PDA

Pokaži Full Verziju : Triton Le


Dane85
22.06.2005, 03:23
Caoooo !!

Ovako , imam sve uradjeno boje i terce znaci guerrini sempl pack i sve ono drugo kad se kartica kopira...

Sad bi htjeo znati, posto nemam taj zvuk mislim da se zove zurla-drone... ili evo opis
ako ste culi pjesmu od AYSELA - 7 DANA ili Asim Bajric - kuco moja / dobro jutro moja voljena...

Dali mogu nekako da nabacim taj zvuk na moj Triton LE ???

I molim vas objasnite mi ako ide kako da namestim...

hvlala unapred

pozrav Dane

Millan
22.06.2005, 13:00
Vidim, da dosta ljudi koji sviraju Triton Le muci to, kako da prebaci neke boje iz jednog seta u drugi, isto vazi i za semplove, kako da ih prebaci ili ubaci novi... Cesto se susrecem sa takvim pitanjima i na netu, a i ovako.
Mnogi koji to znaju ili ih mrzi da objasnjavaju ili nece jednostavno da kazu, znate zbog onog:"Ma, koga j..e, sto on da ima bolje boje od mene!"
Eto, mene nije mrzelo, pa sam seo i napisao mali tutorial-uputstvo kako se to radi! :D
Postavljeno je u Download-Upload-Centar/Razno
Ako bude nekih problema i ako nesto nije jasno slobodno pitajte ovde!

PS.
Dane, da to je zurla-zurna, imas dobrih semplova ovde u Download-Upload centru, pa ih skini!

Dane85
22.06.2005, 20:26
Hvala Millane ,

Evo stavio sam na karticu nove semplove !!
Sta znaci back-up ??
Ja sam ucito recimo ZURNA.KSP jel tako ?? Ili treba one MSP ?I nece da pokaze nove semplove.... samo se pojave one sta su bile.. sta bi moglo biti...

pozdrav dane

Millan
22.06.2005, 20:47
Dane, backup, to ti je da sacuvas svoje sadasnje stanje, da ako nesto pogresis, imas odakle da ucitas ono sto si imao pre u klavijaturi!
heheh, Dane nema KSP i MSP fajlova, nego KMP i KSF! Vodi racuna sta ucitavas, tamo ti sve pise, po redosledu kako ide!

Millan
23.06.2005, 07:26
Ajde, Dane, pogledaj tacno sta si ucitao i reci koji si sempl tacno odavde ucitavao!

Dane85
23.06.2005, 18:00
Ok... znaci skino sam ovu 35 ZURNA!!!

Kad ga skinem je u zip-u... otvorim ga onda dodju fajlovi od MS000000-MS000014.KSF i jos jedan fajl ZURNA!!!.KMP

Stavim znaci sve na karticu i ucitam ZURNA!!!.KMP ....

I na kraju je nema nigde :( :(

Millan
24.06.2005, 01:00
Kao prvo, sad sam probao 35 ZURNA!!!, i odmah da ti kazem da je obrises, jer nevalja, nije dobro usemplovana!!! :?
A, drugo, skini Turkish Zurna koju sam postavio za download! :)
Odzipuj je i prekopiraj Turkish Zurna.KMP i folder sa KSF fajlovima u tvoj set, odnosno u folder(fasciklu) na tvom setu. Dalje prati uputstvo, a kad zapne negde ti vici! :lol:

Dane85
25.06.2005, 02:55
Caoo Narode ,

Evo ovako moj problem : Imam set na kartici pise :
Darko (folder) , Darko.KSC , Darko.SNG i Darko.PCG

Sad recimo hucu Turkish_Zurnu u set-u....
Zipujem i dodje folder sa jednim folderom koji se zove Turkish_Zurna i jos jedan fajl Turkish_Zurna.KMP...

Sada kopiram taj folder u ovaj folder mog set-a znaci Darko(folder) , ucitam svoj set.. Darko.KSC i idem ponovo na media load -> darko folder open -> nadjem turkish_zurna.KMP -> load selected -> ucita ga = nema ga nigde...

Ja stvarno neznam sta ja to radim tako pogresno, ili sam tako glup ??
Jao jao koliko me samo taj jedan zvuk kosta zivaca...

Molim vas pomozite mi... poludecu jos !!


Pozdrav svima , Dane

Millan
25.06.2005, 03:17
Ima ga, Dane, ima!!! :)
Sad Kada si to sve ucitao, ides u PROG i izaberes neko mesto gde nemas nikakvu boju ili ti se ne svidja, npr Bank B 028.
Dalje, stisnes MENU>Basic(F2)>Open(F8 )>OSC1(F2). Sada tu biras da li ces RAM ili ROM, treba da ti pise RAM, a ako nije to namesti sa tasterima DEC i INC! onda pomocu tocka pronadjes taj sempl(uvek stoji poslednji), pisace ti Turkish Zurna.
Zatim mozes da podesavas parametre(efekte itd.)
Onda ides UTILITY(F8 )>Write Program>OK, da bi memorisao taj sempl na to mesto da ga bi ga klavijatura uvek tu ucitala. Tu kada memorises sempl, mozes i da mu promenis ime.
Na kraju svega toga formatiras karticu i sve ponovo sacuvas na nju, kao sto sam objasnio u uputstvu!
PS. Sve ovo deluje malo komplikovano, ako bar delimicno ne poznajes klavijaturu, a ti si je skoro kupio, zato bez nerviranja!!! :mrgreen:

Dane85
25.06.2005, 15:35
HVALA MILLANE !!!

Stvarno neznam kako da se zahvalim... evo uspeo sam... imam sada sve sto sam hteo !! :D :D :D :D

Pozdrav
Dane

Nedzad
26.06.2005, 00:28
Zdravo narode!
Ove semplovane boje koje su obelezene sa brojevima na pocetku sempla kao 35 zurna koja nevalja navodno jer nije semplovana kako treba, te su boje semplovali Mehmed Dogdu i Ayoub Bassam.Nikad culi???Delo ove dvojice je kako semplova tako i stajlova Turkish Arabic Worlda. Ta je zurna sa kao i ovi drugi numerisani semplovi sa original Turkish Arabic World kartice.
Mogu da kazem da su te boje stvarno dobre ako ne i najbolje sto se tice orijentalnih stvari koje zasad ima.E sada ako neko ubaci sempl bez programa nemoze da ocekuje da on zvuci kako treba jer se mora malo pomuciti da dotjera parametre.

Millan
26.06.2005, 04:14
OK, Nedzade, ne kazem ja nista sto se tice zurne kao zurne, to je to!
Ali, kada sam je ucitao u Tritona, sve je OK do IV(cetvrte) oktave na klavijaturi, a onda umesto da tonovi budu visi, oni su nizi, kao u prvoj oktavi, i sve je nesto rastimovano! 8O
I to sam je ucitao na mesto neke druge zurne koju imam u klavijaturi!
To nema nikakve veze sa parametrima!

keka
03.08.2007, 17:40
Cao svima,

Kako da dodjem do ovog uputstva za unosenje (load) samplova u LE. Upravo sam ga kupio, ugradio 2x 32MB EDO i na smart media card ucitao preko compa jedan set na kojem stoji jedan folder sa folderima gdje se nalaze *.KSF, jedan *.KSC file, jedan *.PCG file i jedan *.SNG file. I sta dalje :?:

Hvala na pomoci :!:

keka
04.08.2007, 13:18
Momci,

Skonto sam da se treba ksc file Load-ovati ali mi na kraju nerade harmonike i jos mnogo drugih instrumenata (boja, Samplova) do cega bi to moglo da bude. Dali je problem u memorijiili slicno :?:
Dali da probam pojedinacno da load-ujem samplove :?: :oops: :roll:

Otpisani-EA7
02.12.2007, 22:55
pozdrav svima evo ovako i ja koristim le, sada mi je drug poslao set u kojoj se fascikli nalazi sledece : sale.sng, sale.pcg sale.ksc sale fascikla u kojoj su ksf i ksp boje onda jos jedna fascikla sa ksf i ksp, e sada ima tu jos jedan le.pcg koji je isto tu ubacen, kada otvorim na lelibby onda vidim i jedan i drugi pcg sta ima na njima, ovaj prvi sale.pcg loadujem bez problema i radi sve ali kada hocu ovaj drugi le.pcg da loadiram posto mi se vise svidjaju stvari ono je jednostavno providno i nemam sta da stikliram da bih to loadirao, drug kaze da kod njega radi bez problema ali meni uopste ne daje da loadiram kao da je prazno a nije prazno,
ako neko moze pomoci hvala unapred svima