PDA

Pokaži Full Verziju : Roland Fantom X7 - Iskustva


sasha93
02.01.2014, 22:00
Zanima me, da li neko od vas svira fantoma X7?
Planiram da je kupim pa mi trebaju neke informacije.

Kakve su dirke,kakvog su kvaliteta tasteri? Znam da mu je mana to sto nema numericko biranje,ali cuo sam da moze da se spakuje u favorite 64 boje,da li je to tacno?

Posto planiram da je koristim za solo i bas/kontru, interesuje me koliko je ona pouzdana za to?

Pozdrav :D

vingula
03.01.2014, 03:06
osim numeričkog biranja...sve ostalo je suvišno i pitat

sasha93
03.01.2014, 03:59
Hvala kolega na informaciji. :D
I jos sam zaboravio da pitam,koja mu je trenutna cena?

rolandx
03.01.2014, 09:17
Jedna mi stvar nije jasna, zasto X7? Zar ti nije dovoljan X6? Cena mu je oko 1000e.... Jos jedna veoma bitna stvar. Kada se kupuje fantom OBAVEZNO gledaj da je set u njemu perfektan, tj da je onako.... sto se kaze momacki sredjen, da ti ne zamaze oci sa nekoliko zvukova - preformansa a kada dodjes kuci i krenes onda sednes i places. Ja sam za Xa pocupao kosu sa glave dok ga nisam sredio. Dakle kada vec placas gledaj da to bude super. Svi nude uz fantom Nesin set... koji nije ni 1% od njegovog stvarnog seta. Ali uvek postoji mogucnost da se kupi ali... opet napominjem, kada vec kupujes ... uzmi maksimum. Meni se prodavac kleo da ima vrhunski set, ma ubija kako radi. A ono, bleda demo varijanta pomenutog seta, tri cetiri boje da valjaju i to na duze drzanje od 5 sec cini mi se boja prestaje sa radom.... da ne duzim to sam kasnije sredio ali za nekog ko je tada prvi put imao fantom u svojim rukama muke su to bile.....

sasha93
03.01.2014, 10:37
Pa zato sto ga imam malo ispod te cene,to je razlog.Mada koliko znam to je X6 samo sa 6,5 oktava.A inace probao sam tog fantoma,boje odlicno izlaze,ima savrsene terce.Nesin set je ubacen,ja sam probao svega 10,15 boja,ali hvala na toj informaciji,obraticu paznju na to sto si rekao.Za ono sto sam cuo radi perfektno.I da,citao sam da ljudi imaju problema sa sredjivanjem seta,kao sto si pomenuo,pa me zanima,da li to ima negde objasnjeno postupno. Pozdrav

Va-7
03.01.2014, 16:39
Ja ga imam, klavijatura je odlična i fantastično radi.... Zašto ne X6 kao što je netko pitao? A zašto ne X7???

Ako ti treba za bas/kontru onda svakako X7 jer 5 oktava zna bili premalo... Kvaliteta je super, nemam nikakve primjedbe, tipka odlična, meni ponekad zna duže žvakat start ali to je vjerojatno nevezano za njega nego je do seta koji koristim

rolandx
03.01.2014, 18:00
Zašto ne X6 kao što je netko pitao? A zašto ne X7???
Ako ti treba za bas/kontru onda svakako X7 jer 5 oktava zna bili premalo...

Nekada se bas kontra ili popularno drajf, svirala na kawai i dx klavijaturama. Danas je to na motifu, tritonu, fantom i drugim serijama. Za bas kontru apsolutno ne treba vise od x6 tice. Klavijaturu od 6 oktava muzicari mahom koriste ili za studio ili za piano i td ... nije presudan za kontru. To je cinjenica.

vingula
03.01.2014, 23:32
ja sviram x6 več dugo godina...ali bi rađe volio da imam veču verziju tj. x7 - kad sam kupovao fantoma u radnji nije bilo veče verzije od x6, i zašto bi morao dobit neki dobar set uz klavijaturu kad su tvornički zvukovi 1000 puta bolji od onog što če on ili itko drugi stavljat na karticu, ja imam nekih 10-15 soundova na kartici...više mi netreba jer koristim puno tvorničkih zvukova

Va-7
03.01.2014, 23:47
Nekada se bas kontra ili popularno drajf, svirala na kawai i dx klavijaturama. Danas je to na motifu, tritonu, fantom i drugim serijama. Za bas kontru apsolutno ne treba vise od x6 tice. Klavijaturu od 6 oktava muzicari mahom koriste ili za studio ili za piano i td ... nije presudan za kontru. To je cinjenica.

Ako svira na jednoj kljavi i desnu ruku i u lijevoj bas/kontru.... na to sam mislio jer to piše u prvom postu. Fantom bilo kakav samo za bas nema smisla jer je preskupa igra i nikom razumnom to nebi palo na pamet ja mislim

sasha93
04.01.2014, 04:59
Pa da,kao sto sam napisao,koristio bih klavijaturu i za jedno i za drugo. Po vasim komentarima vidim da klavijatura zadovoljava sve kriterijume.Kolega @rolandx, ja bih uzeo i X6,ali je ispalo tako da cu verovatno uzeti X7,takva ponuda mi je trenutno najpovoljnija.U svakom slucaju vidim da necu da pogresim ako je kupim. :D

daca91
04.01.2014, 11:40
klavijatura je super :)

sasha93
04.01.2014, 11:45
Ako ti tako kazes Dacho,onda mora da je tako...hehe... :D

rolandx
04.01.2014, 11:58
Ako svira na jednoj kljavi i desnu ruku i u lijevoj bas/kontru.... na to sam mislio jer to piše u prvom postu. Fantom bilo kakav samo za bas nema smisla jer je preskupa igra i nikom razumnom to nebi palo na pamet ja mislim

Nisu klavijature od 6 oktava izmisljene za bass kontru+solo. Spektar upotrebe je ogroman.

daca91
04.01.2014, 12:01
Ma provereno kazem :)

sasha93
04.01.2014, 12:05
Slazem se sa tobom kolega.U slucaju da kupim ovu klavijaturu,da li bi neko od vas rolandovaca mogao da mi pomogne oko pakovanja boje u favorite,ili da postupno objasni postupak,posto sam trazio to i nema nigde objasnjeno. Pozdrav

STUDIOSOS
05.01.2014, 20:12
sto se tice x7 neces se pokajati dirke su vise nego odlicne kvalitet vrh saund koji iz nje izlazi premocan ja je imam verc godinu dana i nemam pijeci odlicna je ali ako vec uzimas rolanda i vise je koristis uzivo na svirci onda brate gledaj G seriju sve je isto ali je jednostavnija za upotrebu i ima vise stvari da se pojednostave... drugo sta je jako bitno ako budes trebao neki set lakse ces naci za g seriju nego za x jer je g serija kod nas privukla vecu paznju i samim tim ima vise materijala za nju... a ako je za trebas i za studio x7 zavrsava posao samo nbeces se usreciti ako nebudes imao na njoj neki dobar set kao sto je neko od kolega rekao... ako ti zatreba set za x7 javi se meni iam odlican set ali nazalost bez terci dacu ti set i nije na prodaju ali me nervira upload i to sto ja nemogu da skidam kada meni nesto treba...

usput ako neko ima iskustvo kako se rade terce na ovom fantomu zamolio bi ga za objasnjenje pa da napravim na svom setu i terce jer za godinu dana nisam provalio gdje se rade terce, vecinu seta sam sam semplovao i set je mrak samo mi jos terce fale pa da bude kompletan pozzz

vingula
05.01.2014, 21:01
terce se rade u split/layer modu

sasha93
07.01.2014, 12:36
Pa da kolega,ali je G serija daleko skuplja od ove,zbog toga sam se odlucio za ovu varijantu.A ako uzmem klavijaturu lako cemo za setove,u ovoj je savrsen set,tako da cemo da uploadujemo nesto.Pozdrav :D
Dodato:
Pa da kolega,ali je G serija daleko skuplja od ove,zbog toga sam se odlucio za ovu varijantu.A ako uzmem klavijaturu lako cemo za setove,u ovoj je savrsen set,tako da cemo da iskombinujemo nesto.Pozdrav :D
Dodato:
:)

sasha93
19.04.2014, 01:08
Evo da nastavim ovu temu da ne bih otvarao drugu. Uzeo sam napokon pre nekih mesec dana Fantoma,i prezadovoljan sam sa njim. Na sajtu ima dosta semplova za fantoma,ali su oni pretezno za kracu vezriju odnosno za x6,pa me zanima da li neko ima kompetan set iskljucivo za x7 da postavi u download. Pozdrav

calevh
19.04.2014, 02:03
To je "X" verzija, nebitno je koliko dirki ima, set od X6 naravno paše i u X7. Slobodnoj učitaj set od X6, apsolutno iste klavijature. Pozdrav.

vingula
19.04.2014, 11:16
X6/X7/X8 su iste (osim veličine) ako ti je layering (zona) prekratak možeš svaki patch "rastegnut" kako ti paše ili napravit splitove sa više soundova po oktavi, mada sam si ja napravio svoj set i svaki patch mi je preko svih oktava tako da paše na svaku "X" seriju i nema nikakvih problema

sasha93
24.04.2014, 01:48
E pa to,jel moze neko da objasni kako da rastegnem to,ili ima objasnjeno vec negde?