PDA

Pokaži Full Verziju : Prvi synth...


Vaxter
26.10.2007, 19:24
Mozemo ga nazvati prvim synthom... :)
Pre neko veche sam naleteo na ovo.
Odushevilo me je!
Prvi instrument koji zvuk proizvodi oscilatorima, tako da ga mozemo nazvati prvim synthom. :)
http://en.wikipedia.org/wiki/Theremin

blatusan
26.10.2007, 20:42
Dobra ova zenska na sredini stranice! Svidza mi se! Moglo bi se sto sta sredit sanjom!Ja mislim!??:)

Vaxter
28.10.2007, 20:43
Da ti sredimo neki duet? A? ;)

:))

blatusan
28.10.2007, 21:17
Moze buraz cekam vec dugo da me to pitas!!

Vaxter
28.10.2007, 21:42
=))

nele1
29.10.2007, 16:12
To Ce Vaxter Sa Zadovoljstvom Da Ucini Da Pevate Jednu U Duetu Blatusan

Hehehehehe E Sad Sta Ce Da Peva To Je Pitanje

Pozdrav Hauk

BasariStudios
29.10.2007, 16:28
E moj Vaxtere, to i jeste prvi synth koji je ikada postojao. Danas ga imas kao MOOG THEREMIN. Najvise ga koristi Jean Michel Jarre.

ROBOT
29.10.2007, 17:40
I Kakve Su Bile Mogucnosti Na Njemu ?????

BasariStudios
29.10.2007, 18:02
Zavisi sa kojom muzikom se bavis, za mene mnoge, a ako si narodnjak onda nikake.

Korgminator
29.10.2007, 19:40
A moze li sample-ovane DX11 boje da ima?
Vidi, moze se naci samo za $449.00...Kontam da zamjenim ovoga PA. Zna li iko kakav mu je MIDI routing? Kontam da sa njim kontrolisem ovaj moj Audio PC =))? Ej zamisli, sviram pjesmu Ludilo a na bini imam samo ovaj MOOG i PC i mlataram rukama :D hahaha

Vaxter
29.10.2007, 20:18
Reci shto je dobro!
Ovo je bash ono kako sa ribama ne treba da bude!
Bez pipanja! :))

@Nedim
Znam, kada sam na ovo nabasao, trazio sam sve shto sam mogao o njemu.
Sjajna stvar!
Nashao sam i neke sheme, pa cu da probam da ga napravim ovih dana... :D


Informacija za one kojima je falila ova opcija na nekim aranzerima:
Theremin ima portamento! :))

Skinuo sam sa neta i neki koncert.
Kako ono dobro zvuchi!!!
Slushao sam neki gde svira deonice violine.
Riba ga je nashtelovala vrh.
Jbt, mislio sam da je stradivari u pitanju!
Zaista fantastichno!

Korgminator
29.10.2007, 20:26
Evo Vaxtere imam i jedan Prototype uradjen. Radi se o RX58, stand-u za muzicara MOOGa. Za ovaj stand muzicaru su ruke vezane, tako da ne bi ruka slucajno malo dalje preletila i konobara zakacila. Trampolina na kojoj muzicar stoji i skakuce dozvoljava da razne velocities Multilayered zvukova koristis. Kao opcija, moze se kupiti RX59 (Padobran), u slucaju da se ruke odvezu i odletis previsoko.

http://www.geocities.com/adrijanadrijan/Prototype.jpg

Vaxter
29.10.2007, 20:29
=))

Od ovoga ima da se obogatish! :))
Kad pochinjemo serijsku proizvodnju? =))

nele1
29.10.2007, 20:30
hehehehe do koske vi ste fantomi

Korgminator
29.10.2007, 20:35
Serijska proizvodnja pocinje od onoga momenta kad zavrsim ugovore i biznis sa Neletom. Moram ga nagovoriti da sample-ove za ovo cudo uradi tako da bi nases muzicare namamili na ovo trziste...inace od ovoga nema nista :(

cvelepa50
29.10.2007, 21:12
hahahaha ma fenomenalno
pozdrav

Vaxter
29.10.2007, 21:20
Dakle, nele spremaj samplove!
Ja cu da smislim kako da ubacimo sampler u ovo chudo...

Hm...
Alen bi malo mogao da se sktivira u ovom projektu!
Mislim da on ima najvishe iskustva u budzenju ovakvih stvari! :))

Korgminator
29.10.2007, 21:32
Mislim da bi mikikg u domenu samplera moga nesto da ucini.
Alenu je vrijeme da se ukljuci u raspravu i projekat:mad:. Sutra ce da trazi svoj procenat kada napravimo veliki pazar, a nije pomogao.

blatusan
29.10.2007, 21:34
Evo me nemoj te se sikirat!! Ima ja dosta koze od ovaca da se trampolina napravi ili padobran!! Jos je ostalo od prvog biznisa koji i dalje ide!! Ako vama nesto treba samo recite! Imam sve! Crnog krzna raznobojnog! Od svakakvih zivotinja moze se nesto napravit!

Vaxter
29.10.2007, 22:47
Sjajno!
Sad imamo skoro celu ekipu!
Adrijan nam je glavni inzenjer, Nedim i Nele ce raditi samplove, mikikg pravi sampler, Alen ce da sredi njegov software daradi na ovome i da napravi trampolinu i padobran.
Evo, ja vec obavljam duznost generalnog managera projekta...
Moramo Mikije da poteramo da njih dvojica rade marketing. :))

mykeli
29.10.2007, 23:42
Hihihi...Adrijane,ovo na slici mi lici na elekticnu SKARU(rostilj) na kojoj je Vax

upaljen i pece nam raznorazne specijalete od mesa,da ne kazem

salate od svinja i goveda...

=))=))=))=))!!!!

Vaxter
30.10.2007, 00:02
Pa, tako i treba da bude!
Ovo je josh jedna Alenovska funkcija na synthu! :))

Miki, bre!
Da bacish neki marketing za ovu spravu kod tebe na radiju! =))

nele1
30.10.2007, 00:24
Sve Je To Lepo Sad Smo Se Organizovali

Nego Ko Ce Da Pravi Silne Midi Fajlove Za Ove Sto Neznaju Da Sviraju

A Toliko Jadni Daju Para Na To


Vaxter Care To Ce Ti Biti Naredni Zadatak Da Nadjes Koga

Ces U Tom Domenu Da Zaposlis

Mogu Vam Reci Da Ce Istrument Onda Biti Do Jaja

Zivi Bili Veliki Nam Porasli

GALA
30.10.2007, 00:32
Sjajno!
Sad imamo skoro celu ekipu!
Adrijan nam je glavni inzenjer, Nedim i Nele ce raditi samplove, mikikg pravi sampler, Alen ce da sredi njegov software daradi na ovome i da napravi trampolinu i padobran.
Evo, ja vec obavljam duznost generalnog managera projekta...
Moramo Mikije da poteramo da njih dvojica rade marketing. :))
A ja cu da nabavim Šleper u kojem ce se to voziti jer u kombi nece stati. Mozete racunati na mene

Vaxter
30.10.2007, 01:45
Hm, a jesi li razmishljao kako ce da nosimo to preko okeana? :?

nele1
30.10.2007, 02:11
preko poste saljemo
kome treba

Korgminator
30.10.2007, 04:39
Mislim da bi Vaxter i Miki trebali da imaju funkciju kao Michael Vonken Yamahe, reprezentativci aranzera. Da rade razne prezentacije o novom izumu. Vas sam izabrao jer ste vi vodittelji ovoga website-a, a radi se o Yu-MIDI RX58 aranzeru. Sad vas dvojica pod hitno morate trampoline da nabavite i da pocnete vjezbati prevrtanje naprijed/nazad.

Za vrijeme prezentacije ja cu biti u publici, kao slucajni prolaznik, jer me mnogi ne znaju. Postavljat cu pitanja, namjestena, tako da cemo uvjek imati pozitivne odgovore. Pored vas dok prezentujete bice par "umetnica" koje ce u kupacim kostimima plesati, da bi svima onima sa pitanjima skrenuli paznju i da zaborave na pitanja.

Sto se koze tice, kolega Alen me je uvjerio da se radi o jako kvalitetnoj kozi koja je upotrebljena za trampolinu. Budite sigurni da je ova ovcija koza prosla kroz mukotrpni proces. Naime, nismo htjeli da na vjestacki nacin "rastezemo" kozu. Mi smo kozu rastegnuli na sasvim prirodan nacin, sa tim sto smo povecali obrok nasim ovcama i ugojili ih. Zelili bi McDonald's-u da se zahvalimo za sponzorku hranu. Pored ovoga, svako jutro ovce smo mazali Nivea kremom kako bi koza dobila kvalitet i sjaj. Osjecaj koze je fenomenalan.

Mislim da je i ideja fenomenalna a i sigurno ce biti ostvarena, jer se radi o timu veoma ozbiljnih studiskih profesionalci koji se jos od rane 2007 godine bavimo engineering-om profesionalnih aranzera i ostavili smo traga na mnogo brojnim aranzerima sirom svijeta.

blatusan
30.10.2007, 09:37
EEE jarane stavrno ti to nije trebalo!! Znas li kolko spijuna vreba ovdije! Dobo je da nisi sve odkrio! Ono sto si vidio sto sam tte ucio kako s ekoza navlaci to ostavi medzu nama a ako mozes idjee prodat prodaji!
A Vaxter, zasto te zenske nebi mogle biti gole ili samo po bradavicama malo vune stavit i to je to ! Bolje za narod! Ali brate molim te, prije nego sto te cure posaljes u rad posalji ih meni na raport i inspekciju! Mora se sve isprobat a ja sam izuceni pregledac takvih stvari! Dakle tehnicki pregled "CURA" kod mene se vrsi!
Pozdrav,ALen!

Vaxter
30.10.2007, 12:25
Nishta ti ne brini!
Vec sam ih ja proverio! ;)
Poslacu ih i kod tebe, da se osiguramo da valjaju.
Ne shkodi dupla provera! :D
Mozesh i ti da poshaljesh neku kao predlog!

Nego, Alene, poshalji mi koju trapolinu da testiram!
Nemoj da posle bude problema usred prezentacije, kao kod Microsofta sa onim plavim ekranima! =))

P.S. Naravno da ce biti gole!
Jedina vuna koja moze da bude je ona sa kojom su rodjenje! :D

BasariStudios
30.10.2007, 12:26
EEEEEEEEjjjjjjjjjjjjjj..........

cvelepa50
30.10.2007, 12:33
Mislim da bi Vaxter i Miki trebali da imaju funkciju kao Michael Vonken Yamahe, reprezentativci aranzera. Da rade razne prezentacije o novom izumu. Vas sam izabrao jer ste vi vodittelji ovoga website-a, a radi se o Yu-MIDI RX58 aranzeru. Sad vas dvojica pod hitno morate trampoline da nabavite i da pocnete vjezbati prevrtanje naprijed/nazad.

Za vrijeme prezentacije ja cu biti u publici, kao slucajni prolaznik, jer me mnogi ne znaju. Postavljat cu pitanja, namjestena, tako da cemo uvjek imati pozitivne odgovore. Pored vas dok prezentujete bice par "umetnica" koje ce u kupacim kostimima plesati, da bi svima onima sa pitanjima skrenuli paznju i da zaborave na pitanja.

Sto se koze tice, kolega Alen me je uvjerio da se radi o jako kvalitetnoj kozi koja je upotrebljena za trampolinu. Budite sigurni da je ova ovcija koza prosla kroz mukotrpni proces. Naime, nismo htjeli da na vjestacki nacin "rastezemo" kozu. Mi smo kozu rastegnuli na sasvim prirodan nacin, sa tim sto smo povecali obrok nasim ovcama i ugojili ih. Zelili bi McDonald's-u da se zahvalimo za sponzorku hranu. Pored ovoga, svako jutro ovce smo mazali Nivea kremom kako bi koza dobila kvalitet i sjaj. Osjecaj koze je fenomenalan.

Mislim da je i ideja fenomenalna a i sigurno ce biti ostvarena, jer se radi o timu veoma ozbiljnih studiskih profesionalci koji se jos od rane 2007 godine bavimo engineering-om profesionalnih aranzera i ostavili smo traga na mnogo brojnim aranzerima sirom svijeta.

hahha jaoooo valjo sam se kad sam cito ovo hahah
pozdrav svim kolegama

blatusan
30.10.2007, 12:35
Dobro! Drago mi je da si ih provjerio al ipak ti nemas diplome za takve provjere! Znam dobar si teoreticar i prakticar ali nemas papira koji te oslovljava da udarise tehnicki pregled! Ipak ti to posalji meni a trempoline su u dure! Poslat cu ti jedna prototip i jednu zenku koja ce da ga provjeri a ti da prati dogadzaje dok se hop hop gore dole lopte vibriraju!!
Pozdrav,Alen!

kreso
30.10.2007, 14:36
Eto, drage kolege da se i ja priključim projektom.
Ovo je promo najnovijeg aranžera zasnovanog na chipu od RX-58 i MOOG-a. Zove se Pa RX-58 Pro
Nadogradnja (naravno, nadoplačuje se) sastoji se od 2 daljinska mikrofona koja se smjeste u visini guzice i usta.
Da bi samplovi radili na aranžeru potrebno je konzumirati grah iz limenki, minimum oko kilogram do dva.
Nakon pola sata svirke na trambolini, uključuje se lampa i proradi sampler na ritam mašini te počinje proizvodnja ritmova.
Svi zvukovi samplova su live i orginal priridni.
Za početak se preporuča izvedba na ritam dvojka/estam, a kasnije se može preči i na sirtaki i valcer kao lakše ritmove. Za sviranje sa-sa i rumba ritma potrebno je učešće još jednog svirača i dodatne pikse pasulja i minimum litru do dvije dudovače a može i domaće brlje. Efekti i nuspojave neizbježni.

Korgminator
30.10.2007, 18:46
Eto, drage kolege da se i ja priključim projektom.
Ovo je promo najnovijeg aranžera zasnovanog na chipu od RX-58 i MOOG-a. Zove se Pa RX-58 Pro
Nadogradnja (naravno, nadoplačuje se) sastoji se od 2 daljinska mikrofona koja se smjeste u visini guzice i usta.
Da bi samplovi radili na aranžeru potrebno je konzumirati grah iz limenki, minimum oko kilogram do dva.
Nakon pola sata svirke na trambolini, uključuje se lampa i proradi sampler na ritam mašini te počinje proizvodnja ritmova.
Svi zvukovi samplova su live i orginal priridni.
Za početak se preporuča izvedba na ritam dvojka/estam, a kasnije se može preči i na sirtaki i valcer kao lakše ritmove. Za sviranje sa-sa i rumba ritma potrebno je učešće još jednog svirača i dodatne pikse pasulja i minimum litru do dvije dudovače a može i domaće brlje. Efekti i nuspojave neizbježni.

Veoma interesantna ideja gospodine kreso, sada sam se malo zamislio. Bas me interesuje kako bi kontra zvucala da se svira sa vasim sample-ovima...mislim da bi bio haos. Samo postoji jedan problem sa idejom. Izvodjac vasih sample-ova mora da bude jako brz, da proizvodi glasan a besmrtan zvuk, i naravno sve mora da bude u GM standardu (znaci, PASULJ GM).

Vaxter
30.10.2007, 19:20
Da, poshtovani kolega, ali mislite li da nam je dovoljan GM standard? Mozda bi trebalo napraviti proshirenje kao GS ili XG?
To bi moglo da radi, npr, na kiseli kupus(ili na podvarak za sviranje u tercama), karfiol...
Ja sam, dakle, za kk standard u verziji p, tj. podvarak!
Karfiol je dobro reshenje u turshiji, mozda?

Takodje bi na uredjaj trebalo dodati osvezovach prostora i ventilator, da muzichar ne bi pogushio sve prisutne goste...