PDA

Pokaži Full Verziju : Cubase 5


megane
05.08.2014, 12:51
Pozdrav svina na ovom forumu!
Imam jedno pitanje u vezi sa radom sa Cubase 5 programom koji obrađuje i midi file. Mnogoputa se mi desi da bi neki doboš menjao sa drugim zvukom doboša, i onda bi morao da promjenim notu D1 u E1, ali na traki 10 gde se nalaze bubnarski elementi da promjenim kroz ćitavu pjesmu taj D1 u E1 ali ovo kucanje ide vrlo sporo. Zna li ko možda i da li je uopšte moguće ovo rješiti malo brže? Nadam se da znate o ćemu prćam? Ako neko zna i da li je to uopšte moguće, ja molim za savjet!
Pozdrav.
M.

milepsr
05.08.2014, 13:02
Selektujes svaku D1 notu i samo je prevuces na E1 ?

Dell
05.08.2014, 13:03
Ako imas vec iskucanu traku, udjes u nju i oznacis sve note koje su D1 i samo ih "drag and drop" na E1, znaci kliknes i vuces ih na E1. Ne oduzima puno vremena.

megane
05.08.2014, 13:17
Hvala Dell! Znam da označim sve D1 note, ali ne razumem baš kako to : drag and drop na E1? i da ih vućem na E1? Pozdrav!
M.

Dell
06.08.2014, 01:13
Pa da, isto kao da sa desktopa neku ikonicu "prevuces" u folder.

casper
07.08.2014, 10:18
Mozes oznaceni D1 pomakniti na E1 I sa transpose funkcijom. Ovo je precizniji nacin zbog dva razloga. Ako se dobos ne nalazi na tocnoj poziciji dobe, tj. pomaknut je za par tickova napred ili nazad, prevlacenjem ces ga quantizirati ako je tako podeseno. Isto tako, prevlacenjem se oznacena nota moze krivo smjestiti u odnosu na svoju prvu poziciju. Sa transpose si siguran da je pozicija tonaE1 ostala ista kao sto je bio D1.

megane
07.08.2014, 13:01
Hvala Casperu. Ja znam za transpoze funkciju opšte, ... a ovo je isto dobra ideja, kako se nisam setio? ovo ću da pokušam, što prije, ali i dolazi godišnji odmor i onako ne ide mi se na more, više volim muziku da radim, ali za vikende nemam vremena jer sviram i na zabavi pa i na nekoj manjoj lokalnoj televiziji, biće zabavno.
Sada pošto nema para moram i ponekad sam da sviram da je jeftinije, pre 15 godina bili smo obavezno trojica, ali sada su težka vremena za nas male muzičare, pa moram i aranžer da doteram. Imam Rolanda G 1000 a i G 800 (više mi se sviđa G 800), radim ritmove i mnogo toga a uradim i koji jednostavniji midi file. Kljave mi zvuće opasno!

Hvala svima ovde na pomoći!
M.