PDA

Pokaži Full Verziju : Da li neko zna kako ide ovo?


NikolayTheM
31.01.2014, 21:42
https://www.youtube.com/watch?v=MpiqrNpoUi8

Mnogo puta sam cuo ovu foru sto krece na 00:04
Zna li neko kako se to svira, probao sam nesto da pohvatam, ali nije to to. Cujem neke kvinte, ali opet nije to to. :)

srki Fantom
03.03.2014, 16:45
Pa tesko ce ovo da ti neko ovo objasni i napise,ali mozes sam da skines nije ovo tesko pogotovo sto se vidi klavijatura evo kako ja to radim,skines video klip sa youtube u orginal formatu i onda ga pustas na kompu sa vlc media player on ima opciju za usporavanje mozes da usporis da se cuje takt po takt plus imas video gde vidis klavijaturu i prstomet eto.Nadam se da sam nesto pomogao.pozz

Narodnjak300
03.03.2014, 16:55
saljem ti midi i audio demo, u sustini je mol-dim-mol-dim i samo menjas obrtaje brzo. Pre ces cuti gitariste da koriste tu foru.

Da do dodam samo recimo probaj na klavijaturi uhvati (d f# b) tj. Daug i sad samo sklizni f# na G da dobijes Gm.

nele1
03.03.2014, 23:44
Za sve ovo ti treba prvo lepa podloga znanja,najsmesnije kad je neko od nekoga naucio a nezna sta svira.Nemoj pogresno neko da svati ali nista bez podloge znanja.

NikolayTheM
04.03.2014, 01:41
Moj najveci problem je sto sam samouk... J***s muzicku skolu, teoriju, harmoniju itd. kada nema veze sa ovim... Sve sto znam oko narodne muzike, naucio sam sam, sreca imam odlican sluh, mogu da cujem svaki triler i tako ucim...
Izbacicu uskoro neki demo, pa me posavetujte sta da popravljam.

Pozdrav :)

Послато са GT-S5360 користећи Тапаток 2

srki Fantom
04.03.2014, 09:59
Joj sto nije u moje vreme dok sam pocinjao bilo kao sad,sad je svaka pesma svima dostupna svako kolo pa cak i video snimci,pre smo se patili sa kasetama pa motaj nazad do besvesti pa pozajmljivali kasete i presnimavali,e kad se setim pa kad ima neka igranka u kraju mi idemo da gledamo pa stanemo do orkestra nebi sta videli ili kako kazu ukrali,pa trcim kuci da probam ono,sad je sve lakse samo treba volje i vremena

Narodnjak300
04.03.2014, 11:23
Srki slino mi pricao moj komsa, i pokazivao mi kako on skidao kola i pesme, sa kasetefonom pa vracaj do neizmoglosti dok ne skine jos nije moglo kao sad da usporis pa svaki ton i triler da slusas polako eee ali to su muzicari, iz tih starijih generacija ne mozes da nadjes loseg muzicara.

Dell
04.03.2014, 14:27
Meni je pricao kolega da je ipak moglo da se uspori stvar sa kaseta. Kaze da su odvrcali saraf sa kasete, pa na tu foru :)

srki Fantom
04.03.2014, 15:07
Meni je pricao kolega da je ipak moglo da se uspori stvar sa kaseta. Kaze da su odvrcali saraf sa kasete, pa na tu foru :)

Jel ti to ozbiljno ili zezas?mogla je i kaseta da se uspori pomocu diktafona to mu dodje kao ovi programi sada sto usporavaju na kompu samo sto na diktafonu mnogo vise zavija,znam jednog kolegu koji je snimao jedan forspil preko cele kasete i tako slusao non stop da nemora da vraca,uglavnom slusanje je najbitnije da udje melodija u usi

Dell
04.03.2014, 17:47
Ako su lagali mene i ja lazem vas :) Tako mi je receno.

NikolayTheM
04.03.2014, 18:45
E vidite, ja nikad u zivotu nisam usporio melodiju ili gledao "tutorijale" jer je to krajnje neprofesionalno, a i kad usporim nesto, to mi onda izgubi smisao...

romario
04.03.2014, 18:51
Nikad nije kasno ;)

momo
04.03.2014, 20:29
Istina živa.Više se ne sećam precizno ali bio je i šaraf za brzinu motora koji je terao kasetu i šaraf na glavi.
A kasetofon sam dobio ruski ili češki Unitra mislim da se zvao.Nije imao radio hehehe.

harepa50
05.03.2014, 02:12
Istina je to sa kasetama, kako Momo i Dell kažu. A tek kad biste čuli za tehniku peglanja falševa na vokalu još dok se snimalo sa magnetofonom, za koju sam čuo nedavno, ne biste vjerovali. A tad nije bilo Melodyne-a i Autotune-a.

NikolayTheM
05.03.2014, 02:22
Nije mi jasno... Ako usporimo kasetu, promenice se pitch nanize i sta nam to znaci? =))

Послато са GT-S5360 користећи Тапаток 2

Ace
05.03.2014, 03:02
Tacno da je moguce usporiti snimak na kasetofona. Momo je dobro rekao, postoji jedan sraf koji zavrtis malo i ubrzas ili usporis. Neznam dali ga ima na sve kasetofone. Radio sam ovo kako klinac, vise iz znatizelje ka elektronike nego sto bi mi zavrsilo posla za sviranje. A inace kad je zvuk u pitanje brzina i pitch su fizicki vezane i nemoguce je promeniti jedno a da drugo ostane netaknuto. To je u novije vreme postalo moguce sa kompjuterske algoritme (pr. MPEX algoritam od ProSoniq-a).....

srki Fantom
05.03.2014, 12:08
E pa druze moj Nikolay nisi skinuo neku stvar ako je sviras samo iz jednog tonaliteta ili kako je u orginalu moras da znas da je sviras iz vise tonaliteta,e onda si pobednik.

Narodnjak300
05.03.2014, 13:04
Dao bog transpoze i unistio nas :(

Belmo
05.03.2014, 14:51
Narodnjak lako je vama sa transpoze, sta cemo mi harmonikasi :P

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 5020X using Tapatalk

Narodnjak300
05.03.2014, 15:01
Tesko vama :)

srki Fantom
05.03.2014, 15:15
E nekim ljudima lakse uterati metar u d.... nego centimetar u glavu jbg.

Belmo
05.03.2014, 15:35
Srki ne znam kome je ovo upuceno, al' da se zna da je moj prethodni post bio sala tako da...

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 5020X using Tapatalk

Ace
05.03.2014, 16:37
Iskreno ovaj kolega @srki Fantom isti mi je u stilu pisanja i ponasanja ko onaj nedavno sto je bio @srdjan motif. Ko da su blizanci :D
Ne aludiram na nista, samo dajem primedbu.....

Narodnjak300
05.03.2014, 17:15
Jel to onaj sto kacio tudje snimke, hteo da pravi ljude budalama...

moguce...sve je moguce.

Dell
05.03.2014, 18:06
Nije ;)

NikolayTheM
05.03.2014, 19:08
Nije mi problem da menjam tonalitete, potrebno mi je 5 min da uvezbam iz drugog nekog. A sto se tice transponovanja, nikad to nisam radio, a nemam ni mogucnosti jer na LE-u je to malo komplikovano....

srki Fantom
05.03.2014, 19:32
Mozda sam malo burno reagovao u trenutku,ali nisam mislio na nikog direktno vec uopste na sve koje to rade jer sam veliki protivnik toga,nemozemo ceo zovot transponovati i lagati sebe i druge zar ne?Kad tad ce nam se to obiti o glavu,ovo govorim iz licnog iskustva,znaci nije bilo nista zlonamerno.
A stim kolegom "Motifom" kojeg pominjete nemam nista niti ga poznajem.

NikolayTheM
05.03.2014, 19:44
Ova tema ode u k**** =))

sale_band
06.03.2014, 08:52
Iskreno ovaj kolega @srki Fantom isti mi je u stilu pisanja i ponasanja ko onaj nedavno sto je bio @srdjan motif. Ko da su blizanci :D
Ne aludiram na nista, samo dajem primedbu.....


Haha, @Ace i ja sam isto pomislio čim sam pročitao prvi post, biće da tu ima nešto... Možda genetika :)


Sent from my HTC One XL using Tapatalk

srki Fantom
06.03.2014, 09:33
Mislim da je potpuno besmisleno gubiti vreme na ovakve rasprave,bar ja imam pametnija posla.