PDA

Pokaži Full Verziju : Pocetnik-klavijature


mad_jeti
28.07.2014, 18:39
Pozdrav,

Nabavio sam knjigu Alabin Fakin, procitao sam negdje da mogu i klavijaturisti radit po njoj.
Tako da sam se odlucio ici po njoj.. Naucio sam pocetne pjesme sto se tice desne ruke no lijeva ruka je problem tamo je napisano recimo na notnom zapisu g-g-h-d(ne znam kako da to sviram na dirkama)

Ako moze savjet kako da vjezbam pratnju?

http://img.tapatalk.com/d/14/07/29/a9u3epej.jpg

Uporedno vjezbam (predvjezbe za trilere 8 i 16 legato i staccato)..

Ace
28.07.2014, 20:38
Nisam te potpuno razumeo al mislim da te buni bas kljuc. Mozes proguglati pod imenom "F Clef" i pogledati raspored. Tamo je 4 polutonova visi redosled. Ono sto je C u violinskog kljuca, to je E u bas kljuca. Znaci iste note u violinskog kljuca sto citas CDEFGAHA u bas kljuca citas EFGAHCDE. Ako slucajno nije ovo bilo pitanje pisi ;)

gitar
28.07.2014, 23:18
Kolega, smanji malo sliku, rasturi bre forum ...:lol:

Belmo
29.07.2014, 12:21
Ova knjiga je prvenstveno namjenjena za harmoniku, mada moze posluziti za klavir.
Ta 2 linija notnog zapisa oznacava sviranje basa ko harmonikasa.Vidis da imas ton C i C Dur i tako to harmonikasi sviraju.Znaci odsviraju bas C zatim C dur i to se mora uklopiti u ritam.Malo sam konfuzan ali nadam se da si shvatio.
Znaci tako i ti sviraj u lijevoj ruci.Ton C pa akord C dur ;)

Morison
29.07.2014, 17:24
Ovo su note za harmoniku, basovi se ne mogu ovako svirati na klaviru jer ces naici na hvatove koje nije moguce obuhvatiti jednom rukom (eto primera u cetvrtom taktu vec). Pronadji knjigu Jele Krsic za klavir.

mad_jeti
30.07.2014, 00:15
Da upravo se radi o tom @Morison nisam mogao obuhvatit jednom rukom sve tonove u basu, pa sam mislio mozda se na klaviru drugacije nekako mogu hvatat. Kao na primjer u cetvrtom taktu na slici

Zanima me mogu li nastavit sa knjigom sto se tice desne ruke..?

Nazalost ne mogu na instrukcije, procitao sam milion stvari treba ovo ono krenuti od jednog drugog itd itd. Na kraju znam da ne znam nista.

Pa bi Vas zamolio za savjete upute i slicno..

Hvala clanovima na odgovorima :)

NikolayTheM
30.07.2014, 08:53
Najbolje kreni u muzicku skolu...

Послато са GT-S5360 користећи Тапаток 2

leon.pezic
31.07.2014, 22:35
ja bi ti predložio za početak da ako ti recimo kao u prvom taktu piše C,onda u tom taktu uhvati lijevom rukom Cdur,i tako vježbaj dok se malo ne usavršiš kako hvatat koji akord,a poslije ćeš moći razlagati ili što ti već bude bilo potrebno

makl
01.08.2014, 19:21
Hvataj to kako ti pise, samo bez ovog prvog tona. Znaci g-g-h-d, izbaci ovaj prvi g, i hvataj g-h-d, to je g dur, a sad nisam shvatio dali sviras aranzer klavijaturu ili klavir. Znam da se kod mene na pa 50 moze svirat akord tako da se stisne samo jedna tipka, recimo umojesto g-h-d, stisnem samo g i on svira g dur... Naravno bolje je hvatat sve, ali moze se i tako...

mad_jeti
21.06.2015, 18:01
Evo skoro godinu dana proslo, bio sam banan iz nekih razloga,

nisam citavo vrijeme mogao vjezbati ali prosao sam prvu knjigu alabin fakin lijevu ruku sviram kako mi pisu note, dobio sam sigurnosti i jacinu u prstima..

Molim Vas za savjete dal da nastavim sa drugom knjigom ili nesto drugo?

Veliki pozdrav za sve forumase :)

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk

smuchac
22.06.2015, 11:54
Vježba,učenje i napredak nisu nikad bili na odmet. Jedino ako ti nije u interesu da budeš bolji...

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

megane
22.06.2015, 13:14
Koliko ja znam knjiga Albin Fakin je za harmoniku, on je i autor mnogobrojnih knjiga za harmoniku!

Dell
22.06.2015, 17:29
3. i 4. dio su odlični da "prosviraš" basove, naučiš cake na njima.

mad_jeti
22.06.2015, 18:32
Znam da jesu za harmoniku, jbg nemam kako drugacije netko je napisao da mogu i klavijaturisti.. Hvala na poticaju, idem dalje tj proci cu sve dijelove moram naucit svirat nema mi druge..

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk