PDA

Pokaži Full Verziju : pomoć oko razglasa


shown
19.11.2014, 17:52
poz.
iz mixa vodim signal sa main na aktivnu skretnicu gdje spajam satelite i basove .na monitorskim izlazima su tkz chinchevi,nebalansirani koje vodim na 2 troistemca.cini mi se da mi gubi snagu na 3 sistemce jer su kablovi na cincevima nebalansirani.postoji li nacin ,da jos negdje uzmem signal osim na aux ,posto ima jedan ,mono.poz

kristi
21.11.2014, 14:06
koja mikseta je u pitanju?

mikimiki
21.11.2014, 18:27
Napisi prvo koji mixer, koji zvucnici, koja pojacala, ili su basovi I sateliti sa pojacalom.Sta je sa monitora? Imaju li pojacalo za njih, ili su sa pojacalom? ???

shown
22.11.2014, 04:34
miks je allen&h 10 fx ,basovi 18 pivi ,rcf aktivne 12 ,trosistemci neki 2 pojacala,qsc i inter m,beringer skretnica.fora je sto iz pojacala nema vezanje na druga pojacala samo na aktivnim kutijama

casper
22.11.2014, 13:33
Uf ... al si se raspisao ... teško će ti tko pomoći na osnovu ovih šturih informacija.

Kako uopće spajaš ove aktivne RCF-ove?

nikadvisekorg
22.11.2014, 16:06
kakva trol tema..... ovo nije za forum, na ovakvo pitanje se dobija odgovor u vecernjim satima na duga tv, i onim televizijama koje sluze da ih preskocis dok saltas......

послато са Nokia 3210

shown
22.11.2014, 17:35
hah ,pa et polako cu pisat gdje nije jasno.poz
Dodato:
Uf ... al si se raspisao ... teško će ti tko pomoći na osnovu ovih šturih informacija.

Kako uopće spajaš ove aktivne RCF-ove?

sa skretnice na aktivne i na pojacalo za basove

mikimiki
22.11.2014, 21:06
Odakle vezes sa mixera na monitore??? Ustvari treba prvo u pojacalo a iz pojacala u monitore.

velja87
22.11.2014, 21:28
Mozes jos da ''uzmes'' signal na phones izlazu za slusalice, a to sve pod predpostavkom da su ti monitori rcf aktivne 12. :)

casper
23.11.2014, 03:18
hah ,pa et polako cu pisat gdje nije jasno.poz

sa skretnice na aktivne i na pojacalo za basove


Jel ti to nas malo z.... ? Tražiš pomoć, a onda još drsko odgovaraš "gdje nama nije jasno".

Preko skretnice šalješ signal u full range kutiju i iz nje proslijeđuješ u bas pojačalo???

Ako stvarno želiš da ti pomognemo, napiš model pojačala, skretnica i kutija i točno kako što spajaš. Ili je ipak @nikadvisekorg u pravu?

shown
23.11.2014, 03:21
napisao sam gore da main iz mixa vodim u skretnicu ,a iz skretnice vodim high output u aktivne ,a midl.bass u drugo pojacalo koje je spojeno na basove .sa monitor outa gdje se nalazi izlaz sa činčevima vodim opet na pojačalo na koje vežem trosistemce i tu mi je problem,posto nije balansiran izlaz na chinchevima kao da gubim snagu na trosistemcima .
Dodato:
iz miksete u skretnicu aktivnu ,iz nje high output u rcf art 300 aktivne ,a drugi izlaz iz skretnice koji je namjenjen basovima kopcam na pojacalo koje pokrece basove

casper
23.11.2014, 03:33
Sad je malo jasnije. Po čemu prosuđuješ da gubiš taj signal sa MONITOR OUT?

Daj napiši modele komponenata, zar je to tako teško?

shown
23.11.2014, 03:35
posto nekad koristim po 2 kondenzatorska mikrofona ,citao sam ovdje da spajanje pojacala sa nebalansiranim kablovima i koristenje kondenzatorskih se gubi snaga ,tj dolazi do poklapanja vokala.pojacalo jedno qsc 85o starija serija,a drugo inter m 630

casper
23.11.2014, 04:03
Pusti to što si čitao i napravi test. Spoji prvo na MONITOR OUT pojačalo i trosistemca, sviraj, pjevaj, samo na to. Onda istu stvar testiraj sa MAIN OUT-a.
Koliko vidim u ovoj kombinaciji pojačala i mixera, ne postoji mogućnost da imaš dva odvojena balansirana izlaza. Osim ako ne želiš "žrtvovati " stereo sliku, a to ti ne bih nikako preporučio.

shown
23.11.2014, 04:10
e to je to ,samo mi ostao aux ,prije sam koristio american audio amp .koji je imao out za slijedeće pojačalo.hvala svima poz.