PDA

Pokaži Full Verziju : Ketron sd1 - kako se izraduju midiji?


djandjer
07.11.2007, 20:45
Pozdrav svima!
Nov sam u ovome, pa me puno toga zanima,ali idem redom:

1. Da li je moguce na midi - " dodavati " jos neke melodije i instrumente? npr. : snimim rhytm+pratnju( strings) kao midi, a onda u narednim koracima "dosnimam"- dodajem melodiju npr. gitare, harmonike i sl..Kako se to radi na klavijaturi Ketron sd1?:confused:
Bio bih zahvalan kada bi mi to netko objasnio, cijeli postupak "step by step" - korak po korak!
Djandjer

HVALA!

djandjer
15.11.2007, 01:41
:pPa zar je moguce da nitko vise ne svira ketron sd1 i ne moze mi pomoci??=))

DjoleBn
15.11.2007, 01:52
Ja sam danas preslusavao neke demo snimke ketron solton sd2, skenjao sam se kako klavijatura zvuci, zna li joj iko cijenu?

Vaxter
15.11.2007, 01:54
Hm...

I meni neshto chudno...
Mislim da je bolo ljudi ovde koji su svirali Ketrona...

Donekle ti mogu pomoci.
To shto pitash je zasigurno moguce!
Nasnimavanje po kanalima postoji na svakoj klavijaturi koja moze da snima midi.
Barem se ja ne secam da sam sreo neku koja nema ovu mogucnost...

djandjer
15.11.2007, 11:56
Hvala Vam sto ste mi se javili, zelio bih otvoriti podforum samo za Ketrone / soltone !;)
Ima ih na engleskom govornom podrucju, ali na "nasim" jezicima!?
Nov sam na Ketronu sd1, zaista zvuci fantasticno!!!:-O
U meduvremenu sam shvatio kako se na midi "dosnimava" novi instrument. - za one koje jos mozda to zanima - :
stisni sequencer , tipku funcion, load ( tu se ucitava midi na koji zelimo staviti nove melodije ), strelicama odaberes tracku na koju zelis nasnimati novi unstrument,
i sada stisnuti record dubing ...
Stvar krene u sequenceru, sviras ono sto zelis nadodati ...
Kada je stvar gotova, jos jendom record dubing ( kako bi prekinuli snimanje ), a zatim
stisnuti tipku sequencer ( kako bi ugasili sequencer ) , tada nas ketron upita da li zelimo spremiti promjenjeni midi, i to je to...
Midi sa nadodanom melodiju na tracku koji si sami odaberemo!;)

Sve koji imaju Ketrone sd1, pozivam javite mi se kako bi mogli "porazmjeniti iskustva", Hvala=))
djandjer$yahoo.com
Moze i na messenger, isti je kao i mail adresa!
Hvala!

Vaxter
15.11.2007, 22:48
Ako bude dovoljno zainteresovanih, otvoricemo podforum, i stare teme prebaciti u njega.
Organizujte se na onoj drugoj temi.
Ova ide u lock!