PDA

Pokaži Full Verziju : Nele mix - Yamaha PSR-9000


gitar
30.03.2015, 16:39
Evo, postavljam video od jednog kolege, pa navalite...

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/MKwz3Ii5vuI" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Ovaj mix je napravljen zbog prezentacije ritmova i boja moje klavijature Yamaha PSR-9000. Ima jos toga, a to ce biti u sledecem video-u.Snimljeno je na brzinu na molbu kolega,tako da nisam obracao paznju na svirku, sto se cuje iz prilozenog :D Pozeljno je slusati preko slusalica ili bar nekog boljeg stuba, zbog verodostojnosti zvuka, posebno bass-a...

Dell
30.03.2015, 18:39
Svirka je ok, zvuk karakteristično masan za Yamahu, samo mu terce u Miljacki ne štimaju.

al bundy
30.03.2015, 21:58
Jep.
Solo boje stvar ukusa...sta meni smeta je onaj bras...odudara od ostalih solo boja...npr u miljackoj se cuje.i jos u nekim pjesmama.
Ali bubanj,bas i pratnja u svakom ritmu odlicni...
Na 25oj minuti...kakva je ono kujica sto skevri?? :))

calevh
01.04.2015, 14:51
Boje su mi prepune delaya, uz bolje semplove moze mnogo lepse. Ritam je odlican. Interesuje me da li je bubanj "propustan" kroz xg works, tj. Da li su tamo detaljnije doradjivane udaraljke?
Sto se tice ove yamahe, kod nas nije nesto popularna e zalosno sto ovako kvalitetan instrument nije vise zastupljen. Nezgodan je samo za uvoz semplova i sto je ogranicen na 32 custom boje.
Jedva cekam jos koji snimak.

VUNIMRAV
01.04.2015, 16:16
Ta jamaha je preteča Tyrosa i stara je bar 15 ako ne i više godina,ali slažem se da i i tada bila nepravedno zapostavljena,a i koliko se sećam cena joj je bila oko 7-8 hiljada maraka,tako da...

EmirTotic
01.04.2015, 17:21
To je to kad se trud isplati. Jako pristojno, bolju 9000 nisam čuo do sad.

nesaband
02.04.2015, 11:30
Vrlo ozbiljan instrument.Vrlo dobro odradjeni ritmovi,sto ja kazem ima zdrav ton.
Sve u svemu Yamaha je ozbiljan brend na svetskom trzistu ali takodje sve zavisi kao i uvek od coveka koji podesava instrument a ovde se cuje da je ulozeno mnogo truda u sredjivanje klavijature da bi ovako dobro zvucala.