PDA

Pokaži Full Verziju : Problem sa outputom na DX11


E-L-D-A-R
02.11.2007, 21:44
Imam problem sa izlazom na dx11 i to ovaj..

U klavijaturi je nastomano da mi bas izlazi na prvi output, a solo boje na drugi. Al kad ukljucim obadva kabla u sint i skpcam u mixetu ne radi. A kad ukljucim samo jedan kabal i to u prvi ulaz cuju se solo boje a bas ne zato sto je on nastiman u sintu da izlazi na prvi a solo boje na drugi.
E sad kad ukljucim da u klavijaturi da i boje idu na prvi one se onda ugase i nista ne radi..
Nezam u cemu je problem, ako mi iko moze pomoc da mi kaze do cega je super bi bilo...

nele1
03.11.2007, 01:47
jedan izlaz treba da bude na rimsko I a drugi na rimsko II

pa posle save i onda probaj
onda bi trebalo da radi podeljeno

asanjtunje
03.11.2007, 14:51
a jesil splitovo kako treba taj registar ili je na svim takav slucaj?

E-L-D-A-R
03.11.2007, 16:25
Kod svih je isti slucaj...Znaci ubacio sam set na kojem je spitovana kalvijatura.
Al ako me shvatate prvi ulaz radi kad je u sintu podeseno da zvuk izlazi na drugi izalz, a kad podesim da izlazi na prvi nece..

asanjtunje
03.11.2007, 18:15
dado pasa moj,
uzmi jedan registar sa performansa i procitaj nam fino sve postavke u editu od kojih je boja sastavljen ,odakle-dokle su postavljene boje mislim npr. bas od c0-c3,solo boja od cis3-g8 onda sve do kraja edita samo za jedan reg.sa performansa pa da zajedno prokontamo sta je razlog tog problema prije nego kazemo da mozda izlaz nije rikare.

E-L-D-A-R
03.11.2007, 21:29
Vidi, kabal mi je ukljucen u prvi izlaz i u sintu je podeseno da neka boja izalzi na drugi kanal. Al boja ipak svira na prvom kanalu iako je podeseno da ta boja moze ici samo na drugi. E sad kad ja u sintu promjenim da boja ide na prvi posto je kabal ukljucen na prvi ona se ugasi i nista se necuje, cuje se samo priguseno kad pojacam do kraja a i to jedva. Inace u klaviajturi je sve podeseno kako treba i slitpovano je sve ok.
Pozdrav!!!!!!!!!

asanjtunje
03.11.2007, 23:27
e .ebiga ne znam dado, ja sam dx11 imo prije 5-6god pa ti nazalost ne mogu puno pomoc,jedino znam da se na jedan od ta dva izlaza iz dx11 (míslim 2)ako je sve programirano u perf kako treba cuje i bas i desna ruka,ako se ne varam ,onda kad spojis kabal za bas u izlaz 1 onda on treba da radi na toj jedinici a solo na 2
pogledacu kod jednog kolege on ima isto dx11 pa cu ti javit kad ga budem vidio
vozdra

sinisa35
04.11.2007, 03:15
ovako Dado pokusacu da pomognem ako nisi rijesio problem.1.pretpostavka je da ti u singl boje normalno sve rade i cuju se tih 32 boje.e sad u performansu gdje se splituju krenimo ispocetka kliknes perf i edit uzecemo dvije boje bas i neku solo nebitno koje treba splitovati.stavi za svaku maximum notes po 4 za svaku jer se radi o dvije boje a sint je 8 polifon.na ostalih 6 mijesta bice zvjezdice.u voice number izaberi kao prvu bas znaci broj u singlu gdje ti se nalazi bas a drugu izaberi koju zelis solo organ frulicu hard bras nebitno.u midi receive stavi za obe boje 1 pretpostavljam da je midi transmit u utility na 1 kanalu.note limit low za bas c-2 za organu stavi recimo c3.note limit high stavi za bas b2 za organu g8.inst detune sve na nulu note shift ako nemas porebe dizati ili spustati za oktavu ista ostavi na 0 za obe boje.volume za obe boje digni na po 99.output assign za bas stavi I za solo boju II.spoji oba kabla output I i II u mixer trebao bi cuti i bas i solo.stim da solo boju naravno ides prvo u volume pedalu pa u mixer onu iz out II.


a ono sto si rekao kad samo ukljucis u out I i cujes boju koja je dodjeljena izlazu II to je normalno zato sto je out jedan ujedno i MIX u iz njega izlazi sve ako ides jednim kablom samo ne znam sta je tu cudno lijepo pise out I/MIX i out II.ali zato kad ukljucis kabal u samo izlaz II ne ciju se boje dodjeljene izlazu I.

E-L-D-A-R
04.11.2007, 14:48
Evo, sve sam napravio kako si reko al opet nece da mi radi bas a solo boja radi..Neznam do cega je, jel moguce da je otiso izlaz i dal se on moze promijenit...?

sinisa35
06.11.2007, 02:47
mislim da si u pravu otisao ti je output I ako ne svira bas a sve si napravio kako sam napisao.a da te ne buni to sto ipak cujes iz out I boju koja je dodijeljena out II kad samo u out I ukljucis kabal to ti nije nista drugo nego onaj most tj.mix sa II kanala u stvari i svira II out ali fizicki izlazi na pojednostavljeno receno rupu I i nista vise kao da si prelemio u sintu out II na out I ako si me shvatio.dokaz za to je kad ubodes oba kabla na ispravnoj dx 11 na out I ne izlazi boja dodjeljena out II tj kad pojacavas na mixeru out I samo bas pojacavas solo boja ostaje ista jer izlazi na outII.

suma svega najvjerovatnije out I ti je otisao pogledaj lemove sa ploce na out kad otvoris sint ako nije to pravac majsor ako imas nekog.eto

E-L-D-A-R
06.11.2007, 15:29
Hvala na odgovoru, razumio sam sve sto si napiso i odnjet cu majstoru sint, al imam jos jedan problem i to taj sto mi ne radi potenciometar kako pa bi trebo i njega promijenit e sad neznam koji potencimetar treba kupit...???

sinisa35
06.11.2007, 21:28
na koji potenciometar mislis pretpostavljam volume poyenciometar njega je original tesko naci mozda majstori koji to rade imaju rezerve.to najcesce odlazi kod muzicara na dx 11 zato sto ne koriste pedalu pa desnom sviraju a lijeva cijelo vrijeme na potenciometru gore dole.izuzetak koji sviraju bas u lijevoj oni moraju koristiti pedalu za volume desne ruke.

E-L-D-A-R
06.11.2007, 23:35
Jeste, mislio sam na volume potenciometar. Radi on al zna zastekat pa mislim da nece jos dugo radit i mislio sam i njega promijenit kad budem sredjivo izlaze.. Al sad neznam sta cu sa njega ako je stvarno tako da se nemogu naci orginal potenciometri..