PDA

Pokaži Full Verziju : Problem sa opremom


matijabgd
09.02.2015, 19:34
Ljudi, imam cudan jedan cudan problem, pa bi bio zahvalan kada bi neko znao da mi pomogne.
Desava se to da pri malo glasnijem pevanju dolazi do deformacije i stisavanja zvuka na mikrofonu i klavjaturama.Kada klavjatura radi bez pevanja sve je uredu, al cim krene da se peva glasnije dolazi do problema.Da bi saznao sta se desava i da li je problem do miksete ( to mi je bilo najlogicnije ) stavio sam slusalice i sve je bilo u redu, al cim se prebaci na zvucnike opet isto.Da li je moguce da su mikrofoni u pitanju posto su ocajni, da li je problem do pojacala ili mozda cak kablovi ?

nesaband
09.02.2015, 21:14
Napisi nam sta sve od opreme koristis.Kad nam to napises onda nam napisi koliko ima clanova orkestra i koliko mikrofona koristis.

E onda cemo moci da ti damo neki savet.

rolandx
09.02.2015, 21:20
Stišavanje mi liči na zaštitu na zvučnicima ( slabi ), Napiši ono što ti je NESABAND napisao, pa da razmenimo mišljenja..... Vokali znaju biti nekad problem... Dakle da K-ke ozvučenja.

matijabgd
10.02.2015, 00:17
Ovako, imam Soundcraft Spirit FX8 miksetu, SAL zvucnici 500/250 W, klavjatura Yamaha PSR 9000, i Sharp sistem 7700 650 W pojacalo.Ima nas troje, ja na klavjaturi, pevac i pevacica, i 2 mikrofona Tect UDM1052 i Behringer XM2000.

nesaband
10.02.2015, 00:37
Najbolje je da ides sistemom eliminacije.Prvo pozajmi od nekoga bolje zvucne kutije posto pretpostavljam da su one problem.Ako nije do zvucnika onda promeni pojacalo,mada ja mislim da su tvoji zvucnici ti koji ti prave taj problem.I sam kazes da si stavio slusalice i proverio signal iz miksete tako da ne verujem da ti je bilo kakav problem zbog miksete.

Nadam se da sam ti bar malo pomogao.;)
Dodato:
I to pojacalo koliko ja vidim je Hi Fi pa moze da bude i ono problem mada ako je stvarno te muzicke snage,ne bi trebalo da je ono problem.

casper
10.02.2015, 00:45
Desava se to da pri malo glasnijem pevanju dolazi do deformacije i stisavanja zvuka na mikrofonu i klavjaturama.Kada klavjatura radi bez pevanja sve je uredu, al cim krene da se peva glasnije dolazi do problema.


Mikrofon je uštekan u PSR9000? AKo jest, onda ti problem radi kompresor na Yamahi koji nije dobro podešen i "stišava" svaki jači signal.

energy
10.02.2015, 00:49
Kada imam malo opreme,a veci je prostor nego sto ta oprema moze da izgura,moram nekad da radim na samoj granici izdrzljivosti i miksera i kutija.Tada dolazi do takvog smanjivanja.Probaj da radis na manjoj snazi i vidi da li ti se desava isto.Jos ako je losija struja tu gde radim onda je bas uocljivo to smanjivanje...

matijabgd
10.02.2015, 00:50
Važi, probaću pa ćemo da vidimo.Hvala na pomoći ;)
Dodato:
Ne, mikrofon je povezan u miksetu :)

nesaband
10.02.2015, 00:57
Javi rezultat provere sistemom eliminacije.

matijabgd
10.02.2015, 01:00
Jesam, samo sam ga napisao u gornjem postu...Nije uključen u klavjaturu već u miksetu :)

nesaband
10.02.2015, 01:01
ok ok malo se preklapamo sa citanjem i pisanjem pa nisam video u prvi mah tvoj odgovor.

matijabgd
10.02.2015, 01:07
Važi, javljam kad otkrijem u čemu je problem

dedskin
03.08.2015, 16:00
Ja sam se uclanio radi svojih problema, ali prosto ne mogu da verujem da niko nije coveku rekao da proveri uzemljenje a receno mu je da kupi zvuchike elem,

Ovako kolega , ako si iskljucio zvuchnike kad si probao sa slusalicama, nestrucno si povezao opremu i sad imas ground loop, nebezbednu i losu karakteristiku nestrucno spojenih PA sistema kojima se preko audio kabla spoje mase koje su na razlicitom potencijalu, idealno masa je 0V, u praksi nije, moze biti i 15V i to nije problem ako je i na drugoj utichnici 15V al ako je 14V na drugoj utichnici, onda je mikseta na vecem naponskom nivou i shalje signal od 60 herza zvuchnicima jachina +1V preko audio kabla koji se pojachava na pojachalu i izlazi kao +1V 60Hz pojacanog signala, popularno zujanje koje ces primetiti kad pojachas opremu a ne sviras, taj se problem zna zakomplikovati do ne predvidljivih razmera, tako da ustekaj sve u jednu utichnicu tako da sva oprema bude na istom potencijalu bar priblizno i ako problem postoji i dalje onda je kvar, al nece postojati, kupi ground braker box i odvoji razliku u potencijalu izmedju miksete i zvuchnika i tvoj PA sistem ce funkcionisati kako je dizajniran, odoh sad pitati nekog sa moj mnogo komlikovaniji problme , fingers crossed