PDA

Pokaži Full Verziju : Behringer i Studio 202 iskustva


nesaband
22.01.2015, 17:35
Nadam se da sam temu postavio na pravo mesto.

Kupio sam behringer i Studio 202.Ima li neko neka saznanja na kom principu ova sprava radi.Kupio sam i daw controller AC-7 core HD i instalirao ga u moj Ipad.
Konkretno mene interesuje na koji nacin da pokrenem ovaj daw controler instaliran u iPad zajedno sa ovim behrigerovim i dock-om.

AC-7 sam bez problema preuzeo tj kupio preko Itunes ali ne znam kako dalje i kako da dobijem audio signal,recimo mikrofona ili klavijature a da mi AC-7 mikser reaguje.
Dodato:
evo postavicu i lnik slika ovog uredjaja da vidite kako izgleda

https://www.google.rs/search?q=behringer+is202&espv=2&biw=1366&bih=643&tbm=isch&imgil=LVvQ3f7RRStHfM%253A%253BPxhU71t98TfAvM%253Bh ttp%25253A%25252F%25252Fwww.zzounds.com%25252Fprod uctreview--BEHIS202&source=iu&pf=m&fir=LVvQ3f7RRStHfM%253A%252CPxhU71t98TfAvM%252C_&usg=__UZBEvLpYtH14YXSInOnCBeySK1k%3D&ved=0CDYQyjc&ei=3hjBVKGTCKb4ywP0iYLQDg#imgdii=_&imgrc=LVvQ3f7RRStHfM%253A%3BPxhU71t98TfAvM%3Bhttp% 253A%252F%252Fc1.zzounds.com%252Fmedia%252Fquality %252C85%252FiStudio_P0AJQ_BeautyShot_XXL-81552b9a980015d4c3532a8ee75945de.jpg%3Bhttp%253A%2 52F%252Fwww.zzounds.com%252Fproductreview--BEHIS202%3B1200%3B775

milepsr
22.01.2015, 18:32
Cestitam Neso na kupovini, zelim ti da te dobro sluzi :) Nadam se da cu imati vremena sledece nedelje da svratim da se igramo sa njim :)

casper
22.01.2015, 18:40
Jesi li pokušao pokrenuti GarageBand i da li on reagira na signal?
Moguće je da AC-7 potrebno dodatno konfigurirati, a moguće je i da imaš problem kao i neki korisnici ove aplikacije ...

do not buy this app at all, you will get ripped off, and when you email the developer you will get no response back, we bought this and another one, both are junk, does not work, so save your money, and save your self lots of hours of hassle, this app DOES NOT WORK, JUST graphics that is all, no Function

nesaband
22.01.2015, 21:42
Garageband radi sasvim ok.Mile,jedva cekam da svratis.naravno da imam vremena.


Sent from my iPad using Tapatalk
Dodato:
@mile,nadji vremena,nismo se videli odavno

casper
23.01.2015, 08:43
Ako GarageBand funkcionira onda bi problem trebalo tražiti u postavkama AC-7. Nadam se da si pročitao uputstva (http://saitarasoftware.com/assets/ac-7corehdv1.01.pdf). Koliko vidim stvar bi automatski trebala funkcionirati čim je ipad spojen na Studio 202. Nakon toga pokrećeš aplikaciju AC-7 i u podešavanjima postoji svega par postavki.
Koji DAW planiraš koristiti za snimanje?

nesaband
23.01.2015, 12:57
Moj osnovni prvobitni plan je da ovaj mikser sa Behringerom koristim kao LIVE mikser za neke manje svirke.Ne znam da li je to uopste izvodljivo.Znaci u jedan kanal ukljucim mikrofon,u drugi klavijaturu.To mi je palo napamet ali da li je to moguce izvesti ne znam.Na mikrofonu mi je potreban neki efekat,standardni za pevanje,boja tona i nista vise.za klavijaturu mi ne treba efekat vec samo boja tona.

Da li je to izvodljivo ili ne sa AC-7 core HD i Behringer dockom ako neko zna neka napise.
Dodato:
@casper hvala za manual koji si mi poslao.

casper
23.01.2015, 21:53
Iako bi logika navodila da je to izvodivo (koristiti ga kao live mixer), mislim da to neće ići tako. Ako i dobiješ signal na MAIN OUT, nekako mi smrdi da će za live nastup morati konstanto biti uključen REC u DAW-u ... Uređaj je konstruiran prvenstveno za snimanje i koliko vidim iz iskusva ljudi koji su ga uspjeli osposobiti da radi, žale se na probleme poput kvrckanja, nekih šumova i nestabilnog rada s apliakcijama.

Ako imaš mogućnost napraviti povrat robe ili zamjenu za drugi uređaj, mislim da bi to bilo najbolje rješenje problema.

nesaband
26.01.2015, 02:03
@casper

Ima li neki software za ovaj intrejfejs koji proizvodi Behringer.Ja se slabo snalazim sa ti pretragama posto slabo znam engleski a ti vidim da si nasao manual iz prve za recimo onaj AC-7 core HD.Ako ti nije tesko pogledaj malo da li postoji nesto od software za ovu spravu pa mi posalji link ili mi javi kako to da skinem sa neta.

Unapred hvala.

casper
26.01.2015, 02:34
Na stranicama Behringera nema nikakvog dodatnog softwarea vezanog uz i Studio 202.
Dovoljno je umetnuti iPad u uređaj i međusobna komunikacija bi trebala biti uspostavljena. Tako piše u uputama. Taj dio je kod tebe u redu, a dokaz da je tako je to što uspjevaš snimati s GarageBandom. Zato sam te to i upitao jednom od predhodnih postova.

Zašto ne funkcionira kao live mixer? Ajdmo probat to riješiti. Jesi li spojio MAIN izlaze na razglas/liniju i da li se čuje ono što snimaš?

nesaband
26.01.2015, 11:12
Danas cu da spojim MAIN OUT i da probam,pa cu ti javiti.
Dodato:
Main out radi.Kada ukljucim mikrofon preko garage band i ukljucim efekte,sve se cuje.medjutim ulaz broj 1 je levi kanal a ulaz 2 je desni kanal u programu garageband.znaci dok ga na monitoringu u garage band ne oznacim sa levi ili desni kanal nemam izlazni signal.

I jos jedna mana je sto ako hocu da pokrenem drugu aplikaciju,recimo da vidim neki tekst od pesme automatski mi gasi program garage band.

Imas li neku ideju kako bih mogao ovaj uredjaj da koristim kao live mikser?
mozda ima neka cak koju ja ne znam.

casper
26.01.2015, 18:12
Ovisno koju verziju garagebanda imaš, trebaš postaviti da ti mic ulaz bude kao mono. To će riješiti ovaj problem s dva kanala za mikrofon. Na PP sam ti poslao link kako da to učiniš.

Ako postaviš klavijaturu ili neki drugi instrument na ulaz 2, i njega bi trebalo postaviti na mono i eto iskoristivog mixera. Na žalost, istovremeno i veoma ograničenog jer sviraš u mono kombinaciji (predpostavljam da ti je minimalno potrebna klavijatura i mic). Ne možeš očekivati ništa više jer "i studio 202" ima svega dva mono ulaza. Rekoh, taj uređaj je namjenjen prvenstveno za snimanje materijala i ne možeš očekivati da će imati sve karakteristike mixera za live nastup. Uz to je vezano i ovo ograničenje da se aplikacija poput GarageBanda automatski zatvara čim pokreneš neku drugu, pa makar se i radilo o jednostavnom text readeru.

Sumnjam da će neka ti druga aplikacija dati ono što trebaš jer se ovdje radi o ograničenju vezanom uz i Studio 202. AC-7 koji je spominjan u temi je u stvari samo dodatni alat s kojim komuniciraš između iPada i računala. tj. olakšava takav posao. Za live mixer je on potpuno nepotreban u ovoj hardware kombinaciji.

Bokic
26.01.2015, 22:48
Koliko vidim ima jos dva ulaza (činčevi) - Line/Phono Aux.
Zar ne mogu oni da se iskoriste za klavijaturu ?

casper
26.01.2015, 23:46
Imaš pravo. Previdio sam činčeve jer i oni mogu poslužiti kao ulazi za klavijaturu.

nesaband
27.01.2015, 00:00
Ajmo dalje,Sta mislis o "VocaLive for iPad" u kombinaciji sa Istudiom 202.Meni u principu i trebaju samo dva kanala,jedan za mikrofon i jedan za klavijaturu.

Za vokal bih recimo kupio reverb,ekvilajzer,delay to su FX aplikacije koje se koliko ja vidim dokupljuju i koje nisu tako skupe, a klavijaturu bih koristio na drugom kanalu samo uz koriscenje FX parametrik ekvilajzera.Da li bih na taj nacin dobio LIVE mikser preko Behringera I studio 202?

casper
27.01.2015, 00:36
Ne bih mogao sa sigurnošću reći što bi i u kojoj kombinaciji bilo dobro.
Mnoštvo je tu aplikacija, a znaš onu staru "od malog izbora jedino je gore kada imaš veliki izbor" :D
Da li uopće koristiti GarageBand ili nešto drugo? Naišao sam recimo na Audiobus aplikaciju s kojom možeš izvrsno kontrolirati ulaz i izlaz. Podržava preko 400 ostalih aplikacija i čini mi se veoma iskoristiv u svojoj osnovnoj namjeni. Ako se uz to koristi MiMiX koji mu služi kao mixer ....

Ne znam. Treba isprobavati, a svatko onaj tko ti kaže ovo je najbolje ... ili milsli da zna (a u stvari ne zna) ili se pravi pametan. ;)

Što se tiče "VocalLive", testiraj free verziju pa ćeš vidjeti da li ti odgovara.

Sretno i javi se s dojmovima.

nesaband
27.01.2015, 14:32
Ne vredi,nista nisam uspeo da napravim,to je stvarno sizifov posao.Da kupujem jos aplikacija,to mi se ne isplati.

Cuo sam se sa prodavcem kod koga sam kupio uredjaj i ili cu uzeti neku drugu robu ili cu dobiti povracaj novca.
Bas mi je zao sto nisam nista uspeo da uradim a ideja je bila dobra.

casper
28.01.2015, 02:21
Neka ti ne bude žao, to je dobar potez. S ovim bi se dosta namučio, a "i Studio" kao samostalni uređaj nema neku perspektivu niti je pouzdan za live nastup. Na daj Bože da otkaže poslušnost na bini ... a mnogi korisnici se žale na njega. Zato iskoristi susretljivost prodavača i riješi se tog uređaja. Tu opciju sam ti i predložio na samom početku. ;)

Na ovoj temi (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=27704#axzz3Q4M1qO00) se raspravlja o onome što ti treba. "Digitalija" je definitvno ono što će obilježiti 2015. u svijetu mixera. I Pad već imaš, samo ga treba upariti s odgovarajućom "kutijom" i dobivaš kombinaciju koja će te sigurno zadvoljiti na duže vrijeme.

nesaband
28.01.2015, 02:59
Pratim ja i tu temu,mada ne pisem nista u njoj.Za sada samo pratim i trazim neko digitalno resenje koje bi zadovoljilo moje potrebe a bilo pristupacno za moj skroman budzet.

i Studio je za moje potrebe potpun promasaj i imam srece pa cu uspeti da povratim svoj novac sto ovde u Srbiji i nije tako lako.

Slazem se sa tobom da ce digitalizacija obeleziti 2015-tu godinu.Ako i cene budu padale to cu ja pre doci do zeljene kombinacije.

Ja to vise radim za svoju dusu nego zarad neke velike potrebe za tim.

Volim dobar cist ton da cujem bar kad radim sam,uzivam u tome jer je muzika moj zivot i moje profesionalno opredeljenje.;)