PDA

Pokaži Full Verziju : Da Li Ovo Moze...???


mirun
16.11.2007, 03:07
Pozdrav za sve forumase.Potpuno frizak na forumu jer trazim vec nekoliko dana pomoc na raznim stranicama ali bez uspjeha.
Ukratko,sasvim slucajno dobio sam ponudu za ovaj komp.:

2x 2,8 Ghz Intel Pentium Dual Core.
Motherboard ASUS P5RD1-VM (microATX, Sockel775) (LAN, Sound)
BIOS: AMI Bauform: Micro ATX Sockel: Sockel775
Taktfrequenz: FSB: 200 MHz Quadpumped (x4)
Chipsatz: ATI Radeon XPRESS 200
Speicher: Takt: 200 MHz
Kapazität: 2048 MByte
Speicherbänke: 2x DDR-RAM
Slots: 2x PCI32, 1x PCI Express X1, 1x PCI Express X16
Schnittstellen: 1x seriell, 1x parallel, 8x USB 2
Kanäle: 2x ATA133, 4x SATA150 (RAID 0, 1, 0+1)
Features onboard: Sound (8-Kanal), VGA, LAN
Sonstiges: VGA - ATI RADEON X300
2048 MB Ram

2x Seagate Barracuda 7200.9 300GB 16MB SATA II (ST3300622AS)
1x Seagate Barracuda 7200.8 300GB 16MB retail (ST3300631A-RK)
1x Western Digital Raptor 73.4GB 16MB SATA (WD740ADFD)
DVD Brenner Sony Optiarc DVD RW AD-7173A
Big Chiftec Tower Siehe Bild oben JPG Chieftec Dragon DA-01SLD Big-Tower FDD
Netzteil ATX 620 Watt Chieftec CFT-620A-12S Lüfter 27db Aktiv pfc...
+ Windows XP Professional original mit key.

Interesuje me da li bi to moglo da zadovolji neke osnovne i skromne radnje sa muzikom i da li moze uz to EMU 1212m da funkcionise.
Da li su dual core procesori kompatibilni sa VSTi kao Batery,Kontakt,FM8...
Ako bi sta trebalo dodati ili zamjeniti sta bi to bilo???Radio bih neke demo snimke u Nuendu uz upotrebu ponekog VSTi-a.
Od instrumenata imam KORG PA50,YAMAHA DX11,IBANEZ SA-260 FMGA,BOOS GT6 i jos dosta sitnica.
Svaka sugestija bi mi dobro dosla jer moram da menjam kompjuter a ovu kombinaciju dobijam za izmirenje nekih starih dugova te bi bio dosta povoljno za mene.
Uf,nije bas bilo ukratko.

MrNobody
30.11.2007, 19:55
Hehe al si ti nabrojo tolko toga ;)!
Eh ovako kao prvo Pentium je dobra solucija i sigurno da jekompatibilna a isto tako je vazno da ima dobar motherboard al posto je i on od asusa netrebas se bojat jedni su od najboljih hardware proizvodjaca!
Ovako sto mi se nesvidja za te navedene programe koje bi ti koristio trebas vise memorije dodat tako da ti je potrebno dosta memorije ako hoces nesto ozbiljnije raditi, druga stvar jedna velika greska sound on board-vga-lan to su kriterije, nebi trebo te stvari imat onboard to nije preporucljivo bilo sta da se desi nevalja jer je na mainboardu !Zato bi ti preporucio da gledas kad kupujes da kupis mainboard koji nema te stvari onboard imat ces manje problema!
Nadam se da sam ti mogo pomoc ima moglo bi se o ovim stvarima dosta pricat al sad nemam tolko vremena mozda nekom drugom prilikom citamo se!
Pozdrav!!!

mirun
01.12.2007, 01:42
Hvala mnogo MrNobody.U svakom slucaju ja sam odustao od gore navedene konfiguracije i odlucio sve od pocetka da kupim.EMu 1212m mi je vec stigla a narucio sam MB ASUS
P5B i CPU Intel Core 2 duo E6850 3ghz,od HD 1x Raptor WesternDigital 1500ADFD(10.000 u)i 2x Seagate Barracuda ST3500320AS 7200.11 u sa 32mb cashe.Ostaje jos RAM o kome se dvoumim.Mislio sam da uzmem 4GB DDR2-800,i da koristim XP profesional 64bit,ali neznam tacno dali 64bit podrzava aktuelne VSTi i tu trebam pomoc.Ostaje i PCI graficka koju bih gledao da ne bude skupa al da je dual monitoring jer vec imam 2 19"monitora.I oko graficke molim za savjet.
Pozdrav!!!

MrNobody
01.12.2007, 02:01
Za graficku bi ti preporucio da uzmes isto od asusa posto ti je i motherboard od asusa imas tu dosta stvari a posto vidim da si iz beca pogledaj u Cosmos imas dobar izbor tu!
Asusova Grafikkarta al uzmi je u G-Force!
Pozdrav !!

Vaxter
01.12.2007, 02:24
Ne preporuchujem korishcenje 64bit windowsa.
Zasigurno ti na njemu nece sve raditi kako treba!
Grefichku uzmi na PCIE, poshto ga tvoja plocha ima.
Nece nishta bolje raditi ako uzmesh Asus grafichku zato shto je asus plocha.
Nije nishta chudno da se nece slagati kako treba.
Naletao sam milion puta na kompove koje imaju plochu sa nVidia chipsetom, a da na njima GeForce grafichke nece da rade kako treba.
Ako necesh zeshce krljati igrice, a poshto ti treba dual monitoring, moja preporuka je ATI Fire GL V3300 Graphics Adapter (http://www.superwarehouse.com/ATI_Fire_GL_V3300_Graphics_Adapter/100-505135/p/1483861) .
Ako komp mislish da koristish neshto ozbiljnije za muziku, ne preporuchujem instaliranje i igranje igrica.
Za komp je to ipak ubistvo... :)
Memoriju uzmi kako si i zamislio... :)

mirun
01.12.2007, 03:05
Hvala obadvojici na brzom odgovoru.Novi komp sklapam upravo sto imam problem sa decom oko igrica i mesengera.Znaci koristicu ga iskljucivo za muziku,nesto malo foto i video programa.za internet imam laptop.Znaci ipak 32bit.Ali cini mi se da sam negde procitao da Xp radi do max.3 ili 3ipo Gb RAMa.I da li da vezem dva barakuda HD 500GB u raid 0 a na Raptor 150GB da instaliram sistem i programe?Zaboravio sam da pitam za Netzteil.Koje jacine je dovoljan za ovu konfiguraciju???

Vaxter
01.12.2007, 03:53
Na napajanju nemoj da shtedish!
Shto jache, i shto kvalitetnije!
Dobro napajanje je jako bitno za stabilnost celog sistema.
Nikada nece smetati shto si uzeo jache napajanje nego shto mashini treba, a slabije ce zasigurno smetati.
Osim toga, mozda cesh kasnije dodavati josh nki hardware. tako da budi spreman. ;)
Diskove povezi bash kao shto si i mislio da uradish.
XP adresira sva 4 giga rama, ali giga odvoji samo za sistem, a ostalo ostavi na raspolaganju ostalom software-u,
To i nije tako loshe, obzirom da kada se stavlja do dva giga, on oduzima odmah pola, pa posle balansira po potrebi.
Ovako oduzme chetvrtinu, a ostatku ne smeta.
Maksimum virtuelne memorije ce biti 2 giga i dalje.
Ako ti treba vishe, u boot.ini dodajesh /3GB switch.

DinO74
01.12.2007, 10:29
Nema se sta vise dodati jer je Vaxter to opisao i rekao vise nego odlicno. Ja posjedujem firmu koja se bavi prodajom i servisom računara i računarske opreme. Lično bježim od matične ploče sa integrisanom grafičkom karticom. Preporučio bi ti ASUS P5B ili P5K serije bez integrisane grafičke kartice. Sa ovim pločama ide i drugi RAM (DDR II 800) pa pošto si ti u Beču, nije ti problem da nađeš Kingston ili Samsung.

vingula
01.12.2007, 13:47
Evo kad je već ovo kompjuterska tema pa da ne otvaram drugu,može li mi itko malo detaljnije objasnit karakteristike i razliku između Quad i Core 2 Duo procesora,sklapam novu mašinu pa sam jako neodlučan.

Hvala.

Vaxter
01.12.2007, 14:47
Core 2 Duo ima 2 jezgra, Quad ima 4.
Simple as that! :)

vingula
01.12.2007, 17:18
He he,dobro kolega Vaxter to znam,al dal mi svi programi npr. Cubase,Kontakt itd. dal koriste sve jezgre ili ne,znam da to ovisi kako je pisan program,al možda je netko više upoznat sa time.

Vaxter
01.12.2007, 17:52
Zavisi od toga kako je napisan programi, i kako sistem radi sa vishe procesora.poshto se svako jezgro identifikuje kao jedan procesor.
Cubase ima odlichnu podrshku za visheprocesorske mashine, tako da je na njemu razlika osetna...
Ako i neki vst ne radi sa multiproc mashinama, Cubase moze da rasporedi resurse tako da se instrukcija svakog vst-a izvrshavaju na drugom procesoru, ili u ovom sluchaju jezgru.
Takodje, na nekim sistemima, kao shto je MacOS X ili Linux, je moguce jedno jezgro dodeliti samo sistemu, radi stabilnosti rada, a ostala tri koristiti kao procesora za izvrshavanje ostalog software-a.
Na Windows-u ovo nije moguce.
Barem ne na WinXP.
Na 2003 Server postoji neka mogucnost podele procesorsih resursa, ali nije toliko efikasna kao kod Unix based sistema.

Josh neshto? :)

mirun
01.12.2007, 23:05
Svaka cast momci.Poslusacu vas savjet u vezi Netzteila a za MB rekoh da sam vec narucio
P5B.Jos jedna me samo stvar interesuje.Da li bi ovo DESKTOP kuciste odgovaralo za ovu konfiguraciju(Thermaltake MOZART 4000SNS).Uklopilo bi mi se idealno,samo me brine pomalo hladjenje u njemu i da mi ne bi pravilo probleme.Inace bi bilo idealno kako dimenzijama tako i stilski za moj radni stol(dok me zena ne istjera iz kuce...)Ili da ipak uzmem standarno BIG ili MIDI TOWER kuciste?
I na kraju da vam se puno zahvalim za savjete i tamo oko ili posle nove godine cete da citate kako ova masina radi a mozda mi opet zatreba pomoc oko softwera koji je opet prica za sebe.
Pozdrav!!!

DinO74
02.12.2007, 00:47
Uh nemoj desk kućište ni pod tačkom razno. Ako ikako možeš nađi neki midi tower sa stražnjim i bočnim ventilatorima ili big tower. Evo..ja imam Asus M2N MB...Athlon 4800+...2 HDD...EMU APS zvučnu karticu i jos masu stvari da nema šanse da ubaciš šibicu u kućište a temperatura procesora ne ide dalje od 36 C. Midi tower sa bočnim i zadnjim hladnjacima i ako se Athlon u principu ne grije kao Intel. Desktop kućište će ti biti samo dobra grijalica vjeruj mi ako misliš ugurati sve to što si na početku napisao...

mirun
02.12.2007, 01:30
Ne ono sto sam na pocetku napisao.Od toga sam odustao.Znaci MB;CPU;Graficka,Sound,3HD
i jedan DVD+Napajanje.A za BIG ili MIDI tower nije nikakav problem mi naci.I jos su jeftiniji.Al ce morati negdje pod sto.U svakom slucaju zato i trazim savjete jer sam do sad nesto malo radio sa muzikom na komp ozbiljnije.
Pozdrav!!!

DinO74
02.12.2007, 02:18
Meni je moj PC dobro dosao da stavim noge na njega ispod stola...dobro meni dobro njemu...hehhe...Jeftinija su ta kućišta i tu gledaj da je što šire i da je standardno ATX..dalje sve ti je pretjerivanje i bacanje para. Kažeš da planiras 3 HDD...planiraj ventilator na bočnoj stranici 120x120x25 mm da duva na diskove jer ako stavis hladnjake na diskove...onda ce ti se zena opasno buniti...pozzz :)

vingula
02.12.2007, 18:02
BTW koja je razlika između E-MU 1616M PCI i E-MU 1616 PCI ,šta im znači taj M iza 1616?