PDA

Pokaži Full Verziju : Interni club - "Ketronaši"


djandjer
15.11.2007, 12:10
Pozivam sve vlasnike klavijatura Ketrona i Soltona da se okupimo ovdje i razmjenimo iskustva!
Mozete mi se javiti i na messenger djandjer;)yahoo.com

car mirko
23.11.2007, 21:59
Pozd. state interesuje ja imam ketron xd9
perfektne drem sekcije malo komplikovana pa je nevolim a inace mnogo dobar Aranzer
imam mnogo ritmoa i semplove(boja)

dugmic
24.11.2007, 08:14
Pozd. state interesuje ja imam ketron xd9
perfektne drem sekcije malo komplikovana pa je nevolim a inace mnogo dobar Aranzer
imam mnogo ritmoa i semplove(boja)
ja mislin da xd9 ne cita semplove samo moze x1 ketron

car mirko
24.11.2007, 12:52
pozd. Dugmic
cita xd9 ako imas prosirenje .
ja sam slao Zlatku Danicu kolega kaze da su paterni i semplovi super drugo nemogu da tvrdim kod mene je crko DSP HAL pa treba da se sredi al ja imam sad PA800 i PA 60
Tritrna Tr i Le, al znam da Ketron Solton i to svaki ima rom za steylove toliko od mene

dugmic
24.11.2007, 20:26
pozd. Dugmic
cita xd9 ako imas prosirenje .
ja sam slao Zlatku Danicu kolega kaze da su paterni i semplovi super drugo nemogu da tvrdim kod mene je crko DSP HAL pa treba da se sredi al ja imam sad PA800 i PA 60
Tritrna Tr i Le, al znam da Ketron Solton i to svaki ima rom za steylove toliko od mene

dali neko ima semplovane harmonike za ketron x1 postosy multisamples i treba dase napravi da bude y msp nisam upoznat sa time.

djandjer
24.11.2007, 22:28
Ima li netko prevedeni tutorijal za ketron sd1?
Bio bih zahvalan!

BlueNote
28.12.2007, 10:45
Pozdrav Djandjer

Sumnjam,

BlueNote
28.12.2007, 10:49
da ces naci negde preveden turorijal. Radi se o celoj knjizi preko 200 stranica. Nikome se ne isplati prevod, posto malo njih koriste KETRON SD1. Ja manje vise poznajem svoj instrument, postavljaj pitanja, mozda znam odgovore.

SNAGALJUBAVI
08.01.2008, 09:07
nije tocno da nema javi mi se na mail pa cemo se dogovoriti gdje da ti ga uplode jer ja sam nabavio knjigu i skenirao cjelu pa ti je u jpg formatu a pdf neces naci form jer je prevedena pvt. u hrvatskoj ali su ti sve grafike i pokazivaci autenticni stvarno je dato truda ali ako imas sd1 prodavaj dok je cena ok i kupuj ketron audya pa vidi sto je pila pregazila sve trenutno na trzistu

SNAGALJUBAVI
08.01.2008, 09:09
usput receno do sada sam promjenio 2 sd1 i i do prosle godine radio na sd1 pro + ketrone koristim vec 5 godina

SNAGALJUBAVI
08.01.2008, 09:18
usput receno do sada sam promjenio 2 sd1 i i do prosle godine radio na sd1 pro + ketrone koristim vec 5 godina
http://snagaljubavi.spaces.live.com/photos/cns!4F525D79951E8959!160/

BlueNote
08.01.2008, 12:03
Slazem se sa Snagaljubavi: trenutno na trzistu najbolji sintic je Ketron Audya. Jos nisam imao prilike da je isprobam ( upisite na www.youtube.com (http://www.youtube.com) Ketron Audya da ga cujete), ali vec me je ubedio. Da li neko zna kolika mu je cena? ( ne znam zasto sam se odjednom setio citata iz Alana Forda: "cijena? Prava sitnica!" :)) Pozdrav!

SNAGALJUBAVI
08.01.2008, 14:22
cjena od 3200 do 3600 eurica samo ovisi koji dobavljac, ali vjeruj da vrijedi svaki cent ja sam bio na prezentaciji i trazio sam da ga malo nagazim. Sve klavijature do sad imaju po nesto od nje ali ne sve ova shema sa mp3 loop je ludilo to ti je mali cubase u pokretu a vokalist ne da radi vec rastura ovo sto smo do sad na sd1 semplali vocale je igra sto ovaj radi i nema kraja koliko si spretan i koliko znas tako ce ti raditi ali na zalost najbolje ce prolaziti oni koji ne sviraju jer matrice mp3 form cita jao sa viocalima itd...itd....

BlueNote
08.01.2008, 17:51
Da, imas pravo. Opet smo kod pitanja: biti muzicar ili vise informaticar, muzicki tehnicar. Ako se neko vec opredelio za neki sintetizator, mora da bude i jedno i drugo ( oni, koji samo pritiskaju dugmice i ne koriste dirke na klavijaturi po meni nisu muzicari vec D.J-i, ili pak MIDI-radnici po uzoj struci. :) Istina, sam ne mozes da zamenjujes ceo orkestar, ali ako vec koristis MIDI, bar solo deonice odsviraj sam "live", ili prati akordima. Cesto postavljam i ja sam sebi pitanje: da li da iskoristim vreme za uvezbanje pesme na klavijaturi, ili pak da skrojim neki MIDI pa da zaboravim tu pesmicu, vazno da je vec imam na repertoaru, ako je neko trazi. No, ovo je vec sasvim druga tema... Posto za KETRON SD1 nisam ovde nasao recimo ritmove za download, rado bih poslao neke ( ili pak primio od nekoga :"> ). Sta kazu Admini na to? Pozdrav!

SNAGALJUBAVI
09.01.2008, 00:14
za ritmove nemas problem javi na e-mail kad ces biti uz comp i ide na rapid i to 500-tinjak od toga sigurno 200-tinjak org radenih ritmova sa uvodima itd.za sd1 samo load i save u user pod broj i dodjelis instrumente koje zelis i naravno pratece vocale! Ali to su sve pvt.uradci koji su neki radeni na cubase a neki su sa style workom izvadeni iz tudih midi files. Mislim da je grijeh umati sd1 a pustiti midi jer sa sd1 sigurno mozes mjenjati neke iz benda sigurno a one druge odradis ti. Prosjecan gitarista i prosjecan bubnjar i basista nebi smjeli parirati ovakvoj poput sd1 masini. Ipak je to makina od koje svi bjeze ali iz razloga sto ima puno za uraditi na jednom useru ali zato kad ga save jednom mnogi muzicari stoje ispred sale i pitaju kako se zove band dok ne vide na to jedan samara. Ja trenutno sam u nekom prelaznom razdoblju pa radim na rolandima i oni stvarno nisu losi i imaju svoje kvalitete ali ko jednom uzme sd seriju tesko odlazi od nje mislim na ketrona jer tesko tesko je naci da toliko org semplova postavis u ritam masinu. Evo ja i veceras kopam po rolandima u nadi da nadem priblizan stratocaster itd ali jednostavno sve je drugacije, mada su i gem i korg dosta dosta blizu nisu uspjeli kao niti roland doci do ovoga sto je audya evo sad pokazala na trzistu. i iskreno se nadam da do kraja 1 mjeseca moja stize, mada ketron sporo pusta na trziste jer je bio plan da ce tek na ljeto van morali su pustiti ranije

horna
25.03.2008, 22:31
nije tocno da nema javi mi se na mail pa cemo se dogovoriti gdje da ti ga uplode jer ja sam nabavio knjigu i skenirao cjelu pa ti je u jpg formatu a pdf neces naci form jer je prevedena pvt. u hrvatskoj ali su ti sve grafike i pokazivaci autenticni stvarno je dato truda ali ako imas sd1 prodavaj dok je cena ok i kupuj ketron audya pa vidi sto je pila pregazila sve trenutno na trzistu

Nije tocno da nema!!!!!
Ako netko treba u *.pdf formatu, nek se javi. Imam u tom formatu jer je prevod isao preko mene. Moj kum je preveo, ali je moja bila inicijativa i trazenje "sponzora".

Pozdrav ekipi!

Ivan Stapić
22.09.2008, 22:08
ej bok! ja imam sd1...treba mi nekih ritmova, semplova...ne mogu nigdje nabaviti..

Unaprijed zahvalan!

BasariStudios
22.09.2008, 22:11
Audya oficijalna cena je oko 5-6000$ a oficijalni RAM je 4GB.
Sampling dolazi samo 1 GB a opcija nije tu, docice sledecu
godinu u martu aprilu tamo negde sa novim OSom.
Sutra cu opet mlatiti AUDYA po treci put u Milfordu.

BasariStudios
22.09.2008, 22:12
pozd. Dugmic
cita xd9 ako imas prosirenje .
ja sam slao Zlatku Danicu kolega kaze da su paterni i semplovi super drugo nemogu da tvrdim kod mene je crko DSP HAL pa treba da se sredi al ja imam sad PA800 i PA 60
Tritrna Tr i Le, al znam da Ketron Solton i to svaki ima rom za steylove toliko od mene

XD9 ne cita samplove, bar ne u fazonu koji mi zelimo, jedino sto
moze primiti je fabricna prosirenja al ne i sampler kao na SD1
il na bilo koji drugi, znaci nema Sampling.

gnovako8
01.10.2008, 00:17
ej bok! ja imam sd1...treba mi nekih ritmova, semplova...ne mogu nigdje nabaviti..

Unaprijed zahvalan!


pozz prijatelju imam ja semplova za sd1 javi se

gnovako8
01.10.2008, 00:21
pozz. evo da se pohvalim kupio sam ipak Ketrona sd1 e sad imam za njega i semplova i ritmova ,ali me zanima dali netko ima isto da se mijenjamo. i jedno pitanje kako da lupiram tamburu u wav formatu je, dali ce radit ok, mislim znam lupirat nego tamburu je tesko dali ima neki nacin :rolleyes:

BasariStudios
01.10.2008, 21:31
Svidjal ti se?

gnovako8
01.10.2008, 22:27
nego sta radi odlicno imao sam ja prije X1 ketron,ali ovo je ipak malo mocnije i ljepsa klavijatura ,moram jos nabavit koji sempl, imam nesto, ali bi malo probao i drugo pozz.

gnovako8
24.10.2008, 13:27
evo ljudi nabavio sam uputstva za Ketron Sd1 na HR. budem stavio na download imam jos par stranica da ih skeniram mislim da ce dobro doci
pozdrav.

djandjer
26.10.2008, 23:47
Stavi na rapid pa da svi iskoristimo, javi mi se na mail. Hvala

Vaxter
28.10.2008, 02:27
Zashto na rapid, kada postoji download centar za tako neshto? ;)

gnovako8
28.10.2008, 10:21
Pozz. ljudi ja sam stavio na za download uputstva za Ketron ali ih nevidim zasto

zikoni
11.06.2010, 14:36
ej drugari uzo sam skoro po prvi put soltonovu klavijaturu ms100 sa hard diskom i mogu da vam kazem da sam generalno odusevljen zvukom a pogotovo ritam sekcijom bubanj i bas se cuju fenomenalno te sto ima i 4 izlaza.e sad jedno pitanjce na nekim ritmovima koje imam ne svi se cuje prilikom reprodukcije sustanje krcanje itd neznam kako to da resim i u cemu je to problem.

moky102
30.12.2010, 23:56
za ritmove nemas problem javi na e-mail kad ces biti uz comp i ide na rapid i to 500-tinjak od toga sigurno 200-tinjak org radenih ritmova sa uvodima itd.za sd1 samo load i save u user pod broj i dodjelis instrumente koje zelis i naravno pratece vocale! Ali to su sve pvt.uradci koji su neki radeni na cubase a neki su sa style workom izvadeni iz tudih midi files. Mislim da je grijeh umati sd1 a pustiti midi jer sa sd1 sigurno mozes mjenjati neke iz benda sigurno a one druge odradis ti. Prosjecan gitarista i prosjecan bubnjar i basista nebi smjeli parirati ovakvoj poput sd1 masini. Ipak je to makina od koje svi bjeze ali iz razloga sto ima puno za uraditi na jednom useru ali zato kad ga save jednom mnogi muzicari stoje ispred sale i pitaju kako se zove band dok ne vide na to jedan samara. Ja trenutno sam u nekom prelaznom razdoblju pa radim na rolandima i oni stvarno nisu losi i imaju svoje kvalitete ali ko jednom uzme sd seriju tesko odlazi od nje mislim na ketrona jer tesko tesko je naci da toliko org semplova postavis u ritam masinu. Evo ja i veceras kopam po rolandima u nadi da nadem priblizan stratocaster itd ali jednostavno sve je drugacije, mada su i gem i korg dosta dosta blizu nisu uspjeli kao niti roland doci do ovoga sto je audya evo sad pokazala na trzistu. i iskreno se nadam da do kraja 1 mjeseca moja stize, mada ketron sporo pusta na trziste jer je bio plan da ce tek na ljeto van morali su pustiti ranije
pozdrav, meni su isto potrebni rimovi i samplovi, kako bi ih isprobao na audy-i. dali bi mogao i meni dostaviti? skoro sam kupio audyu, pa jos neznam kako treba ucitati samplove, ali znatizelja je jaca od mog neznanja.

miretalija
24.05.2011, 03:57
Izuzetno kvalitetni aranzeri. Koji nikad i nisu imali low-price modele. I ne treba da imaju! Ketron je prica za sebe.....
Dodato:
...u svemu bolji od konkurencije. Pametno konstuisan..izuzetno kompaktan. I sto je najvaznije bez hendikepa .....jer sta god pozelis od sprave on ti jednostavno to ispuni. a tek da ne pominjem situacije kad odsviras neku svirku na aranzeru a pevaci ti kazu na kraju da nemaju osecaj i da im se cini kao da je tu bio ceo bend. Kakva su vasa iskustva?

Sime1302
03.11.2011, 00:19
Ponosni sam vlasnik Ketrona Xd9 i nakon 6 godina i dalje mogu reći da jedan od boljih aranžera na tržištu. :-)

korgpa600
12.12.2012, 21:46
Nakon godina i godina sviranja korga PA vaki-naki,već duže vrijeme radim na sd5,nisam neki virtuoz.Točan sam harmonijski i ritmički,ali mi se kvaliteta podigla bar za jednu klasu što se tiće sounda.Sa mog gledišta korg je jednostavnije koristiti,ima puno materijala u kojem se i zagubi čovjek ponekad,problemi se brže riješavaju na korgu,pošto ga svi imaju itd....Ketrona sigurno neću prodavati,ali uvijek imam jednog korga uza se,ako ništa drugo zbog par dobrih semplova,i za ne daj bože problema s ketronom.Ritam sekcija što ide van je nenadmašiva ipak na ketronu,pogotovo za glazbu koja se ne sastoji isključivo od narodnjaka tj.rumbi,sambi,sa sa,kojekakvih zujalica.Ipak sam radio na korgovima godinama pa mislim da ima istine u ovome.Ketronu zamjeram u odnosu na korga floppy,malo memorije za patterne,laganu nepregledljivost,možda neke nelogičnosti u rukovanju tokom live svirke,tko koristi midije player nije pojam jednostavnosti ........Ima puno mana,spisak bi se još odužio,ali ono najbitnije a to je zvuk je no.1.

banex
03.01.2013, 02:08
Moze li Audya da prima ritmove od starijih modela i da li su multi semplovi isti na predhodnim modelima?Na Korgu je to KMP a na audiji MSP.Skoro sam kupio Audiu pa sam u fazi istrazivanja.

nikola1980
07.01.2013, 21:01
Audya cita formate ritmova .pat,cita od sd i ostalih ali mora da se koriguju.Za MSP nemas nikavu pomoc,moras sam da ih pravis od .wav. I ja sam ponosni vlasnik Ketron audya 5 skoro godinu dana. pozdrav :)))))

ella 85
17.01.2013, 14:06
moze li mi neko reci al sigurno,moze li audia u ritmu vrtit audio loopove ili ne moze,glavna fora je bilo da audia koristi ne ram nego jednostavno vrti loop sa hard diska,ako je to tako,sve sto mi treba je aydia i cubase sa bfd om i trilianom npr,eto ako moze neko ko ima da kaze jel to stvarno moze ili je to neka prevara

gnovako8
17.01.2013, 17:40
tako je on vrti iz hdd tamo zauzima prostor audio loop ,bitno je da imas loop bubanj i samo stavljas seme bas gitara contri isl.

ella 85
17.01.2013, 19:16
ako moze loop bubnja tako vrtit,pretpostavljam da moze i loop bas gitare,isto mu dodje,on ako to radi to je dovoljno,samo sacekat cu da to potvrdi jos muzicara,malo mi nevjerovatno
to znaci da kuci imam instaliran cubase bfd2 bubanj darbuka menu udaraljke i samo redaj taktove po ketronu,malo mi to previse bajkasto
ima li kakva caka,nuspojava,nesto,jer kontam ako je to tako zasto bi neko vise uzimao korg ili yamahu

casper
17.01.2013, 19:51
Koliko je meni poznato, vrti loop samo sa HD koji je u klavijturi. Nebitno je da li se radi o drum-u, basu ili gitari, vrti sve. Mislim da povezivanje s vanjskim na ovaj način kako si zamislio neće ići. S druge strane, pouzdano znam da su upravo stylovi koji koriste audio loop malo osjetljiviji na promjenu harme u lijevoj ruci.

ella 85
17.01.2013, 20:04
upravo sam sad trazeci podataka o tom ketronu naisao na nesto o nekakvom stucanju kao preskace nesto,volio bih to cuti ako ima negdje nekakav audio zapis,posto ketrona u blizini nema niko,zna li neko nesto o tome
Dodato:
Koliko je meni poznato, vrti loop samo sa HD koji je u klavijturi. Nebitno je da li se radi o drum-u, basu ili gitari, vrti sve. Mislim da povezivanje s vanjskim na ovaj način kako si zamislio neće ići. S druge strane, pouzdano znam da su upravo stylovi koji koriste audio loop malo osjetljiviji na promjenu harme u lijevoj ruci.
nisam ni kontao povezivat externi disk,nego taj postojeci napunit materijalom iz cubase-a i udri,ali ovo preskakanje mi bas ne zvuci dobro

gnovako8
17.01.2013, 22:28
Kod ketrona sto se tice lupova tesko je naci materijala,zato svi uzimaju korga ,sto je jednostavniji i ima hrpa stvari i ima neke cake sto ketron nema . ali kad se ketron slozi jako dobro zvuci svirao sam kod kolege ,samo ako hoces da bude vrh,onda treba se namucit,ili ako imas koga da ti slozi lupove bubnja to ti je najbitnije, i naravno mozes bas seme itd,i vuce sa hdd od ketrona direkt to.vokalist mu je super isto, imam nekih demo snimaka doma sa lupovima ,

ella 85
17.01.2013, 22:54
nikako da dobijem konkretan odgovor,sto se tice materijala imam ga i previse,moze li se ucitat na taj njegov hd audio materijala iz cubase
jel treba jos jednostavnije,znaci imam u cubase u 4 takta nekog bubnja,to prebacim na ketronov hd i napravim ritam koji vuce u varijaciji 1 ta 4 takta koja sam ja ubacio u hd
moze li ovo ili ne moze,ako ne moze kako moze

nikola1980
18.01.2013, 18:09
Naravno da moze,to i jeste sustina audio loop-ova,na keronu. Bass loop ne moze,mozes fabricke bass loop-ove da koristis kao i live gtr. Znaci u cubase ubacis vst neki drummer,ne bitno i snimis deonicu kao .wav . Ime napises sa brzinom,znaci name@123.wav. To prebacis u folder user audio drums i povuces u koji hoces ritam,pozdrav

Milan$
18.01.2013, 18:21
mene zanima kako ispadnu ti loopovi radjeni u cubase? da li zvuce verno i dinamicno kao sto bi to odsvirao pravi bubnjar?

ella 85
18.01.2013, 18:25
naravno ,u cubase mozes stavit sta hoces,da ti sjede bubnjar i odsvira ili sa drum programa bfd adictive ili slicno samo biras fraze,bilo sta mozes stavit u cubase,ili isjeci originalnu pjesmu takt,ili ne znam ni ja sta vise

Milan$
18.01.2013, 18:30
hmm,uvek sam zamisljao lopove za bubanj kao loopove zivog bubnjara,nisam pomisljao na to da se prave u cubase,mada naravno to je kad rtazmiuslim i daleko bolje resenje,nego placati bubnjara da svira i snimati lopove..nego moze li neki snimak kako bi zvucao loopo bubnja radjen u cubase/,eto u ketronu kako bi to zvucalo cisto da cujem..pozz

ella 85
18.01.2013, 21:29
cudi me da ne znas sta je cubase,to je program na koji skoro svi i snimaju audio tj zivog bubnjara,a mogu se pravit i midi i jos mnogo sta,tako da svi loopovi koje si do sad cuo na bilo kojoj klavijaturi su vjerovatno iz cubase stigli tamo na korgove itd,poslusaj na yyoutube bfd 2 ili adictive drums poslusaj kako zvuce ti bubnjevi pa reci kako ti se svidja,toliko dobro zvuce da ne trebam dovodit bubnjara da ga snimam u cubase u
Postovano sa mobilnog uređaja

NordX
18.01.2013, 23:26
Ja imam Ketron SD5.Ubacicu ovih dana,svoje ritmove neke,samo malo dok se uhodam,posto sam novi na sajtu.

zeljko
19.01.2013, 00:35
Jedva cekam da cujem kako ti zvuce ritmovi,samo ti postavi ako ti treba upustvo za upload ja cu ti objasniti ako se javis na PP:DDobro dosao na yu-Midi

ella 85
19.01.2013, 02:02
zna li neko sta o navodno nekom preskakanju kod audye,kao stucanje neko kad su u pitanju audio loopovi,desaval se to stvarno,imal se gdje cut to,spominjalo se na forumu ali nisam nasao nigdje da cujem

casper
19.01.2013, 02:30
Na ovoj temi (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=17743&highlight=audya&page=5#axzz2INL2JwK9) imaš nešto o tome. Ja sam u postu broj 142 komentirao demo koji je postavljen dva posta iznad. Na žalost, autor je uklonio oba audio zapisa koje sam spomenuo da štucaju. Imam kolegu koji svira Audyu, to se događa i kod njega. A ponekad klavijatura zna sporije odreagirati na promjenu baš takvog styla koji je koncipiran na audio loop-u.
Meni Audya ima dobar sound, pogotovo kod drum sekcije. Ali ono što je evidentno, postoji razilka u kvaliteti kod originalnih stylova između onih koji koriste audio loop-ove i onih koji rade na "klasičnom principu".
Međutim, ono što je po meni najveći problem kod te klavijature jest njena pouzdanost. Nadogradnja OS nije izašla godinama, a bug-ova ima na pretek.

Milan$
19.01.2013, 04:16
ella85 nisi me razumeo drug..znam sta je cubase i koristim ga za snimanje,ali nisam znao daase,tj mislio uglavnom loopove za klavijature rade u cubase,tj da ih crtaju,vec sam mislio da preko cubase snimaju zivog bubnjara dok svira i prave loop,a nisam znao da pomocu nekih vst-a,pluginova i sta vec sve tu ima,prave rucno,tj crtaju loopove u cubase..pozz

ella 85
19.01.2013, 10:56
ketron moze da vrti audio loop ove a to znaci sve sto cujes mozes ubacit da svira u ketronu
-zivog bubnjara dovest usnimit ga u cubase u i ubacit taj loop na ketron hd
-mozes dio originalne pjesme osjeci npr2 takta u cubase npr i na ketron vrtit ce se ta 2 takta u varijaciji
-ako ti se svidja neki od setova sa korgova zivi bubnjari itd samo snimis korga npr u cubase i to prebacis na ketron
-izaberes neku dionicu npr sa addictive drums i prebacis u ketron da svira kao varijacija ili fill ili bilo sta
http://www.youtube.com/watch?v=oXjb9-0acNM
evo jedan link gdje se moze cuti kako zvuci addictive drums na komp,to sto cujes znaci samo exportujes u kao audio i ubacis u ketrona,na ovom linku je povezan pa3 midijem to nema veze sad s nasom temom jer je tako isto mogao bit povezan i pa50 isto bi zvucalo,ja nisam mislio crtat u cubase u,nego npr ti vst ovi imaju toliko ritmova na sebi preseta svakakvih da se moze samo redat gdje ti sta treba a da ne pricam sta se sve moze podesavat na ovom bubnju,znaci moze zvucat kako pozelis,ja ne vidim granice tu
ako ovaj ketron radi ovo kao sto kazu onda je to valjda to
Dodato:
http://www.youtube.com/watch?v=L03GHPWarpc
na ovom linku moze se vidjet kako funkcionise taj program samo biras ponudjene ritmove prelaze itd,svaki element mozes detaljno ustimat,od mikrofona eq comp prostorije reverba itd itd
http://www.youtube.com/watch?v=L03GHPWarpc
na drugom linku je program darbuka menu,ko voli orijental tarabuka svakakvih ima odsvirano znaci samo izaberes dio koji ti pase i prebacis u ketron,mozes kombinovat svasta dostimavat razbacivat panoramu
-sve ovo moze i u korg i yamahu,ali u ram memoriju,a u ketron to ide na hd80gb,tako da mozes nabacat kolko hoces toga,to je po meni stvar nema dalje samo cekam da mi neko javi za ove nus pojave,da vidimo kakvi su problemi s ovim svime
Dodato:
ketron moze da vrti audio loop ove a to znaci sve sto cujes mozes ubacit da svira u ketronu
-zivog bubnjara dovest usnimit ga u cubase u i ubacit taj loop na ketron hd
-mozes dio originalne pjesme osjeci npr2 takta u cubase npr i na ketron vrtit ce se ta 2 takta u varijaciji
-ako ti se svidja neki od setova sa korgova zivi bubnjari itd samo snimis korga npr u cubase i to prebacis na ketron
-izaberes neku dionicu npr sa addictive drums i prebacis u ketron da svira kao varijacija ili fill ili bilo sta
http://www.youtube.com/watch?v=oXjb9-0acNM
evo jedan link gdje se moze cuti kako zvuci addictive drums na komp,to sto cujes znaci samo exportujes u kao audio i ubacis u ketrona,na ovom linku je povezan pa3 midijem to nema veze sad s nasom temom jer je tako isto mogao bit povezan i pa50 isto bi zvucalo,ja nisam mislio crtat u cubase u,nego npr ti vst ovi imaju toliko ritmova na sebi preseta svakakvih da se moze samo redat gdje ti sta treba a da ne pricam sta se sve moze podesavat na ovom bubnju,znaci moze zvucat kako pozelis,ja ne vidim granice tu
ako ovaj ketron radi ovo kao sto kazu onda je to valjda to
Dodato:
http://www.youtube.com/watch?v=L03GHPWarpc
na ovom linku moze se vidjet kako funkcionise taj program samo biras ponudjene ritmove prelaze itd,svaki element mozes detaljno ustimat,od mikrofona eq comp prostorije reverba itd itd
http://www.youtube.com/watch?v=L03GHPWarpc
na drugom linku je program darbuka menu,ko voli orijental tarabuka svakakvih ima odsvirano znaci samo izaberes dio koji ti pase i prebacis u ketron,mozes kombinovat svasta dostimavat razbacivat panoramu
-sve ovo moze i u korg i yamahu,ali u ram memoriju,a u ketron to ide na hd80gb,tako da mozes nabacat kolko hoces toga,to je po meni stvar nema dalje samo cekam da mi neko javi za ove nus pojave,da vidimo kakvi su problemi s ovim svime
ISPRAVKA ovo je trebao biti treci link
http://www.youtube.com/watch?v=KKqPBZAF4Jc
Dodato:
posto je bilo rasprava o audyi jedni su hvalili kako dobro zvuci,drugi su govorili kako nije nista bolja od korga,pa evo i ja dugo sviram korg i konacno sam sjeo isprobao detaljno audyu ali na razglas ne samo slusati na youtube,i mogu reci da sam i ja odusevljen,meni se svidja kako dobro izlazi na razglas,totalno drugacije od korga,jednostavno iz korga nisam ovako mogao dobit nema sta nismo radili,osim postojecih setova drumova itd,pa cubase pa obrada semplova pa trazenja semplova od bfd adictive-a suoerior drums a,jednostavno nisam mogao nikad dobit ovo sto sam sjeo za audyu uplaio i cuo,mene je njen audio drum odusevio,a sve se sa cubase om moze kombinovat prepravljat,ubacivat novo,jos samo da vidim jesul tu bugovi ketrona jos prisutni ili su proslost,nikako da to rijesimo

romario
26.01.2013, 22:55
moze li netko objasniti postupak ubacivanja sempla u audya4 ?
i trebao bi sempl harmonike i tambure ,ili nacin da ih konvertiram u format
sempla koji ide i nju.

daree
12.02.2013, 18:36
Samplove moras imati u wav formatu 44100 16bit i ubacit ih u audyin hdd,u folder instruments.najbolje da ih imenujes npr. 1 cis4..2 e4...3 g4...4 ais4 itd,jer ces se kasnije tesko snaci.kad si ti napravio,pritisnes duge wave(iznad prvog kliznog potenciometra),i usao si u editor multisamplova.otvoris folder sa svojim wavovima selektiras sa enter npr.onaj prvi.. 1 cis4,i stavis ga da svira do d4,sljedeci tvoj wav je e4 njega stavis da svira od dis4 do f4....i tako dalje...isti je princip kao na korgovima,i ostalim samplerima,sto predpostavljam da si radio.
Kad tako poredas sve wavove u tu mapu imas dolje save,napises ime,a ketron mu doda jos nastavak msp (multisampl)
nisam vec dugo to radio,pa sam mozda nesto i zaboravio..reci ako zapne
pozz
Darko

mario17
10.03.2013, 22:16
pozdrav svima, evo i ja da se prikljucim Ketronasima

veselinovicvs
28.03.2013, 11:30
Mario...Jesi li to ti druze?...Evo i ja da se prikljucim...Ponosni sam vlasnik XD3 vec pune dve godine i moram priznati da sam se dobro pomucio oko ritmova ali KETRON je No.1...To govorim iz ugla vlasnika aranzera starije generacije.Kad se napakuje dobro opako radi.Naravno i KETRON ima mane...Ali koji aranzer ih nema?Ovaj bar na ozvucenju otkida kako radi...Pozdrav svim KETRON-asima...

zeljko
29.03.2013, 03:35
Gledao sam tvoje snimke na youtube i mogu reci dobro radi ketron a i samo tvoje sviranje majstorski..Svaka cast

calevh
06.07.2014, 14:31
Kupio Ketron X1 i sredio ga fabričkim bojama, a imam 48Mb memorije za semplove. Zadovoljan sam kako izlazi na razglas, ali može to mnogo, mnogo bolje. Bubanj ubija na mesto, složio sam svoj user set i tu ništa više ne bi dirao. Imam problem sa basom, koji je loš i sa kontra gitarama, tu bih ubacio semplove, mada koliko sam nešto čačkao, mislim da se u bass traci ne može ubaciti sempl, već samo fabrički bass. Ako neko ima ovu spravu, ili da zna bilo šta o njoj, bila bi mi dobrodošla pomoć.

Ketron je zver od klavijature, ima jednu ogromnu manu, nedostatak materijala, i nedostatak ljudi koji sviraju ove sprave, pa i kada se obratiš za pomoć nema ko da pomogne. Nadam se samo da je neću prodati zbog toga, jer bi mi bilo zaista žao.

Pozdrav svim Ketronašima.

aleksandar031
22.10.2014, 16:30
Aj da se upisem, od skora vlasnik Audya 5, zasad sve ok sto se tice masine;).

ella 85
10.09.2015, 16:54
Donio sam ketron audya 5 .....kuci na probu.......konacno.......i imam puno stvari koje mi ne idu,ne razumijem itd.......velika je promjena sa korga......prevelika.

Ima li vas na forumu malo upucenijih........valjda se nadje neko ko ce malo pomoci.

Za pocetak........kako da stavim audio loop u nju i da ga vidi tamo da ga stavim u ritam.

Iz cubase sam exportovao wawe 44.100 khz 16 bit.........loop sam imenovao ovako ritam_a@125.wav.......pretpostavljam da onaj broj 125 u nazivu treba da predstavlja tempo,da bi se to kasnije lijepo uklopilo........ali kad s kompjutera udjem u ketrona loop je tamo u user audio drum........ali kad udjem u edit ritma i pocnem listat loop ove onda ga nema .......gdje fulam ???

bazateam
21.02.2016, 19:20
Donio sam ketron audya 5 .....kuci na probu.......konacno.......i imam puno stvari koje mi ne idu,ne razumijem itd.......velika je promjena sa korga......prevelika.

Ima li vas na forumu malo upucenijih........valjda se nadje neko ko ce malo pomoci.

Za pocetak........kako da stavim audio loop u nju i da ga vidi tamo da ga stavim u ritam.

Iz cubase sam exportovao wawe 44.100 khz 16 bit.........loop sam imenovao ovako ritam_a@125.wav.......pretpostavljam da onaj broj 125 u nazivu treba da predstavlja tempo,da bi se to kasnije lijepo uklopilo........ali kad s kompjutera udjem u ketrona loop je tamo u user audio drum........ali kad udjem u edit ritma i pocnem listat loop ove onda ga nema .......gdje fulam ???

Imam potpuno isti problem. Da li iko zna odgovor na ovo pitanje?
Pokušao sam da izvozim u različitim formatima, mono i stereo...al još uvek ne radi.

ella 85
21.02.2016, 19:32
Ja sam rijesio tako sto sam prilikom exporta iz cubase-a oznacio da bude wawe ali morada bude stereo u jednom file-u.......mono nece.......nece ni onaj stereo kad ti da dva fajla.
Dodato:
Podavno je to bilo........ ali mislim da kad je ovako bilo podeseno prilikom exporta da je bilo sve ok.

http://s10.postimg.org/htwv5unm1/cubase.png

Mono export kad je bilo oznaceno onda nece......isto tako split chanel nije htjelo.

Ovako je islo.

bazateam
28.02.2016, 03:26
Eto, sad radi...puno hvala!! :)

Jaksi
03.04.2016, 12:41
Pozdrav
Imam audyu 5 na sotfrvareu 5.0A
Klavijaturu sam uzeo ima mozda mjesec ipo dana sve radi super nisam do sad imao problem sa njom (odradio sam 10ak svirka sta duzih sta kracih nebitno)
Ima jedna mala sitnica koju sam primjetijo i malo mi je cudna al ne smeta pri radu klavijature.
Naime dok sviram ( svirala klavijatura ili bila samo upaljena ) ekran zna napraviti kratki blink. Znaci sekundicu samo trepne. Ne smeta mi nista klavijaturi, klavijatura i dalje normalno radi ali eto zanima me jel ima ko slicnih iskustva i jel to nesto na sta mozda moram obratiti paznju u buducnosti kao neki " problem " .
Hvala :)

daree
03.04.2016, 22:42
na svakoj je tako,ne brini oko toga

Jaksi
03.04.2016, 23:28
hvala :)

Burli
04.04.2016, 00:24
Dva pitanja u vezi Audya5, nadam se da ćete uspjeti povezati šta hoću da pitam.

Dešava mi se da čim stisnem taster neke od Program Voice Banki gdje se nalaze solo boje, klavijatura sama dodijeli boju i to onu koja je poslednja svirana u toj banci!? Da li se može to promijeniti tako da praktično dok soliram na nekoj boji mogu otvoriti bilo koju Program Voice Banku kako bih sam u određenom trenutku pozvao novu boju?


Drugo, da li se može ritam koji je pohranjen u Registration i koji ima SRG. format nekako vratiti tj. loadovati u User Style Bank? Izbrisao sam greškom par ritmova u User Style Banci a ostali su u Registration, međutim kada ih pokušam vratiti iz registracije klavijatura ih ne prepoznaje u User Style?

casper
04.04.2016, 00:49
Menu > Utility > Page 3 > sa F7 postavi mode 2

Ne postoji način da povratiš obrisan ritam. Registracija samo prepozna gdje se on prije nalazio ali s obzirom da nema njegovog "sadržaja", ne može niti svirati.

Burli
04.04.2016, 01:21
Hvala na rješavanju prvog problema, mnogo će mi značiti u perspektivi.
Za kolege koje imaju isti problem tačan postupak ide ovako:
MENU/KEYBOARD CONTROL/UTILITY/Page3/Voice Select Mode staviti na Mode 1

Ritam u registraciji uredno radi, samo što ne mogu da ga vratim u User Style Banku kako bih ga mogao i odatle pozivati i editovati...

casper
04.04.2016, 01:31
tako je, moje greška jer prebrzo čitam manual, mode1 treba uključiti.

Pogrešno sam te shvatio u vezi s ritmom.
Ne koristim aktivno Audyu pa ne bih znao odgovor. Ritam se očito nalazi na nekoj lokaciji u klavijaturi čim ga registracija poziva i aktivira.
Javit će se sigurno netko tko bolje poznaje Audyu s nekim rješenjem.

Burli
04.04.2016, 01:36
Pokušao sam u samoj klavijaturi da sačuvam taj ritam iz registracije i pohranim ga u User Style Banku međutim nema ga jer nema potrebnu ekstenziju(pat) iako se na disku može očitati kao da se nalazi u toj Banci samo sa SRG ekstenzijom...

Volujanac
14.11.2020, 20:12
Kupio Ketron X1 i sredio ga fabričkim bojama, a imam 48Mb memorije za semplove. Zadovoljan sam kako izlazi na razglas, ali može to mnogo, mnogo bolje. Bubanj ubija na mesto, složio sam svoj user set i tu ništa više ne bi dirao. Imam problem sa basom, koji je loš i sa kontra gitarama, tu bih ubacio semplove, mada koliko sam nešto čačkao, mislim da se u bass traci ne može ubaciti sempl, već samo fabrički bass. Ako neko ima ovu spravu, ili da zna bilo šta o njoj, bila bi mi dobrodošla pomoć.

Ketron je zver od klavijature, ima jednu ogromnu manu, nedostatak materijala, i nedostatak ljudi koji sviraju ove sprave, pa i kada se obratiš za pomoć nema ko da pomogne. Nadam se samo da je neću prodati zbog toga, jer bi mi bilo zaista žao.

Pozdrav svim Ketronašima.
Pozdrav kupio x1 al ,nemam ništa na njemu barem dobru harmoniku, jel ima netko