PDA

Pokaži Full Verziju : APEL za Korgovce PA80


Nedzad
08.06.2005, 13:28
Sem pobobljšanja zvuka na novoj klavijaturi ima veoma mnogo nedostataka u odnosu na starijemodele.
Ovde je samo jedan deo koji sam naveo upoređujući Korg i3 i Korg PA80.

 Korg i3 je bio daleko bolji sto se tiče programiranja novih stajlova. Svaki stajl je imao po 100 Paterna (kao u ritam mašine). Iz stajla smo mogli kopirati predhodno urađene paterne ili trakove sa Midi-songa ili Backing Sequencera tako da nam za ovu klavijaturu nije potreban EMC da bismo uradili stajl od Midi-ja ili Songa.

 Aranžman (performansa kod PA80) je imao takodje neke prednosti.Imao je mogućnost kopiranja efekata sa Midi-ja, programa, stajla ili nekog drugog aranžmana tako da ova funkcija štedi mnogo mnogo vremena u odnosu na PA80.

 Memory mode funkcija na Korgu i3 je bila jača tako što smo mogli sem LOWER-a da dodamo i BASS gitaru. Dok stajl radi čuje se samo LOWER a kada stajl prestane onda se automatski sa LOWER-om ubacuje i BASS gitara. Koliko mi je poznato tu mogućnost sem starijih modela Korg i serije ima svaki Rolandov aranžer. Sa ovom funkcijom daleko daleko lepše zvuče pjesme koje sviramo-pogotovu narodnjake.

 Manual BASS takođe gubi jačinu. Skoro se i nečuje –da bi pojačali onda moramo više puta klikati na SPLIT POINT ????? Mislim da ova funkcija nije baš najbolje rešena.

 PAD je takođe ograničen samo na interne SFX boje dok u novom OS-u za PA1X i PA1X pro možemo da svaki PAD programiramo po slobodnom izboru bez obzira dali su interne boje ili user.Ovo što sam naveo za PA1X i PAX pro nisam siguran jer sam tu informaciju dobio od jednog poznanika.[/u]

Pošto u upustvu stoji da je PA80 PROFESIONALNI ARANŽER koji je konstruisan za LIVE nastupe i da je to klavijatura koja nemože zastareti tako što možemo uvek da je nadograđujemo sa novim operativnim systemom koji u sebi ima uvek neke nove mogućnosti.
Sada se pitam dali bismo uspeli da zajedničkim snagama utičemo na kompaniju KORG da u sledećem operativnom systemu ubace neke nove mogućnosti bar ove koje sam naveo????????
Šta vi mislite???


Pozdrav
Nedzad
PA80Korg@aol.com

vane
09.06.2005, 01:15
ideja ti je super ali kao ce to da se uradi treba svrano da se zaangaziramo za ovo ali dali bi neko ovo sta ni treba ima da ne soslusa a isto bi bilo i dobro da bude kalavijatura na srbski i na makedonski jezik pozdrav

Korgminator
09.06.2005, 02:36
@nedzad

ja se sa tobom SKROZ slazem

svi oni koji se slazu da trazimo od korga ove izmjene mogli bi to da uradimo na ovaj nacin, ja mislim i nadam se:

da sakupimo e-mail adrese i Ime od svih ljudi koji traze ove izmjene i da posaljemo korgu. Ja mislim da je ovo jedini nacin da ce nas slusati, ovo je bezobrazluk od njih. Samo ako nas bude bilo 100tine koji se zalimo u isto vrijeme mozda nesto i ucine. Ja mislim da je krajnje vrijeme da se ovako nesto uradi. Sta vi mislite?

Adrijan

Nedzad
09.06.2005, 09:46
Pozdrav
Primer - ako jedinka pokusa da ostvari neka prava i ode da se buni on kao samac nije interesantan i niko nece obracati paznju na njega ali ako se podigne stotina ljudi pa se bune onda ce doci i televizija da snima. :D Sto znaci da vece izglede imamo kada bi se kao sto Adrijan kaze skupili nasi glasovi i poslali sa nasim e-Mail-ima.Mozda bismo i nesto uspeli- Moje licno misljenje je da vredi pokusati.

sarmatorum
09.06.2005, 22:00
Delim misljenje sa tobom o tome da treba apelovati . I ja sam uz tebe.

Vlajko
10.06.2005, 21:57
Cao Nedžade,

predlog ti je odličan. Mene što se tice daću ti sve e-mail adrese što imam,
nek bude što više.

Pozdrav Vlajko :lol:

neutral
11.06.2005, 02:29
I ja sam za!!!

korg_pa80fr
11.06.2005, 14:23
I jas sam uz vama ........ :D

jagoda
17.06.2005, 10:19
Evo i mene uz vas!Pozdrav

nesakorg
19.06.2005, 13:05
I ja se slazem, ali bi trebalo da trazimo i da se doradi Operativni sistem i za Pa50 i Pa60, jer smo ipak svi KORG-ovci

vane
22.06.2005, 15:44
a sta se ceka jos ajde da uradimo to sta treba da se vidi sta mozemo pozdrav

yu-midi
28.07.2005, 04:46
Pozdrav
Mislim da nismo zavrsili ovu temu i da bi trebali stvarno nesto da uradimo posto se sve cesce postavljaju pitanja vezana upravo za ove stvari.
Pozdrav
Miodrag

vane
28.07.2005, 23:10
jeste miodrag tako je ne znam sta se okocilo u cemu je problem?ajde ljudi sta cekamo jos daj da resimo taj problem !!!!!!!!!

gorpet
05.08.2005, 00:03
Ja o ovome razmisljam jako dugo ali mi se cinilo da ovakav predlog ne bi naisao na odziv kod ostalih kolega. Srecom, pogresio sam i vidim da o tome, manje-vise, svi razmisljamo. Medjutim, to nije bas tako jednostavno. Prvo, svi se slazemo, ali nista konkretno ne radimo. Drugo, svako od nas ima neke zelje, ali je jasno da kompanija Korg sigurno nece moci da ispuni bas sve (ako uopste nesto ispune). Sada je glavno da vidimo sta bi bio prioritet. Ja apelujem na sve kolege da shvate da ce necije ideje mozda morati da otpadnu a da ce opet, necije biti favorizovane iz prostog razloga sto se niko u kompaniji Korg nece baviti nekim perifernim stvarima vec necim sustinskim.
Ja preuzimam na sebe obavezu da sastavim jedan tekst koji ce svima Vama biti dat na uvid, a koji bi kasnije poslali Korgu i ispod kojeg bi bila navedena lista onoga sto trazimo kao i spisak adresa svih nas ( A IMA NAS DOSTA!!!)
Sto se tice zahteva-DOBRO RAZMISLITE. Ne treba traziti svasta, jer ce svaki novi OS doneti samo po neko poboljsanje. Vecina nas hoce da dobro i brzo pravi ritmove. Za to su potrebne izmene u sekvencerskom delu i dodavanje nekih funkcija-oni koji su imali priliku da koriste Korg X3 ili N364 dobro znaju kako izgleda dobar i mocan sekvencer. Zatim ono cuveno LOWER+BASS itd itd. Razmislite dobro i u sto krace i preciznije dajte predloge. Ja cu u tekstu koji cu sastaviti pokusati da objasnim da ovi zahtevi poticu od ljudi koji sasvim sigurno na najkompleksniji nacin koriste ovu spravu i sigorno su najbolji sviraci jer muzika koju sviramo sadrzi najkompleksniju harmoniju, pa shodno tome imamo i specificne zahteve za editovanjem. Takodje cu pokusati da im stavim do znanja da nigde u svetu ne prodaju vise Korgova nego na prostorima na kojima smo "MI"!
Ako shvate da smo upravo mi njihova ciljna grupa-eeee, onda ce mozda nesto i da se promeni. U suprotnom -NEMAMO SANSE!
Ako se slazete sa ovim-samo kratko potvrdite pa da se dam na posao.
S postovanjem-Goran!

p.s.
Oni koji su koristili I30-neka se prisete svega dobrog sto je ta sprava imala a sto PA80 nema. Mislim da ce Korgu biti mnogo lakse da ubaci stvari koje je vec imao na nekoj svojoj spravi, nego da smislja nesto novo!
Takodje moramo pokusati da zaigramo na kartu Yamahe!!!! Yamaha PSR 2000 je neuporedivo slabija sprava sa zvucima od PA80, ali sto se tice nekih mogucnosti, preglednosti itd-IZUZETNA SPRAVA. Ono sto Yamaha moze da radi sa padovima je sjajno-a mi samo da gledamo i placemo!!!
Ako shvate da ce ljudi poceti da se okrecu Yamahi-mozda ih to malo razdrma. Mora se ici i na ekonomski momenat!!!

Vaxter
05.08.2005, 00:04
Mozda cu te malo razocharati, ali moguce je da je njih to i ne dotiche mnogo...
Ne znam koliko ti je poznata chinjenica da su Korg-ove zvuchne laboratorije nastale iz Yamaha-inih kao i da Korg trenutno dobrim delom propada Yamaha-i...

Ostalo shto si rekao...
Potpuno si upravu!
Dalje je sve na vama.
Nashu podrshku imate! :D

Ja sviram Yamaha-u! ;)

gorpet
05.08.2005, 00:15
Auuu, pa ja sam pogresio. Ovo je trebalo da bude Reply na temu "Apel za Korgovce", a ja sam greskom isao na post. Ali, mislim da i ovako shvatate sta sam hteo reci. Znam da Yamaha i Korg imaju puno toga zajednickog , ali i razlicitog. E upravo ono razlicito me zanima. Takodje sam svestan da ce verovatno malo toga moci da se uradi, ali ako ih budemo bombardovali mailovima-ko zna. Makar jedno poboljsanje, ali posteno poboljsanje...!
__________________________
Ne brini...
Sve moze da se ispravi... ;)

Vaxter

vane
05.08.2005, 00:37
imas od meni totalnu 10000%podrsku ajde ljudi sta cekate ajde jednom da se ucini ovo za nas ke bude bolje

DaCappo
06.08.2005, 16:45
U potpunosti se slazem, samo navedite i PA 60 OS jer su razliciti. Imam oko 10tak e-mail adresa.

Pozdrav svima.

DaCappo
06.08.2005, 16:47
U potpunosti se slazem, samo navedite i PA 60 OS jer su razliciti. Imam oko 10tak e-mail adresa.

Pozdrav svima.

yu-midi
17.08.2005, 20:42
U vecini svi se slazemo za ove navedene primjere sta i kako da poboljsamo!
Pocnite da upisujete vase E-mail adrese bez ikakvih komentara tako da pokusamo da zavrsimo ovo sto je zapoceto.

Gorpet bi mogao sve to lijepo da sastavi i posalje!

Koliko god da poboljsaju slazem se sa njima :lol:

E-Mail :
yu-midi@yu-midi.com

fico
17.08.2005, 23:38
fico_a@yahoo.com

Zeljkoa
18.08.2005, 16:53
zeljkoa@verat.net


Svakako sam uz vas.........

Nedzad
19.08.2005, 12:00
Pozdrav kolege muzicari.

Mister Administratori- gde je bolan zapelo??? Hocemo li preduzeti nesto da posaljemo mail? evo par mojih e-mail-a :
lnedzad@aol.com
PA80korg@aol.com
Drsezam@aol.com

vane
20.08.2005, 03:08
malo sam bio odsutan evo i moj email

vangel2@hotmail.com

nesakorg
20.08.2005, 17:11
Evo i moj e-mail:


nesastoja@yahoo.com

nesakorg
20.08.2005, 18:29
Razmišljao sam nešto posle slanja adrese i mislim da bi veću težinu imalo kada bi smo dali broj našeg instrumenta, kao potvrdu da adrese pripadaju vlasnicima KORG instrumenta i da nije u pitanju nikakvo manipulisanje internet adresama.
Sigurno će drugačije da se sagledaju naši zahtevi od strane kompanije.
Pozdrav svim KORG-ovcima.


nesastoja@yahoo.com ( Model: Pa60; Serial No. 2008260) :P

gorpet
20.08.2005, 21:17
Ovoje odlicna ideja sa modelom i brojem sinta. Sasvim sigurno ce drugacije izgledati onome ko bude citao. Slazem se u potpunosti. Ja sam trenutno u nekom poslu, ali cu ovih dana da zavrsim onaj predlog teksta, pa ce onda neko od Vas biti tako ljubazan da to prevede na engleski, jer mi to nije jaca strana!

Vlajko
17.09.2005, 23:01
Evo da pokrenemo ponovo ovu temu.

Predlog prilaganja modela i serijskog broja smatram dobrim ali onda nevredi navoditi vise email-adresa pojedinog korisnika ako sve adrese imaju isti model i serijski broj.

I jos bi nesto dodao predlozima o poboljsanju OS-a. Ja sam probao 32MB Karticu u svom PA80. PA80 je podrzava i formatiranje, citanje, pisanje sve funkcionise. Jedina mana je da na Card Info pokazuje istu velicinu kao sa 16MB Karticom. Moj zakljucak je bio da OS trenutno samo podrzava 16MB sto se tice izcitavanja kapaciteta. Potom sam se obratio nemackom Korg predstavnistvu u kojem sam pitao da li ce biti promena u sledecem OS sto se tice podrske 32MB Flash Memory Kartice. Kao odgovor sam dobio - daj boze da nije tako - da nemaju nikakvih informacija od strane KORG-a za podrsku 32MB memorije niti misle da ce se u buduce uopste sta raditi oko operativnog sistema. Sto bi znacilo da je verzija 3.06 zadnji OS. ( ako nekog interesuje mogu postovati i original e-mal)

Mislim da bi moj predlog trebalo isto postaviti uz vec pomenute predloge o pozeljnim promenama OS-a i uputiti Firmi Korg pa sta bude.

Eto toliko

pozdrav svima
Vlajko

vlajko@web.de (PA80 - serial:2029755)

neutral
18.09.2005, 15:40
Podrzavam sve predloge u vezi novog OS ali imam tri koja bih odabrao, a to su:

-mogucnost citanja FMC od 32 MB
-memory mod: chord+lower + BAS
-mogucnost promene padova kao na pa1x

Evo mog maila i seriskog broja klavijature:

neutral_pa80@yahoo.com
serial No. 2026564

mikikg
11.01.2006, 02:34
Pridruzujem se vasoj akciji!
mikikg2@yahoo.com

triton_Extreme
11.01.2006, 08:38
Evo da se i ja pridruzim! :)

elvis.j@gmx.at

Korgminator
12.01.2006, 23:53
:D procitajte ovo:

http://www.yu-midi.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=732&sid=0a021a57256a184806672625ec47c83b

Ivan
13.01.2006, 02:45
pa i red bi bio da se i ja upisem po neki put :wink:

yu-midi
19.01.2006, 23:04
Postovane kolege
Razmisljam kako se vec duze vremna dogovaramo i na kraju sada cekamo novi OS od koga ocekujemo da ce biti nesto.
Kako bi bilo da pokusamo da organizujemo nesto pa da ponudimo korgu neke dobre ritmove tako da ih postave kao standardne ritmove.
Mislim da je tako nesto ostvarljivo posto oni znaju da dosta klavijatura prodaju sirom Balkana.
Naravno za to nam je potrebno nesto stvarno extra ali ja mislim da smo ipak jedan dobar Team.
Sta vi mislite o tome :?:

kreso
20.01.2006, 10:35
Bravo !

Ideja je super. Kad će raditi iduću generaciju aranžera neka naprave pod World music sekcijom 16 naših ritmova i to je super. I to bi trebalo poslati ne samo KORG-u nego i ostalim proizvođaćima aranžera (Yamahi, Rolandu i Ketronu).

A KORG-u treba samo poslati neki solidno napravljen SET i napisati im sljedeče :

Ovo koristi 95 % sviraća s ovih prostora što je cca. 1.500 aranžera (karikiram) serije npr. Pa XX. navesti im da osim KORG-a ima puno konkurentskih Yamaha i Rolanda i da ljudi žele KORG-ov sound, ali i tvornički ovakav ritam.
Vjeruj mi zagrist će.

Nego Miodraže, možda dobiješ stalni posao u KORG-u. Stari to ti nebi bilo loše. Fina lova, dobra pozicija (pogotovo kao programer), mogo bi i ispod stola praviš za dobru lovu posebni software za pojedince :lol: :lol: :lol:

Samo naprjed prijatelju.

Nego, daj ti probaj kontaktirati KORG-Pa i dati im adresu ovog site-a pa neka vide koja je tu ekipa i kako se radi. Neka to malo preslušaju i hebeš mi sve ako neće biti u fazi narednih 5 godina osim KORG Japan i KORG Europe stvoren KORG Balkan ili South- East Europe. Naravno očekujem da u čitavoj priči imaš u budučnosti dobru poziciju i ulogu u tom timu.

hrci
25.02.2006, 15:11
Nemojte nista Slati mi treba njih da Zamolimo za Opcije sto su nam Potrebne kao npr, Bass + Chord i Lower, portamento itd.

Neka neko Napise Pismo na Engleskom i neka meni Posalje ja cu Slati Non stop Korgu.

Pozdrav!

Hrci

SviraSINT
26.02.2006, 13:55
Možda sam previše zahtevan ali meni potpuno nedostaje mogućnost EQ-u na style kanalima. Nije mi jasno kako su to mogli da propuste u PA1X!?

Utoloiko više što skoro sve PSR Yamahe imaju to ugrađeno. Sada naravno zavisi kakav je ko zvuk navikao ali kod mene postoji pravilio da SAMO basista svira bas - sve ostalo ode pod LOW CUT...

Pozdrav,

hrci
27.02.2006, 04:34
Kolega Najbolje vam je da se Obratite Korgu ovde samo Dzaba kukate.

Jazz
08.08.2006, 10:45
Također se priključujem ovoj trci za poboljšaljem OS-a Pa80.

Pozdrav,
Jazz - TZL

mr_eko
18.08.2006, 20:13
kolege i ja sam ZA...ovaj korg me je skroz iznenadio....ja sam zamisljo da je to nesto extra.....

seadi
07.09.2006, 04:55
evo moj email
seadi@seadspainting.com
ikanovics@hotmail.com

sevce
15.09.2006, 16:22
I ja sam svama
A kad se pocne: ????

Pozdrav

flosarka
20.11.2006, 14:23
Ja se baš slažem sa svima vama.Samo je stvarno pitanje da li če na Korgu nešto više da ih to interesira jer ja sam jednom isto več pisao tamo i ništa puno nije mi koristio njihov odgovor.
Naime činio mi se više takav kao (pa onda uzmi naprimjer Pa1x).
Ali da nas se više ujedini i ja sam siguran da bi i oni nešto morali uraditi pa oni nam i prodaju robu.
Ako neče moramo ih nekako ucjeniti. :lol:

djoro
20.11.2006, 17:10
I ja sam za novi OS.

puev@yahoo.com

Pozdrav svima.

Vlajko
20.11.2006, 17:55
iskreno receno ja neverujem da ce se po pitanju novog OS za Pa80 ista vise desiti, koliko god apelovali na KORG.. svakoj firmi je u cilju da prodaje novitete koje upravo imaju neka poboljsanja u odnosu na starije modele. s tim ustvari i reklamiraju novitete !
sto bi korg sredio OS za Pa80 da bi bio u rangu sa Pa1 ili Pa800 ? onda bi malo ko, a pogotovo s naseg podrucija, razmisljao o kupovini novih modela nego bi za mnogo manje para uzeo Pa80 i opet mu onaj sa Pa800 nebi nezao mnogo.
kao sto je flosarka rekao...i ja sam dobio slican odgovor od Korga.... ako ti nedostaje nesto na Pa80 , kupi Pa800 pa ces imati :)

pozdrav

yu-midi
20.11.2006, 18:02
I ja sam istog misljenja !
Voz je proshao za PA80,uskoro nece ga biti vishe ni u prodaji.
Mislim da su imali dosta reklamacija i povodom toga su i napravili ovaj PA800,kako bi zadovoljili kupce.Moguce da nisu mogli da odrade softverski sve sto bi trebao PA80 da ima.

sevce
20.11.2006, 22:45
Zdravo svima !!!
Idea je SUPER vec neko je predlozio ovako slicno ali do sad nije se nista uspelo????
Kako je bilo da Drug Nedim nam neki Datum kaze i do tog dana da se skuplaju E-Mail adrese i da se to vec predaje. :roll: :idea:

djoro
21.11.2006, 01:11
Dali zna neko ako ovaj novi PA 800 ima taj Bass + Chord i Lower, portamento itd. u njega? Jer nema ga jos u NJ bar do prosle nedelje ga nije bilo u prodavnicama ...

Pozdrav svima.

Jazz
22.11.2006, 01:59
E drugovi ,
mozda "kolegama" iz korg-a mozda treba napomenuti sta Nama "muzicarima koji sviramo uzivo>" treba napomenuti sta nam fali pa da oni to pridodaju na ... novi model korg-a...?????....mislim oni to i ucine i naprave korg-a PA800
.... malo sam posmatrao koliko me vrijeme dozvoljava prodaju tog novog korg-a i zamislite najvise je zastupljem na ...Turska, BALKAN ...itd... mi Bosanci bi da "normalno posumnjamo da je nesto ovdje truhlo...za sve ja volim Pa80 i nemojte da ubacujete te teme za korgPa8000 kad ste vec zapoceli svoj ... pocetak na njemu(mislim Pa80), bez uvrede ali ovo je forum koji je se zapoceo na KORG_u PA80...
Sve Vas voli Vas Jazz...
jedini tvoritelj terci po narudzbi...
Yu midi ...
P.S.
Ocekivao sam Vaš komentar kao iskusnog"muzičara" da mi kažete svoje misljenje za moje terce.... ali Vas nigdje
B rgds,
JaZZ,
JAKO SAM ZAVOLIO OVAJ FORUM ALI DAJTE NAMA POCETNICIMA MALO PODRŽKE...

seadi
22.11.2006, 06:37
I ja sam istog misljenja !
Voz je proshao za PA80,uskoro nece ga biti vishe ni u prodaji.
Mislim da su imali dosta reklamacija i povodom toga su i napravili ovaj PA800,kako bi zadovoljili kupce.Moguce da nisu mogli da odrade softverski sve sto bi trebao PA80 da ima.

To je tocno tehnika napreduje i svaki dan se izmislja nesto novo a u biti je isto.Sjecam se vremena kad je jedan laptop bio i tri hiljade dolara a danas s cak i vise GB i MB kosta troduplo manje...............Ali opet ..............pa80............zavolio sam taj instrument..............valjda ce nesto smisliti kao "upgrade" ako je do sad bio jedan od jacih arangera pa biti ce jos neko vrijeme............" just my two cents"

Alix
22.11.2006, 13:37
E moj kolega...Znaš li ti da svaki inžinjer ima satnicu jako vrtoglavu...I sad da KORG ulaže pare u razvoj sintisajzera koji se skoro više i ne proizvodi ili bar u malim količinama...Oni su preopterećeni sa upgrade-om pa800...Čak i sumnjam da će sad kad izađe OS 3.0 za PA1 doći još koji noviji...prije će Korg izdati novu klaviaturu za koju će trebati opet duboko staviti ruku u džep...Eto meni da je samo podrška 64MB rama za pa1x nikad više nebi uzimo nove klaviature...Ali eto čekaću dok Korg napravi novi "srebrni monster" poslje Pa800 i odmah ode u kupovinu :lol: ...Pozdrav!

lale2
19.12.2006, 03:41
Pozdrav
Pre mesec dana kupio sam Pa 80 a jos radim na Rolandu e 96 zbog nekih funkcija na koje sam navikao a korg toga nema. Mislim da vam nije dobro resenje za rubato funkcija Chord+Lower+Bass.Jos pre deset godina ja sam resio taj problem savrseno. Kod rolanda u performansu moze se memorisati sinhro start i stop. Kada napravire stil koji svira rubato ( moguce cak sa osam traka) i kada upadnete u performans koja aktivira sinhro start i stop u rubato stilu imate pravu sinfoniju u levoj ruci. Tako ja resavam svaku komplikovanu pesmu. Zato treba zahtevati od programera da memorisanje stila i performansi obuhvati sinhro start i stop a da u padovima postave odvojeni sinro stop. To je sve sto je potrebno za uspesnu zivu svirku. Za sada toliko.

taletdkmk
30.01.2007, 19:05
Imate poddrska i od mene za noviot O.S.
taletdk@gmail.com

Korgminator
30.01.2007, 20:10
Vidim da se neki clanovi jos uvjek javljaju zahtjevajuci novi OS za PA80. Mislim da je Korg jasno dokazao da ga nece biti. Zalosno, tuzno i ja bi volio da je novi update izasao za moga PA80, al ga nece biti.

makikorg
21.04.2008, 02:03
slazem se u potpunosti.pa80 zakon

hrci
21.04.2008, 07:58
I ja Zalim za OS ali nefali puno ajd bar da su napravili Chord Manual Bass to mi na Tezgi uvjek Fali..


Pozdrav!
Hrci

profmiso
04.10.2009, 01:57
[quote=Nedzad;1176]Sem pobobljšanja zvuka na novoj klavijaturi ima veoma mnogo nedostataka u odnosu na starijemodele.
Ovde je samo jedan deo koji sam naveo upoređujući Korg i3 i Korg PA80.

 Korg i3 je bio daleko bolji sto se tiče programiranja novih stajlova. Svaki stajl je imao po 100 Paterna (kao u ritam mašine). Iz stajla smo mogli kopirati predhodno urađene paterne ili trakove sa Midi-songa ili Backing Sequencera tako da nam za ovu klavijaturu nije potreban EMC da bismo uradili stajl od Midi-ja ili Songa.

 Aranžman (performansa kod PA80) je imao takodje neke prednosti.Imao je mogućnost kopiranja efekata sa Midi-ja, programa, stajla ili nekog drugog aranžmana tako da ova funkcija štedi mnogo mnogo vremena u odnosu na PA80.

 Memory mode funkcija na Korgu i3 je bila jača tako što smo mogli sem LOWER-a da dodamo i BASS gitaru. Dok stajl radi čuje se samo LOWER a kada stajl prestane onda se automatski sa LOWER-om ubacuje i BASS gitara. Koliko mi je poznato tu mogućnost sem starijih modela Korg i serije ima svaki Rolandov aranžer. Sa ovom funkcijom daleko daleko lepše zvuče pjesme koje sviramo-pogotovu narodnjake.

 Manual BASS takođe gubi jačinu. Skoro se i nečuje –da bi pojačali onda moramo više puta klikati na SPLIT POINT ????? Mislim da ova funkcija nije baš najbolje rešena.

 PAD je takođe ograničen samo na interne SFX boje dok u novom OS-u za PA1X i PA1X pro možemo da svaki PAD programiramo po slobodnom izboru bez obzira dali su interne boje ili user.Ovo što sam naveo za PA1X i PAX pro nisam siguran jer sam tu informaciju dobio od jednog poznanika.[/u]

Pošto u upustvu stoji da je PA80 PROFESIONALNI ARANŽER koji je konstruisan za LIVE nastupe i da je to klavijatura koja nemože zastareti tako što možemo uvek da je nadograđujemo sa novim operativnim systemom koji u sebi ima uvek neke nove mogućnosti.
Sada se pitam dali bismo uspeli da zajedničkim snagama utičemo na kompaniju KORG da u sledećem operativnom systemu ubace neke nove mogućnosti bar ove koje sam naveo????????
Šta vi mislite???


Pozdrav
Nedzad
PA80Korg@aol.com



SAGLASAN.,podrzavam ideju,
Naime KORG JE SA SVOG SAJTA skinuo PA80 sto nije ok jer kad imaju drugi zasto nema i ovaj model....
]