PDA

Pokaži Full Verziju : Problem Kurzweil pc3k6


Johny Car
01.06.2014, 14:48
Cao kolege.. Imam porblem sa stelovanjem boja.. Konkretno, muci me bouzuki i cig. gitara kad je stavim na mono i ukljucim portamenti ne povezuje tonove. Kako da to namestim? I imam problem sa harmonikama. Bilo koji sempl da ubacim izlazi u svirci mlitavo, kao da ima release. Nije kao na korgovim klavijaturama brz.

beronjan
01.06.2014, 18:55
Pozdrav kolega :) Kako misliš ne povezuje ti tonove na portamentu? Izvini, nisam skontao pa zato pitam. A što se tiče zvuka, kako su ti namešteni izlazi na tim harmonikama, da nisu slučajno stavljeni na AUX umesto na MAIN? Možda je glupo pitanje, al ajd prvo to da proverimo ;)

nemanja 1982
01.06.2014, 21:04
Ej drugar jel postoji na krz negde da smanjim recimo Bass kompletno,posto je odvojen,ne za svaki program ili setup pojedinacno,moze li to ili moram sve peske? :)

beronjan
01.06.2014, 22:02
@nemanja
Probaj ovako: Klikni na EFFECTS (tamo gde ti je SETUP, PROGRAM, SONG, tu imaš i EFFECTS). Kad otvoriš to, nađi MASTER stranicu, tu bu trebalo da imaš generalni EQ za ceo klav. Pišem ti sad napamet, čini mi se da je tako. Ako zapneš gde, reci pa ću da palim klav da pogledam tačno.

nemanja 1982
01.06.2014, 23:02
E buraz ne mogu da pronadjem to kod mene,imam MAST2 ali sta konkretno da smanjim u tom slucaju,posto mi je leva glasnija dosta od desne na zvucnicima,na ozvucenju nemam taj problem. :)

Miljan
02.06.2014, 14:27
Sto se tice harmonika, isti takav osjecaj imam, da izlaze "mlitavo" :)

beronjan
02.06.2014, 14:41
Meni harmonike izlaze odlično, nikakvih problema nemam... Da nije nešto pomereno u podešavanjima, na izlazu? Kako povezujete klavijaturu, MONO ili STEREO?

Johny Car
02.06.2014, 17:19
Ne znam da li mislis na izlaz u PROGFX? Tu je namesteno sve na main. A sto se tice zicanih instrumenata kad sviram trilere guta tonove ne odsvira uopste triler a nedaj boze da povezem vise trilera... pocne sa puckanjem. Ja povezujem na mono posto sviram i bas.

beronjan
02.06.2014, 17:32
Što se tiče pucketanja, imaš opciju MonoSampleXFade, uključi je i to bi trebalo da ti sredi to pucketanje. Ako to ne uspe, ima još jedna varijanta.
Ja lično ne volim da povezujem PC3 mono, mnogo bolje mi radi kad ga povežem sa dva kabla, stereo. Moje lično mišljenje, ne moram da budem u pravu, ali mislim da tako mnogo bolje radi. Kapiram da ti to što sviraš bas ne otežava stereo povezivanje.
U PROGFX je to podešavanje, na to sam mislio... Jel ti se to dešava samo na određenim zvukovima, na par njih, ili imaš takav problem i sa fabričkim bojama? Ako je to samo na nekim tvojim farbama, mogu ti ja poslati neke moje harmonike pa da probaš sa njima, da vidiš da li ćeš imati isti problem.

Johny Car
02.06.2014, 17:50
Ovaj problem imam samo sa ovim zvukovima sto sam naveo.. Probao sam sada sa tom opcijom opet nista ako ukljucim portamento isto se desava. Na kraju krajeva iskljcicu portamento. A sto se tice harmonika, voleo bih da probam i tvoje. Sve ostalo se cuje MNOGO dobro i nemam uopste zamerke nikakve. Sviram ovu klavijaturu godinama i apsolutno mi nista ne bode usi osim ovoga sto sam naveo. I to mi je trn u oku. Program sa uzeo od Dejche iz Nisa i on je to lepo skockao. Samo mi je to problem.

beronjan
02.06.2014, 18:17
OK, poslaću ti na PP par nekih harmonika koje ja koristim pa vidi da li možeš nešto od toga da iskoristiš.

Što se tiče portamenta, ajd probaj ovo:
1. Idi na stranicu KEYMAP i podesi sledeće:
KeyTrack: 0ct/key
TimbreShift: -16 (ne mora biti -16, probaj da staviš veću ili manju vrednost pa vidi šta ti najbolje zvuči, meni se ovo pokazalo kao OK)

2. Idi na stranicu PITCH i tamo podesi KeyTrack: 100ct/key

Portamento je naravno uključen svo vreme, možeš da ostaviš i MonoSampleXFade uključen, ne smeta, a Portamento Rate na 70.0 key/s. Meni je tako namešteno i radi mi posao, mada ne koristim nešto portamento :)

Ajd probaj ovo pa vidi da li ti je sad bolje što se tiče klikova i portamenta.

Johny Car
02.06.2014, 18:38
Hvala puno na svemu. Resio sam problem sa portamentom, sto se tice harmonika isprobacu ih kasnije pa cu napisati komentar. Hvala jos jednom.

Miljan
03.06.2014, 02:25
beronjan (http://www.yu-midi.org/forum/member.php?u=6208) mozes li i meni da posaljes par harmonika, cisto da probam?

beronjan
03.06.2014, 02:27
Mogu, nije problem :) Šaljem ti link na PP

ggulin
25.09.2015, 14:19
Poštovane kolege glazbenici, imam mali problem pri promjeni zvukova, kako u Program, Setup modu, tako i u q access.
Pri promjeni nekih zvukova, osjeti je promjena (naglo se pojača glasnoća, tj. osjeti se neki "brum") U većini slučajeva radi se o setup zvukovima.
npr, u Q access modu "normalno" se prebacivaju tvornički Program zvukovi, jedino se osjeti razlika u prebacivanju na KB3.
Najviše se osjeti u QAccess kada prebacivam Setup zvukove.

Molim pomoć ;)

beronjan
25.09.2015, 21:47
Pozdrav,
da li ti se to dešava samo kad držiš ton i onda promeniš zvuk ili kad god promeniš zvuk? Da li si probao AllKeysUp opciju? Da li si dodavao neke tvoje efekte na setape? ŠTo se tiče KB3, to je OK da ti se oseti prelaz sa boje na boju

ggulin
28.09.2015, 03:22
Probao sam AllKeysUp, u principu desava se ista stvar, samo je razlika u tome kao sto i sam naziv opcije kaze, promjeni se kad se "podignu ruke" ;)
Sto se tice efekata, moguce da zbog toga dolazi do problema.
Klavijaturu sam kupio prije par mjeseci, i nisam imao vremena da joj se posvetim. Vec je bila napucana s dosta zvukova, od kojih mi 80% nije odgovaralo. Pola zvukova je bilo dosta glasnije od samih tvornickih. To sam sve sredio, medjutim, kad udjem u FX, ima dosta preimenovanih preseta. Da budem iskren, jos se ne snalazim bas najbolje, pa tako da nisam ni gleda sta je u tim efektima mijenjano.
Beronjan i ostali, hvala na susretljivosti.

beronjan
28.09.2015, 20:29
Ja ne mogu da se setim tacno sta sam ja radio, ali mislim da je neka fora sa efektima bila u pitanju... Ako hoces, mogu ti poslati moj set pa vidi da li ti se i onda desava ista stvar :)

ggulin
28.09.2015, 21:14
Puno hvala.

beronjan
05.10.2015, 07:43
@ggulin
Drug, ajde probaj još i ovu varijantu:
Idi na MASTER mode, pa klikni na MAIN i nađi FX Mode. Tu imaš dve opcije, PERFORMANCE i MULTITRACK. Po defaultu ti je namešten PERFORMANCE, pa probaj da promeniš na MULTITRACK da vidiš kako se onda ponaša pri menjanju boja.

ggulin
09.10.2015, 02:52
tnx beronjan!!! donekle sam uspio rješiti problem.
Za lijevu (pad) stranu sam stavio za sve istu boju i na svakom setup-u sam stavio istu glasnoću za taj pad i svaki setup stavio da mu je master fx = Master.
Za sad radi ;)

beronjan
10.10.2015, 00:30
Ok, bitno da ti radi posao ;) :D

radisadv1205
06.01.2016, 03:32
Kada radim defragmentaciju klavijatura zablokira. Sta bi to moglo biti, fles memorija ili nesto drugo? Kad ponovim postupak posle gasenja klav. isto se desava.

radisadv1205
22.02.2016, 04:14
Problematika i dalje aktuelna!
A sada novi problem. Kada obrisem neki multisempl ili vise njih u tom praznom prostoru gde su se oni nalazili nakon snimanja i ucitavanja istog seta upadnu drugi semplovi (pomere se za onoliko koliko je obrisano) i naprave zbrku. Da li neko zna kako to da resim?

radisadv1205
04.03.2016, 03:28
Da osvezim temu. Problem nisam jos uvek uspeo da resim :confused:

daree
04.03.2016, 10:00
kad zelis obrisati msampl,najbolje da najprije napises na papir koji je broj programa kojeg zelis obrisati,pa prtiisnes edit,pa zapises broj keymape,pa kad si na keymapi pritisnes ponovo edit i upises si sve pripadajuce samplove tog programa tj. samplova koji su u toj mapi.zatim odes u master object-delete-type,i tu sad selektiras sa zvjezdicom ,zapisao si da je program npr. broj233,pa key mapu npr.broj 205.zatim sa zvjezdicom oznacis i sve samplove u mapi npr.od 322-330.da bi vidio i znao koji su samplovi vezani za taj program i mapu vidjet ces u desnoj strani gdje se nalaze ti brojevi,i lagano jedan po jedan zub vrti sa kotacem..npr krenut ce kako sam i u primjeru napisao od 322-333-334-335...itd i kad dodjes do 330 opet ce te vratiti na pocetak, na 322. ili ce ponuditi neki drugi sampl,koji nije vezan za tu mapu,vidjet ces,sigurno ima drugaciji naziv od ovih prethodnih i znat ces da njega ne treba brisati

na taj nacin ces sigurno obrisati iz ram-a sve samplove koje ne zelis u pc3k i nece dolazit do mjesanja i zbrke

IvicaSk1982
08.11.2018, 22:42
Poštovani kolege, kupio pc3k6, ucitavam samplove sa usb i nestalo struje, ne znam kaj mi došlo i izvuče usb. Kod svakog paljenja pokaže mi ovo :Media error on djevice O: 18 (logical mapping collis, please contact customer sport) što napraviti, ako itko zna... Unaprijed se zahvaljujem

josipv
11.11.2018, 19:29
Dali to izbacuje dok je usb samo ustekan ili i bez njega?