PDA

Pokaži Full Verziju : AKG D5 ili D7


perica001
20.04.2015, 22:06
Pozdrav kolege!

Dvoumim se izmedu kupovine akg d5 ili d7. Razlika u cijeni je dosta velika, a u vec par music shopova mi tvrde da d7 nije puno bolji u odnosu na d5 s obzirom koliko je skuplji. Pa me netko zanima dal ima iskustva i misljenja sa tim mikrafonima, ili da je imao prilike isprobati oba. I kakvi su sto se tice mikrafonije jer mikrafon koristim u bendu gdje ima 5,6 mikrafona.

Akordeonista
21.04.2015, 02:48
Oba su veoma dobri mikrofoni no veoma je vazno na koji ih mikser ukljucujes, tj. koju miksetu koristite na svirkama. Ukoliko nekim slucajem koristite Dynacord PowerMate 99% ces imati problem sa njim, glas ce ti zvucati muljavo a mikrofonije ce biti cim malo pojacas mikrofon a evo i zasto - AKG mikrofoni imaju izrazenije visoke i bas frekvencije a isto to ima i Dynacord! Iz tog razloga Shure 58-ice ljudima zvuce najbolje na Dynacordu jer je kod Shura izrazen srednje frekventni opseg.

Ukoliko radite na nekom mikseru koji daje linearniji zvuk (recimo Allen&Heat Zed serija ili neki digitalni mikser - Yamaha, Presonus...) onda se da veoma fino podesiti i adekvatno koristiti AKG D5/7 i tada necete imati problema sa njim.

moca
21.05.2015, 00:44
Ne uzimaj ni jedan ni drugi,pogotovu ako je band u pitanju... Neces moci da ga otvoris dovoljno jer su katastrofalni po pitanju mikrofonije,rade jedino u idealnim uslovima. Ja sam se sa betom preporodio,ne koristi je bezveze 95% pevaca u Srbiji