PDA

Pokaži Full Verziju : Format datoteka na PA800?


mariolino
12.11.2007, 09:50
Ljudi da li je nekako moguće saznati format datoteka (stajlova,performansi,sounda) za Pa800?
Naime pokušao bih napisati program za spajanje više setova u jedan ali bez ovih informacija to je nemoguće.

klavijaturista
12.11.2007, 12:24
????:-O

tesla
12.11.2007, 17:51
Ljudi da li je nekako moguće saznati format datoteka (stajlova,performansi,sounda) za Pa800?
Naime pokušao bih napisati program za spajanje više setova u jedan ali bez ovih informacija to je nemoguće.
ajd malo pojasni kako mislis koji format style ti je .sty sound .pcg performans je msrating.dll itd al ne kontam sta mislis da uradis:confused:

No.1
13.11.2007, 02:45
???

Vaxter
13.11.2007, 04:32
Mogao bi da pogledash po hexa zapisu fajlova...
Negde u headeru svakog bi trebalo da negde vidish karakteristichn niz koji oznachava native format fajla...
Naravno, ako mislish na ono na shta ja mislim.
Kao shto je kod Yamaha-e .sty ustvari obichan midi fajl sa sty extenziom i partovima definisamn markerima,,,

Na takav tip fajla mislish, ili samo na extenziju?

mariolino
13.11.2007, 10:34
Nisam mislio na eksteniziju već na strukturu fajlova. Ovo sa proučavanjem hex zapisa je sizifov posao i jednostavno nemam živaca za to. Mislio sam da je možda netko "prokljuvio" kako se mogu pročitati ti fajlovi.
Naime ideje je bila napraviti program gdje bi mogao svoj set dopunjavati sa stvarima iz drugih setova.Dakle da jednostavno odaberes koje ritmove i performance hoćeš preuzeti iz drugog seta a program ih automatski povuče u tvoj set skupa sa odgovarajućim user soundima koje isto tako pridruži ritmovima,performancama i sts-ima.

Po svemu sudeći papir,olovka i zagrijana stolica je još uvijek jedina opcija.

Vaxter
13.11.2007, 18:28
Pa i nije sizifov posao...
Moguce da je neki standardni zapis fajla, ali sa drugom extenziom.
Zato ti kazem da pogledash header fajla.
Prochitash ga, malo googlash i dodesh do reshenja.
Chak ti ni hex nije neophodan.
Mozesh fajl i binarno da otvorish, i prochitash prvih par karaktera, u dosta sluchajeva.
Npr.

Secam se kad sam se pre nekih 6-7 godina igrao sa Quake3 i gledao kako da menjam postojece modele.
Sve je tamo u nekom pk3 fajlu.
Kada ga otvorish binarno, vidish prva dva karaktera PK.
To je header zip fajla.
Samo sam otvorio fajl sa winzipom, i nije bilo frke dalje da radim shta god ocu sa modelima...