PDA

Pokaži Full Verziju : Roland VA-7?


betangin
11.01.2014, 05:18
Sto mislite o ovoj klavijaturi. Moze li mi neko reci kolka je cijena od prilike, prilicno ocuvane klavijature? Ima Floppy i zip, nije koristena uopste.
Mogu li da se ucitavaju boje? I moze li se zamijeniti floppy sa hard diskom, je li to neko radio? Unaprijed zahvalan.

bking87
11.01.2014, 08:23
ovdje u Bosni cjena je nekih odprilike 400-500 eura..e sad sta i kakva je,iskren da bude ne znam,nisam je probavao nit slusao...samo znam cjenu...pozdrav!!!

AcaG600
11.01.2014, 16:52
Ja cu ti ''ukratko'' reci posto sam bio ispisao roman malo cas i zabode mi nesto komp i ode sve u pm, a sve sam detaljno bio objasnio :)

- Poseduje 116 drum kita (73 vise od prethodne G i EM serije i tu se nalazi najpoznatiji V Drum kitovi - V Arranger koji se ne mogu nadji na prethodnim serijama G i EM i koji su zvucno mnogo napredniji)
- Ritam se klasicno sastoji iz 4 varijacije, 2 prelaza (Fill IN-a), 2 Intro-a, 2 Ending-a
- Posto nema posebno tastere za svaku varijaciju kao sto je ima recimo G/EM serija, tj. ima recimo samo jedno dumge ORIGINAL i VARIATION, kada pritisnemo samo ORIGINAL, svirace nam recimo samo prva varijacija, kada hocemo drugu varijaciju, promenicemo je tako sto cemo taster ORIGINAL brzo pritisnuti 2 puta uzastopno - slicno kao dupli klik na misu na racunaru. Ovo vazi i za prelaze, tj. ako hocemo da uradi prelaz i ostane na toj varijaciji koja je do tada bila, pritisnucemo brzo 2 puta, a ako hocemo da uradi prelaz i predje na sledecu varijaciju, pritisnucemo samo jedanput. Mozda i deluje na oko malo tesko i komplikovano, ali samo dok se udje u fazon i posle to ide kao podmazano. Prosto je samo dok se covek navikne.
- Ima Touch Screen ekran rezolucije 320x240p
- Ima VariPhrase "sempler" (citaj sa navodnicima) i njegovu svrhu mozes procitati i po forumu i po internetu da ne objasnjavam
- Ima D Beam Controller na kome mogu da se stavljaju odredjene precice kao sto su recimo modulacija, pitch, Fill IN-ovi i slicno i odredjenim pokretom ruke, tj. mahanjem ili slicno se ta izabrana radnja aktivira
- Ribbon Controller (slicno kao prethodni D Beam samo sto se aktivira pokretom prsta - dodirom, a ne mahanjem iznad senzora)
- Aftertouch
- Style Composer
- 128 Voice Polyphony
- Style Morphing (Mesanje-kombinacija odredjenih elemenata ritma sa drugim ritmom u realnom vremenu)
- Ima 128 User mesta za ritmove koje mozemo da ubacimo i koji se direktno "vuku" sa ZIP-a, tzv DISK LINK i "vuku" se brzinom isto kao kada bi izabirali i fabricke ritmove. Format ritmova je .STL i .STH i cita sve Rolandove ritmove sa ovim formatima.
- Za boje, tj. Performance imas A,B i C banku i svaka banka sadrzi po 512 boja, tj. performansi ukupno puta 3 banke (A,B,C) izadju ukupno 1536 boja, tj. User perfomansi koje korisnik moze da ubaci. Format boja je .UVA.
- Sadrzi takodje i MFX koji se moze dodati na Upper1 i slicno (ne moze se dodavati posebno na svakom kanalu recimo) i odredjenim potenciometrom sa leve strane klavijature mozemo da podesavamo njegovu "jacinu" tj. vrednost.
- Poseduje kao sto je vec receno ZIP drive koji je IDE/ATA prikljucka koji moze biti 100MB i 250MB (testirano) i Floppy Drive koji je takodje IDE/ATA prikljucka i isti je takav Floppy po kompjuterima (nije stariji tip kao sto je to recimo na G600/800/1000), vec noviji tip kao sto koriste racunari.
- Od ulaza/izlaza poseduje Stereo IN (R i L/Mono), Stereo OUT (R i L/Mono), Sustain Footswitch, Foot switch, Foot pedal, MIDI THRU-IN-OUT, FC7 Pedal, i naravno VARIPHRASE ulazi/izlazi (3)

i tako dalje i tako dalje.... :)

Mogu ovako do ujutru sa jos mnogim dodatnim i korisnim opcijama koje nisam rekao, ali i ovo je mozda previse, jer se sve uglavnom moze pronaci i procitati po netu.

Ono sto si pitao jeste da se Floppy moze zameniti Floppy Emulatorom i da umesto disketa se koristi USB i cena mu je negde oko 3000 dinara na Kupujem Prodajem recimo, dok se ZIP ne moze menjati, tj. jos uvek nije pronadjen drive koji ce ga zameniti, jer klasicne hardove koje koriste IDE/ATA prikljucke Operativni sistem Rolanda ne prepoznaje. Postoji "tekst" na netu koji kaze da je lik ugradio citac CF kartica i to dokumentovao i stvarno je radilo, e sad da li svaki citac kartica odgovara ili mora neki specijalni kao sto je mozda bio njegov, to ne znam, ali ima da se nadju ti citaci kartica za 200-300 dinara, pa moze da se proba :)

Cena mu je sve zavisi, od 350e do 450e oni koji su dobro ocuvani, e sad takodje zavisi i ko kako ceni svoju robu.

Uglavnom zvucno je dosta naprednija od mnogih klavijatura, bolje drum kitove i mnoge korisne opcije ima vise od prethodne G/EM serije i u svemu je bolja od njih sem operativnosti, tj. fale tastera koje bi standardno trebalo da budu, a ne da se traze neke opcije sa Touch Screen ekranom i slicno i to je jedina zamerka za ovu klavijaturu, tj. kompletno VA seriju, kao i ZIP koji hoce ako je losiji dosta puta da zeza sa ucitavanjem diskete i problem se resava zamenom za novu disketu ili zamenom kompletnog ZIP drive-a koji na svu srecu nije skup - ~1000-1500 dinara, sve ostalo je po meni 5.

Pozdrav i nadam se da sam ti pomogao :)

calevh
12.01.2014, 00:25
Ja ću ti dati kratak savet samo, malo je Offtopic, ali mislim da će ti koristiti. U oglasima vidim par modela Roland Gw8, po ceni koliko se trazi za Va7. Daleko bolja opcija od Va7, jedino ako ne dobijaš Va7 po nekoj ekstra niskoj ceni. Pozdrav.

goc_2003
13.01.2014, 00:01
Meni je VAz zakon kljava al si ju nemrem priuštiti. Mrak mi je

Bucin Nikola
14.01.2014, 22:29
Moje licno misljenje ti je to bacanje para,to je sve starudija koju ces za neko vreme i ako je kupis tesko prodati....Korga solidnog za te pare,i imas materijsala za njega i sve.....+ hdd ugradjen...

calevh
16.01.2014, 00:44
Za taj novac Korg može samo da "prdi" pored Va7.

SemkoO
17.01.2014, 04:10
Moze se uzeti Pa50 fd,a jos 50-100 eura visak za SD verziju. :D

Послато са GT-I5500 користећи Тапаток 2

AcaG600
17.01.2014, 14:05
Haha :D De bas Pa50 nadje...I da doda, dobice SD ili sta vec, ali lepo neko rece u jednoj temi o Rolandu, Pa50 je za generaciju novija klavijatura od VA-7, ali je isto tako VA-7 za generaciju bolja klavijatura od tog istog Pa50 bilo to SD, HD, FD i koje sve verzije vise ne postoje. :) Nemogu samo da nadjem post iz jedne teme gde je, ali mislim da je suvisno porediti VA seriju sa Pa50/60 prvo po kvalitetu izrade, jer jasno Vam odma bude cim stavite klavijature jednu do druge, em po dirci, em po plastici i celokupnoj izradi, sto se i ne sumnja od Rolanda, jer nikad nije pravio neki skart model i kuciste, moze biti jaceg ili slabijeg kucista, lepseg ili ruznijeg, ali po kvalitetu i ovaj najlosiji je uvek bio bolji od dosta konkurencije. Konkretno, nadji bilo kog Rolanda da mu se pocela ljusti plastika kod pitch bendera, ili kod tastera i slicno? Nema ga nigde, e vidis u cemu je razlika, a da ne nabrajam ostale. Softverski je druga prica i tu je Korg no.1 ispred svih klavijatura,a li sto se tice ovoga,.....Pozz :)

petrovski.bagi
17.01.2014, 17:39
Koji ima lep sound? Korg pa50 ili va7?

Sent from my Nexus 4

AcaG600
17.01.2014, 22:27
...ali lepo neko rece u jednoj temi o Rolandu, Pa50 je za generaciju novija klavijatura od VA-7, ali je isto tako VA-7 za generaciju bolja klavijatura od tog istog Pa50 bilo to SD, HD, FD i koje sve verzije vise ne postoje...
Ja mislim da sam lepo objasnio i rekao u ovoj recenici sve :)

Va-7
17.01.2014, 22:46
Sto mislite o ovoj klavijaturi. Moze li mi neko reci kolka je cijena od prilike, prilicno ocuvane klavijature? Ima Floppy i zip, nije koristena uopste.
Mogu li da se ucitavaju boje? I moze li se zamijeniti floppy sa hard diskom, je li to neko radio? Unaprijed zahvalan.



Prvo reci za kakvu svirku ti treba, onda možemo dalje

calevh
18.01.2014, 03:05
Nemojte da se tema pretvori u prepucavanje, ajde bolje da se zaustavimo ovde. Nije bitan tip svirke, klavijature se ne dele po tipu svirke, za koju god svirku, Va7 je daleko ozbiljnija sprava od Pa 50. Va 7 je dobar aranzer, pitanje je bilo konkretno vezano za njega. Ja sam se izvinio za offtopic i nakratko samo rekao, da u tom cenovnom rangu, ispred Va 7 je jedino Gw 8.