PDA

Pokaži Full Verziju : parametric EQ


DrPtr
11.06.2014, 11:10
Mogla bi biti tema tema za ovu sekciju..elem... da niste naleteli na neki minijaturni parametric eq?Precesljao sam sve i ne verujem da sam ga promasio ali za svaki slucaj da pitam.Nesto minijaturno,mnogo manje i od klasicnih gitarskih pedala.Bar 2-band eq.
Ovako nesto samo sto je ovo po visini preveliko...
http://artecsound.com/acou/index.html
Hvala!

denza_
11.06.2014, 13:10
A da nam prvo kažeš za čega ti treba, koja je namjena baš 2 band EQ-a, da li za električnu ili akustičnu gitaru? Ne vjerujem da tako nešto postoji, osim EQ-a na preampu poluakustične gitare, koji je najčešće 3-band i ugrađuje se ili je ugrađen u gitaru.

acakasper
11.06.2014, 13:49
postoji,vidjao sam ovo na ebay-u,ali nisam zapazio kolko kosta,verujem da nije bas jeftino.

DrPtr
11.06.2014, 17:49
A da nam prvo kažeš za čega ti treba, koja je namjena baš 2 band EQ-a, da li za električnu ili akustičnu gitaru? Ne vjerujem da tako nešto postoji, osim EQ-a na preampu poluakustične gitare, koji je najčešće 3-band i ugrađuje se ili je ugrađen u gitaru.

Pa kazem bar 2-band ,tropojasni bi bio jos bolji a pogotovu kombinacija sa preamp-om sto bi cak bilo najbolje.To bi trebalo ici u violinu :) pa bi zbog pasivnog pickupa preamp bio preporucljiv mada imam nekoliko kombinacija....i ima toga okolo uglavnom namenjeno gitarama medjutim sve je preveliko.. i to za vrlo malo.
Generalno ti parametricki nisu bas cesti ,uglavnom su graficki eq u opticaju kao "onboard" varijanta.

postoji,vidjao sam ovo na ebay-u,ali nisam zapazio kolko kosta,verujem da nije bas jeftino.
Nisam ni eBay zaobisao ...znam da nije jeftino, takve stvarcice su $200-$300 +

denza_
12.06.2014, 09:10
Mislim da znam šta ti treba, Fishmanov preamp baš za violinu sa 2 bend EQ-om, i nije skupo, oko 60ak dolara.
Dobiješ link u inbox ;)

DrPtr
12.06.2014, 11:04
Mislim da znam šta ti treba, Fishmanov preamp baš za violinu sa 2 bend EQ-om, i nije skupo, oko 60ak dolara.
Dobiješ link u inbox ;)

Odgovorio sam ti na poruku medjutim sad vidim da je nema u poslanim porukama :confused: .... gledao sam i ta dva i jos manje Fishman preampe(prefix,Aura.. ) ali i to je preveliko,najvise zbog dela za bateriju .Mozda odem do prodavnice ovde pa pogledam kako bi se to rasturilo :D posto na netu nema tih detalja..a jednog Fismana-a sam odavno strpao u vln,samo sto sad u akusticnoj ima jos manje mesta na raspolaganju....

https://www.dropbox.com/s/xm6vpbunnktse6x/2014-06-09%2005.43.52.jpg