PDA

Pokaži Full Verziju : Vokalist Boss VE-2, misljenje


biba
01.12.2014, 02:19
Da li neko koristi ovaj procesor i kakva su iskustva? Moze li se uporediti sa, recimo Digitech performerom, o kojem sam cuo da je jednostavan za rukovanje.
Ovaj uredjaj je koliko znam novi, i izasao je ove godine na sajmu NAMM 2014.
Imam Korg PA900, no, njegov TC voice procesor nisam osposobio za rad, pokusao i izgubio volju! Posteno bi nio reci, ne znam, hehee!
Prethodno sam imao PA3X ali preseti sa njega naravno nisu kompatibilni sa pa 900.
Na moj upit, na Forumu se niko nije javio da je sredio presete, tzv terce, za PA900, pa u nedostatku boljeg rjesenja razmisljam o nabavci nekog solidnog procesora.
Kolega koji radi za Rolanda, hvali ovaj uredjaj i kaze da je prodao vec desetak komada.
Ili da li je uredjaj uporediv sa modelom VE 5, koji je neznatno skuplji, ali recimo, "tehnoloski" stariji.
Hvala kolegma unaprijed na savjetima!

shown
03.12.2014, 02:57
imam ga ,lijepo zvuci nije robotizovan zvuk,ima dobre efekte,dobra izrada .ako uzmes poslacu ti postavke .poz

Boban010
29.05.2015, 00:21
U manualu pise da ima 12 tipova harmonija i to:UNISON,HIGH,HIGHER,OCTUP,HIGH and HIGHER,LOW and HIGH,OCTUP and DOWN,LOWER and HIGHER,LOW and LOWER,OCTDOWN,LOWER,LOW.
Ima opciju za biranje tonaliteta uz pomoc potenciometra za automasku harmoniju.Pretpostavljam da nas najvise interesuje HIGH i LOW tip harmonije uz ovu automatsku postavku tonaliteta.
Jos uvek mi nije jasno kako ce prepoznati samo na osnovu zvuka a ne na osnovu midi informacija koja je lestvica(mislim na auto harmonist,opcija full,dakle samo na osnovu zvuka gitare)?
E da i najvaznije kako to radi u praksi?
p.s.Vrlo je interesantan harmonizer narocito zbog malih dimenzija.

mikimiki
29.05.2015, 02:46
Neznam zasto ne uvedu u ove sprave user scale pa volja ti praviti skale, volja ti koristiti fabricke.

Boban010
29.05.2015, 21:23
Koliko mogu da primetim ova sprava ima vec gotove fabricke scale za sve tonalitete i moguce ih je koristiti bez raspoznavanja akorada sa gitare.
Evo kako izgleda uredjaj.

VUNIMRAV
30.05.2015, 09:03
Da li je to novija serija od VE-20! i koliko košta kod nas znali se?

Boban010
30.05.2015, 11:23
Kod nas je 200 eura,jedino sto se meni ne svidja je to sto se tonaliteti menjaju na potenciometru mada bi to lako moglo da se prepravi,uslovno receno.
Evo jedan interesantan nacin koriscenja ovog harmonajzera,poslusajte do kraja.
https://youtu.be/qLEsZ4c9j0Q

VUNIMRAV
30.05.2015, 13:32
Ovo zvuči vrlo dobro!!Ima čist ne robotoski ton!!

Boban010
30.05.2015, 19:51
Ja imam dva pitanja u vezi ove masine.
Na koji nacin mozemo dobiti "orijentalnu" lestvicu(mozda uz pomoc Variation tastera) i da li uz pomoc Balance potenciometra mozemo skroz iskljuciti prvi glas a ostaviti samo pratece?
Uredjaj distribuira Rolandov zastupnik za Srbiju pa verujem da bi neko od njihovih saradnika mogao da da odgovor.
Unapred hvala!
Ovo je moj favorit za prezentaciju Boss VE-2.
https://youtu.be/MNfZwI_ZlHE

nesaband
30.05.2015, 21:56
Ovaj video je i moj favorit,sjajna sprava.I cena je relativno pristupacna za kvalitet koji se nudi.

Boban010
02.06.2015, 16:01
Ajde ljudi,pomagajte,nije valjda da niko ne moze da pruzi potrebne informacije?

Boban010
05.07.2015, 18:58
Jos uvek je aktuelno,potrebna pomoc za programiranje ovog vocalista!
Pitanje jos uvek stoji,da li moze da se rastimuje svaki ton ponaosob?

mikimiki
07.07.2015, 17:39
Mislim da to na ve20 ne moze da ide tako.

Boban010
08.07.2015, 11:39
Upitanju je VE-2 a ne VE-20 al nema veze,otkrio sam sta me je zanimalo.

mikimaksa
22.10.2015, 21:56
Imali neko iskustva sa ovim procesorom, kakav je u praksi tj. na bini?
Kakva se postavke se spominju. Ukratko rad na Boss ve2?

Boban010
24.10.2015, 13:45
Vec sam ti objasnio,a samo da ponovim i ovde,nema nekih postavki,imate potenciometar za gornje i donje terce kao i potenciometar za tonalitete.Ja ne koristim njegove efekte(pitch,enhancer,room i delay) a ima mogucnost da zapamti tri razlicite postavke(ovo ukljucuje i kolicinu efekata i sva ostala podesavanja).Izuzetno veran ton,sto uostalom mozete cuti i na demo snimcima na youtube.Po meni daleko bolji od TC helicona H1.
NEDOSTACI su sto nema molske harmonske lestvice(ja sam je nazvao orijentalna) i variation opcija je maltene neupotrebljiva jer donji glasovi "kasne" pa je stalno u falshu.