PDA

Pokaži Full Verziju : kako ocistiti flautu


demir
16.01.2014, 15:36
pozdrav, imam flautu yamaha 211, ko nez te su flaute relativo skupe, ugl interesuje me, kako da je ocistim, pocinje mi se hvatat crnilo oko klapni.. neko kaze da je kaladont ekstra za to, al nez, ne bih eksperimentisao kako rekoh te suflaute skupe, pa ako neko zna... l.p.

srdjan motif
16.01.2014, 16:00
ne razumem se bash toliko oko flauta ali malo sam googlovao i nasho sam ovo nadam se da ce ti pomoci :) http://www.youtube.com/watch?v=Rl7rPItP-mE

demir
16.01.2014, 16:18
ok, ovo je standardno ciscenje flaute, al mene interesuje prostor izmedju klapni, i ispod onog mehanizma, ispod opruga i sl.. da li postoji neka tekucina da se kupi, il nesto sl... raspitivo sam se, i dpsta njih mi kaze uzmes kaladont i ocistis, hmm.. mogu ja uzet kaladont, al kako je ocistit pomocu nejga, niko ne zna postupak, a da nesto eksperimentisem ne zelim, jer je skupa pa..

Amater_svirac
16.01.2014, 16:59
Verujem da bi takvo ciscenje zahtevalo rasklapanje mehanizma klapni I opruga I detaljno ciscenje tela flaute. Nemoj ni da pomisljas na upotrebu paste, u tom slucaju moraces da rastavljas flautu kad ti pasta, koju neces moci da uklonis posle ciscenja, zacementira... Ako nisi vican preciznoj mehanici, ne savetujem ti da to radis sam. Ne znam gde si lociran, ovde kod mene (USA) postoje radnje koje popravljaju, sredjuju, ciste duvacke instrumente tako da to ne bi bio problem.

zaki1
02.04.2014, 07:47
Neznam mnogo o flautama , ali za ciscenje tih jako nedostupnih djelica , umesto da rasklapas mehanizam i rizikujes da naprvis veliku , a mozda i trajnu stetu , razmisli da to ocistis sa " Pressue Stimer " i da uradis u sto kracem vremenu , ako ima drvenih delova na flauti, pa iako ima za kretko vreme nece se nista desiti i sve te naslage ce biti eleminisane a flauta ko nova , samo je odmah posusi, sa suvom tkaninom , a unutrasnjost sa sa stapicem i krpicom za ciscenje , i ond ceo instrument prosusi sa umanjenom temperaturom fena za susenje kos i malo prosusi.Poz.