PDA

Pokaži Full Verziju : Vezbe za pevanje iz stomaka


sstefann
16.02.2014, 22:43
Zanima me da li postoje vezbe za opustanje glasnih zica, msm da se ne peva iz grla nego iz stomaka? I koje su to vezbe?

NordX
16.02.2014, 23:12
Moras da nadjes profesora pevanja,da ti pokaze to,i mora da se radi bukvalno svaki dan,po par sati,da ti to predje u naviku.

Ovako je malo teze objasniti a da shvatis bas odmah. :)

Pozdrav.

NordX

Narodnjak300
17.02.2014, 00:13
Alternativa ako ne nadjes ili ne zelis da nadjes profesora ti je da skines neki od video tutorijala na netu (a ima ih sigurno, samo treba pravilno potraziti, ja sam skidao neke cisto znatizelje radi). Te tutorijale neje radio niko drigi do tih profesora s' tim da su najverovatnije na Engleskom ali to ne treba da bude problem.

ЂолеПФК
17.02.2014, 00:26
Ako si dobar sa engleskim, probaj da nađeš ,,Bratt Manning's Mastering Mix''. Imaš objašnjenja i za Chest Voice i za Head Voice, i za mnoge druge stvari. Naravno, za svaki deo postoje i vežbe. Ja sam dosta napredovao uz ovu stvar, samo što mi se ne sviđa boja glasa pa sam odustao od ,,pevačke'' karijere :D

dmmacak
17.02.2014, 03:25
Ako planiras da se profionalno bavis pevanjem onda moras kod nekog profesora. Sve je to lepo sto imaju na netu vezbe. Al kako ces biti siguran 100% da vezbe radis pravilno. Znamo svi gde vodi pogresno vezbanje.

Narodnjak300
17.02.2014, 03:48
Uvek imaj na umu da prvom niko nije pokazivao.

Morison
17.02.2014, 13:11
Moram da dam komentar na ovo, prvom nije niko pokazivao ali zasto bih trebao ponovo da pronadjem tocak ako je vec neko pronasao? Zivot nije dovoljno dug da gubimo vreme na stvari koje su vec pronadjene. Da li savetujemo decu da sami nauce da sviraju i sta bude sa tom decom, a sta sa onom decom koja idu kod profesora?
Dobar savet je da se ode na neki cas kod nekog profesora. Ako sviraci mogu da ulazu vreme i novac na obrazovanje, ne vidim zasto to ne bi bio pravi put i za vokalne izvodjace.
Naravno, ako se zelimo baviti amaterski nekom disciplinom, svako ima pravo da dodje do rezultata na svoj nacin ali ako zelimo biti profesionalci, zna se put (cast izuzetcima).

mikimiki
17.02.2014, 17:32
Poslovica lijepo kaze,"Budala se uci na svojim greskama,a pametan na tudjim".

Narodnjak300
17.02.2014, 18:04
To je druze vise filozofsko pitanje i stav koji ja pomalo branim. (inace imam odlicne argumente). Da ne ulazimo mnogo, sto se tice kolege koji je otvorio temu i zatrazio pomoc slazem se da bi trebao da nadje profesora. :)

Morison
17.02.2014, 21:31
Donekle se ipak slazem sa tvojim stavom, ako se tu radi o originalnosti, jedinstvenosti... to je danas i najvrednija osobina i tu se covek mora sam snaci. Vrlo cesto biti savrsen vokal (ili savrsen svirac) nista ne znaci ako nema svoj pecat, svoj karakter u onome sto radi. Ako o tome govoris, potpuno se slazem.