semplovi se ubacuju na slican nacin kao i kod Fantoma,samo sto se moze ucitati samo jedan sempl kojem JUNO sam odredi root key tj.razvuce ga po cijeloj klavijaturi i to za zivu glavu zvuci dobro..
Znaci nesto slicno kao kod korga,da od jednog sempla mozete dobit kvalitetan multismpl..
Sve u svemu,za novce koje kosta nudi dosta toga,ako cemo zanemariti tipku i samu izradu, i svakako je po meni bolja opcija od Korg Krome.
Eto,to je moj dojam nakon dvo satnog druzenja..
Jos jedan nedostatak je taj da ako vam se neka boja svida u nekom od prosirenja,nemozete je sacuvati ili spremiti u svoj set,nego ju imate samo u tom setu kojem ae nalazi.
Malo bezveze ali sta je tu je.
Bitna stvar je da je balkan set boja tvornicki u klavijaturi i neovisno je koje prosirenje ucitate blakna boje ostaju u klavijaturi..
Dodato:
Jos jedna bitna stvar je ta da nema prekida i kasnjenja kod prebacivanja boja,kao sto je slucaj na vecini synteva..
Znaci svira se jedna boja i tipka je stisnuta i promjenis slijedecu boju,ona se ne mjenja dok ponovno ne stisnes tipku...

mladen.lav
08.05.2016, 20:53
Koliko semplova se moze ucitati u sint? Dali su terce isto fabricki u sintu kao i te Balkan boje?

josipv
09.05.2016, 18:47
Mislim da 128mb.terce nisu tvornicki ubacene,ali je postupak pravljenja isti kao na Fantomu,tj.sucelje je potupuno isto samo je drugacije rasporedeno radi malog ekrana..

tihi05
21.09.2016, 02:25
Pozdrav,Imam neka pitanja u vezi DS.
Na koliko zona(djelova) se moze splitirati klavijatura ?

Tomy
21.09.2016, 18:53
U perfomance modu ima 16 partova i svaki od njih se može splitirati.

dmmacak
21.09.2016, 21:09
A koliko ima perfomanasa

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока
Dodato:
I koliko efekata je moguce dodeliti u jednoj perfomansi

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

tihi05
23.09.2016, 01:53
Jel netko radio terce u Juno DS ?

andjela987
23.09.2016, 16:02
Evo kolega ako nešto može pomoći
https://youtu.be/ia_GvKCu1tQ

josipv
23.09.2016, 17:40
Sucelje Juna je jako slicno fantomu,tako da je i postupak pravljenja terci isti.
U peroformance modu se moze podjeliti na 16 zvukova a u patch modu mozes 4 boje spojit pod jednu.
Opcije su kao i na svakom workstationu.

tihi05
23.09.2016, 17:54
Nisam imao fantoma nikad pa mi je sucelje nepoznato.
Ovaj video isto nista ne govori jer nije ista klavijature .
U kom modu se uopce rade terce -pretpostavljam u patch /performace ?.
Ima nutra u meniju scale i tu se da brojkama za svaki ton + /- 63 .
Probao sam po naputcima ali ocito treba negdje nesto prije odrediti -neznam sta i gdje.
Dodato:
Evo krenule prve terce :)

josipv
26.09.2016, 23:31
Samo napijed,nadam se da sam pomogao barem malo...

josipv
30.10.2016, 20:05
Da se pohvalim,i ja sam postao vlasnik Juna Ds 61.
Ako nekogoa nesto zanima neka slobodno pita...

tihi05
01.01.2017, 20:03
POzdrav ..da li netko zna ..da li se na ds88 ist treba čekati dok prebaci banku ?

josipv
08.01.2017, 20:21
POzdrav ..da li netko zna ..da li se na ds88 ist treba čekati dok prebaci banku ?

Tiho,softwerski je sve isto kao i kod svih klavijatura,samo je razlika u tipkama,,

josipv
19.01.2017, 21:17
Kako da mi se u performance modu vidi naziv performance koju memoriram velikim slovima.tj da ne bude gore ispisano iznad boje koja je spremljena u taj perfomance,nego da bude ime bude istaknuto,kao u patch modu?

Tomy
20.01.2017, 00:45
To ne može. Tako je kako je. Imaš jedino mogućnost popisa zvukova kad stisneš enter u perfomance modu.

Drone
11.03.2018, 13:35
Imam EA7,posto sam prezadovoljan fabrickim bojama, posebno East Europe i Turkis bankom, moj harmonikas bi uzeo Juno DS, posto je shvatio da su fabricke boje iste kao na EA7.
Iscitao sam sve postove na ovu temu, ali bih postavio konkretno pitanje poznavaocima i vlasnicima ove klavijature, a to je da li Juno DS moze da u sebe primi 128 MB semplova koji su trenutno u mom EA7,znaci boje sa DX, MOSS, V50,CZ.....?
Unapred hvala.

ivangajic01
11.03.2018, 22:41
Juno DS nema opciju citanja multisemplova,ali ono sto je dato na njemu odlicno izlazi jer ima neuporedivo bolje resene efekte nego EA 7.Posedujem obe sprave,ne govorim bez osnova.Pozdrav.....

Drone
11.03.2018, 23:06
Hvala ti puno na odgovoru.Sto se tice fabrickih boja, zaista su odlicne, probao sam klavijaturu i na 'prvu' mi se svidela. Zaista je steta sto ne moze da cita semplove, mislim da bi to bio pun pogodak.

Tomy
11.03.2018, 23:18
čita samplove ali u wav formatu(import). ne čita multisamplove. može povući od fantoma jer je isti format backup datoteke, ali iz e-a7 ne može direktno jedino ako ima wav export funkciju. nisam siguran da li je ima.

Drone
12.03.2018, 09:24
@Tomy
Hvala na odgovoru. Reci mi molim te, da li to znaci da bih se mogli ubaciti pojedini semplovi iz Fantoma u Juno DS.
Unapred se izvinjavam ako pitam gluposti, ali ne razumem se bas najbolje u sve ovo oko semplova. Hvala na razumevanju.

Morison
14.03.2018, 14:10
Upravo se pojavio Update 2.0 za Juno DS koji donosi mogucnost pravljenja multisemplova i Editor za PC i Mac kojim se edituju i pripremaju semplovi.

https://www.roland.com/global/products/juno-ds61/downloads/

Na raspolaganju je oko 55 mb user memorije za semplove. Princip ucitavanja semplova je slican kao na EA7, dakle nakon sto jednom ucitamo semplove u klavijaturu, nema cekanja za ucitavanje nakon ukljucivanja klavijature.

Drone
14.03.2018, 16:49
Hvala na odgovoru. Video sam danas da je izasao update, predpostavio sam da ce mozda doneti neko poboljsanje tog tipa.S obzirim da vec u sebi ima sve sto je potrebno za narodnu muziku 55MB je sasvim dovoljno da se jos malo dopuni i to je to. Za 790€ mislim da je pava stvar, barem za mene.

Tomy
14.03.2018, 17:22
Oooo. To je dobra vijest. Koliko vidim, piše da se može raditi i import multisamplova i od E-A7. To im je pun pogodak! :)

Drone
16.03.2018, 13:31
Citao sam sound list,nisam video da ima tamburaske instrumente kao EA7.Da li sam prevideo ili ih stvarno nema?

Tomy
16.03.2018, 13:34
Nema tamburaške instrumente, ali sada ima mogućnost ubacivanja samplova i multisamplova tamburica kakvih želiš.

Drone
16.03.2018, 16:02
Hvala na odgovoru.
Dodato:
Da li postoji mogucnost da se pojedine boje iz EA7 prebace u Juno DS?

Tomy
19.03.2018, 14:47
Moguće je prebaciti user boje kroz Juno DS Tone Manager. Posebno se učitavaju boje kroz funkciju Load na Library tabu, a samplovi kroz funkciju Load u Sample Creator tabu.

Drone
19.03.2018, 14:56
Hvala Tomy,mnogo si mi pomogao.

veselinovicvs
03.10.2018, 23:42
Mala pomoc...
Imam par pitanja vezano za JUNO DS...
Sve sam procitao vezano sa njega ali su mi neke stvari nejasne,valjda zbog toga sto vec neko vreme ne sviram na ROLAND-a...
1.Pored CHORUS I REVERB na raspolaganju su jos 3 MFX-a?
2.Koliki je tacan broj PATCH pozicija?
3.Koliki je tacan broj PERF?
4.Kako sam negde ovde procitao boje bolje rade nego na E-A7,mislim bolje"izlaze"?
5.Maximum kapacitet semplova je 55 MB?
6.Da li se terce prave bas kao na Fantomima "ton po ton"?
Hvala unapred...

ivangajic01
04.10.2018, 05:51
User Performa ima 128,a za Patch nisam siguran,dali 128 ili 256,terce se prave kao kod Fantoma,ton po ton,mozes da podesis da u okviru jednog performa imas 8 razlocitih terci,pomocu padova,ima 3 MFX pored Chorusa i Reverba,RAM ima 55 mb,boje bolje izlaze nego na EA 7 jer ima isti editing kao na G6 i X6 i bolje resene efekte.Imam obe sprave,pa ti mogu reci sve sto te zanima.Mozes pozvati na 0641852851.Pozdrav.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

zlaja158
09.10.2018, 20:51
Pozdrav svima.... Imam jedan mali problemcic..Naime imam Roland Juno DS 88 i sad si recimo u patch modu napravim marimbu sa delayom i kada u performance modu radim nekakvu kombinaciju povucem iz patch usera tu delay marimbu i tog delaya nema. Znaci marimba radi,u donjem dijelu mi je nekakav pad i sve je to super,ali nema delaya tog kojega sam radio u patch modu i tamo sacuvao. Pa da li bi mi mogli pomoci oko toga jer prvi puta radim za Rolandom,inace sviram korga,yamahu i kurzweila i ovo mi je totalna nepoznanica. Zahvaljujem unaprijed :)

veselinovicvs
10.10.2018, 01:23
Ja koliko se secam na Roland WORKSTATION-ima kada u PERF modu povuces boju iz PATCH-a ne povlaci se i efekat...Ako gresim neka me kolege isprave.

ivangajic01
10.10.2018, 06:24
Trenutno mi nije klavijatura tu,napravi u performu delay na marimbi i onda je kao takvu memorisi u patch pa ce onda povlaciti delay,ne znam sta si tacno radio sa ostalim patchevima u performu.Ili probaj gde su ti efekti u performu da oznacis da ti povuce efekat iz patcha,imas opcije mfx 1 2 3,perform i patch.Pricam ti napamet,potrazi malo.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

zlaja158
18.10.2018, 09:09
Hvala na odgovoru,ali sam na kraju odustao..Stavio sam je u prodaju,a sebi jucer kupio novu Yamahu MODX7

ivangajic01
18.10.2018, 09:24
E tu si se usrecio.....

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

zlaja158
18.10.2018, 12:28
Iskreno mogu samo reci da jesam ;) i to jako..klavijatura je brutalna

SaleCar
04.01.2019, 22:50
Pozdrav svima,

Od skoro imam Juno DS 61 pa sam video ovu temu i reko da napišem neke svoje utiske i odgovorim na neke nejasnoće. Još uvek nisam sve provalio ali se trudim ;)

Uređaj ima na stotine različitih zvukova i dobra stvar je što na Axial (http://axial.roland.com/category/juno-ds61_juno-ds76_juno-ds88_xps-30/) sajtu mogu da se učitavaju dodatne kolekcije zvukova. Nažalost, može da se učita samo jedna kolekcija pa kad se učita druga, onda se ova prva pregazi. Ja sam učitao World Collection jer tu ima najviše zvukova sa naših regija (harmonika, truba, flauta itd...).

Ako neki zvuk ne nađete, Juno DS ima mogućnost učitavanja semplova. To radi tako što neki WAV snimite na fleš, importujete i izaberete koji mu je tonalitet, recimo C5 i onda uređaj sam taj sempl rasporedi po celoj tastaturi. Probao sam sa nekoliko semplova sa interneta i to zvući začuđujuće dobro, ne čuje se nikakav gubitak na kvalitetu.

Dodatno, od verzije 2.0 postoji i multisample funkcija gde može za svaku dirku da se učita poseban WAV fajl ili da se za jedan WAV fajl izabere regija koju će pokrivati. Tako da ako je nekome bitan kvalitet, može za svaku dirku da uvuče poseban fajl. Jedino je problem što memorija nije velika, na forumima piše 55 mb mada to nigde zvanično navedeno. Na displeju postoji grafički indikator koliko je zauzeto što je korisno da se ne zaigramo previše pa posle nemamo mesta za sve što smo želeli da importujemo. Na primer: ako bi za svaku dirku učitavali poseban WAV sempl, otišla bi nam memorija posle svega nekoliko boja ali ako bi stavili po jedan na svaku oktavu (a između sam uređaj da pičuje) imali bi za oko 20 boja (pri računici da je WAV sample oko 500 kb).

Što se tiče slotova za pečeve i presete... ovako stoje stvari:

Fabričkih pečeva ima na stotine a 256 slotova za user pečeve. To su pojedinačne boje koje smo dobili editovanjem fabričkih (a postoji tona opcija) i tu idu i semplovi ako ih imamo. Na peč može da se stavi od efekata chorus/delay, reverb i još jedan po želji (a spisak efekata je poveći, od kojekakvih enhancera do distorzija).

Kad se prebacimo u Performance mod, tu su stvari malo zapetljanije.

Performance mod je pravljen za svirke, napravimo kolekciju zvukova (od pojedinačnih pečeva), maksimalno 16 i to snimimo kao 1 performance preset. Takvih preseta može da bude 128.
Tih 16 zvukova (ili manje) koje povučemo u performance preset mogu biti raspoređeni na različite načine.

Pojedinačan zvuk iz nekog peča koje menjamo preko sempler tastature desno
Split mod gde možemo određeni peč da dodelimo određenoj regiji na tastaturi
Dual mod gde više zvukova sviraju istovremeno
Super Layer koji još nisam istraživao. Otprilike da se jedna boja duplira od 2-5 puta stim što ima i opcija detune, odnosno da se promeni pič.


Performance preset ima takođe svoj Chorus/Delay/Reverb i mogu dodatno da se stave 3 efekta po želji. Neko je pitao zašto mu se u performance modu ne čuje Delay koji je stavio na peč. Mora u efektima da se uključi Send, iz nekog razloga to za Chorus/Delay stoji isključeno, kad se uključi, onda se preuzima Delay sa peča. Drugim rečima, neki efekat možemo da preuzmemo sa peča a možemo i da isključimo preuzimanje i da u performance presetu imamo drugačije efekte. Ili kombinacija jednih i drugih.

Ima ritam mašinu sa 30 ritmova (po žanrovima) i svaki ima 8 varijacija koji se menjaju preko sampler dugmića desno. Zatim ima sampler sa 8 kanala koji je maksimalne dužine od 8 barova. Ništa preterano ali dobro za džemovanje. Mana je što ne može gotov ritam da se povuče u sempler nego moraš preko tastature da "odlupaš" drum track ako ti treba neki ritam. Ja obično prvo snimim ritam, pa u drugom kanalu bas deonicu i zatim sve ostalo.

Eto, to je otprilike to, ako ima nekih pitanja, tu sam da razjasnim.

psr
17.03.2019, 18:08
Pozdrav svima. Sta ispade na kraju da li moze set npr Rakic il neki slican koji je za fantoma da se ubaci u juno, i da, da li mozda za juna vec ima nekih setova? Kolko sam ukapirao a nisam probao ali verujem da vi znate, boje su ekstra u odnosu na konkurenciju al eto ako bi mogla neka harmonika il dx zujalica da se doda bilo bi bolje a naravno najvise me terce interesuju. I aj da ne pisem sto postova cini mi se da je displej premali, nesto kao na triton seriju od pre sto god pa me interesuje kako se snalazite i da li mozda mogu da se boje poredjaju nekako po zelji, makar nekih dvadesetak koje se najcesce koriste? Svaki savet dobrodoso jer ja nista ne znam o rolandu. Imao sam nekad G600 i tad je bio zverka ali to je bilo odavno