PDA

Pokaži Full Verziju : Pomoc u vezi MIDI konekcije


negovan90
07.02.2014, 20:19
Pozdrav kolege,
treba mi velika pomoc, e ovako, u bendu ja imam semplera(sviram solo), a bassista ima pa500, pa sam se ja danas setio da probamo da se povezemo midi kablom, i da ja njemu dam neki semplovan bass da koristi, da li je to moguce, i kako to da odradimo, i da li ce meni smetati tokom soliranja u desnoj ruci i koristenja lower-a u levoj ?

Hvala svima na odgovorima

tranzit
07.02.2014, 20:50
Nista nam nisi rekao, probaj ponovo. Kao prvo, koji je to sampler koji ti sviras... a onda nastavi dalje ali detaljnije jer ovako ces vrlo tesko dobiti pomoc.

acakasper
07.02.2014, 20:51
mislim da moze,tvoja klavijatura midi out,a njegova midi in,i moracete da podesite isti midi kanal.

negovan90
07.02.2014, 20:55
Ja sviram pa800, a kolega svira pa500, i sad hocemo da se povezemo MIDI kablom, da ja njemu posaljem nekako(ne znam kako) semplovan bass, i da na live svirci, on normalno svira bass taj(koji sam mu ja poslao), a ja na svojoj klavijaturi da sviram normalno solo u desnoj ruci(moje boje iz klavijature), i lower u levoj(lower nije toliko potreban), ali je pozeljan...?

dmmacak
07.02.2014, 21:19
Ne mozes ti njemu da saljes semplovan bas. Moze on tebi jedino da posalje podatke preko midi kabla sa kojim ce iz njegovog instrumenta da kontrolise taj part tj bas. Treba da podesite iste midi kanale u midi podesavanjima. Znaci da njegov manual bas salje isti kanal kao tvoj. E sada ne znam kako se kod korga to podesava posto nisam imao korga.
Dodato:
Probajte da spojite midi kabal na pa 500 midi out a na pa 800 midi in. Pa mozde su vec i podesrni fabricki da budu na istom kanalu.

negovan90
07.02.2014, 21:26
Necu da mu saljem, nego samo da koristi on taj semplovan bass, i da li ce moci on normalno da koristi svoje boje u desnoj, a ja kod mene da koristim normalno boje i lower ?

tranzit
07.02.2014, 21:29
Zaboravi to sve, ne zato sto nije moguce, to je i te kako moguce jer je to samo najobicnija midi naredba kojom ce kolega da upravlja tim sampling bass soundom sa tvog PA800 ali onda si ti veoma ogranicen u radu jer ne mozes da mijenjas performanse na PA800 kako tebi padne na pamet, posto i taj bass koji on koristi mora uvijek biti i u svakoj performansi koju ti koristis prisutan. To je totalno nefleksibilno rjesenje. Jedini nacin je da u svim performansama koje ti koristis rezervises jedan Sound Program za njegov Bass. Drugacije nece i ne moze ici.

dmmacak
07.02.2014, 21:29
Pa napisao sam ti da on tebi salje podatke preko midi kabla. Izmedju ostalog i notne podatke. A bas ce izlaziti sa izlaza od tvije klavijature

negovan90
07.02.2014, 21:32
Znaci, nista od toga, sad sam citao to, znaci morao bih za svaku boju da podesim bass za njega... Jel postoji neko resenje da on koristi neki sample bass dok ne skupi kes za Extreme-a... ?

dmmacak
07.02.2014, 21:33
I ja bih rekao da je to uzaludan posao. Nek tvij drugar ako ima lap top ubaci neki sempler u isti. I poveze klavijaturu sa lap topom. Ima ovde na forumu dosta pisano o tome. A za samo jedan sound mu nece trebati vrhunska konfiguracija. To je noje misljenje

tranzit
07.02.2014, 21:34
Ama shvatio je on to, a i radi se samo o pogresno naucenoj terminologiji, medjutim ovo drugo, sto je daleko vaznije, on treba da shvati princip rada tih instrumenata a samim tim i da mu bude jasno da to sve nece ici tako kako su on i kolega zamislili i da je tu neophodno dodatno ulaganje. Ne moze se uvijek za badava dobiti sve sto se zamisli.
Dodato:
Znaci, nista od toga, sad sam citao to, znaci morao bih za svaku boju da podesim bass za njega... Jel postoji neko resenje da on koristi neki sample bass dok ne skupi kes za Extreme-a... ?Ne postoji, jedini nacin je onaj koji sam ti opisao, nema madjionicarskih trikova koji bi pomogli da to ide drugacije. I... sta ce mu aman , zaman Extreme ? Davno, davno prevazidjen instrument (Workstation), nemocan, jadan i bijedan. Poslusaj kolegu, pa nabavi radije nekakav osrednji Laptop i audio interface a na njemu onda nekakav sampler (moze i Kontakt). To je onda pravo rjesenje za mali novac.

al bundy
07.02.2014, 21:38
Negovan,jeli tebi treba ritam sa pa800 ili imate bubnjara??

negovan90
07.02.2014, 21:39
Ja imam laptop dobar, evo konfiguracije, koliko je to pouzdano, mada ako se desi da nesto stane ili sjebe, on moze svakako da ukljuci njegov bass i pici dalje...

Ekran: 17.3" WXGA 1600x900, anti-glare
Čipset: Intel HM76 Express
Procesor: Intel Core i5-3210M (2.50 GHz, 3 MB L3 cache, 2 cores)
Ram memorija: 4 GB 1333 MHz DDR3 SDRAM
Grafika: AMD Radeon HD 7650M (2 GB dedicated DDR3)
Hard disk: 750GB SATA 5400rpm

@al bundy imamo bubnjara

@tranzit koji workstation onda ti preporucujes u tom cenovnom rangu ?

dmmacak
07.02.2014, 21:41
E sad imam i ja jedno pitanje. Dal je moguce preko yu-midi shopa kupiti neki sempler kontakt ili neki drugi dobar program. I kupiti samu konfiguraciju laptopa sa kojom bi taj isti radio kako treba.

al bundy
07.02.2014, 21:49
Nisam nikad prikljucivo ali isprobaj ovo.
Znaci ako ti ritam netreba,postavi taj bas sto hoces da ti kolega svira na prvu performancu.spoji sa midi kablom (kod njega ) mini out.kod tebe midi in.
Na njegovoj klavijaturi nastimaj pod global-menu-midi... da ti vuce bas.ides tamo gdhe su kanali i mozes izabrat da vuce upper 1 ili 2..ima isto i za acc 1 acc 2 bass...itd.
Trebalo bi moc samo morate obojica na klavijaturama nastimat

negovan90
07.02.2014, 21:56
Ako je pouzdanije ovo sa laptopom, tu moze jos bolji bass da nabaci, neki mnogo dobar sample ?

@tranzit da li moze da se sredi ovo sa laptopom, i koji operativni sistem da instaliram i sta treba da odradim da bi mu sve to radili lepo(imam windows 7, ali hocu drugi da stavim za tu operaciju)...?