PDA

Pokaži Full Verziju : NOVI UPLOAD-DOWNLOAD CENTAR


yu-midi
15.06.2005, 17:12
Ovde mozete postaviti sva pitanja vezana za novi Upload-Download centar.

marco
16.06.2005, 12:13
Pozdrav svima,
jako sam tuzan zbog novog up-dow. centra :cry:
1.Ocekivao sam da ce dow. biti mnogo laksi a ne tezi.Sada su korisnici sa sporim vezama (i vec istanjenim zivcima)na.ebali.Svaki fajl mora da otvara u novom prozoru.Pa onda mora na BACK za spisak fajlova.
2.YU-MIDI.COM je izgubio originalnost.Sada je up-dow. centar isti kao na midi-matrix-u,koji je tamo napravljen da tako radi,zato sto gazda sajta naplacuje ako zelis da skines vise fajlova odjedanput.A koliko znam moto ovog sajta je "SVE JE BESPLATNO"
Mislim da 95% clanova misli kao i ja.

:arrow: Mozda bi stanje moglo da se popravi,ako biste u up-dow. ukljucili desni klik,da bi moglo da se koristi save target as...Toliko od mene

Darko85
16.06.2005, 14:17
Ovo je bezveze bas ko midi-matrix.

yu-midi
16.06.2005, 14:38
Zdravo marco
Moram vam reci da sam i ja jako iznenadjen sa vasim komentarom :(
Neslazem ni sa jednom primjedbom sto naveli a pogotvo sa ovom u vezi naplacivanja.
Samo se pitam po cemu je tezi ?
1. Novi download centar je mnogo laksi i pregledniji.Ako zelis npr.. da dodas midi fajl potrebno je samo da izaberes kategoriju MIDI i ako je narodni da otvoris podkategoriju NARODNI i uploadujes ako je zabavni onda podkategoriju ZABAVNI i isto tako uploadujes.
Sto se tice upload funkcije SVE JE ISTO samo sto nema multi funkciju da mozes vise fajlova da uploadujes,sa tim se slazem ko ima spore veze naravno da nebi funkcionisao.Neznam kakav novi prozor spominjete,mozete jedan za drugim fajlom da uploadujete koliko hocete.Jedina razlika je u tome sto ja moram sve fajlove da pustim u download centar od clanova koji uploaduju.Jos jedna prednost je u tome,ako slucajno uplodujete fajl koji se vec nalazi u download centru nece vam dozvoliti,tako sprecavamo da se nalazi vise istih fajlova na downloadu.Funkcija pretrage koja do sada nije bila.Sto se tice multi downloada sto nesto spominjete da se naplacuje,po tome mugu da zakljucum i da negledam da niste ni pokusali da downloadujete ili uploadujete na novom downloadu.Mozes da isprobas sa light box button da markiras ako hoces 100 fajlova preuzmi download listu stvarno me interesuje koliko ces morati da platis :lol:
Ako odes na midi-matrix mozda :?:
Mada je to jedan od jacih sajtova gdje mozes naci dosta stvari za besplatan download.To sto usporedjujete sa midi-matrix stvarno nevidim razlog,download funkcije su slicne,ali sajt kao stari downloadcentar nacete na 95% sajtova gdje ima funkciju downloada dali mp3 ili nesto drugo.
Yu-Midi bio je i ostace 100% kao i do sada za sve muzicare dobre volje sa BESPLATNIM DOWNLOADOM sve dok je pod mojim vlasnistvom,i nadam se dacemo sa svim clanovima biti jedni od najjacih sajtova po pitanju "BESPLATNO".
POZDRAV
MIODRAG

marco
16.06.2005, 15:48
Cao,
ja kazem da se na midi-matrix placa multi download.Mozes da mi objasnis kako ja da skiunem fajl,a da mi on pritom ne otvara nov prozor,pa da onda kliknem na download,pa onda opet da se vratim na prethodnu staranu i tako u krug.Slazem se da je bolj (pretraga i to ostalo sto si naveo).Upload nisam jos probao.Ja sam samo komentarisao za download,i jos uvek mislim da bi bilo bolje omoguciti "save target as..."

laky
16.06.2005, 16:29
Urednici bez ljutnje. Prvi sam uvek pohvaljivao Vaxterovo nastojanje da se Yu-midi dogradi i poboljsa. I uvek cu to ciniti. Sve sto ce uciniti da nam rad bude laksi i prijatniji.
Ali......
Imam nekoliko komentara. Kao prvo sto su svi primetili DU centar lici u potpunosti na pomenuti sajt Midi-matrix , koji nisam posetio od onog dana kada je izgledao upravo tako kao sto izgleda.
Kome odgovara ovakav sajt. Na zalost onima koji POVREMENO dolaze na sajt, pokupe sta im treba, jer je sve lepo sortirano, odu i ne kazu hvala. Najmanje odgovara redovnim clanovima , znaci onima koji su tu redovno. Kao prvo nema datuma kada je sta postavljeno. Sta meni znaci rec NOVO. U odnosu na cega ili sta je to novo? Oko tehnike skidanja, manje vise tu ce i drugi reci svoje misljenje.
Bez ljutnje, ali hajde da pokusamo da nadjemo neko resenje. Vas rad i trud je za svaku pohvalu, ali sama promena zbog promene nema smisla. Hajde da vidimo za koga i koliko je bolje ovo resenje.
I jos nesto, ako postoji ikakva koncepcija ili zelja urednika sajta, neka se ona kaze. Ja svaki sajt i pravila sajta postujem. Postujem i to da neko postavi sajt sa skidanjem mp3 pesama za dzabe, pa posle pocne da naplacuje ili stavi reklame ili...Kao sto rekoh, postujem, ali ne posecujem.
Pozdrav
Laky

Vaxter
16.06.2005, 17:12
Pozdrav svima!

Mene eto nije bilo neko vreme poshto sam spremao ispite.
Shta da se radi kad se mora... :(

Elem...
Ne vidim zashto dizati ovoliku frku oko novog up-down centra.
Shtavishe svidja mi se i definitivno je mnogo bolji nego stari!
Ne znam o kakvom je popup-u rech kada pokushavate da downloadujete!
Meni download pochinje chim kliknem na dugme Download koje se nalazi pored zeljenog fajla.

Ima opciju pretrage kao shto miodrag reche, ne brishe fajlove, kao shto je stari radio.

Shto se tiche provere novih fajlova postoji opcija za to u gornjem desnom uglu.

Sve u svemu radi mnogo bolje nego stari, a ima i vishe opcija...
Stvarno i dalje ne vidim razlog za ovoliku frku.

Ako je izgled problem i to se lako da reshiti, mada ne vidim zbog chega bi izgled bio vazan toliko.
Vishe mi se chini da je vazan sadrzaj...

yu-midi
16.06.2005, 17:47
Pozdrav svima
Svakako je dobro da prokomentarisemo o svemu sto je vezano za ovaj sajt.
Samo sto me uznemirilo tj.da se samo neke predpostavke a ne ono sto jeste kritikovalo kao i ono sa placanjem.
Na starom download centru imali smo problema da je dolazilo da se fajlovi brisu i sami neznamo kako mada smo te funkcije iskljucili.Mnogi od clanova su se registrovali ali nisu nista uploadali bilo im je nejasno sta i kako treba pa iako su uspjeli nesto da dodaju onda je to bilo sasvim negdje u nekom drugom folderu itd...
Posto je sve vise clanova se registrovalo sam folder CLANOVI UPLOAD DOWNLOAD je bio preopterecen tako da je trebalo ve duze vremena da se otvori.Bilo je negdje bilzu 200 clanova registrovanih a od njih samo su negdje njih 20 dodavali fajlove,sto znaci ostalo je bilo prazno.Jedini pegled je bio zadnji upload od clanova.
Stvarno nevidim zasto bi ovako nesto bilo negativno, :!:
Mozda za one koji rade samo download jer na ovom download centru razmisljmo da aktiviramo download limit,znaci koliko upload toliko i download da bude ali zasada ostaje ovako pa vidjecemo na daljnje.Kao i sami sto napomenuste fino slozeno i jednostavno za skidati.
I ja nisam razumio Marco sta si htjeo da kazes sto se tice downloada jer je upload i download je potpuno indentican kao i stari samo ima vise funkcija kao multi download,sve fajlove mozes da preslusas itd..
Sta znaci Novo?
Svi fajlovi koji su uploadani u zadnjih, ja sam postavio 10 dana.
Sto se tice izgleda stranice nemora da znaci da je sve isto.Vec sam napomenuo kao starih download stranica ima na svakom koraku kao exyu.net itd...
Jos jednom napominjem za poboljsanje i suradanju ovijek smo spremni ali stvari moraju da budu nako kako jesu a ne samo predpostavke !
Pogledacu sta mogu da uradim da fajlovi budu oznaceni sa datumom kada su uploadani.Naravno dodavacemo sve sto prokomentarisemo da je bolje i jednostavnije koliko je u nasoj moci i svakako uz pomoc svih clanova.Jer mi ovo i neradimo samo za sebe mada se i sam vise puta pitam koliko je sve ovo zahvalno sto se tice samog vremena sto je potrebno.
Pozdrav
Miodrag

alexej
16.06.2005, 21:19
a kako da se registrujem??? kad ukucam u dow-upl sekciji moje podatke izbaci mi gresku????

Nedzad
16.06.2005, 21:37
Postovanje svim postenim ljudima a pogotovu urednicima sajta.Koliko je truda i dragocenog vremena utroseno da bi se pomoglo ljudima da bi lakse i preglednije bilo i da bi stigli do necega zasta bi stvarno morali da plate.Cemu sve ovo??? Sta urednici imaju od ovoga?? NISTA!!! Interesuje me ko je ikada ista platio kada je nesto downloado???Razmislite samo koliko nam je novaca usparao ovaj sajt.Neverujem da bi smo mogli svi da imamo ono sto imamo zahvaljujuci ovom sajtu a da ne odresimo novcanik I TO DUBOK.Znam ljude koji su placali za jedan set -samo set i to neprofesionalan za 350 eura??? I pored svega ovoga sto nam ovaj sajt pruza,biti nezadovoljan???Na kraju mogu samo da kazem da je download sekcija u odnosu na predhodnu daleko daleko bolja i preglednija.
Pozdrav

dack
17.06.2005, 17:02
O.K je da se nesto menja,jer svaka promena je dobra!!! Malo mi je sad neobicno ali cu se navici!! Registrovao sam se ponovo, i nije bilo problema samo neznam sta se desava sa super-clanovima???? Tu sam bio clan a sad,sta se sad desava?? Kako da se vratim na super-clanove?

laky
17.06.2005, 20:07
I ja mislim da ljudi koji su se javili nemaju nikakvih losih namera. Svako ima prava da iznese svoje misljenje i komentar. Kao sto mozemo primetiti vec su neke sugestije prihvacene. Ja razumem, da se pomalo i emotivno reaguje, sto je sasvim normalno i dobro. To samo znaci da nam je stalo do ovog sajta.
Ovaj sajt je. pogotovo u zadnjih par meseci, dobio svoju prepoznatljivost. Najvecu zaslugu sigurno za to imaju urednici. Mogao se primetiti sve veci broj novih i sto je jos vaznije aktivnih clanova.Za mene je DU centra, pre svega produzetak sajta i aktivnosti koje se vode na Yu-midi forumu.
O nekim jos pomenutim temama cu reci nekom drugom prilikom.
Predlazem i ostalim kolegama da kazu svoje misljenje, jer cemo tako doci do najboljih resenja. Nije ovo glasanje ZA i PROTIV. Mislim da smo svi ZA, za bolje.
Evo i ja se polako navikavam na novi izgled :lol:
Pozdrav

marco
18.06.2005, 17:28
Ne znam da li je nisam primetio,ili u pocetku nije bila tu, (ako je bila,izvinjavam se za preranu osudu novog DU centra),ali sad je mnogo lakse od kad "ima" ikonica za download izmedju komentara i light box-a.Bronhi.Lakse se dise. :D

yu-midi
18.06.2005, 20:53
:lol: Nista Marco ikonica je bila samo druga (download) pa sam zamijenio je sa ovom tako da bude upadljivije, :wink:
Sta je sa placanjem :?:
jesi isprobao :P

marco
19.06.2005, 00:20
Ma kakvi.Sto da dajem pare,kad ja midije uopste ne koristim.Osim bas kad naidje neka nova pesma koju nisam skinuo ili kad se odmaram,pa drugi "sviraju i pevaju".Tako da mi ne treba multi download.Dovoljno mi je i ovo. :D

Vaxter
20.06.2005, 10:52
Ooooooo loodaka... :?