PDA

Pokaži Full Verziju : Laptop za Studio & Live


igorcina065
07.08.2014, 13:29
Zdravo drugari. Imam par pitanja, pa ako je neko raspolozen da mi odgovori? :)

Ovako, ja sam klavijatursita, sviram u velikom bendu, uglavnom pop muziku. Kuci pomalo nesto sam komponujem i snimam, uglavnom programiram, ne snimam live bubanj jer nemam uslove za to, dakle poneki klavir, gitara i vox, a za ostalo se snalazim sa semplovima.

E sad, moj desktop kompjuter je omatorio, a nikada nije bio nesto posebno jak da podrzi to sto meni treba i ja bih sada da kupim neku jacu masinu.

Razmisljam o tome da kupim Laptop, jer bih pored te kucne varijante volio i da prosviram neki Nexus, Massive, Omnisphere itd. live na svirci.

Problem je sto nemam dovoljno love da kupim nov Macbook Pro (jer je to valjda standard za te stvari), a ne kupuju mi se polovne stvari bez garancije jer imam nekih losih iskustava. Mogao bih da dam maximalno do 800 eura, jer nemam vise :)

E sad, da li moze PC sve to da mi odradi? Gledao sam neke Dell i HP sprave i oni su oko 700 eura novi, sa manje - vise istim karakteristikama:

i7 Quad Core 2.2 ghz (turbo do 3.2)
Ram memorija 8GB (maximalno do 16)
AMD Radeon HD 8670M (http://www.notebookcheck.net/AMD-Radeon-HD-8670M.87211.0.html) sa 2GB DDR3
1TB HDD 5400 rpm.

Sta mislite da li bi ovakva masina mogla da mi odradi to sto mi treba? Eventualno bih zamenio HDD za SSD i dokupio externi HDD.

Zvucnu kartu imam, Presonus Audiobox USB.

Ne bih da pogresim, pa da se posle kajem, a ljudi su me isprepadali jer koga kod da sam pitao svi su bili za Mac, a to je preskupo za mene.

Unapred hvala.

Pozdrav.

Igor.

leon.pezic
07.08.2014, 13:52
Moje mišljenje da takav laptop može napraviti posao,s tim da se tu dobro trebaju optimizirat Windowsi (po mogućnosti Win 8) i moj prijedlog je da zaboraviš internet na tom laptopu ,znači moraš imat lap samo za to i nema igrica i sveg ostalog,a i ja bi mu još dodao rama jer rama nikad dosta..
a što se tiče Mac-a,on je super,stabilan i sve to i koliko sam uspio vidjet DJ-i ga obožavaju al ja zasad ni u jednom studiu nisam vidio da netko Mac koristi,dobro,ja sam još mlad pa nek me netko ispravi ak griješim :)

branoy
07.08.2014, 15:11
samo veruj u onu koliko para toliko muzike, i nist ne brini !! hahaa

velja87
07.08.2014, 16:01
Druze batali laptop, nego za te pare nek ti naprave ''mini'' desktop racunar sa optimizovanim sistemom za audio rad. Dzaba ti i RAM i procesor ako ces koristiti obican hard disk. Taj ''mini'' pc mozes najnormalnije da nosis na svirke jer njegova velicina je nesto veca u odnosu na neki sound modul, a mozes daleko vece performanse da postignes. Uvek mozes da prikljucis neki lcd monitor(mozda cak i touch) i da sve radis jos bolje nego na laptopu.
Siguran sam da bi ti Vaxter mogao reci mnogo vise od mene i da bi ti verovatno on mogao da uradi tako nesto. :)