PDA

Pokaži Full Verziju : Sraf za spyder pro


sstefann
27.01.2014, 15:32
Da li neko zna gde mogu da nadjem onaj sraf sto ide na vrhu spydera za pecaljku? Kazu da ga nema u Srbiji, tj. nije za nas standard. :)

EmirTotic
27.01.2014, 15:56
Nisam siguran za velicinu koja je, uglavnom meni kad je dotrajao, onaj navoj se izlizao otisao sam kod obicnog automehanicara i imao je takvih srafova. Mora to da ima, samo potrazi.

sstefann
27.01.2014, 16:03
Pa velicina je devetka, tako su mi rekli u prdavnici srafova :D

acakasper
27.01.2014, 18:14
stevo odi kod kokija limara ima sigurno.

mimiki
03.09.2014, 15:18
ja sam kubirio sa ovim šrafom ispao mi je pre godinu dana i uzeo sam pecajku posle :D lepo su ga učvrstili stavili su gumicu uštekali se za maticu :)

energy
03.09.2014, 15:59
u pitanju je obican masinski sraf 8 ili 10 nisam siguran.Inace taj sraf sto kupis u bilo kojoj gvozdjari ili srafovskoj radnji je bar 15 puta jaci i kvalitetniji i kosta oko 17 din..:) Samo izaberi duzinu srafa koja ti treba

rolandx
03.09.2014, 19:16
Pa velicina je devetka, tako su mi rekli u prdavnici srafova :D

Taj ko ti je rekao, pogrešio je. Takvo nešto ne postoji. M3, M4, M5, M6, M8, M10, M12, M14, M16 ( u milimetrima..) . Nema veze sa brojem ključa koji ćeš pri tom da koristiš. Osim veličine ( debljine zavrtnja ), izuzetno je bitan navoj. Pretpostavimo da je standardan ,,desni" navoj, postoji standardan i sitniji, da ne detaljišem oko toga. Ako su ti rekli da nema u Srbiji, verovatno je u pitanju sitniji navoj. Probaj sa odgovarajućom debljinom... Ukoliko vidiš da zapinje, nemoj siliti. U pitanju je onda sitniji navoj. Kod bilo kog majstora idi neka ti ureže normalan navoj ( redovan korak.. standardni ). Kupi prohromski zavrtanj koji je možda i duplo skuplji ali neće rđati i oksidirati. Ukoliko ne želiš da urežeš nov navoj i ako je u pitanju sitniji navoj... imaš i takve zavrtnje kupiti, u svakoj gvožđati i sličnim prodavnicama. mislim da je korak 1,25... Proveri...

mimiki
03.09.2014, 22:22
ja sam bio sa pecaljkom kod srafadzije ali ne paše nijedan,verovatno se može napravati...ili napraviti novi navoj..

rolandx
03.09.2014, 22:51
Dakle sitniji je navoj... U mehanici postoji standard za sitnije navoje. Dakle ako ne nadje u gvožđari kod bilo kog majstora da ureže standardan navoj. Ako je u pitanju M8, urezaće M10 i rešen problem, ili može ako nisi oštetio isti promer koji je i bio sa normalnim navojem. Cela procedura traje ne više od 3 minuta....

casper
03.09.2014, 23:40
Vijak koji se nalazi na vrhu Spider stakla ima drugačiji korak od onog "standardnog". Neće biti dobro ako se ugradi "standardni" vijak jer se na njega ne može učvrstiti nastavak za mikrofon. Doduše, uvatit će četvrtinu navoja, a nakon toga neće ići dalje. Ako se dalje pokuša na silu, uništit će se navoj.

Originalni vijak jest promjera 10mm ali navoj je nešto "grublji". Pravi majstor će imati alat za to napraviti ali je na žalost sve manje pravih ...;)

Najbolje rješenje je kupiti originalni ili iskoristiti neki sa starog mikrofonskog stalka koji ima odgovarajući korak.

rolandx
04.09.2014, 06:17
Neka mu majstor izmeri koji je korak navoja. Garantujem da mu je jeftinije na u WURTH ili RECA kupi nareznicu upravu tu za koju mu majstor kaze da je korak njegovog navoja i zavrtanj prereže sa tom nareznicom. Mašinska nareznica je jedna ( postoje i po tri u kompletu za jedan navoj, to neka izbegne) dakle tkzv mašinska. ILI kod bilo kog majstora koji ima strug. Na strugu će mu napraviti koji god hoćeš navoj na bilo kom zavrtnju. Da je 12.9 tvrdoće nije bitno ( 8.8, 10,2/12.9/.....) Bilo koja mašinska radionica koja ima strug...

splendid
04.09.2014, 08:31
Idi u bilo koju radionicu koja ima strug i strugara...poneseš neki stalak i nek ti čovek lepo izmeri navoj i korak navoja...nije to nikakva nauka...nek ti strugar napravi šraf kakav hoćeš...a ti sam da praviš mani se posla bezveze...prvo ti treba materijal koji je tačno prečnika kao spoljni prečnik navoja i treba ti alat za narezivanje navoja...to sve ćeš imati ceo dan posla i opet ćeš pre neg što počneš da radiš opet morati kod strugara da ti odredi navoj i korak...a on će ti naplatiti sitno to štovti napravi šraf...

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
Dodato:
Mislim da je colovni navoj 3/8 u pitanju...

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

casper
04.09.2014, 09:04
Tako je, radi se o 3/8" navoju.