PDA

Pokaži Full Verziju : bezicni mikrofoni-pomoc hitno!


zaba iz bare
23.04.2015, 16:23
Molim vas da mi pomognete. Za 7 godina pevanja promenila sam samo dva tri mikrofona. Uvek se trudim da uzmem neki bolji od prethodnog. Posto se bas ne razumem dobro, imam dalemu koja je razlika u ovim sto cu navesti i koji je najbolji..tj sta znace te oznake?! Hvala!

Shure PGX24e- PG 58
Shure PGX24e- BETA 58
Shure PGX24e-BETA 58 A
Shure BLX24e-BETA 58 A

EmirTotic
23.04.2015, 18:53
Možda ne bih ni trebao da odgovaram jer nisam skroz upućen neke od ovih modela, ali ti najbolje znaš koji ti mikrofon najviše odgovara. Moje neko mišljenje je ULX pa SLX, i naravno legendarni PGX serijal... E sad, zavisi koliko novca imaš. Iskreno, za BLX seriju nisam čuo jer nisam odavno kupio mikrofonče, sluša me beta opasno. :)

zaba iz bare
24.04.2015, 07:25
Slx imam i hocu da ga menjam

rolandx
24.04.2015, 10:38
OK, kakve veze to ima sa ovom temom ???? :rolleyes: Shure PGX24e- BETA 58, pevušio sam na njoj, kolege imaju taj mikrofon i prilično je kristalan zvuk,čist i lepo kupi glas. Dvoumiš se isključivo oko Shure-ova, tako da nisi ostavio mesta za više opcija.

VUNIMRAV
24.04.2015, 11:05
Kolega,izgleda da je koleginica u pitanju ;)) ;))

rolandx
24.04.2015, 11:18
Hahahahahaha kao prvo dugujem dva izvinjenja... Prvo duduk nisam pročitao da komentar za SLX je komentar vlasnika teme, iziritiran raznim padobranskim postovima nisam skontao da je autor ( u ovom slučaju autorka) obajasnila na čemu je radila do sada. Drugo izvinjenje upravo autorki teme jer sam sve vreme mislio da se radi o kolegi pa sam se tako i vodio u obraćanju. Jednostavno nisam navikao na lepši - nežniji pol na ovom forumu. Veliko izvinjenje sa malim off topic-om ... Što se tiče oznaka, pre prefiksa ,,-" oznaka baze a desno oznaka mikrofona. Nisam toliko upućen u tematiku proizvođača i nadam se da će te neko i stručnije posavetovati...

zaba iz bare
24.04.2015, 13:03
:-D ma nije problem, sto se izvinjavas..
Ma da, znam da je ovo desno "ono" sto se nalazi u rucki.. pretpostavljam da je beta 58 najbolja opcija.. ili 58A

Akordeonista
24.04.2015, 13:53
Beta 58 je mikrofonska glava a PGX, SLX, ULX i sl. su oznake baze, tj. sistema prenosa signala!
Ako vec pevas na SLX onda ti je PGX u bilo kojoj varijanti losija solucija jer je to klasa ispod SLX. Sledeci na Shure lestvici je ULX koji je za klasu bolji od SLX-a a iznad je, i ovaj bih ti najtoplije preporucio, sistem U4D (dual - dupla baza) ili U4S (single - jedna baza). Ovo je visoka klasa bezicnog sistema koji si do pre par godina mogla da vidis na svim znacajnijim koncertima kako kod nas tako i u svetu! Za malo vece pare od ULX-a se moze kupiti dupla baza sa dve mikrofonske rucke ili instrumentalnim transmiterom, sistem je hardverski uradjen extra, sve je metalno, nema jeftine plastike, rucka je takodje metalna a ono sto je njegova najveca prednost je sam zvuk koji iz njega izlazi, koji je daleko iznad svih sistema ispod njega (PG, PGX, SLX, ULX). Inace, ovaj sistem je nov kostao preko 2.500e!

zaba iz bare
24.04.2015, 14:49
ovaj SLX sto imam je tesko sranje. Mozda je kopija jer nije kupljen u prodavnici. Bruji, zuji, mikrofonise.. moze da radi samo suv bez efekata. Snage nema uopste..pojacam ga na kanalu skoro skroz, na rucki stavim na 0dB, na bazi volume pojacan do kraja..samo gain moram da smanjim jer bi ljudi ogluveli. To je strasno. Znaci lik od kojeg sam kupila tvrdi da je kapislu beta stavio u njega( ja ne umem da prepoznam razliku) i sve u svemu tesko sranje.. a platila mu 450e...kontam sad u mitrosu ima nekih akcija ...mozda se oparim ako vredi..

Akordeonista
24.04.2015, 15:31
Nisam imao SLX u rukama ali pogledaj da li ima na rucki da se podesi Gain. Ako ima onda prvo podesi tu da ne klipuje na bazi (bez pojacavanja na razglas). Kada to uradis onda podesis Gain na mikseti, takodje bez pojacavanja Volume klizaca. Dok ovo radis na bazi obavezno pojacaj do kraja! Na ovaj nacin podesavas optimalni ulazni nivo signala (on treba da je sto veci a da ne klipuje) i njega vise ne diraj! Kada ovo uradis onda pojacaj Volume klizac po potrebi i trebalo bi, ukoliko je sve ispravno, da bude dovoljno snage.
Najvecu gresku ljudi prave kada pojacavaju ili smanjuju Gain u toku svirke! Njega treba podesiti jednom i ne dirati ga vise, ako postoji potreba za pojacavanjem onda to treba uraditi Volume klizacem na kanalu.

Nisam razumeo ovo oko efekata, kako ne moze da radi sa efektima?! Efekti nemaju veze sa jacinom mikrofona. Verovatno nisi podesila Gain-ove kako treba, tj. oni su ostali utisani pa odatle i svi ostali problemi.

Sto se tice kupovine novih mikrofona, mislim da se neces posebno usreciti kupujuci jeftinije mikrofone, bez obzira sto su novi. Recimo, ULX je nov kostao preko 1200e, U4D je bio preko 2500e. Mikrofon koji kupis nov za 350-500e verovatno nije ni za prici ovima koje sam pomenuo. Naravno, to ne mora da znaci da je uvek i u svakoj situaciji tako ali na tezgama koje se rade kod nas, gde se svira preglasno i gde najcesce elementarni uslovi za dobar ton nisu ispostovani, jeftiniji mikrofoni pokazuju svoje mane pre nego da su korisceni u normalnijim uslovima.
A i sa druge strane, zasto pevaci ne bi mogli da uloze ozbiljne pare u svoj jedini alat za rad dok svi ostali ulazu silne pare u svoje instrumente i ozvuku za njih? Jedan klavijaturista ulozi u proseku oko 2500-3000e u instrumente na kojima svira (ima ih koji uloze i mnogo vise), harmonikasi uloze 4000-5000e samo u harmoniku, gitaristi su tu negde oko 1500-2000e (u zavisnosti sta koriste od opreme), basisti isto, bubnjari ako zele da zvuce kako treba moraju da uloze najvise jer im je potrebno dosta para samo za kvalitetne mikrofone! Ovo su naravno, vrlo proizvoljne procene i naravno da ima i onih koji ne uloze ni peti deo navedenog ali ima i onih koji ulazu i pet puta vise od navedenih cifri!

Izvinjavam se sto sam otegao post! :)

casper
24.04.2015, 15:44
Nije post dugačak, sve što si rekao je na svome mjestu. Pravlino rukovanje prije svega i ti si podešavanje objasnio baš onako kako ga treba uraditi. Postoje još neki detalji ali mislim da oni za ovu priču nisu bitni.

Nego, ja bih volio čuti na kakvom ozvučenju pjeva @zaba iz bare. I da li je probala neki drugi mikrofon na istom?

Burli
24.04.2015, 16:19
Ako se već pominju ozbiljni mikrofoni predložio bih Shure QLXD seriju gdje sve glave(SM58,Beta58, Bete87 i KSM9) rade odlično i opravdavaju cijenu...

zaba iz bare
24.04.2015, 17:09
Nema na rucki gain...ima samo s donje strane glave -10 i 0 dB.. ja stavila na 0.
A mixeta je dinacord 3..kutije nove..
Probala sam druge mikrofone svi dobro rade samo ovaj zajebava. Kolegin razbija, beta 58..
Ima sad trenutno u mitrosu na akciji pgx24e-beta 58, bio je 54000 sad je 48000 (i jos nesto dinara).
Ako vas ne mrzi bacite oko sta mislite o njemu.
Dodato:
sve si u pravu sto si napisao,treba uloziti u alat.. ja cu sad privremeno uzeti neki, a za neko vreme pasce i jedan pravi..
a sto se tice ovog sto sam rekla da za efekte,pa ne smem dodavati ni bas, ni srednje ni nista... ako ne dodam onda je los, prazan, amaterski.. a ako dodam onda mikrofonise jaaako....

VUNIMRAV
24.04.2015, 17:36
Moja pevačica radi na :mikrofon je Shure beta PGX2 a baza je PGX4 800-820MHz.Radi savršeno na PM1,2,3 i na Sauncraftu.

mikimiki
25.04.2015, 01:20
Ako imas gdje probati line6 xd75.Mnogo bolje radi od tih shure mikrofona.Normalno ako volis cist ton.Jako dobro podnose I mikrofoniju. .

zaba iz bare
25.04.2015, 06:06
Iskreno, nikad nisam cula za taj mikrofon. Izgleda mocno, sad sam gledala slike..

moca
21.05.2015, 00:57
Zanima me dali kablas beta 58 moze da radi identicno kao na primer bezicni slx,blx itd... Posto je ogromna razlika u cenama a neki govore "kabal je kabal"... Ja uporedjujem na identicnom ozvucenju i stelovanju kablasa i pgx2 i dolazim do zakljucka da je pgx2 jaci,puniji u basu,jednostavno jaci,moze vise da se otvori...?

sphena
02.06.2015, 14:25
Ja sam imao pgx,slx,glxd,sennheiser g1,g2,g3. Od glava 58,58a betu,e835,e845. I nijedan nije bio ni blizu tonski sto se tice cistine. Samo jaci signal imaju i to prevari covjeka na prvu al pojacas se na mikseti i to je to. Sad cu kupit line 6 xd v75 i probat cu njega a i na njega se moze zavrnit glava od bete 58. Koristim mackie aktivne kutije srm 450 verzija 1,digitala yamaha mikseta i vokalist tc helicon 3. Imam i ksm kablovski al mi bolje lezi i bolja je za live svirke beta kablovska a sve je stvar prenosa signala pa tako mislim da bi ovaj line 6 zbog digitalnog signala trebao imat najblizi ton beti