PDA

Pokaži Full Verziju : Dali je bolje usnimiti vokal bez kompresora ili sa kompresora?


korgic
31.03.2014, 22:28
Pozz,imam jedno opet pitanje.Dali je bolje snimiti vokal bez kompresora ili sa komresora?Ako treba da bude koliko bi trebala kompresija da se podesi da nebi se sniamk jos mogo da se izkoristi?Hvala

tranzit
31.03.2014, 22:57
Propustanje signala kroz kompresor vec pri snimanju je destruktivni proces koji se kasnije ne da popraviti, ukoliko se nacini greska, dok se u miksu to moze uvijek iznova uraditi sve dok se ne postigne zeljeni rezultat. Shodno tome, nije preporucljivo propustati signal kroz vecu kompresiju pri snimanju. Ako se vec upotrebljava nekakav dinamicki Tool, onda je to Limiter i to veoma visoko podesen (na -1 do -1,5dB), da bi se sprijecili eventualni Peak-ovi koji bi trajno upropastili snimak.

korgic
01.04.2014, 08:47
Na to sam i mislio na Limiter da stavim da ogranicim pevanje da nebi dolse do pekovanje.Dali je to moguce da izvdem sa ovaj moj 1818vsl internim limiter?Hvala

tranzit
01.04.2014, 13:36
Mozes da izvedes, a pored Limitera 1818VSL ima i citav niz drugih efekata. Medjutim, bez obzira na 1818VSL. to mozes uraditi i na bilo kom drugom Audio Interfaceu, postavljajuci neki od VST Limitera u Insert ulaznog kanala.

ristic
03.04.2014, 00:51
Netreba snimati vokal sa kompresotom , ako ces taj snimak posle doradjivati .

tranzit
03.04.2014, 01:51
Ma nije moguce !!!! Sta li ja napisah u gornjim postovima i to prilicno opsirno sa sve objasnjenjem zasto to ne treba da se radi ? Nemas izgleda naviku da citas temu pazljivo ali se cini, da imas naviku da skupljas postove. Mani se toga, to vise ne donosi pristup download sekciji. Samo bespotrebno gusis temu.