PDA

Pokaži Full Verziju : Visoki stalci


Dell
11.03.2014, 22:19
Ovo je tema u kojoj me zanimaju stalci koji nece biti niski ljudima od 1.90 pa nadalje. Imam Proel DIE HARD i nizak mi je za 5-10 cm, kolega ima Spider PRO i on mi je isto toliko nizak. Sta predlazete od boljih stalaka, a da je pristojne visine?

skoricnik
11.03.2014, 23:10
Spider obican, on je visi od PRO, a i pod manjim je nagibom. On je sve sto ti treba :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

tranzit
12.03.2014, 01:22
Ko je tebi kriv sto si Hercegovac, ni stalak za sebe ne mozes da nadjes... kako li ti je sa zenama, Boga pitaj...=))=))=))=))

Uzmi taj Spider sto ti Skore kaze, bice ti valjda dosta, ne znam ni da li ima visi od njega, a da necemu vrijedi.

sale_band
12.03.2014, 11:38
Za zenske ce lako, samo nek' nadje neku do 1.40m I bice mu "taman" :)

Dell
12.03.2014, 14:07
Uh, sa zenama je uvijek "pita s glave", tako da cu morat malo ic juznije trazit. Veli mi cale da u Trebinju ima visokih cura i da su pored toga mnoooogo dobre :)
Jel se obicni Spider jos prodaje nov?

sale_band
12.03.2014, 14:55
Prodaje se

velja87
12.03.2014, 15:22
@Dell jesi razmisljao da napravis stalak odnosno da ti majstor uradi stalak po meri za tebe? Mozda je to najbolje resenje, jer tada ces imati stalak tacno onakav kakav zelis i sto se tice visine, tezine i sto se tice izgleda :)

Dell
12.03.2014, 19:05
Jel mi vjerujes Veljo da sam razmisljao o tome. Samo ne znam kojem tipu majstora da odem i iako znam da varira od majstora do majstora, ali oko prilike, koliko para bi me doslo?

velja87
12.03.2014, 23:50
Zavisi od tipa stalka i materijala(naravno i ruke treba uracunati). Neki maximum bi bio 150 eura ali da ti bude odradjeno kao spider. Ja licno nemam problem sa visinom ali uvek sam koristio x stalak sa nadogradnjom za drugu klavu i prezadovoljan sam(moj je herkules, a nadogradnja stagg). Takav x stalak bi te izasao najvise 70 eura da ti napravi po tvojoj visini. :)

tranzit
13.03.2014, 00:27
...Veli mi cale da u Trebinju ima visokih cura i da su pored toga mnoooogo dobre...Ne bih ti bas preporucio tu lokaciju (imam dosta iskustva sa tim lokalitetom, pa i sire), bojim se da na kraju ne bude... "Trebinje, Trebinje, kad me vidis **bi me".

Za stalak da napravis po mjeri, trebalo bi ici kod nekog metalca, ne sumnjam da ih ima u Mostaru. Posto ces ti vjerovatno da pravis stalak od aluminijuma (to bi i bilo jedino ispravno), onda treba potraziti metalca koji radi sa aluminijumom jer su procesi obrade (savijanje, varenje itd...) drugaciji nego kada je u pitanju zeljezo. Jednostavno mu odnesi sliku Spidera ili cak i tvog stalka (ne znam koji sada imas), pa neka uradi po mustri, s tim da ga prilagodi tvojoj visini. Mislim cak da ces proci i jeftinije nego sto bi dao za Spider, a vjerovatno ces dobiti kvalitetniju robu (ako je majstor dobar).

zeljko_mo
13.03.2014, 00:39
imas i opciju sa Proelovim stalkom KK20... dobro je visok, samo sto je čelični i ubij bože težak ko sa djavo... ja ga prodo mirandesu za 25€ ... za 3 klavijature bio... ili pravi... :)

casper
13.03.2014, 01:29
Dell, kad bi imao spider, samo "pauku produžiš noge" (cca2 metra okrugle aluminijske cijevi) i eto ti 10 centimetara koje ti nedostaje. ;)

Imaš i drugu opciju, ostavi stari stalak i kupi si lijepu udobnu gažersku stolicu. Leđa će ti biti zahvalana, a vene nakon deset godina neće iskočiti.

tranzit
13.03.2014, 01:58
To je najbolji moguci savjet. Ma koliko se trudio da razumijem, nisam u stanju... zasto ljudi uopste sviraju stojeci !!!!!

Dell
13.03.2014, 02:19
Nece meni noge otic od stajanja za klavijaturom, za to ce se pobrinut stajanje sa harmonikom s kojom su mi cesce tezge :)
Inace, sto se tice stajanja dok se svira, zestoki sam protivnik, a narocit mrzitelj toga. Posto na mom geografskom podrucju, u publici ni 1% ljudi ne zna kako se svira nego im je bitno sve ostalo sto nema veze sa svirkom, tipa osvjetljenje, izigravanje klaunova na bini, te vezanje pjesama bez pauza izmedju njih, stajanje bi kod nas znacilo "neozbiljno shvata svoj posao".
Mislim da bi po istoj analogiji ja mogao za njih rec da neozbiljno shvataju svoje prejedanje i lokanje jer sjede za kafanskim stolom, zar ne? :)

tranzit
13.03.2014, 02:33
U stojecem polozaju covjek jednostavno nema onoliko kontrole nad instrumentom (misli se ovdje na aranzer) kao u sjedecem. Znamo sta sve treba da kontrolise muzicar koji svira aranzer, pogotovo ako radi sam (k'o vuk), sto je najcesci slucaj. Odmah je otezano upotrebljavanje Expression pedale, a i ostalih pedala (start, stop, fill...) ako ih ima, pa je polozaj ruku na klavijaturi veoma neprirodan i otezava sviranje, zatim ako se ima jos jedna klavijatura, to je tek otezavajuca okolnost jer se nema pregled nad njom, na stranu sto zabole noge, a i ruke, mnogo prije nego u sjedecem polozaju. Medjutim i pored toga, bar 70% muzicara stoji dok svira aranzer, valjda da se bolje vide... sta li ?

casper
13.03.2014, 02:41
Sve je točno što si naveo, sviranje instrumenta s tipkama zahtjeva sjedeći položaj, barem kada se gleda iz ugla biomehanike.
Međutim, ako isti muzičar i pjeva, onda sjednje ima kontra efekat. Teško je pjevati na sjedečki.
Večina klavijaturista stoji upravo iz tog razloga.

tranzit
13.03.2014, 03:03
Ipak je lakse pjevati sjedeci, nego svirati stojeci, ako cemo bas, "krivo sjedi a pravo govori". Ako je u pitanju neko ko je zaista dobar pjevac, to mu nece predstavljati nikakav poseban problem, a uz to, ne govori se o sjedenju na fotelji sa naslonom za noge, nego na stolicama koje su ergonomicno napravljene, bas u ovu svrhu. Te stolice su prilicno visoke, tako da to u sustini i nije daleko od stojeceg polozaja jer tijelo ima, bez malo, uspravni polozaj, aluminijumske su, sa malim naslonom, a one najkvalitetnije imaju dole i naslon za stopala, sklapaju se u dvije sekunde, a lake su za transport. U takvom polozaju pjevanje nije nikakav problem jer dijafragma nije pritisnuta, a ruke, noge i kicma su rastereceni. Veoma pametni ljudi su mislili na sve:
http://www9.picfront.org/picture/dmAIiNeWjn/thb/stolica1.jpg (http://www.picfront.org/d/964N)

http://www13.picfront.org/picture/ZoxdbDplno/thb/stolica2.jpg (http://www.picfront.org/d/964O)

casper
13.03.2014, 03:14
Ma naravno, to je najbolje riješenje, rekli bismo, "negdje između" da ruke sviraču budu u "good" položaju, a da dijafragma ne bude u "škripcu".

Ipak, mislim da je sve stvar situacije i atmosfere gdje se svira. Stojeći položaj omogućava muzičaru kontrolu okoline, određenu dominaciju nad publikom što je ključni faktor kada se radi o tipu svirke poput svadbe. Ako se pak svira animir glazba u nekom restoranu za ručak onda je stojeći položaj upravo kontraindiciran atmosferi.

U svakom slučaju, stolčić je uvijek dobro imati uz sebe, nikad se ne zna koliko set može potrajati. :D

tranzit
13.03.2014, 03:20
Taman tako. Stajati desetak i vise sati i pri tom svirati i pjevati, ne daj Boze nikome. Kako i rekoh, nikada mi nije bilo jasno zasto to ljudi sebi rade, pa ne kosta ta stolica suhog zlata.

pedjan
18.07.2019, 13:18
U stojecem polozaju covjek jednostavno nema onoliko kontrole nad instrumentom (misli se ovdje na aranzer) kao u sjedecem. Znamo sta sve treba da kontrolise muzicar koji svira aranzer, pogotovo ako radi sam (k'o vuk), sto je najcesci slucaj. Odmah je otezano upotrebljavanje Expression pedale, a i ostalih pedala (start, stop, fill...) ako ih ima, pa je polozaj ruku na klavijaturi veoma neprirodan i otezava sviranje, zatim ako se ima jos jedna klavijatura, to je tek otezavajuca okolnost jer se nema pregled nad njom, na stranu sto zabole noge, a i ruke, mnogo prije nego u sjedecem polozaju. Medjutim i pored toga, bar 70% muzicara stoji dok svira aranzer, valjda da se bolje vide... sta li ?

Nmg ja da sviram sedeći.Ni Art.ni solo klav.Jos ako imam dve klav.nema šanse.
Dodato:
Nmg ja da sviram sedeći.nemqm nikakvu kontrolu.Nmg pedalu da koristim.Arr.svirku sviram stojeci

DMusicMan
18.07.2019, 19:17
Ja bih ti takodje preporučio kod majstora , da uzmeš malo improvizirati stari i ubaciš neki deo tako da možes na sredini podesavati stalak po visini .. samo da ti majstor napravi rupe a ne na stisak podešavanje . malo se zavari,stisne ,čukne i imaces stalak pa dal ti jos rastao ili se smanjio biće ti dobar ;)