PDA

Pokaži Full Verziju : Kurzweil reprodukcija semplova fabrickih boja


nemanja 1982
01.04.2014, 18:39
Imam mali problem na mom kurzweilu,naime pucketaju mi boje (Mono,sa portamentom), pucketaju na odredjenim mestima (tonovima), bilo da su fabricke bilo da su semplovi u pitanju,do cega moze da bude???

Ja sam snimio jedan primer jedne flaute sa portamentom,malo je slabiji snimak ali uglavnom cuje se.
Molio bih sve da se ukljuce da probam da resim ovo :)
hvala unapred. :)

daree
01.04.2014, 22:47
ugasi efekte,hall,reverb,sta li vec imas, pa onda preslusaj

nemanja 1982
01.04.2014, 22:53
Cao daree prijatelju. da ti se javno zahvalim na svim objasnjenjima kao i kolegi Sinisi,i kolegi Beronjan. Probao sam to i opet ista prica.

beronjan
01.04.2014, 23:01
Idi na ALG stranicu pa na AMP pa vidi koliko je tamo pojačana ta frulica, i probaj da smanjiš malo. Možda ti je jako pojačana pa se čuje probijanje. Ili je možda loop na semplu sam po sebi loše urađen, ne'am po'ma :)

nemanja 1982
01.04.2014, 23:06
Ej drugar jesi mi dobar,nismo se culi davno,u frci sam nekoj bioo,nisam ni palio ovo cudo :D Probao sam sad to sto si mi rek'o vec sam usao u stos,mada nije to. Ovo je sempl flaute,cudno mi je da se to desava i na nekim fabrickim bojama,tipa clarinet,ili neka fabricka flauta.

baltik79
01.04.2014, 23:15
Ajde aplouduj tu flautu negdje na net pa mi posalji u privatne poruke link da je probam srediti. Obozavam probleme ;). Jesi se probao igrati sa LOOP-om na tom semplu? Da ga malo pomjeris. Ali pazi, moras bas taj sempl naci koji ti pucketa

nemanja 1982
01.04.2014, 23:18
Evo je drug. :) Hehe,car sii :)

nemanja 1982
01.04.2014, 23:20
Ovde su samo dva tona semplovana,meni pucketa F i G u svakoj oktavi,kada je triler u pitanju,tj.kada sviram triler,cuje se na snimku. Ali na skoro svakoj boji koja je Mono i kojoj je dodato portamento. Gde se portamentno steluje detaljno koliko hocu da dodam i ostalo.

beronjan
01.04.2014, 23:29
Trudim se biti, nekad mi i uspe :D
Čudno mi je da ti se to dešava i na fabričkim bojama... Ajd mi pošalji tu boju pa ću da pogledam da li mogu da skontam o čemu se radi, sutra sam manje više slobodan, pa taman da imam šta da radim :D
Dodato:
Hahahaha :D Preduhitrio me Baltik :)

nemanja 1982
01.04.2014, 23:34
Postavio sam boju iznad,ne znam u cemu je problem. Ne mogu da provalim jos gde da smanjim portamento i da pojacam,smanjim. U Common probam,iskljucim sve na Off i i dalje imam portametno.

beronjan
01.04.2014, 23:36
Jesi probavao sa Switch1, ono što smo pričali? Tako bi trebalo da ga skroz isključiš (govorim za setup)

nemanja 1982
01.04.2014, 23:40
Ej nisam to probao dobro si me podsetio,imam detaljan postupak ono sto si mi pisao pa cu sutra da probam to. Sad sam je ugasio,izgubih zivce :D

beronjan
01.04.2014, 23:44
Hahahahahah :D Nemoj se nerviraš... Mnogo :D Probaj, pa ako gde zapneš, viči ;)

nemanja 1982
01.04.2014, 23:50
Ma necu mnogoo :D Sutra probam,pa ako zapne moram da te iscimam na skype. ;)
Dodato:
Ima neko neku ideju,sta gde da pogledam,probam? Smanjio sam attack i decay,i ostalo,pojacavao,i sve je isto.. U cemu li je problem?

tranzit
03.04.2014, 00:31
Jesi li zaista siguran da se isti problem javlja i kod internih Sound Programa ? Provjeri, ovo je vrlo bitno za eventualnu dijagnozu i rjesavanje problema.

nemanja 1982
03.04.2014, 08:38
Siguran sam. probao sam i kod internih se to desava znaci na mono bojama sa portamentom cuje se ovako pucketanje izmedju F i G kada sviram triler u svakoj oktavi.

tranzit
03.04.2014, 10:12
Iskljucivo izmedju F i G i nijedna druga dva tona, bez obzira koji sound si izabrao ?

nemanja 1982
03.04.2014, 10:52
Da,iskljucivo ta dva tona kada se svira triler,znaci F i G u svim oktavama,samo kada su boje Mono i sa portamentom.

tranzit
03.04.2014, 11:10
Razumijem da je samo na portamento soundima, a mislim da mi je i jasno zasto se to desava. Da li si initijalizirao instrument ? Koliko RAM-a imas u njemu, da li si sam postavljao RAM ? I da li si uopste sam postavljao bilo kakav dio za Kurzweil ili si ga dobio fabricki takvog kakav je ?

beronjan
03.04.2014, 11:10
Jesi probao mono ali bez portamenta? Jesi uspeo da ga isključiš?

nemanja 1982
03.04.2014, 16:15
Tranzit, nista ja dirao nisam,niti postavljao sam Ram niti bilo sta. Ram je 128 MB. Beronjan nisam druze imao vremena to da probam,cim probam,javljam. Hvala ;)

nemanja 1982
03.04.2014, 18:12
Jos jedan demo sam snimio,ne znam u cemu je problem,kao da se cuje neka ''klapna'' kao harmoniku da sviram :D Snimio sam pa poslusajte,na nekim mestima je portamento ok,negde nije. Da li je ovo resivo?

nemanja 1982
04.04.2014, 13:05
Ima neko neku idejuu sta bi moglo biti? :)
Dodato:
Tranzit sta bi? Da li bi vracanje na fabricko stanje moglo da resi ovo ili???

Miljan
07.04.2014, 03:54
Sto se tice flaute, isti problem imam i ja, ali nisam obracao paznju do sada, slucajno probah :)
Moja neka sumnja je da je u pitanju lose postavljen loop

tranzit
07.04.2014, 03:58
Tako je, nista drugo ne moze biti sa tim simptomima.

nemanja 1982
07.04.2014, 11:15
Tranzit a ovaj drugi demo jeste poslusali? O cemu se ovde radi? Ok,ta flauta je los sempl,a u ovom drugom demo snimku je fabricka boja,i cuje se kao neka ''klapna'',sta je ovo??

tranzit
07.04.2014, 12:32
I to je greska u samplu, nemoj da mislis da ako je sampl fabricki, da ne moze da ima gravidnih gresaka. Nailazio sam na svakakvo smece, u vrlo skupim instrumentima, zato apriori nemam neko posebno visoko misljenje o hardware instrumentima. Takve greske se ne primjete u zivoj svirci, ali se i te kako primjete u studijskom radu ili kada se vrlo pazljivo slusa. Iz tih razloga se hardware instrumenti tipa Worksatitiona i ne upotrebljavaju u studijskom radu. Nemas uopste potrebe za brigu tvoj instrument je uredu ali sampl ne valja ili nije ozbiljno uradjen.

beronjan
07.04.2014, 12:50
Taj problem se kod mene na Kurzweilu javlja kad mi je uključen portamento, i to u pojedinim bojama. Kad nema portamenta, sve je ok. E sad, da li nešto može da se sredi oko portamenta, ne znam. Ja ga i ne koristim nešto mnogo, tako da nisam puno istraživao oko toga...

tranzit
07.04.2014, 13:13
'Ajd da rijesimo i to, cisto mi vas je zao kad cujem toliku kuknjavu oko portamenta. Kurzweil ima jedan nedostatak koji nije samo kod njega prisutan. U slucaju kada se doda Portamento ili Monophonic Mode na jedan Multisampled sound, pri sviranju se povremeno cuju "clickovi" i to na mjestima gdje se zavrsava jedna sample zona i pocinje druga. Ovo znaci ukoliko se Portamento odsvira sa dva tona koji pripadaju razlicitim zonama obavezno ce se cuti "click".
Ovo se moze rijesiti iskljucivo ukoliko se Mono Sample XFade parametar postavi na "ON". U tom slucaju Kurzweil uvodi jedan kratki Crossfade izmedju razlicitih sample zona i "click" automatski nestaje, bar u najvecem broju slucajeva.

Ihhhhiiii... kolika sreca ce sada da zavlada...aman... ne mogu ni da zamislim... hahahahaha.

beronjan
07.04.2014, 13:19
Nisam kukako oko portamenta, ne koristim ga... Ali hvala za prethodni post, nisam znao za tu opciju, moram priznati

nemanja 1982
07.04.2014, 13:31
Jel to sluzi za iskljucivanje ovog ''clicka'' kao kod mene u ovom drugom demo-u. Gde da nadjem tu opciju ja,ubih se trazeci. Skocio bih od srece kad bih to resiooo :D
Dodato:
kod mene je k2661

tranzit
07.04.2014, 13:41
Postavio sam sliku za K3 seriju. Pogledacu kod K2 kako stoji stvar sa tim, a to bi rijesilo te tvoje "clickove".


@beronjan

Nije se ni odnosilo na tebe to sa portamentom, a uopste nije sramota ne znati, sramota je ne znati a ne pitati, a uz to glumiti "sveznajuceg". To je pravi porok, a takvih ima pozamasan broj pa cak i na ovom forumu i oni su bez izuzetka veoma stetni za okolinu.

Kuzweil je veoma, veoma kompleksna masina, sa jos kompleksnijom i komplikovanijom sintezom, koja je zaista jedinstvena i uopste nije cudo ne znati pojedine detalje iz tog mora informacija u Kurzweil instrumentima.

Portamento kod Kurzweila, nije bas najsrecnije rijesen bas radi smetnji koje se pojavljuju pri upotrebi portamenta kod multisampled sounda. Medjutim, pomenuo sam da on nije jedini koji sa tim ima problema, skoro svi hardware Workstationi imaju slicnu muku (manje ili vise), a ona dolazi od nedovoljno sposobnih procesora koji se nalaze u tim instrumentima i nisu u stanju da bez greske odsviraju glisando izmedju dva tona koja pripadju raztlicitim zonama. Za ovo je zaista potreban prilicno mocan procesor.

nemanja 1982
07.04.2014, 13:43
Kako da resim ja ovaj problem na k2661? :( moze li se to nekako otkloniti kod mene,ta opcija kod mene izgleda nemaaaa :(

beronjan
07.04.2014, 13:48
@tranzit
Nemam problem sa tim da priznam svoje neznanje i da pitam kad nešto ne znam :) U pravu si, i 100% se slažem sa tobom!

Sad sam gledao u manualu za k2661, i ne vidim nigde tu funkciju. Ima samo XFade ali na Sample Edit stranici, samo ga tu vidim, kod portamenta ne. Možda je na k2661 nekako drugačije koncipirano to?

tranzit
07.04.2014, 14:04
Jeste, kod K2 serije ce to ici i drugacije i teze i nece donijeti apsolutno perfektan rezultat. Na K2661 treba ici na Keymap i Pitch Display i tu podesiti parametar KeyTrk na Keymap na 0, a na Pitch na 100 ovo ce doduse rijesiti "clickove" ali ce u izvjesnoj mjeri negativno utjecati na sound, pogotovo kod prirodnih instrumenata. Najpametnije je pokusati naci kompromis u postavci ova dva parametra, na primjer 50 i 50 gdje ce biti daleko manje "clickova". To morate sani da probate kako vam najvise odgovara ali to je jedini moguci nacin jer K2 serija nazalost nema Mono Sample XFade parametar.

nemanja 1982
07.04.2014, 22:48
I to sam probao,nazalost sve je istoo,da je bar malo bolje,da se ne cuju ti clickovi,ali istooo :(

tranzit
07.04.2014, 22:57
Pokusaj jos jednom, mislim da nisi bio dovoljno ustrajan. To je jedini nacin kod K2 serije da se bar malo umanje clickovi kod Portamenta. Drugog izlaza nema, ma koliko se ti nadao. Samo radi toga treba preci na K3 seriju jer kod nje je to rijeseno onim Crossfadeom. Velika je i neoprostiva greska sto Kurzweil nije obratio dovoljno paznje na taj Portamento jer inace raspolaze ubjedljivo najkompleksnijom (V.A.S.T.) sintezom kojoj nema ravne medju hardware intrumentima.

nemanja 1982
07.04.2014, 23:27
Probao sam dosta puta,cak i na ovoj boji na kojoj ima clickova postavljeni parametri ovako kako ste mi vi napisali.

tranzit
08.04.2014, 00:16
Od koliko samplova se sastoji multisampl tog sounda koji ti pravi probleme ?

Miljan
08.04.2014, 02:17
Totalno sam zaboravio na tu opciju (Mono Sample XFade), tek sad se sjetih, i vidim da mi nije upaljena na flauti, dok je na ostalim bojama sa portamentom upaljena :D

tranzit
08.04.2014, 02:49
Eto vidis, "sitnica koja zivot znaci"...:lol::lol::lol::lol::lol:

beronjan
10.04.2014, 13:19
@nemanja 1982
Nemanja, jesi uspeo da rešiš problem?

nemanja 1982
10.04.2014, 14:25
Ej druze moj hvala ti sto pitas,nisam resio,pokusavao sam sto mi je Tranzit pisaoo i opet imam te ''clickove'',kod tebe postoji ta opcija a kod mene ne,tako da ne znam ni sam sta cu ni gde cu :)

beronjan
10.04.2014, 17:48
Evo se kuckam sa jednim drugarom sa nekog Kurzweilovog foruma, i on mi isto kaže to što ti je Tranzit napisao, a i u uputstvu piše isto to, sad sam čitao... Tako se rešava to "kliktanje", druge opcije nema... Ajd ti se ja javim večeras kad se vratim za NS, pa da probamo još par stvari :)

nemanja 1982
10.04.2014, 17:54
Ajde druze,bicu na skajpu,ti zovi kad budes u NS :) Meni je bas ta boja koja pucketa,odradjena sa tim parametrima koje mi je Tranzit rekao da postavim :)

Miljan
07.06.2014, 17:15
A da li zna neko na koji nacin moze da se ukloni dinamika sa pojedinih boja?