PDA

Pokaži Full Verziju : Novi Roland Fantom FA06, FA08


Tomy
17.01.2014, 00:53
Evo, izašao je novi model Rolanda pa malo pišite prve dojmove...

http://youtu.be/av4dk6R280w

http://www.roland.com/products/en/FA-06/

ЂолеПФК
17.01.2014, 01:36
Lepo izgleda vizuelno :D

beronjan
17.01.2014, 02:23
Juno D + EXR + Fantom XA + Fantom G6 displej = Fantom FA06

Presipanje iz šupljeg u prazno... Ali da, lepo izgleda ;)

SemkoO
17.01.2014, 03:42
Fin izgled:beer::)

Послато са GT-I5500 користећи Тапаток 2

kljavica
17.01.2014, 09:04
Nista novo ni revolucionarno...Nisam nigdje vidio da moze citati semplove...vjerojatno sam preskocio.
Mislim da ce fantom tek sada dobiti na cijeni jer po meni je i dalje fantom jaci od ovog modela ali to je samo ovako na prvu.
Treba isprobati instrument kad dodje i onda dati neki osvrt.

EmirTotic
17.01.2014, 12:43
Ima sempler naravno. Odes na link, na sajt tamo i imas specifikacije. Koliko vidim na prvu loptu, sprava je dosta ozbiljna, pozeljna u svakom studiju. Interesantan sound, interesantan dizajn, videcemo kad se isproba pod rukom da se ne zalecemo. Dosta me asocira na Nord klavijature, pojma nemam sto. :)

Послато са LT18i уз помоћ Тапатока

milepsr
17.01.2014, 13:43
Koliko sam ja shvatio, moze da koristi semplove samo za padove, tj direktno da ih povlaci sa SD kartice.

acakasper
17.01.2014, 15:00
bombastican dizajn su uradili,sad ce Krecar da napusti kronos i prelazi ponovo na roland,hehehe....

Dell
17.01.2014, 17:06
Bice zanimljivo sta ce sada ti nasi jaki uradit, taman su Kronose upregnuli kako valja :)
Inace, nema verzije sa 76 dirki? Mozda skontali da su se zeznuli sa G7 :)

sale_band
17.01.2014, 18:00
bombastican dizajn su uradili,sad ce Krecar da napusti kronos i prelazi ponovo na roland,hehehe....

I da ga ofarba u belo.... :D

branoy
17.01.2014, 18:21
sto nece farbati u belo kad ga je dobio dzaba. . .

DinO74
17.01.2014, 19:22
Na zalost nista spektakularno. Lijep izgled mi je malo uzdrmao dijafragmu ali pri pregledu specifikacija recenica :"Samples cannot be used as wave data for the sound engine" , mi je ponovo izmamila blagi osmijeh kada pogledam svoj X6 pored mene... Na zalost, nista posebno od novog Rolanda!

Dell
17.01.2014, 20:01
Pa onda je to slicna fora kao sa Motifom, napravili sakatog mladjeg brata Mo, a za Fantom je Fa, samo sto se u Mo mogu ubacivati samplovi.

beronjan
17.01.2014, 20:08
To su garant zbog Namma požurili da izbace nešto novo, pa daj brže bolje da se nešto sklepa...

velja87
17.01.2014, 22:12
Ima zvukove za Integre 7 sto znaci da jako dobro zvuci. Na Balkanu ako nema sempler i nemoze terce ne vredi nicemu. Videcemo kolika ce biti cena, ali nesumnjam da je veoma dobra klava. :)

beronjan
17.01.2014, 22:30
Ne smeta meni ni što nema sempler niti terce niti bilo šta drugo, samo mi je malo to prepakivanje jedne klavijature u drugu, malo već dojadilo :) Ali ajd da sačekamo cenu pa da onda još prodiskutujemo ;)

Va-7
17.01.2014, 23:07
Eto, ako ne čita semplove ne valja...poznata priča

aleksaa
17.01.2014, 23:56
mozda gresim ali ovde ce samo cena biti paprena,a sve ostalo slicno kao i pre kod fantoma(cak i malo losije)... cini mi se kao sto je korg izbacio onj korg m50 da unapredi Tr-a i le-a,pa nije ustvari nista revolucionarno postigao....za sad mi se jedino dimenzije dopadaju :D

Korgminator
18.01.2014, 02:16
Pa onda je to slicna fora kao sa Motifom, napravili sakatog mladjeg brata Mo, a za Fantom je Fa, samo sto se u Mo mogu ubacivati samplovi.

Moram pod hitno kupiti jednog Mo i jednog Fa da postanem najaci Mother Faker medju rajom :D :D :D

Dell
18.01.2014, 04:00
A toga Mo ce morat nazvat Yamaha Brato zbog prva dva slova :lol:

kljavica
18.01.2014, 10:53
Kao sto sam rekao...mislim da ce fantom G dobiti na težini jer je dobar instrument.
Ne zelim suditi dok ne probam instrument ali napraviti novi instrument samo da ga naprave....ne kuzim svrhu...


Dell:
Zašto mislis da je roland pogresio sa Fantom G7 serijom?

Dell
18.01.2014, 13:25
Ne mislim ja, imao sam ga kod kuce i pravo mi se svidio, ali evo sudeci npr. po cijenama po piku kod nas, daju ga za oko 1600 eura, dok je G6 drasticno skuplji, pa ono, kontam da nije bio bas popularan, glomazan za nosit.

Morison
18.01.2014, 14:34
Nemam jos zvanicnu cenu, ali nezvanicna informacija da ce biti oko 1100 evra
Edit: cena FA06

acakasper
18.01.2014, 14:40
onom kronosu su stvarno naduli cenu katastrofa,a mnogi se loze na njega.

kljavica
18.01.2014, 15:03
Ne mislim ja, imao sam ga kod kuce i pravo mi se svidio, ali evo sudeci npr. po cijenama po piku kod nas, daju ga za oko 1600 eura, dok je G6 drasticno skuplji, pa ono, kontam da nije bio bas popularan, glomazan za nosit.


To ne razumijem...ja sam uvijek bio za oktavu vise...G serija jest glomazna ali je i odlicna...ja gledam ovako na stvari...inače ne koristim kljavu za bas kontre i terce...itd jer ne sviram tu glazbu i za to mozes svirati i na DX7...
no dobro htio sam reci da oktava vise uvijek dobrodosla...imam motif ES7 doma i dosta je teska ali kad ti u splitu imas oktavu vise za koji ekstra zvuk onda je super naprosto imas vise "mjesta"

acakasper
18.01.2014, 15:23
ne razumem sta ce ti da sedma oktava,ne vidim svrhu i namenu.od uvek sam izbegavao tu G seruju zbog tog gabarita,nemozes da je spakujes u auto sa razglasom nikako.

beronjan
18.01.2014, 15:30
Po toj logici, ne treba nam ni peta oktava, četri oktave su manje i lakše za prenos ;)
Stvar namene i navike... Ako sviraš samo foršpile, ne treba ti ta sedma oktava, nije nužno potrebna, a ako se svirka više zasniva na klaviru, rhodesu, hammondu i sl, ta oktava je SPAS! Ja imam 76icu, i nikad nisam imao problem oko pakovanja, nošenja i prevoza, staje na zadnje sedište svugde :D

Ali kao što rekoh, stvar namene i navike, pa kome šta odgovara. Dobro je da imamo izbor :)

kljavica
18.01.2014, 17:06
slazem se u potpunosti sa kolegom...ako sviras klavire, a u pop rock repertuaru ih imas dosta onda kraj zvukova rhodesa, organa itd svakako ide i klavir koji mora ici na vise od 5 oktava...Inace sebi uskoro namjeravam uzeti g7, cekao sam do sada da vidim sta ce to novo izbaciti roland pa sad kad sam vidio definitivno idem na G7 tako da ce moj motif ES7 na prodaju...
Svidja mi se na fantomu veliki ekran, pregledan je za razliku od ESa iako je ES strava kljava....a ljudi kazu da je za live dosta pregledan kad si poslozis soundove...

Nadalje, stane na zadnje sjedalo auta sigurno svaka kljava sa 6 oktava osim u Fiću ali sumnjam da itko od kolega vozi to neuništivo čudo:)

Dell
18.01.2014, 17:19
Slazem se u tom segmentu, sve ovisi sta se svira i kako se svira. Za klavir, hammonde i rhodese treba imat vise oktava, recimo kad sviram bohemian rhapsody uvijek mahinalno udarim u plastiku na Tyrosu kad hocu odsvirat ton D u oktavama :lol: :lol:
Sto se tice transporta to je skroz gadno, mora se ubacit u nekakvu kosinu i opet se vrata u knapp zatvaraju.

srdjan motif
18.01.2014, 17:29
cena rolanda je 800 funti u UK. danas cu ici da pogledam bash shta sve moze. :)

kljavica
19.01.2014, 11:20
znači po cijeni bi se reklo da to nije klasa fantoma itd vec samo light verzija fantoma X i G serije...

acakasper
19.01.2014, 11:26
ma sve ti je to isto,samo drugo pakovanje.

kljavica
19.01.2014, 13:00
Steta za Roland....dobra firma s lošim potezima bar na razini workstationa...

calevh
19.01.2014, 23:55
Baš ste kompetentni Vi svi koji ste rekli da je Roland firma koja vuče loše poteze. Firma koja je apsolutno dominantna na tom polju i gigant. Jako zanimljive argumente imate. Fa serija je po meni "naslednik" Juno serije. Pročitajte spec. Tamo će te naći, reči kao što su "SuperNatural", "Integra", a ko se razume, shvatiće šta to znači, ;)

acakasper
20.01.2014, 00:43
poslednja rec tehnike,mocnije od sempla.

yamahapassion
20.01.2014, 03:30
Ako mogu midi fajlovi u njega, cu da uzmem jedan :D

kljavica
20.01.2014, 08:50
U pravu si sto govoris da je to nasljednik Juna ali mi nismo pokusavali iskazati nikakvu kompetenciju za ocjene Rolanda kao firme vec samo smo komentirali da je Roland izbacio model koji je najavljivan kao nasljednik fantoma njihovog flagship modela a od toga na kraju nije bilo nista.Predstavili su model na Namm-u i obično na takvim sajmovima predstave flagship model.
Kljava ni cijenom ni specifikacijama ne konkurira fantom modelu od prije tako da je definitivno mislim da ovaj model kljave nema osnove da se nazove Rolandovim flagship modelom.

EmirTotic
20.01.2014, 09:01
Nemojte puno da kritikujete, spravu jos niko ni kupio nije. Mozda nije najpodobnija za nase podneblje ali sve zavisi sta ko svira. Da ne duzim, evo jos jedne prezentacije:

http://www.youtube.com/watch?v=wqT0KNR9Pt4

P.S. Kljavica, sa G7 neces pogresiti s'obzirom da sviras taj fazon. ;)

calevh
20.01.2014, 16:19
Nisam u toku da je ovaj model najavljen kao Flagship, i nisam siguran da je tako. Na Namm - u je predstavljen i roland Gw 8, koji nije "Flagship" model, već je najavio uvođenje jedne nove tehnologije u Aranzere, a to je SonicCell, koja naravno nije zaživelo zbog toga, što se uvođenjem te tehnologije dobija jako mnogo za malo para, što naravno ne odgovara Rolandu kao korporaciji. Namm - je najobičniji festival, koji služi za predstavljanje noviteta, ne isključivo vodećih modela neke firme.
"Naša" Balkanska muzika je samo jedan mali deo slagalice, i ako želimo biti realni i objektivni, ne možemo reći da klavijatura nije dobra i upotrebljiva, ako ne čita semplove, terce, nema DX boje itd. Tj. Ne odgovara nama Balkancima.

kljavica
20.01.2014, 16:39
Naravno da nisam rekao da kljava nije dobra... Ja ne sviram apsolutno balkansku glazbu tako da s tog aspekta ne gledam na kljavu... Koristim je izmedju ostalog i u studiju...
Govorim i spominjem Namm iz razloga jer je roland pustio prije glas da izlazi novi workstation a buduci da je g serija izasla 2008 godine bilo je za ocekivati nasljednika g serije... Nitko ne umanjuje vrijednost novog modela... Dapace....


Sent from my iPhone using Tapatalk

korg18
20.01.2014, 19:43
Sve je dobro,meni se izgled bas i ne svidja,fantom g6 je ne prevazidjen,krecar kosmajaca i ostali nece preci sa kronosa vjerujte,a kronosu ne moze da opepeli ni ovaj novi fantom 06,da ga tako nazovem,oni u firmama ne znaju sta ce vise radit,vec ih sad prave sto manje uskoro cemo pocet klavijature nosat po djepovima,i sta zamislimo svirace haha,kronos ima najacu sintezu do sada,sto je napravljeno jer su se potrudili to sto nasi muzicari neznaju da otkriju njihova stvar misle ako imaju novu spravu da ce boje biti druge ne,vec oni siv koriste opet dx boje i ove nase semplove koje svi imamo,kronosa imam vec dugo vrijeme fantoma imao i nikad vise m3,triton extreme,i jos mnoge,ipak sam na prvi pogled konto opet se vratiti na extreme,ali kada se kronos sredi ne ide se tako lako,ipak da nekog ne uvrijedim,po meni je fantom g6 jedan od najmocnih slo aranzera,stim sto se nezna izvuci iz njega maximum svi izvlacimo samo 50 posto daj boze i toliko,on moze duplo da zvuci da se cudimo svi,a ovo novo sve sto prave je samo pranje novca,mnogi misle da ce bolje svirati ako predju na novji aranzer ili solo varaju se mnogi pozdrav.

calevh
21.01.2014, 01:01
Kljavica, kapiramo se. Fantom je toliko dobar instrument, da naslednik istog, siguran sam neće ponuditi Bog zna šta, da će kao i uvek biti šminka i presipanje iz šupljeg u prazno, na šta smo već navikli.

kljavica
21.01.2014, 08:45
Calevh...potpisujem sto govoris...

kljavica
21.01.2014, 21:25
čuo sam da u fantomu postoji opcija za pogađanje svirki....:)

beronjan
22.01.2014, 01:50
Al to samo ako kupiš "TEZGA" proširenje ;)

branoy
22.01.2014, 02:26
ja vise od deset godina ne pratim klavijature, pod tim mislim kupujem a radim evo 13 god stalno, u celoj godini ako immam 5-10 week free ono slucajno nema nista i to ovi periodi zimski

pc. mada i ovde primetim da dodjete do 40-te stranice sa komentarima a sprave nema na policama hahah standard

sale_band
22.01.2014, 13:30
@branoy Uz duzno postovanje, ja zaista ne razumem svrhu tvog komentara...

romario
22.01.2014, 13:51
Sale ,
ima logike u ovome sto branoy piše ,ima ...

Akordeonista
03.02.2014, 10:24
Ima li neko iskustava sa ovom spravom, tj. da li je neko stigao da je proba uzivo?
Meni se svidja to sto su ubacili zvuk Integre u kuciste sa dirkama po relativno pristupacnoj ceni, na Thomann-u je Fa-06 1000e a Fa-08 1600e. Cena je ista kao i za Korg Krome sto ce reci da joj je to adekvatna konkurencija.
Ne znam koliko je za suditi o zvuku sa YouTube prezentacija (koje su verovatno malo sminkane) ali mi se cini da zvucno malo prednjaci u odnosu na Korga. Sa druge strane, Korg je za istu cenu dao i sempler u svom instrumentu.
Evo linkova pa poslusajte malo i jednu i drugu spravu (Roland prezentacija je poredjenje zvuka sa Integrom ali je svakako interesantno cuti dosta boja sa ovog instrumenta):
http://www.youtube.com/watch?v=aQHukzEsmZIhttp://www.youtube.com/watch?v=PX_s-fwnnFk

rolandx
03.02.2014, 11:44
Dakle, rema je kao prvo pogrešno napisana. Ovo nije roland fantom jer bi pisalo fantom a ne FA06 / FA08... da li je tako? Čini mi se da je u pitanju nova serija a nikako Fantom. Zanima me ako je neko imao kontakt sa ovim workstation-om, kakve su dirke u poredjenju sa ostalim solaricama.....

Calevh...potpisujem sto govoris...

Ovaj post nema smisla

čuo sam da u fantomu postoji opcija za pogađanje svirki....:)

Al to samo ako kupiš "TEZGA" proširenje ;)

Nemojte da skrećete temu sa kursa... počinje da gubi smisao.

kljavica
03.02.2014, 12:03
Jeli ima jos kakvih nepravilnosti u pisanju odnosno pristupu pisanja a da ste vi zapazili?

Ja se slazem s Vama da ukoliko post nema smisla treba ga maknuti, ali isto tako za takve stvari postoje administratori koji prate ovaj forum i ukoliko vide nekakvu nepropisnu akciju ili reakciju kako zelite, tada ga uklanjaju odnosno zakljucavaju...

Mislim da nije potrebno upadati na ovakav način...svi smo tu da na neki način širimo horizonte i raspravljamo o tipkama i klavijaturama jer nam predstavljaju zadovoljstvo na neki način ali i posao na drugi način tako da netreba dizati tenzije bespotrebno...

srdjan motif
03.02.2014, 14:31
pre nego sto sam krenuo za srb bio sam da je probam, ono sto mi je reko prodavac to je sledece, kaze koristi fantomov chip sound i kaze da su sve boje sa fantoma ima sd karticu i usb tako da se mogu ucitavati semplovi to nisam probao. a dirke su malo tvrdje meni su odgovarale dosta je laksa i manja ja sam probao fa06 verziju. probao sam samo piano i strings. pa sam preso na neku drugu. uglavnom na prvi pogled kljava je super.

sale_band
03.02.2014, 14:41
Kao da su ga spakovali u kućište od BK5... Moraću ga isprobarti čim uhvatim slobodnog vremena

Sent from my HTC One XL using Tapatalk

Akordeonista
03.02.2014, 15:13
Neko je vec napisao a i meni se cini da je Fa-06 naslednik JUNO serije. Znaci, lagano kuciste, dosta dugmica i potova za editovanje zvuka u toku svirke, pretpostavljam da su dirke losije nego sto su na Fantomima, dobre boje (ovaj put ne sa Fantoma vec iz Integre sto je odlicno)! Sve u svemu, dobar instrument u rangu do 1000e!
Varijanta sa 88 klavirskih dirki je 1600e sto je dosta povoljnije nego sto je bio slucaj ranije sa instrumentima sa "cekicastom" mehanikom.
Steta sto nema verzije sa 76 dirki ali valjda je fora da bi se bolje prodavao Jupiter 50, sta li?
U svakom slucaju, cine mi se kao veoma interesantni instrumenti (prvenstveno zvukom) i Fa-06 i Korg Krome koji kosta isto koliko i FA-06. Pretpostavljam da su na oba modela proizvodjaci u dobroj meri zakinuli na ukupnoj izradi, plastici, dirkama, dugmicima itd. ali ostaje da se vidi i proba sve to.

srki Fantom
11.03.2014, 15:48
Al to samo ako kupiš "TEZGA" proširenje ;)

Hahah tezga prosirenje de se samo seti

vesa
01.09.2014, 21:06
Ja sam iskreno zainteresovan za ovu klavijaturu. Ne sviram takav tip muzike da bi za to bile potrebne 'semplovane' boje ali iz iskustva sa LE-om moram priznati da to ima svog znacaja, pogotovo kad neko stvarno ume da 'napravi' boju i olaksa ti par sati, ako ne i vise, truda za izradu slicne...Zamolio bih nekog ko je upoznat sa specifikacijom klavijture, da kazem, ko 100% zna, da napise, da li moze...ili ne moze F06/08 da cita semplove...hvala!!!

Tomy
01.09.2014, 21:14
samplovi mogu da se postave samo na padove i mogu biti lupovani, ali na dirke ne idu.

daliborkorg
27.09.2014, 00:02
6 stranica ispisanih, a nista konkretno. Citam od pocetka u nadi da je neko nesto korisno napisao o ovoj klavijaturi kad ono mlacenje prazne slame, tek na 6-toj stranici neke polovicne informacije. Stvarno nema smisla, ako imate viska vremena igrajte tetris i ne punite ovaj forum glupostima.

SMusic studio
27.09.2014, 10:55
Ja probao kratko FA08 u radnji. Kažem kratko, jer dirke su za mene ubi bože, tj. ja ne umem na ovakvim dirkama da sviram. Navikao sam na plastične, aranžerske. Ovo je kao da sam seo za klavir, teške,trome, spore. Zbog toga i nisam isprobao sve mogućnosti i kako zvuči, pa o tome ne mogu da sudim.
Eto, to je moj utisak isključivo što se tiče dirki.

Iggy Prince
04.11.2015, 06:18
https://soundcloud.com/ivangajic01/roland-fa-06-demo

Evo poslusajte kako radi za nasu muziku..

Ima ga kolega Ivan Gajic, znate ga vec sa ovog foruma.

wladymeer
06.11.2015, 00:31
Bio danas u Beogradu u jednoj prodavnici, ucitao spomenuti set (hvala Radetu na ustupanju seta) i jako se prijatno iznenadio kako to zvuci s obzirom da nema eksternih semplova.

Mozda su harmonike za nijansu slabije za odredjene zanrove (pa ce neko pribegavati leadovima gde moze umesto toga), ali, za standardnu modernu klupsku svirku FA-06 skroz zavrsava posao kako treba.

Jos ako Roland izadje u susret pa omoguci da se Balkan Boje ucitavaju direktno u virtualno prosirenje, sempler nece ni biti potreban.

josipv
11.11.2015, 20:00
Dali FA06 ima numericko biranje ili padovi sluze kao i na X seriji?

ivangajic01
15.11.2015, 18:45
Ima numericko biranje i favorite.