PDA

Pokaži Full Verziju : Dilema sa Cubase-om SX 3!


Jolly
27.10.2007, 17:22
Postovane kolege!
Od nedavno sam poceo da se bavim radom i upoznavanjem sa digitalnim sekvencerima kao sto su Cubase,Cakewalk Sonar,Nuendo itd.
Imam Korg PA 80 i Korg TR.
Problem je u tome sto kada snimim nesto u Cubase-u SX 3,i kada taj snimak exportujem kao midi fajl,sve sto sam odsvirao se cuje u klaviru po ponovnom slusanju.
U racunar sam instalirao i Korgov midi drajver i patch listu za Pa80.Zvucna karta mi je M-Audio Audiophille 192.
Sve se cuje u onim bojama koje sam izabrao dok ne exportujem taj projekat,a kada ga ponovo pustim kao midi fajl,sve trake se cuju u klaviru osim 10-og kanala.
Zamolio bih da mi neko pomogne kako da definisem sve kanale koje snimim.
Zahvaljujem svima!
Pozdrav!!!

gorpet
28.10.2007, 01:29
Postovani kolega, da li ste radeci u Cubaseu, na svaku traku koju ste snimali ubacili i "program change"? Ukoliko niste, onda kada izvezete midi fajl, u njemu nema upisano nista osim informacija o notama koje treba svirati. Dakle, nema informacija o tome kojim instrumentom to treba svirati, pa ce po defaultu da se cuje Piano, kao prva boja u banci zvukova GM! Ako, medjutim, na svaku traku ubacite i Program Change, koji jasno definise koja boja i iz koje banke treba da svira, onda ce svaki instrument ili zvucna kartica koja ima GM banku svirati bas onim instrumentima koji ste definisali Program Changeom. Nadam se da ce ovo pomoci!
Pozdrav!

BasariStudios
28.10.2007, 01:48
U Cubase SX ides na svaku traku redom, spojis sve PARTS od jedne trake, da ne budu
presecene po prozoru, zalipis ih onim znakom lepilom, onda kliknes 2 puta na PART i
otvori ti se KEY EDITOR, onda na donji levi dio gde je onaj tnji prozorcic imam POP UP
MENU gde pise velocity, kad kliknes na to tu imas razne komande a ti odaberes PC CHANGE.
Posle toga uzmes Olovku gore i tu upises broj programa a takodje ako nije u pitanju GM
moras odabrati i Banku na isti nacin preko MSB LSB komandama a za to moras da to
radis dok je sint povezan, znaci da slusas glasove od sinta gde ce se MIDI svirati.
Ako je GM u pitanju onda mozes odabirati samo PC CHANGE.
Kad to exportujes tada onda ce sve raditi ispravno.

Marco7
28.10.2007, 08:48
Sta reci kad u postu povise mog sve pise :)

Jolly
02.11.2007, 01:01
Zahvaljujem se kolegama za pomoc!
Polako kapiram sta treba da se radi,ali ako zatreba,nadam se da cete mi opet pomoci!
Ipak,nastojacu da sto vise sam otkrijem.
Puno HVALA!!!:D

BasariStudios
02.11.2007, 01:05
Jok, kod nas se samo po jednom pomaze...jedna sansa. Posle ti nama pomazes...

Jolly
02.11.2007, 02:26
Vazi!
Ako je to pravilo,sa zadovoljstvom cu pomoci kad god budem mogao!
Pozdrav!!!:D