PDA

Pokaži Full Verziju : Branoy OneManBand PC Arranger


branoy
10.03.2014, 10:14
da razdvojim teme, tamo je sve svirka, video ovo ono,
al ovde samo one man band 10 i sve sto se njega tice,, da ne zbuni ljude da ne znaju sta je sta,
a ujedno i rasprava o OMB, posto je to i dalje friska tema, slabo ko radi sa tim i sa time se zajebaje:D

fala i tranzitu na nekim bitnim savetima da dodjem do necega u sty.

evo linkova, sta sam rabotio !! haha meni se svidja. na g1000 sam 14 god, hahah, ovo je prvi put da semplove imam u pratnji u bilo kojem ACC itd pa sve mi je new :D

https://soundcloud.com/branoy-works/seki-brena-pc-arranger-branoy

https://soundcloud.com/branoy-works/mali-mrav-shedo-pc-arranger

https://soundcloud.com/branoy-works/kako-da-ti-pomognem-shedo-pc


i par videa-- ovaj **** sam nasao na netu, pa sam malo jos dodao neki stvari

https://www.youtube.com/watch?v=4QVIFhZ9zEI&list=UUtx4yCP71WIs7iGikW0mCLg

https://www.youtube.com/watch?v=QXcaSKadnI4&list=UUtx4yCP71WIs7iGikW0mCLg

tranzit
10.03.2014, 10:44
Izgleda da imas ukljucen kompresor negdje na Style trakama ili ti kompletan Style ide kroz kompresor, a mozda i limiter, tako da se konstantno cuje "pumpanje" kompresije. Pogledaj malo te vrijednosti koje si postavio na komresorima ili limiterima. Mozda si postavio cak i neki Maximizer ili Leveler na master izlaz. Ukoliko nemas kompresora na trakama Stylea ili Maximizera, onda "pumpa" sound karta, koja god da je. Ima ih koje imaju ugradjeni automatski limiter ili tzv. Loudness, pa on dovodi do "pumpanja" kada je ukupni signal izuzetno jak.

pekilik
10.03.2014, 12:45
ovo lepo zvuci, na video snimcima se cuje blago puckanje sto je verovatno posledica konvertovanja semplova sa pa1x converter-om iz korgovih setova, resava se veoma lako u kontaktovom wave editoru jer je u pitanju mali pik na pocetku sempla koji se lako brise,
inace kolega branoy uvek vredan kada je stvaranje u pitanju...

Simbad84
10.03.2014, 16:28
Ovo je odlicno,i ja sam pravio ovakav set,samo mi je slab komp,pa mi secka kad pokusam da snimam..

branoy
10.03.2014, 20:29
@tranzit, jasta je , imam na master out kanalu u kontaktu, eq, buc comresor, i limiter
msm lako mi je iskljuciti ih, ili samo malo pipnuti, a to dal mi karta ima taj limiter bi volio znati? presonus firepod (10) dal to ima gde videti? znas li?

@pekilik, pucketanje dodje kad pustim videoscren recorder, nekad bude mnogo a nekad malo a nekad se i ne cuje haha jbg

@simbad84, ma za ovo ja koliko vidim verovatno i ne treba jak komp, jest u mene intel quad9300, al nemam nista u memoriji jedno 60-80mb, a kontakt ne opterecuje komp ured nista osim ramom . i OMB nema nista da optereti, ovo moze i obican dualcore koliko ja vidim,
nem pojma

tranzit
11.03.2014, 02:46
Nema tvoja karta to. Podesi malo taj kompresor i limiter u Kontaktu da ne pumpa toliko signal.

branoy
11.03.2014, 03:42
eee sad jebadee:D nabavih verziju live-styler 15.9.3.10 plus
sad valja to studirati :O

al bolje da odma krenem, nema nista kasnije cu, vidim bolja je po komentarima od OMB, a taman sam skontao u OMB kako sta

tranzit
11.03.2014, 03:56
To je vec "treca dimenzija" u odnosu na OMB. Veoma, veoma kompleksan i komplikovan ali i veoma mocan program. Imas bombu u rukama, sad samo treba da nadjes upaljac. Pazi samo da ne stradas i ti kad eksplodira =))=))=))=))

branoy
11.03.2014, 04:00
ejjj, ahaaa, jebem ti vec sam se pogubio, tona nekih stvari koje nemam pojma sta treba biti pod defaultu, da mi je za pocetak da bar uradim svoje SF2 , pa da ih probam ubaciti u ritam, ne znam dal ovo ima svoj stil maker ili moram drugacije, da mi je poceti raditi a ne znam odakle .pa kontam, pametujem
Dodato:
jedan pravo fin ritam , za balade ubio se :)

<iframe width="640" height="360" src="//www.youtube.com/embed/kQgSCXLR1vw?feature=player_detailpage" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Simbad84
14.03.2014, 02:52
Brzo si savladao program,svaka cast,I po tebi koja je razlika u odnosu na OMB?

branoy
14.03.2014, 03:19
ma kakvi brzo, jos ucim, dan noc kad ne spavam, ne odvajam se !! malo traznita mrcvarim, malo ja , i kotrlja see, ipak treba za ovo ak ovako nastavim 15 do mesec dana da skontam mnogo vise. za sad radim na tome kako da sve bude na jednom mestu :D
razlika je samim tim sto cita sf2, ne moram dizati neki vsti za solo, ima efekte, ima podesavanje solo boja, al mene najvise interesuje pratnja . to studiram. solo je lako

pa dodju do loops audio, pa polako. al da radi kako treba svee
bitno je da je sve u jednom, samo treba naterati

ev jos neki klipova

<iframe width="640" height="360" src="//www.youtube.com/embed/fm4rnSPanHI?feature=player_detailpage" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

https://www.youtube.com/watch?v=5I6xFO8Tvlg&list=UUtx4yCP71WIs7iGikW0mCLg

https://www.youtube.com/watch?v=dq5CbBI6gpw&list=UUtx4yCP71WIs7iGikW0mCLg

tranzit
14.03.2014, 03:35
@branoy

Previse si se bazirao na SF2 sounde. Kod njih nije sporan kvalitet za Live svirku, vec mogucnost editinga. Jedino Vienna i Viena (dva "n" sa nekom Creative audio kartom koja podrzava SF2, a jedno "n" za program koji radi nezavisno od toga da li karta podrzava SF2 ili ne). Dalje, efekti koji su dostupni preko BassSynth.dll-a nisu bas zavidnog kvaliteta, a bolje ne moze. Ogranicenost brojem samplova u jednom SF2 Banku, o kojoj sam ti vec pisao, je ozbiljna prepreka, soundima najviseg kvalitativnog ranga jer ta granica od nesto preko 2.000 samplova po SF2 Banku, je vrlo malo za sve instrumente po GM standardu u jednom SF2 Banku. Iz tog razloga upotrijebi radije Live Styler strukturu sa Mega Samples jer taj sistem streaminga SF2 fileova nema ogranicenja.

Daleko bolja opcija je da izaberes neki VST Rompler, pa u nekom VST Hostu da mu dodas te svoje sounde u SF2 ili vec kojem god formatu, a onda nacinis Midi Routing da to radi sve zajedno. Bices daleko zadovoljniji. Na primjer nadji Yamahin S-YXG2006LE VST koji je radjen po XG standardu i ima veliki broj instrumenata, pa mu dodaj ono sto ti nedostaje u SF2 formatu. S-YXG2006LE uopste nije naivan, mada se ljudi prevare kada vide da mu je ROM 11.5MB. U sustini je to 11.5MB x 20 = 230MB jer je Yamaha kod S-YXG2006LE upotrijebila 20x kompresiju audio materijala a da nije izgubila na kvalitetu jer samplovi se cuju u 16Bit/44.1kHz. Sample ROM od 230MB ima veoma, veoma mali broj hardware aranzera.

P.S. Mozes da poskidas Tyros 2 i SD2 u SF2 formatu podignut je kompletan.
Dodato:
Zaboravih, smanji hall na Style trakama jer na ovim snimcima, koje si postavio, sve "prsti" od tog halla, ili mu udavi visoke na 5 do 6 kHz.

branoy
14.03.2014, 04:11
ne mogu smanjit hal :D to i jest problem, samo imam dole master da smanjim trajanje, i to hi low. zajebaje me mnogo sta . mada ne smeta meni taj hall , fin je on.

mega samples!! too moram skontati. pricali smo.. to ce biti resenje, da ne pravim jednu banku sf2 radi tih ogranicenja, i da ne moram stalno odati u output SF2 master odakle sve to vuce.
al jos pipam, testiram, kako sta do tog cilja da ja sredim kako zelim da cujem sve, od jacine, do boje koju vuce, i levela. ostalo je manje vise, za sad samo uvezeni stilovi i sta je se moglo

pre sam dosta koristio hipercanvas u OMB, radio mi je bolje od yamahe te. msm nije ta nego ona xg 50 vsti. ta je vise bila za XG fajlove, a ja sam najvise imao stvari za rolanda.

kad pogledam nema tu mnogo sta mi treba 5 stvari na prste, ostalo je na meni da skupljam semplove, i pravim midi, i pretvaram u taj stil

makere nisam skontao kako pravit, ja naucio napravim sve u traku do 18 lupam, i znam da je prva 4 takta prva arijacija, druga 4 druga itd

a sutra prekosutra cu poterati te mega, dok napravim prostora i na toj particiji gde ce biti, sad sam napravio na jednoj za down. pa cemo cujemo i vidimo i to :D

tranzit
14.03.2014, 04:44
Mozes da smanjis hall, to je sasvim normalna kontrola u BassSynth Sound Engine, ama se cini da ti je dopala ruku upravo verzija Live Stylera 15, koja je imala par Bugova. Taj sound ce i inace da ti bude uvijek problem, ovdje mislim na rad sa SF2 Bankovima, pa sam ti stoga savjetovao da se ne baziras isuvise na SF2 jer kada budes skontao, da to zaista nije to sto treba da bude, utrosio si vec noci i noci sredjujuci kojekakve sounde. Taj hall nije da ne valja, nego je odvratan, kao i svi ostali efekti sa BassSynth.dll-a. Bila je najveca Stellbergova greska uopste, sto je krenuo tim putem, to jest ka SF2 Sound Engine, preko BassSynth-a. Najveca nebuloza koju je mogao da uradi. Posto je bio jako tvrdoglav, nije pomogalo nikakvo ubjedjivanje i sada je Live Styler, prije svega, jedan SF2 aranzer i SF2 midi Player, pa onda sve ostalo, a to nije smjelo da se desi. Naravno da to sve i dalje moze da se izbjegne i da Live Styler nema ama bas nikakve veze sa SF2 Bankovima i soundom uopste ali to nisu u stanju da urade prosjecni muzicari, kojima Live Styler sluzi da bi svirali, vec iskljucivo oni koji se bave ovom materijom to jest tehnologijom profesionalno.

branoy
14.03.2014, 05:03
ma meni se samo ne otvara nista drugo pa i da je bolje, ja sam zadovoljan ovim soundom,
pre ovog znas da sam sve u kontakt isao sa omb, i taman navikao, al mrsko mi stalno dizati kontakt, pa ucitavati u njega semplove, pa dizi drugu klavu za solo, pa boj se oce li to puci u toku svirke. to je naveca zeza. zato mi se svidja ovo sto je sve u jednom, bar ima neki izvor za citanje semplova, mada bolje da je GIG format bio stereo uf. al dobro:)

sale_band
14.03.2014, 09:49
Kad si već spomenuo gig format, da pitam da li neko zna šta se desilo sa Gigasamplerom i da li još uvek postoji?

Sent from my HTC One XL using Tapatalk

branoy
14.03.2014, 14:54
ne znam sta se desilo sa njim, al ovo koristim zadnje od njih, vsti za gig , probaj slobodno
http://tascam.com/product/gvi/

tranzit
14.03.2014, 19:06
Firma je otila pod "cekic" jos odavno. Ima bar pet godina, ako ne i vise. Prvo ih je neko preuzeo, ne sjecam se vise ko, od jacih firmi, a onda digao ruke od toga. Sam koncept Giga Samplera nije bio los ali je imao i gravidnih nedostataka, pa je to i uzrokovalo njegovu "pogibiju". Uz to se pojavio i Emulator X3, koji radi na slicnom principu ali je mocniji par stotina puta, tako da Giga nije imao vise nikakve sanse da opstane kao nekakav standard.

branoy
14.03.2014, 21:48
sreca ima i emu x3 !!

ja ga instalirao bio, probao, sve ok, i morao ga izbrisati

npr, otvorim NEW prazan cubase5 projekat. i ucitam par njih, i ucitam semplove.
a semplovi su sredjeni. u foderu mom. jedan samo za njih, sto sam obradio.
i kad hocu da snimim cubase projekat , emu x3 pita da snimi ponovo te iste semplove negde drugo, gde projekat il sta vec, i zamisli 10 demo projekata , 10 duplih semplova, od kojih jedan piano moze biti 1gb, pa ode hardisk sad pa sad.

ne isplati se pocinjati.

dok svi drugi sempleri sto postoje nista ne traze . semplovi su tamo gde su bili, u projektu cubase ostaje samo njihovo podesavanje i gde su se nalazili
Dodato:
evo jedan ceca pop za balade ,cisto test
mada sam audio loops drum odsviran sa 110 sveo na 87
.. naranvo da je bolje praviti na pribliznijoj brzini negde do 100 a na sa 110 pa to sve usporis na 87, al dobro je opet, da se svega uraditi. samo vremena., ubrzat je lako


https://soundcloud.com/branoy-works/pop-ceca-87bpm-pc-arranger
Dodato:
evoo jedna rumba sa mega samples T2

auu

https://soundcloud.com/branoy-works/tyros-rumba-acustic-pc

nele1
20.03.2014, 20:51
To druze samo cepaj ma ti bi od igle napravio lokomotivu,ko zna zna ko nezna zna se,svaka cast samo napred.

branoy
21.03.2014, 00:17
fala nele druze, cuti patnja!! hahah

tranzit
21.03.2014, 05:11
npr, otvorim NEW prazan cubase5 projekat. i ucitam par njih, i ucitam semplove.
a semplovi su sredjeni. u foderu mom. jedan samo za njih, sto sam obradio.
i kad hocu da snimim cubase projekat , emu x3 pita da snimi ponovo te iste semplove negde drugo, gde projekat il sta vec, i zamisli 10 demo projekata , 10 duplih semplova, od kojih jedan piano moze biti 1gb, pa ode hardisk sad pa sad.

ne isplati se pocinjati...Nisi se potrudio oko Emulatora X3 inace da jesi, ne bi ga deinstalirao. Nije potrebno da uz svaki novi projekat Cubasea uvijek iznova pohranjujes Sound Programe skupa sa samplovima. To bi bila ogromna glupost od strane EMU-a, a bilo bi i cudno, da je EMU znao da napravi takav jedan sampler kao sto je Emulator X3, koji je bez konkurencije najkompleksniji i najkvalitetniji Synth-Sampler i medju software i medju hardware samplerima, a nije znao da rijesi takvu jednu trivijalnu stvar kao sto je pohranjivanje samplova i ponasanje u okviru DAW projekata. Da razjasnim prvo ovo "nakompleksnmiji i najkvalitetniji Synt-Sampler". Emulator X3 je stopostotna kopija EMU-ovog hardware samplera EMU E4, cija cijena je bila, sve vrijeme dok se proizvodio i distribuirao, 11.500 DM, sto bi odgovaralo danasnjoj cijeni od preko 5.500 eura. Ovo je bila cijena za EMU E4 19" Rack 4HU bez ikakvih dodataka. Ako se htjelo imati 128MB RAM-a, zatim efekte (za koje je postojao slot u E4) kao i dodatne posebne analogne i digitalne izlaze, onda je cijena dostizala cifru od preko 9.000 eura. I pored toga, ovaj hardware sampler je vrijedio svaki cent navedene cijene. Njegova moc je u editorskoj strukturi, neponovljivim Z-Plane Morphing Filterima i fenomenalnom modulacionom matrixu, koji se ne moze sresti ni kod jednog drugog instrumenta, ni prije, a ni poslije njega. Zahvaljujuci ovome, veoma je lako, od jednog jedinog sampla, napraviti uzasno kompleksne synth sounde. Ovome treba dodati i neponovljivi portamento kojim raspolaze i aktuelni X3. Naravno da ni sa prirodnim instrumentima EMU E4 nije imao nikakvih problema. Jos tada je on imao 128 Sample Zone i 128 Multisample strukturu, kao i 128 Velocity Switch Maping, kada su se konkurenti (AKAI i Rolandi S klase i Yamahe A klase sampleri) mucili sa 2 ili 4 multisampla po soundu. Danas je ista situacija ako posmatramo Emulator X3. Ne postoji sampler koji posjeduje ni priblizno mocan Moudulation Matrix, zatim toliko kompleksne Filtere i uopste tako mocnu strukturu kao sto je ima Emulator X3. Nadmasio je i svog pretka (EMU E4) jer ovdje, kao software sampler, raspolaze bez malo neogranicenim RAM-om jer bazira na sample streamingu, a onda, uz upotrebu kvalitetnog audio interfacea, moze da ima i bolje AD/DA konvertere.

Da se vratim na tvoju gresku, pa kada je rijesimo da opet instaliras Emulator X3. Ti nisi definisiao njegov "Library" (u dnu GUI-a lijevo) i kada to uradis, neces imati nikakve ni potrebe a neces biti ni primoran da uvijek iznova pohranjujes sound programe sa samplovima za svaki novi projekat DAW-a, vec samo programe koje upotrebljavas u odredjenom projektu i to bez samplova posto ce on njih da pozove iz svog definisanog Libraryja. Mislim da ti je jasno sta treba da uradis, uostalom to je potpuno automatska operacija poslije koje ces imati zaista najmocine oruzje u rukama. Za Emulator X3 postoji u Trans Audiju X3 Live Bank, koji je specijalno napravljen bas za Live upotrebu. Pored ovoga je Emulator X3 zaista "pravi pravcati" sampler jer moze da sampluje, to jest da snima samplove. Ovo znaci da se u njemu, bez ikakve pomoci drugog softwarea, moze obaviti kompletan proces samplinga jer posjeduje i sample editor u kojem se,pored osnovnih operacija, moze naci Loop editor (bolji jos nisam imao pod rukama) u kojem se za najkrace moguce vrijeme moze doci do idealnog Loop-a. Trajalo bi dugo ovo pisanje, ako bi se htjele samo pomenuti sve funkcije Emulatora X3. Ko je navikao na rad sa hardware samplerima ili instrumentima uopste, veoma brzo ce se snaci na Emulatoru X3 kod kojeg je ovaj nacin "razmisljanja" u najvecem procentu zadrzan. Pomenucu zato samo osnovne karateristike Emulatora X3: 64 kanala Midi Multitimbralni instrument (kao Standalone), ogranicenja po polifoniji nema, to jest, ogranicenje namece samo performansa Audio PC-a, moze imati maksimalno 19 Stereo izlaza, znaci 19 ASIO parova (38 pojedinacnih izlaza), Mod Matrix od 36 Controllera za svaki multisample, Sampling funkcija, Z-Plane Filter, 3 AUX Send efekta, 2 Insert efekta po instrumentu, 2 LFO-a, Portamento-Legato, 3 Envelopea, 3 Function Generatora sa po 64 Stepa, Key Switch funkcija itd... itd...

nikola1974
21.03.2014, 11:55
100% tacno. Imao sam nekada EMU 6400Ultra pa presao na EmulatorX3 super Sampler

Gesendet von meinem GT-I9100 mit Tapatalk

branoy
21.03.2014, 12:11
da ti samo znas koliko sam ja program u njemu napravio, pa ako nema 5 gb, i pravip ravio zaletio se, dok sam imao volje, i volju mi ponisti to sto sam napisao. ja cubase save projekt, kad on odma gde ces da snimis sve iz emu!! aaaa kad ga nisam bacio.
a sto se tice strukture odma sam ja prepipao sve sto sam skontao, ima sve to moje pipanje snimito u tim programima na bojama.

moracu instalirati samo da to vidim sto si rekao, da nece vise cubase da pita. e onda je upotrebljiv!! haha,
sve to sto si napisao mi je jasno nema sta.

a znas sta kontam? zasto nema vise od 2 klipa na youtube o njemu, a milijardu ljudi ?
dok npr za kontakt milijardu tutorijala, i svega,
ipak x3 je se pojavio davno. do sad bi po svim tim pitanjima trebalo biti od strane bar 50 muzicara studio korisnika nekih videa, sta su uradili, kako moze, zasto je zajeban i to.
samo to ne kontam, odem da vidim, pa ni od firme nema nista !! :(

fala na info!!! i de ako si zaboravio uploaduj mi ono sto si rekao da imas stabile :))

i ako ti nije mrsko de napravi neku boju bilo koju, i stavi taj portamento i legato po tvom najbolje sredjen. jedan samo preset.

zaboravio sam ja sta sam radio i kako je bas taj portamento izgledao poozz

tranzit
21.03.2014, 12:35
Da ne bude zabune, Cubase ce da "pita" za pohranjivanje novog Banka i ti to treba da uradis ali neces morati vise da pohranjujes i samplove vec iskljucivo programe.

Zasto X3 nema toliko po netu koliko Kontakta ? Tu postoji jedan vrlo jednostavan odgovor. Nema ni Rolls Royce skoro nigdje na netu, a Mercedesa koliko hoces. Salim se (mada u svakoj sali ima puno istine), Kontakt je industrijski standard (jedini sampler koji ima ovu titulu), a radi toga i sampler za koji je uradjen najveci broj Libraryja i sampler koji je, u sustini, veoma jednostavan za upotrebu. Emulator X3 je uzasno mocan ali i kompleksan sa svojim Modulation Matrixom, tako da je dosta komplikovaniji za "power" upotrebu nego Kontakt. Emulator X3 je zamisljen kao sound modul, koji ce se prije svega, koristiti kao standalone instrument i to za Live upotrebu, pa mu je i struktura napravljenja na taj nacin. Uporedi samo Program Change i Bank Change na Emulatoru X3 i na Kontaktu. Kontakt je tipicni VST instrument koji ce se upotrijebiti u projektima i u sustini i nema nikakvu Program Change i Bank Change strukturu. Ko to hoce da ima na Kontaktu, taj mora da ulozi dosta novca u hardware komponente, a prije svega u veliku radnu memoriju. Da bi se na Kontaktu na svih 16 midi kanala imali na raspolaganju istih 128 instrumenata, mora se utrositi ogroimna radna memorija i to ne na streaming samplova, koliko na postavku tih 16 Instrument Bankova sa po 128 Instrumenata. Kod Emulatora X3 je sve vec od strane fabrike, po defaultu spremno i nema uzaludnog trosenja radne memorije na multitimbralnu postavku. Program Change i Bank Change su vec tu i samo treba redjati programe. Dakle totalno drugacija struktura i namjena kod ova dva samplera, gdje je jedina prava zajednicka tacka na samom pocetku: sample !!!! Sve ostalo je odvedeno u suprotnim smjerovima. Mislim da sam bio dovoljno jasan iako se radi o veoma specificnoj materiji, koju najveci broj muzicara ne razumije (a nema ni potrebe za tim), sto naravno nije nikakva sramota jer se ljudi bave muzikom, a ne nekakvim programiranjem samplera.

branoy
21.03.2014, 12:47
ta cinjenica je tacna, jbt kad sam pravio gm banku u kontaktu reko ajde lako cu, znam sta gde kako treba ,, odakle ce da vuce bilo koji midi pleyer sounde da ne bude ona drla od windows zvukova haha, morao sam jebe*ih 16 te istih da napravim banki i 16 puta vise memorije ode!! uzas zivi !! nisam mogao verovat, a imaju kao banki, program changee sveee, sreca nisu mi veliki semplovi pa je izguralo . a ideja mi bezveze pala na pamet

<iframe width="640" height="360" src="//www.youtube.com/embed/MtHbVRSxrfE?feature=player_detailpage" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

tranzit
21.03.2014, 13:15
To si ti vjerovatno radio jos na Kontaktu 4, gdje je zaista uvlacio 16 puta iste samplove u radnu memoriju. Medjutim, kod Kontakta 5 je to popravljeno, pa ne uvodi samplove 16 puta ali jos uvijek trosi ogromnu radnu memoriju na multitimbralnu postavku.

branoy
29.03.2014, 02:55
evo jedna jana rumba bekir

https://soundcloud.com/branoy-works/jana-bekir-pc-arranger-branoy

iiii

<iframe width="640" height="360" src="//www.youtube.com/embed/tLoTvssdr2A?feature=player_detailpage" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Dodato:
evo i jedna rumunska za igru ,dvojkica disko

<iframe width="640" height="360" src="//www.youtube.com/embed/QhB82FZcRwk?feature=player_detailpage" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Dodato:
mix 3 ritma za redom bez stajanja!!
E SAD DOK JA OVO NATERAM DA SVE RADI STA JA HOCU I KAKO JA HOCU< TO JE PROBLEM!!
JOS UCIM!! sve znam sta trebam, al jos su to nemogucnosti, neznanje smoje strane ima jos toga, cak nemam gde ni ispitati na snagu pa da utegnem rasirim jos bolje al dobo je za pocetak. pa vako na slusalice.


<iframe width="640" height="360" src="//www.youtube.com/embed/Mro4kdV419o?feature=player_detailpage" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

tranzit
29.03.2014, 19:13
Styleova ima koliko hoces za taj format (Yamaha), to nije problem, a i OMB ce svoj posao, da odradi bez greske. Medjutim, najvazniji zadatak ti je, napraviti kvalitetan Sound Engine, koji ce sve to da svira.

branoy
29.03.2014, 19:33
ne mogu ja stilove te trpati , ko ce prepravljati CC, pa boje, na neka traznspoze gore neka dola, neka ne pase velocity za moju boju , bolje mi je ovako, radim polako, ispocetka, sve odsviram i odkucam u cubase, popisem CC, i dosta. ma zvuci ovaj emu samo da nateram da efekat pokrenem po kanalima , koliko upisem u CC, ovako nigde nema efekta, nego snimio s efektom drum presemplovai i to.

malo me zajebaje to sto moram svirati 4 tona mesto 3.
pa npr odsviram hor. i kad ubacim u stil, prekine ga cim ja promenim akord. ne ide stalno ne drzi ga kako sto sam ga nacrtao po takt full bez prekida

pa onda odsviram perkusije, i kad ubacim u stil ne cuje se na nekim varijcijama pola udaraljki sto sviraju, iako su vidim tu u stile makeru, al ne cuju se.
pa kad hvatam akord, kao da sece, prekida na prvu udaraljke u perc,

sta sam jos uocio.. hmm..

ali sto se tice sta upises u CC i omb11 povlaci odma iz EmuX3, nema seckanja, odma ide boja, sto je odlicno, kao prava ram memori i sve je tu

skontao sam i ono zasto krci kad snimam skrin rekorder, ! podigao da vidim koliko procesor vuce taskbar od win 7, i jbt nemoze 50 posto intel quada da opterecuje dok stoji samo omb i sempler. odem ja da vidim sta vuce to,, kad neki mali fajl u roamingu se dizao, i odma nabije 50 posto procesora i vise, i izbrisem ga i sad radi na 10 15 posto komp, i vise al nema nista da trza vise. sto posto neki virus bio, iako ima nod, sad je u kanti izbrisan
Dodato:
i zao mi sto sam presemplovao mono korg pa2x, jbg nije mu radio izlaz R, samo mono, al sve cu ja to stici polako

tranzit
29.03.2014, 21:55
Zasto te nerviraju Mega Voices ? Oni su veoma potrebni kod izrade Syleoba, U( svakom slucajum ovakvi soundi obogacuju ritam i cine ga ceoma atraktivnim a i "humanijim". Ti samo treba da znas sta je koja Velocity Svitch zona, a ostalo ce ti sigurno zadovoljstvo.
Zaista je nezgodno komplikovanje ritmove svirka.

branoy
30.03.2014, 01:09
hocu te megavoice ubaciti sta valja u ovaj emu x3, samo ima milion tamo Sf2, dok ja pregledam trebace mi mesec dana haha, svidja mi se max kad koristim njih u onim tyros 2 ritmovima, samo sto ne mogu onda nista drugo, a ne brise mi se da im menjam mesta,
ima stvarno odlicnih presemplovanih.


evo pravio JV upravo

<iframe width="640" height="360" src="//www.youtube.com/embed/4XEwJ_Q8irg?feature=player_detailpage" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>