PDA

Pokaži Full Verziju : koji program koristiti kao efekat masinu na razunaru


demir
11.03.2014, 17:20
pozdrav
.1. da li neko zna koji program mogu koristiti za efekte na racunaru, treba mi eho, delay, reverb i sl efekti, ako postoji mogucnost da su dupli efekti jos bi bolje bilo. da pojasnim, treba mi program koji ce mi koristiti kao pasivna mikseta na racunaru. zelim da snimim par pjesama, prikljucim mic u komp, i da mogu stimat efekte.
2. da li postoji program kao sto je vokalist, da mogu praviti terce i sl...
:confused:

acakasper
11.03.2014, 17:55
pa imas u Cubase efekte.a za vokalis imas Mu Voice ili Vocaloid Leon.ali nemoj ocekivati previse,jer ipak studijski softveri su skupi,njih nema za DZ.

pekilik
11.03.2014, 18:26
IK.Multimedia.Classik.Studio.Reverb. najcesce koristim za efekte, kod mene jako dobro zvuce, za harmonizer sam koristio antares avox harmony engine mozda ima i boljih ja sam se jedino u njemu malo snasao.

acakasper
11.03.2014, 18:36
sve te efekte imas u Cubase sx,mnogo mocan program.

pekilik
11.03.2014, 19:09
cubase sx je malo zastareo kad se uzme u obzir da je trenutno aktuelan cubase 7, u tim daw programima postoje interni efekti tipa hall i delay ali vokal harmonizeri tog tipa koji kolegi treba kolko ja znam jos uvek nedolaze u paketu jednog daw-a, nabavlja se posebno.

demir
11.03.2014, 22:35
eh cuo sam za cubase, ali on je skup, pa 1100 km, o.O, da li se negdje moze naci na netu, ili da ga neko prodaje jeftinije

tranzit
11.03.2014, 23:35
Ne zmaraj se i ne bacaj novac na Cubase, pogotovo ne na veliku verziju. Ako ti je bas stalo do Cubasea, onda ce biti sasvim dovoljan Cubase Elements 7 koji ima trenutnu cijenu od 99 eura, znaci oko 200KM. On ce tebi zavrsiti cijeli posao jer ti je namjera koristiti ga kao efekt VST Host.

Medjutim, postoji jedan iznenadni popust koji je dao Presonus na svoj Studio One 2 Professional, koji je kako mu i ime kaze, visoko profesionalni DAW, a u isto vrijeme i daleko bolji VST Host nego sto bi to mogao biti ijedan Cubase, ukljucujuci tu i najvecu verziju u najnovijem 7.5 izdanju. O ovom popustu je Dino74 skoro pisao, ama se slabo ko interesovao za to, iz jednog, jedinog razloga, a to je neupucenost jer za Balkan postoji iskljucivo Cubase i poneki Logic. Cast izuzecima. Na popustu je Studio One 2 Profesional do 31. marta i to citavih 50%, a cijena mu je 204 eura, za download verziju. O ovome bi trebalo ozbiljno da razmislis jer u samom Studio One 2 Professional dobijas veoma kvalitetne efekte, tako da ti zaista nece trebati eksterni PlugInovi, sto nije slucaj sa Cubaseom. Imas i nesto manju verziju Studio One 2 Producer na kojeg nema popusta, pa ces Professional dobiti u sustini, za samo nesto malo vecu cijenu nego sto je Producer (182 eura). Ovakva prilika nije bas cesta. Uz Studio One Professional dobijas i preko 20GB sampling materijala za njegove VST Samplere i Synthesizere. Ukoliko postoji nesto sto ti nije bas najasnije oko ovoga slobodno pitaj ali iz sve snage i u najsirem luku zabidji taj prokleti Cubase 5 koji, em sto je sam po sebi smece, em sto je uzasno zastario software za nove operativne sisteme (Win 7; 8; 8.1).

Osim ovoga, postoji jos more VST Host programa ali za njih ces morati da pronadjes efekt PlugInove, tako da to ispadne prilicno skupo na kraju.

Narodnjak300
11.03.2014, 23:41
Cuo sam reverbe i reverbe al sto se tice softverskih sve je pokosio Acon Digital Verberate. Najprirodniji soft algoritamski reverb. Eto ti moje preporuke za rev.

tranzit
11.03.2014, 23:53
NIje los, mada tu ima puno, puno kandidata, medju kojima takodje i algoritamskih kao sto je i Digital Verberate, koji se prevashodno bavi relnim ambientima i sobama, tako da je i dosta specifican, pa se ne bi bas mogao ubrojati u klasicne Hall PlugInove. Ne bih kolegu sada obasipao silnim VST PlugInovima, dok ne rijesi pitanje Hosta.

demir
11.03.2014, 23:59
hvala svima na ovim informacijama. sto se tice Studio One 2 Profesional, na kojem sistemu radi, i ako sam najbolje razumio, taj program samo treba kupiti i instalirati. ne treba nista dodatno. i da li postoji mogucnost da, recimo spojim svoj komp na miksetu, tj da preko Studio One 2 Profesional prenosim zvuk na razglas, recimo terce i sl... da li se u njemu mogu obradjivati midi fajlovi, da se pretvaraju u mp3 matrice, i da li je komplikovan za rad...:)

tranzit
12.03.2014, 00:41
Studio One radi na svim Windows sistemima kao i na MAC OS-u. Komplikovan nije, naprotiv, a bas je tako kako si napisao, instaliras i radis. Nista ne treba vise, on sve ima u sebi i to na vrlo visokom nivou. Mozes i da spojis kompjuter na mikser, mozes preko njega da imas i "terce", s tim sto treba da imas modul za te "terce", koje mozes da nabavis, za sada, jedino kod mene (Trans Audio), a produkt koji daje te terce i to na kom god hoces software i hardware midi multitimbral instrumentu, se zove InterMagic. Naravno da se mogu obradjivati midi fileovi i naravno da se mogu od njih dobiti MP3 matrice. Kako vidis, sve moze.

pekilik
12.03.2014, 11:00
ako se nevaram kolega je pitao za terce na nekom od vokal harmonizera...