PDA

Pokaži Full Verziju : V50, problem baterija


Igi90
11.11.2007, 22:51
Da li neko zna, sta je u pitanju, zasto gubim boje i ako sam menjao bateriju ( 3Volt )?? Kada upalim V50 pokaze samo $$ i pise da mora baterija da se menja. Svaki puta moram da ubacim boje sa diskete i kada ugasim V50 izgubim boje. hvala

crniX32
11.11.2007, 23:19
moras da uzmes bateriju ali mora imati nozice koje zalemiz za plocu

merlin
12.11.2007, 00:39
gdje se moze kupiti ta baterija sa nogicama

merlin
12.11.2007, 00:41
imali neko flopy za v50 da proda nemora imati gumicu imam novu

Igi90
12.11.2007, 22:28
moras da uzmes bateriju ali mora imati nozice koje zalemiz za plocu

Ploca ima 2 rupe. staru bateriju sam izvadio komplet sa nozicama i ubacio novu komplet sa 3 nozice koji sam jednu iseko, jel nema 3 rupe. Dal je u pitanju da moram da nađem bateriju sa 2 nozice ? Da li jos neko ima takav problem ? hvala

Alix
18.11.2007, 12:31
Jednostavan odgovor...Nađeš staru matičnu ploču od kompjutera...Odlemiš podnožje od Backup baterije...Odlemiš bateriju sa V50...Na podnožju +-pol ukriviš na unutra (pošto je razmak između nogica i rupica na ploči različit-na matičnoj je razmak manji)...Podnožje zalemiš na matičnu od V50...Kupiš novu 3V LiIon bateriju...Staviš bateriju i stvar zaključena...Ako hoćeš da obdržiš boje na klaviaturi tokom mjenjanja baterije (bez baterije se sve boje izbrišu,jer mu ona koristi kao backup napon za memoriju) mora sinth biti čitavo vrjeme pod naponom...Samo treba biti pažljiv da se nebi obradovo od struje...I stvar zaključena...Jedino što bi savjetovo jest,da se ne korsti jaka lemilica,jer mi se desilo da sam zapalio bakrenu plast na pertinaksu,i moro poslije da brikam na čipove...Pozdrav!