PDA

Pokaži Full Verziju : Spajanje bubnjeva na PC


fordista01
03.05.2015, 12:45
Poštovani

Imam elektronske bubnjeva Medeli DD402D, na sound brain imam konektor MIDI out i Usb. Budući sam početnik, dali mi može netko pojasniti kako da spojim bubanj sa pc i koji su programi potrebni?. Nabavio sam midi out/in usb kabel.

Hvala svima

milepsr
03.05.2015, 14:09
Sta ti je sound brain?

fordista01
03.05.2015, 18:05
Ovo je sound brain

milepsr
03.05.2015, 20:57
Ok, sad razumem. Samo nisi rekao koji je rcoj cilj? Sta zelis da dobijes spajanjem bubnjeva sa kompjuterom? Ako hoces da vuces zvukove bubnja sa pc-a, to eadis putem midi konekcije. Kakvu zvucnu karticu imas? Ako nemas neku iole kvalitetnu eksternu zvucnu karticu, povezi bubanj preko usb kabla. Instaliraj drivere koji su ti dosli uz bubanj, I asio4all drivere koji ce ti pomoci da smanjis kasnjenje signala koji saljes u racunar. Nakon toga trebas da izaberes koji software hoces da koristis da bih ti pomogao dalje...

fordista01
03.05.2015, 22:24
Pokušao sam sa usb kablom i ništa. Pa cilj mi je instalirati neki program da dobijem više sampleova, veći izbor tonova za bubanj, hi hat, crash ćinele, itd. Nisam dobio nikakve drivere uz bubnjeve nažalost
Dodato:
A za software ako može preporuka, probao sam sam fl studio, ali ne dobivam zvuk sa bubnja na pc, probao sa usb i midi kablom