PDA

Pokaži Full Verziju : Shure SM35 Pilot kakav je?


korgic
13.05.2015, 16:16
Pozz,dali neko imao ovaj Shure SM35 za pevanje i kako se pokazo na svrici?Hvala svima

splendid
13.05.2015, 23:45
Pozz kolega...ja ga imam i ponekad ga koristim mada uglavnom pevam na shure beta 87...po meni sm35 je bolji od c420 ili c520...dosta čisto radi ali koliko sam primetio mana mu je isto kao i kod beta87 a to je kad ima više mikrofona u sali i kad je malo glasnija svirka jednostavno imaš problem jer ga sve to malo uguši i samim tim ti je teže pevati...

Inače ako imaš nekog iz USA da ti ga donese dobićeš ga za dosta manje novca nego ovde da kažem u evropi da kupuješ...

Ne znam kakve su ti svirke ali pogledaj i sennheiser me3 bubu.

Pozdrav.

NordX
14.05.2015, 00:25
Upravo to. Radio sam jednom na SM35 i sto kazes ti,kao da me neko smanjio (ugusio). Sad pevam na Beti 58A i ugusim ja njih :D

splendid
14.05.2015, 10:16
U principu to je problem kondezatora i mene koji nemam neki prodoran glas kao pojedini pevači....sve je sa tim mikrofonom uredu dokle god ne odeš na svirku sa pevačicom koja se celu noć žali da je tiha i sa pevačem koji kad počne da peva špulna iz kutije izađe da mu se javi....

Ti mikrofoni u takvim situacijama samo uz pomoć kompresora/limitera mogu možda da ti završe posao...za te džuboks varijante su 58 i beta58 što kaže kolega...

@korgic
Možda ne bi bilo loše da nam malo objasniš kako bi i u kojim svirkama koristio tu bubu..da li kao pevač ili kao klavijaturista iza pevača...oprema...

Pozdrav.

korgic
14.05.2015, 12:44
Inace nisam ja pevac neko klavijturista a moj pevac koristi taj mikrofon.Ali problem je sledeci.Koristimo Dynacord powermate staru seriju sa 2 puta 500 wati sa dynacord kutije basbinovi i satelite uz to.Al problem je nikako nemozemo da podesimo mikrofon da radi kako treba ili se gubi glas ili cak smo primetili da pojedini reci kad se kaze neka rec sa slovo s neizlai cisto nego nesto mutno ili cak zvuci kao da ke mikrofon szavljen u usta unutra.Pa zato sam hteo da vas itam za vase misljenje.A druga svtar sto smo jos primetili kad se upali mikrofon cuje se dosta suma da bruji kao kad bi pustili radio a niko ne prica nista.Hvala svima za savet ili cak pomoc oko tog slucaja.Hvala jos jednom

splendid
14.05.2015, 14:55
Druze da ti nemas neki problem sa opremom...sa kablovima na prvom mestu pa do miksete i kutija...valjalo bi to sve pregledati jer citajuci onaj post o vokalistu u pa3 ocigledno te nesto zeza...nemoguce da neka slova ne izlaze...pogasi sve ekvilajzere na mikseti i sve probaj na 0 da stavis na kanalima eq i fx....

Pozdrav.