PDA

Pokaži Full Verziju : Rolandx demo snimci


rolandx
11.02.2014, 23:02
Evo nabrzinu nekih snimaka sa Pa600... :

Rumba

rolandx
11.02.2014, 23:03
Rumba...

rolandx
11.02.2014, 23:12
Namenski ritmovi

Uzicko, Cacak, Kockar sa usnimljenom muzikom ( introm ), narodna kola usnimljena u varijacijama ( dakle kola nisu svirana), i jos nekih namenskih...Poslednje vece, Kosava je odsvirano u terci....
7/8 , Sto te nema, Funk.....

rolandx
11.02.2014, 23:31
..:confused: Gde su munje i gromovi [-O< ... Sada tek cujem kontru u 7/8, previse je ostro izasla.... trebam je smanjiti i na klavijaturi i prepodesiti, a i neznam kako u namenskim u narodnimkolima mi je doboš bio prejak, na pola jednog snimka sam poludeo i ugasio bubanj..... nisam imao vremena da snimam po sto puta ali eto..... snimljeno na prvu... nemam vremena pored obaveza i dečice da ja to malo lepše uradim,.... ja i podešavanje zvuka 3:-O

Yikwo
12.02.2014, 00:55
Ova rumba opasno prangija :)

Vex
12.02.2014, 01:28
7/8 i funk zameni bass gitaru ili bass nogu...ne slaze ti se ova kombinacija,tvrdo i jedno i drugo... A kockar mi se bash svidja,super si odsvirao ! ;)

tranzit
12.02.2014, 01:50
@rolandx

Sve si sam primjetio sta nije u redu. Popravi to i bice veoma pristojan instrument. Dobos ti je zaista prejak u svim snimcima, a gledaj i da ga malo "zaokruzis". Obrati posebnu paznju i na ovo sto ti je Vex napomenuo ali ne samo u konkretnom snimku, vec uopste. Bas gitara i bass bubanj moraju uvijek biti odabrani da dopunjavaju jedno drugo. Dakle, ako je bass gitara sa dosta "stomaka" i opterecena dubokim tonovima onda bass bubanj treba da bude "tanak", to jest, da mu je Kick ostriji, a da se rezonator slabije cuje. Naravno i obrnuto, ukoliko je bass gitara "tanja", tipa klasicnog slap ili funk bassa i slicno, onda bass bubanj mora biti "deblji" i obogacen frekvencijama ispod 100Hz. Jedino na ovaj nacin dobijas fundament aranzmana kako treba inace, pogotovo ukoliko su i bass gitara i bass bubanj sa izrazenim niskim frekventnim opsegom, dolazi do veoma nezgodnog mumlanja i disonancije bass frekvencija, pa cak i faznog potiranja, sto je pogubno za dobar miks ritma.

nesaband
04.03.2014, 19:39
sve sam pazljivo preslusao.sasvim solidan zvuk si namestio na tvom korgu.
Zvuk nije po mom ukusu ali je sto se tice onoga sto daje korg ovo je dosta dobro.Kao sti si i sam primetio ima tu jos prostora da se miks aranzera jos pobosljsa.Ja bih neke od gitara u aranzeru promenio,previse su tanke za LIVE svirku.

Jedno pitanje jesu ovo Live snimci ili ima i namenskih stylova?

acakasper
04.03.2014, 19:46
svaka cast kolega,ovo je primer kako bi jedan aranzer trebao da se sredi,opasno radi.

rolandx
04.03.2014, 23:36
Hvala drugari na iskrenim savetima ! Samo jedna rečenica čoveku otvori oči i uvidi šta treba doraditi i gde je pogrešio. Hvala još jednom