PDA

Pokaži Full Verziju : Nonsalantan demo


Nonsalantan
02.12.2014, 20:23
Evo za pocetak jedna moja obrada cuvenog Dejvida Kaverdejla - Soldier of Fortune
Recite mi vase misljenje o vokalu i soundu, posto sam se stvarno potrudio da to zvuci na nekom pristojnom nivou ...

Nonsalantan
02.12.2014, 20:25
Inace, samo da kazem da sam u kjubejzu sredjivao gitaru i dvoglas.

gitar
02.12.2014, 22:26
Odlično =D>

Nonsalantan
02.12.2014, 23:57
Hvala druze, dosta bi mi znacilo kada bi mi mogao neku kritiku uputiti bila ona pozitivna ili negativna :)
Sigurno da moze bolje, pre svega, ovde sam stavio akcenat na produkciji i vokalu, jer gitaru dugo sviram i nju znam koliko znam, iako - usavrsavanju nikad kraja!

casper
03.12.2014, 00:18
Odlično je to. Vrlo ugodna boja vokala i lijepo otpjevano. =D>

Ako ćemo tražiti dlaku u jajetu, ja bih malo "omekšao" gitaru.Čini mi se da je mikrofon preblizu tijela (predpostavljam da tako snimaš). U mixu malo raširi panorame snimljenih gitara i pokušaj s vrlo malo efekta dobiti dodatnu prostornost.
Efekt na vokalu je baš kako treba.

Ako imaš još snimaka, postavi ih. Osvježenje je kada se na ovom "aranžerskom" forumu čuju ovakve unplugged snimke.

Belmo
03.12.2014, 00:39
Svaka cast majstore, ovo je super.Vokal razvaljuje :D

Nonsalantan
03.12.2014, 01:13
Odlično je to. Vrlo ugodna boja vokala i lijepo otpjevano. =D>

Ako ćemo tražiti dlaku u jajetu, ja bih malo "omekšao" gitaru.Čini mi se da je mikrofon preblizu tijela (predpostavljam da tako snimaš). U mixu malo raširi panorame snimljenih gitara i pokušaj s vrlo malo efekta dobiti dodatnu prostornost.
Efekt na vokalu je baš kako treba.

Ako imaš još snimaka, postavi ih. Osvježenje je kada se na ovom "aranžerskom" forumu čuju ovakve unplugged snimke.
Hvala vam ljudi.

Odlicno zapazenje, mozda bih mogao malo gitaru da smeksam u miksu. Videcu, kad budem radio jos neku "acoustic" obradu neke pesme, da to i uradim. Sad mi je mrsko ponovo se bakcat' oko toga...
Na vokalu malo riverba i to je to, nikakvi efekti preterani, nisam ljubitelj toga, jer mi nekako vokal onda gubi na smislu, iako mu efekti mogu dati lepu notu, nisam razmisljao o prenaglasenju sa istima.

Inace, slabo radim kavere, vise sam fokusiran na pravljenje svoje muzike, i jedino bih mogao neku svoju pesmu da vam apdejtujem ovde. Inace, nemoj da mislite da sam pasionirani ljubitelj sentimentalnih pesama, ima pesama koje mi se svidjaju, a konkretno, nijednu svoju pesmu nemam a da je balada.

Pozdrav narode

casper
03.12.2014, 01:55
(Tvoj) vokal ne treba ništa više efekta, samo kad bi bio više kvalitete od ovog kojeg koristiš ne bi bilo zgoreg.

Stavi koju autorsku (da čujemo) i nemoj se zamarati s ponovnim snimanjem ove iste.

Nonsalantan
03.12.2014, 02:36
Jebiga druze, potreban mi je malo bolji mikser da nabavim, ovaj mi za sad vrsi posao, ali za nesto ozbiljnije...

U svakom slucaju, nadam se da ce jos neka opaska na tu temu da padne.

Evo i moje pesme pa je poslusajte...

casper
03.12.2014, 02:55
Neka, doći će i bolja oprema. Samo treba imati dobru ideju i raditi.
Meni se pjesma sviđa, stvara poseban ugođaj.
S tehničke strane gledano, opet je sve "zgurano" u sredinu, a vokal potisnut "iza aranžmana". Previše efekta u svim segmentima, posebno u vokalu. Očisti ga i daj mu dominira u pjesmi.
Samo naprijed. Pratimo te, slušamo te. ;)

Nonsalantan
03.12.2014, 21:02
Nisam ovde puno efekta davao glasu, sto se tice zbijenosti i koncentracije pesme u sredisnjem delu, mogu donekle da se slozim, ali ipak moras shvatiti da sam ja tako namerno i hteo, mozda sam malo subjektivan, ali veruj mi da nije postojala namera da zbijem sve u sredinu...

Inace, evo jos jedne moje acoustic obrade pesme "Rude" od Magic-a.

b.o.Y.c.h. ČK
06.12.2014, 15:59
Genijalno.
Čini mi se da bi ti dobro legla "One blood - Terence Jay", to mi je prvo palo na pamet :D

Nonsalantan
09.12.2014, 00:34
Da, odlicno si zapazio, slicna nam je boja vokala..
Videcu da to obradim u skorije vreme, do tad vam mogu pustiti jednu moju pesmu, koju sam odradio pre par meseci, a posto sam dosta radio na njoj u proteklom periodu, pre svega ne tekstu, ali i nekim harmonskim delovima, da znate da je ovo sirovo.

Edition verzija mi je u kompjuteru u studiju ostala, tako da, dok je ne zavrsim, poslusajte.. bacite neki komentar slobodno :)