PDA

Pokaži Full Verziju : Problema sa disketama na pa 80 POMOC!!!


makl
25.03.2015, 11:58
Ubacio sam disketu u klavijaturu i isao spremiti set na nju, sve se odradilo kako treba, a onda sam je ubacio u komp da to kopiram sa diskete na komp, medutim nisam mogao kopirati niti izbrisati, jer je disketa zasticena od pisanja, tako pise...I sad mi nije jasno sta sad, nemogu s njom nista??!

radisadv1205
25.03.2015, 12:11
Da li si primetio plasticni klizac (gore-dole) u donjem uglu? Jedan polozaj je za zakljucavanje i zastita od brisanja podataka, a kad prebacis na drugi polozaj mozes da kopiras. Nisam siguran koji je koji, verovatno ti je na polozaju koji zakljucava. Ako ni to nece formatiraj disketu pa probaj ponovo.

casper
25.03.2015, 12:21
Kada je prozorčić otvoren, disketa je zaštićena.
Da je bila u tom statusu onda ne bi mogao ništa napraviti niti u klavijaturi, tako da mi je to čudno.

Ili je nehotice zaštitio disketu poslije rada u klavijaturi ili uopće nije odradio backup ili je disketa neispravna.

makl
25.03.2015, 13:36
Pa to znam za taj gumbic. Diskete su kupljene nove tak da nebi trebalo bit problema s tim, tek ih sad koristim prvi put. Ubacio sam svoj set u klavijaturu i isao na disk pa save, i spremio mi je sve na disketu, ali sad kad pokusavam u kompu bilo sta napravit sa disketom, nemogu. Cak je u kompu nemogu ni formatirat, neznam zasto ali sve mi odbija a taj prozorcic je zatvoren. Kad je on otvoren onda je zakljucana disketa to znam...

casper
25.03.2015, 13:47
Onda bi bilo je logično da je floppy uređaj u kompu neispravan.
Pored toga, to što si kupio nove diskete ne znači ništa. Ako su stajale jedno ljeto u izlogu, kao da i nisu nove.

Pokušaj s drugom disketom, prvo nju formatiraj na klavijaturi.

makl
25.03.2015, 13:51
Eh a kako to formatiram u klavijaturi?? Da ne pobrisem nesto u njoj pa ne zeznem nesto...

casper
25.03.2015, 14:02
Disketu formatiraš preko Disk Menu > Format. Naravno da ćeš tada pobrisati sve što se na njoj nalazi ali ćeš biti siguran da je format odgovarajući i da ga klavijatura "razumije". Pored toga, biti ćeš sigurniji da je disk ispravan.

makl
27.03.2015, 23:25
E sad imam drugi problem

Imam datoteke koje su u nekom dat formatu, i oni trebaju ici na flash karticu preko disketa, da se ucitaju u klavijaturu, medutim ne mogu ih ubaciti na disketu, napravim formatiranje i sve ali nejdu. Pokusao sam ucitavat druge neke fajlove setove itd, na diskete, i sve radi i ide normalno, al ovi semplovi nikako nece, probam 20-30 puta, nece i onda odjednom na jednu upadne i ostane fajl, ali onda baci greski kad je ucitavam u klavijaturi. Neznam sta da radim niti kako da to ucitam. Ocito je problem u tim fajlovima, pokusao sam ih i preimenovat, i ljepit sa folderm, bez foldera, svakako, ali nista nejde. Zna li itko u cemu je problem, i moze li mi itko pomoci, MOLIM VAS?!?

casper
27.03.2015, 23:43
Za početak, isključi antivirus na računalu.

I da, jesi li riješio problem iz početka teme?

makl
28.03.2015, 01:05
Jesam ali sad mogu i kopirat i brisat sve osim ovog sto mi treba. Te datoteke semplova jednostavno ne zeli kopirat, i onda pokusavam formatirat, ovako onako, ne ide, i onda odjednom ponovim postupak po stoti put, i zaljepi. U dva dana sam doso do 6 disketa a treba mi 12 da mogu ucitat sve to, pa ovim tempom to nece ici unutro do sljedece godine, nesto ne stima a neznam sta...

casper
28.03.2015, 01:16
Te datoteke semplova jednostavno ne zeli kopirat, i onda pokusavam formatirat, ovako onako, ne ide, i onda odjednom ponovim postupak po stoti put, i zaljepi.

Nisam baš siguran da znaš što u stvari želiš napraviti.

Pojasni nam da ti možemo pomoći
1. za što ti *.dat fajlovi trebaju u klavijaturi
2. koje su veličine
3. od kuda si ih skinuo

dmmacak
28.03.2015, 05:58
Ja kako sam razumeo, covek hoce da prebaci semplove sa kompa preko disketa u karticu na Pa 80....

casper
28.03.2015, 11:17
Da. To bi se moglo zaključiti iz onoga što je pisao ali ekstenzija dat nema veze s tim.

makl
28.03.2015, 12:47
Macak je eto odmah shvatio. Kupio sam set za pa 80, i pokusavam ubaciti na flash karticu datoteke preko disketa, znaci prvo moram ubaciti na diskete pa onda ubaciti u klavijaturu i ucitat. Ali nikako mi nece ubaciti na disketu to sa kompa, diskete sam uzo nove, sve je novo, ali jednostavno nece, probam i formatirat u klavijaturi, i u kompu, pa ljepit ali nikako....Sta god drugo probam stavit na disketu sve ide normalno, al ovo nece nikako, 100 puta izvrtim i odbije i onda 101. samo odjednom zaljepi. Nista mi nije jasno...nejde mi...

evo kako izgledaju fajlovi ti

http://pokit.org/get/?94f9e25f471d6559f97ceaf57e8bb4cb.jpg

Oni idu na disketu u folder...

casper
28.03.2015, 13:15
Ovako radiš (http://www.yu-midi.org/forum/showpost.php?p=264171&postcount=2698#axzz3Vg5pNF6U) upload slike na forum.

Onda je problem u tim datotekama koje pokušavaš ubaciti na FD. Ako su oštećene, prekine radnju.
Da bi eliminirao ovaj faktor, pokušaj s nekim drugim backupo za koji si siguran da je dobar.

makl
28.03.2015, 14:29
Ovaj bi morao biti dobar, set je provjeren, ali zasto ne stima, nije mi jasno...da stvar bude gora izgleda da sam jedini ja koji ima problem ovakve vrste...

casper
28.03.2015, 14:40
Probaj drugi backup i onda ćeš biti siguran što radiš. Nema smisla pokušavati 20-30 puta kopirati jedan fajl na FD dok ne uspije. Da i uspiješ sve pohraniti na FD disc-ove, veliki je upitnik da li ćeš te iste datoteke prebaciti na Flash u klavijaturu.
Uostalom, napravi backup sadašnjeg stanja Flasha i probaj te podatke kopirati na računalu. Uspjeh kopiranja sadržaja sa FD disca na računalo i obratno, mora biti 100%-tan inače backup nema smisla.

dmmacak
28.03.2015, 20:43
Ako sam dobro razumeo. Ja mislim da je jednostavije naci neki citac kartica i ubaciti semplove direktno na karticu od Pa 80..

makl
29.03.2015, 01:03
Kako to napraviti??

dmmacak (http://www.yu-midi.org/forum/member.php?u=7969)

rolandx
29.03.2015, 08:41
Sve bi išlo mnogo lakše da je Korg koristio ,,standard " što se tiče CF kartica koji se danas koristi kod recimo Xa,X6.....

pedjajazz
30.03.2015, 09:06
Radilo se ta vikend, pa eto tek sada citam postove,....

Upoznat sam sa problemom u potpunosti, član MAKL je probao dat fajlove i od drugog backupa, izgleda da je pazario loše diskete, poslace mi ovih dana flash karticu, ja cu mu povuci backup sa hard diska i to je to.

makl
30.03.2015, 18:22
Tako je pedjo, kartica je poslana, rijesit cemo valjda i taj problem, da i ja konacno cujem taj famozni set :D, nikako da se nacekam...

pedjajazz
31.03.2015, 10:54
Da objasnim i forumasima,
nas clan Makl je imao doticni problem, na kraju smo se dogovorili da cak iz Hrvatske meni u Srbiji posalje flash karticu a ja cu mu ubaciti direktno sa hd, backup mog seta i semplova, pa zatim vratiti nazad.
Mislim da ovakav primer treba da se slede i ostali forumasi kada je to moguce. Pomoc, poverenje, uzajamno postovanje i na taj način stvara se novo prijateljstvo.

makl
01.04.2015, 18:12
Sta je, je, poslao sam flash, eto kad stigne pedja to ubaci, karta ide nazad i onda se nadam da ce raditi pa 80 ko zmaj ;), nikako se docekat