PDA

Pokaži Full Verziju : Behringer ex3200..Da li je neko koristio?


mikimiki
09.04.2014, 23:43
Pozdrav.Pomogao sam jednom starom drugaru da proda jedan razglas a on mi je ostavio ovaj uredjaj za poklon.Nisam ga cak ni prikljucio jer nisam nekoliko dana kuci zbog drugih poslova.
Znam da je exciter/multiband compressor.
Da li je neko koristio ovaj uredjaj, mislim na uzivo svirku?Recimo izmedju mixera i zvucnika.Trenutno koristim prx635 i ZED mixer..Efekte koristim sa VL2.

U skorijoj buducnosti cu vjerovatno uzeti polovan presonus 1642, mozda i par subwoofera prx xlf ili nesto slicno..
Interesuje me jeli neko koristio ex3200 i kako je prikljucivao na razglas?Koje parametre da namjestim?Bar onako globalno.Tek se u Nedelju vracam pa cu i probati a do tada pisite iskustva..
hvala

tranzit
10.04.2014, 01:51
Je li Ultrafex "Pro" verzija u pitanju ili starija "obicna" ?

mikimiki
10.04.2014, 01:56
Da vam pravo kazem, mislim da jeste pro verzija.
Nisam kako treba ni pogledao ustvari..

tranzit
10.04.2014, 02:06
Predpostavicu da je Pro verzija. Ultrafex je zaista jedan od najkvalitetnijih Behringerovih uredjaja koje je ikada izbacio na trziste. Veoma je kompleksan jer se sastoji od vise modula, pocevsi od Stereo Imagera, preko Bass Enhancera, zatim Exitera, Psihoakustickog modula pa do Multi-Band kompresora. Sve je sracunato na enormno poboljsanje sounda, a prije svega na dobijanje subjektivno snaznijeg sounda, tako da ce ti se ciniti da isti PA koji si do juce slusao na maksimumu, cak i na polovini snage ima istu probojnost. Naravno da Ultrafex ne dodaje nikakvu snagu PA sistemu ali maksimalno iskoristava slobodne resurse PA sistema. Na njemu je dosta kontrola ali se one malte ne objasnjavaju same po sebi. Vazno je da imas na umu "manje je vise". Ovo posebno vazi bas kod ovih uredjaja koji se bave Psihoakustickim efektima, kakav je i Ultrafex.

Mozes ga prikljuciti i kao Insert i kao AUX efekat. Ipak bih ti savjetovao da ga spojis kao Insert efekat, sto bi znacilo, iz izlaza pasivnog miksera u ulaze Ultrafexa a iz izlaza Ultrafexa u pojacalo snage ili pak aktivne kutije.

Najbolje bi bilo kada dodjes kuci i prikljucis ga da se onda javis a tada ti mogu dati i nesto konkretnije smjernice, mada ne sumnjam da ces se ti i bez toga odlicno snaci jer je sve veoma dobro obiljezeno i potpuno jasno.

denza_
11.04.2014, 09:31
I mene zanima ovaj uređaj, kako ga vezati sa skretnicom, znači li to kad daje dojam snažnijeg sounda da ne utječe na pojačala snage, tj da li pojačala rade u većem opterećenju? Kolega mikimiki, kad isprobate uređaj javite dojmove.