PDA

Pokaži Full Verziju : yamaha emx2000, kako spojiti subwofere


karlovac29
04.03.2015, 10:08
Pozdrav svima na forumu!
Evo nesto gledam pa mi nije bas jasno. Jako povoljno sam uzeo mikser aktivni yamaha emx2000 i trosistemske kutije yamaha s300 rms 200 wata. Lijepo rade ali malo im fali basa, pa bi mozda uzeo jedan aktivni ili dva bas bina, ili pojacalo i psivni bas bin/binove.
Kako da to spojim, sto bi mi preporucili i na koji nacin? Znam da sistem nije jak ali uz binove bi zadovoljio stotinjak ljudi a to mi je dosta ako uleti kakva svirka za duo...Hvala unaprijed.

karlovac29
20.03.2015, 17:38
Pa šta nezna nitko,znam da ima upute ali se bojim da ne zeznem nešto..poz.

nesaband
20.03.2015, 18:32
http://www.manualowl.com/m/Yamaha/EMX2000/Manual/153033

pogledaj stranu 9 i 10. Bilo sta da je od aktivnih kutija mozes slobodno da ukljucis u neki AUX ili MAIN OUT ako postoji na mikseti ili na bilo koji monitor out.

casper
20.03.2015, 19:50
@nesaband - Yamaha se ovdje odlučila za neke druge oznake :D, nema niti MAIN OUT niti AUX, iako si u pravu jer se tako uobičajeno označava izlaz na mixeru i bilo koji od njih može poslužiti za ono što treba @karlovac29

@karlovac29 - prije svega moraš postaviti prekidač sa prve slike u gornji položaj, u režim rada ST L/ST R (slika 1)
Kutije s300 spajaš na stražnje izlaze (slika 2) i koristiš potenciometar ST1 (slika 3) za kontrolu volumena ovih kutija. Predpostavljam da si do sada tako i svirao.

Kada želiš dodati aktivne basove (nebitno da li se radi o kombinaciji pojačalo + bas kutija ili aktivna bas kutija) imaš tri moguće kombinacije kako da ih spojiš.
Ako signal pošalješ sa izlaza ST1 L/R (crveno - slika4), tada kontroliraš volumen basa zajedno sa kutijama s300. tj sa potenciometrom ST1.
Ako signal pošalješ sa izlaz MON1 i MON2 (plavo - slika 4) tada volumen basa kontroliraš sa potenciometrima MONI1 i MONI2.

I treća kombinacija spajanja koja je najoptimalnija ako koristiš samo jednu bas kutiju da je spojiš na izlaz MONO. Tada volumen basa kontroliraš s potenciometrom MONO. (slika 4)

Ako tek planiraš kupovinu basova, bilo bi dobro da planiraš neku opciju koja ima u sebi skretnicu. Moj je savjet da uzmeš PROEL FLASH 15SA. Koristio sam ih par puta i veoma sam bio zadovoljan soundom, a cijena polovnih za par je oko 500 - 600€.

karlovac29
21.03.2015, 21:49
Hvala Vam puno i lijepi pozdrav..