PDA

Pokaži Full Verziju : Iphone 4 jailb


maricm
19.03.2014, 18:11
E momci kontam da jb-ujem iphon.
Sadasnja verzija softwera je 7.1.
Pitanje glasi sta trebam da uradim prije jb?
Hocu li poslje moci skinuti jb?


Poslato sa mog iPhone-a koristeci Tapatalk

Belmo
19.03.2014, 18:34
Nisam bas siguran da se iOS 7.1 moze JB :) mozda grijesim

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 5020X using Tapatalk

maricm
19.03.2014, 19:37
Izbacit ce brzo jb za njega


Poslato sa mog iPhone-a koristeci Tapatalk

Yikwo
19.03.2014, 22:40
Koliko ja znam postoji Tethered jailbreak za iPhone 4 koji je na iOS 7.1 ...

Dell
20.03.2014, 00:27
Vaxter ce vam podrobnije reci o tome, ali sad za sad nije moguce jailbreakovati, zadnji vlak je bio prije neka 2-3 tjedna, nacekacemo se malo. Ja inace sesticu nikad ne bi mijenjao, ali vec dosta programa zahtijeva 7, pa tako...

Yikwo
20.03.2014, 01:08
http://www.youtube.com/watch?v=VHYRxC6kOfs

@Dell , tu se slazemo ...ja bih ostao na iOS6 da mi po updatu aplikacija iz app store-a nije bio nabacivan iOS7 design u njih , i onda mi sve bilo pomesano ...pa se odlucih na taj korak za iOS7 kojim nisam nesto preterano odusevljen iskreno da kazem ...

Dell
20.03.2014, 09:24
Novi lead designer dosao i napravio sto je napravio. Ja stvarno ne razumijem zasto je iOs designom poceo licit na android, kad mu nista nije falilo do tada. Sto se tice performansa vjerujem da je ostalo na onom starom nivou.

korgic
20.03.2014, 09:27
Za mene licno je Android zakon kao operativni sistem.Nikad vise Iphone i te gluposti.

Vaxter
20.03.2014, 09:58
Kakvo god da je, to je tvoje mišljenje i ni najmanje nije tema threada niti je iko pitao.

JB za iOS 7.1 je najavljen za možda tek avgust.
Za iPhone4 ako imaš sačuvane SHSH-ove možeš uraditi upgrade na 7.0.6.
Ako nemaš, drži se šestice za sada, ako ti je potreban JB.

Razmisli šta je ono što ti treba pa možemo naći najbolje rešenje.

Belmo
20.03.2014, 10:29
@Dell mislim da i nije cilj da lice na Android, vec je stvar trenda, tj. danas se fura Flat Design (negdje vec i LongShadow), a on se odlikuje jednostavnoscu bez napadnih boja, shadowa, gradienta itd...

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 5020X using Tapatalk

Vaxter
20.03.2014, 10:33
Baš tako.
Trend je progurao Microsoft, a onda ostali prihvatili.
Iskreno, lično mi se vizuelno ni najmanje ne dopada, ali dobro je što mnogo manje troši hardverske resurse.
To je ono na šta je Microsoft ciljao.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Belmo
20.03.2014, 10:38
Licno meni se jako svidja Flat UI.Radim honorarno kao Web designer/developer i u svim mojim novijim radovima je flat design, a i na themeforestu tesko da ce proci rad koji nije u trendu :)

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 5020X using Tapatalk

Yikwo
20.03.2014, 21:15
@Vaxter , koliko sam ja shvatio iz prvog upisa on je vec podigao softwear na 7.1 , pa pita kako da odradi jb ...

I kao sto sam vec pisao gore , u toj situaciji bi mu najbolje bilo da odradi tethered JB za koji kazu da je vec izasao za pomenuti model iPhone-a ...

maricm
21.03.2014, 09:40
Da vec je na 7.1.



Poslato sa mog iPhone-a koristeci Tapatalk
Dodato:
Ako nece moci jos dugo da ide jb na ovu vrstu ios-a kako pricaju, sta treba da uradim da bi vratio na proslu verziju.
Nemam nikakvih shah


Poslato sa mog iPhone-a koristeci Tapatalk

Vaxter
21.03.2014, 11:09
Da, u tom slučaju ili tethered ili downgrade.
Ja bih pre uradio downgrade.
Ako ti je telefon bio jailbreakovan, verovatno ti je Cydia sačuvala SHSH blobove za iOS 6.1.3.
Skini iFaith i vidi koje blobove imaš.
Skini 6.1.3 ako ga imaš.
Možda, ali samo možda imaš i neki za neku stariju sedmicu, mada je mršava šansa.
Kada skineš blob sa iFaith treba da napraviš custom firmware koji je već potpisan tim blobom.
Jednostavno je.
Možeš po netu videti proceduru za custom FW sa iFaith.
Jailbreak 6.1.3 radiš sa p0sixspwn, a starije sedmice sa evasi0n jailbreak alatom.

Ako nema blobova, tethered ti ne gine.

maricm
21.03.2014, 11:16
Kad sam uzimao tel, momak mi je rekao sa nije jb znaci nema blobova.
Dali da radim tethered ili da pricekam da izadje jb


Poslato sa mog iPhone-a koristeci Tapatalk

Vaxter
21.03.2014, 11:49
Iskreno, nije da mogu da preporučim tethered 7.1.
Nove alate koji su se pojavili za ovo nisam testirao, tako da ne mogu da kažem koliko su sigurni i koliko dobro rade.
Možda da kaže neko ko je probao.
Za iPhone4 je uvek tu limera1n exploit, koji je bootrom exploit, tako da je za njega uvek moguće napraviti alat za tethered jb poslednjih verzija iOS-a.

Proveren alat za ovo je redsn0w, ali kako on nije jako dugo dorađivan, postoji jedan popriličan problem pri njegovoj upotrebi.
On umesto da patchuje kernel sistema koji se jailbreakuje on uvek patchuje kernel iOS-a 7.0 pa njega ubacuje na sistem kome se radi tethered, tako da u suštini nakon toga imaš patchovan 7.0 kernel sa bibliotekama i aplikativnim softverom 7.1.
Ne moram ni da pominjem koliko ima prostora za nestabilnost.

Par novih alata koji su izašli za tethered jb za iPhone4 su napravili ljudi koje ja niti poznajem niti sam ikad čuo za njih, tako da ne mogu da garantujem da uz jb nisu ubacili i ko zna šta, a pogotovo da li sam jb uopšte radi.

maricm
21.03.2014, 11:50
Nista onda ne ostaje nego da cekam jb


Poslato sa mog iPhone-a koristeci Tapatalk

Vaxter
21.03.2014, 11:52
Ako budem imao vremena za vikend testiraću i analizirati šta rade ti noviji alati, pa javljam.

maricm
21.03.2014, 12:32
Ok. Hvala ti
Pozz


Poslato sa mog iPhone-a koristeci Tapatalk

leon.pezic
15.04.2014, 12:48
neznam jesi se već snašao al moguće je jailbreakat pomoću redsnowa,ja sam svoj jailbreakao i nikakvih nuspojava do sad nisam imao,štoviše kad se maknu svi launch deamosi ,jezici koji nisu potrebni i ostale gluposti,mobitel radi bolje nego ikad..iako sam više volio izgled iOS 6-ice,moram reći da sam i 7 zadovoljan..ako ti bude trebalo pomoći slobodno se javi,samo nemoj zaboraviti prije napraviti backup i vodi računa jel ti iPhone otključan da nebi zajebao sa dizanjem basebanda.

maricm
15.04.2014, 13:40
Otkljucan je.
Hajde mi napisi u inbox link gdje ima objasnjenje kako se to radi


Poslato sa mog iPhone-a koristeci Tapatalk

leon.pezic
15.04.2014, 16:01
sad sam na poslu,budem večeras poslao,ili sam napiši u google,iOS 7.1 untheatred jailbreak

maricm
15.04.2014, 16:01
Ok probam veceras pa ti javim


Poslato sa mog iPhone-a koristeci Tapatalk

leon.pezic
15.04.2014, 17:31
Može,teoretski nemaš sta zeznuti,samo slijedi upute i to je to


Sent from my iPhone using Tapatalk

maricm
15.04.2014, 17:33
Evo upravo hocu da napravim backup


Poslato sa mog iPhone-a koristeci Tapatalk

leon.pezic
15.04.2014, 19:00
Odlično,i najbolje bi ti bilo prije svega skinut iFaith i spremit SHSS bloobovr,onak za svaki slučaj


Sent from my iPhone using Tapatalk

maricm
15.04.2014, 19:32
Uradio sam sve i skinuo onu igricu, presao u novi prozor i on je samo bijel


Poslato sa mog iPhone-a koristeci Tapatalk
Dodato:
Nemogu naci nigdje. Posalji link u inbox


Poslato sa mog iPhone-a koristeci Tapatalk