PDA

Pokaži Full Verziju : roland jv35 kao master


grabovac037
09.11.2013, 02:26
poz ljudi zna li neko kako da namestim na rolandu jv35 kad ga splitujem da mi na 1 midi kanalu iz kontakta bude bas a na darugom midi kanalu na primer kontra

velja87
09.11.2013, 03:13
Imas 16 midi kanala. Odaberes boju i pritisnes master dugme skroz gore desno pa midi dugme. Onda saltas sa dumicima parametar gore i dole dok ne dodjes do ekrana gde pise tx chanel. Tu odaberes jedan od kanala(moguce vrednosti 1-16), posle pristisnes split pa to isto uradis za levu ruku. Naravno treba da podesis u samom kontaktu kanale i to je to. Takodje na ekranu MIDI function pisace ti local ON, ti stavi na OFF da ti nebi svirali instrumenti sa samog rolanda. :) To mi je bila prva ozbiljna klava i znam ju u dusu i sta god te zanima pitaj, pomoci cu ti :)

grabovac037
12.11.2013, 03:23
druze sve ovako uradim i nece svira mi samo kanal koji je na tx hebem li ga sta je kao ne znam

tranzit
12.11.2013, 03:51
Normalno i jeste da svira kanal na koji je podesen Tx parametar !!! Ako si podesio razlicite Tx kanale za te dvije Zone Keyboarda, mora ponavljam, mora se, na svakoj od njih, cuti sound koji se u Kontaktu nalazi na odgovarajucem midi kanalu.

grabovac037
13.11.2013, 02:06
jeste ali gde da podesim za zone midi kanale

velja87
13.11.2013, 20:08
Samo malo da uhvatim vremena pa cemo resiti tvoj problem. Nemam kontakt, ali probacu na nekom drugom softveru. Sa jv35 mozes da radis sve sto i sa drugim midi kontrolerom. Ja sam ga koristo sa NI b4 II i tamo sam podesio i program change i sta god sam zeleo. Bukvalno kad ga namestis komp mozes da zaobravis, samo sviras i stiskas dugmice da menjas boje.

grabovac037
23.11.2013, 00:41
veljo ima li te

grabovac037
11.12.2013, 01:56
pozdrav ljudi kako da isto ovo uradi na rolandu jv 80 zna li neko znaci da ga splitujem desna strana da je naprimer 1 midi kanal a leva 2 midi kanal da tako podesim i kanale u kontaktu jer mi tako treba mucim se sa ovim

grabovac037
28.02.2014, 05:18
ljudi zna li neko da li moze roland jv35 da se splituje na dva midi kanala
hitno mi treba

acakasper
28.02.2014, 15:51
mislim da jv35 to ne moze.resenje uznes jv35 i jv90,i reseno.

pekilik
28.02.2014, 16:30
ili da u nekom od midi procesora odradis tu podelu, recimo u bome's midi translator pro.

grabovac037
28.02.2014, 16:39
peki jer to neki softver ili sta ajde malo pojasni ako ti nije tesko

pekilik
28.02.2014, 17:53
da to je softver, sad sam malo isprobao to medjutim, javlja se mali problem to je moguce jedino da se iskljuci osetljivost dirki jer bi u suprotnom bilo potrebno ispisati ogroman broj rout komandi.

grabovac037
28.02.2014, 18:56
ma ok je to za osetljivost tj dinamika mi ne treba
reci mi kako da ga ima li da se skine

tranzit
01.03.2014, 00:16
ljudi zna li neko da li moze roland jv35 da se splituje na dva midi kanala hitno mi trebaJesi li probao sta se desava kada postavis "Split Modus", ukoliko tu ne dodjeljuje zonama dva razlicita midi kanala, onda probaj preko "Performances" modusa, a ako ni tu ne bude islo, onda ti pomaze samo yu-midi-trans-audio rjesenje. Ono se doduse placa (cijena za ovo je smijesna) ali sgurno radi svoj posao. Bilo koju klavijaturu cemo narjerati da se splituje. Taman da nema nikakve mogucnosti na njoj, opet ce "morati" da svira na dvije zone i dva razlicita midi kanala. Za ovo ti doduse treba nekakav Laptop, a posto danas malo ko svira bez da nosi sa sobom Laptop, mislim da ni ti nisi izuzetak.

grabovac037
01.03.2014, 03:25
ma vec smo pricali za taj dodatak za kontak i zainteresovan sam da ga kupim

tranzit
01.03.2014, 04:03
Ne, nismo pricali za taj dodatak, ovo je sasvim novo. O ovome jos nisam pisao na forumu. Radi se o rjesenju koje ce svaku klavijaturu koja ima Midi prikljucak, da podijeli na 2 ili cak i 4 zone ód kojih ce svaka da ima svoj midi kanal a ti ces moci sam da odredis gdje hoces da imas Split tacke.

tranzit
01.03.2014, 07:42
Zaboravih da ti postavim i sliku, kako taj spliter za dvije zone izgleda. Cak mozes i da transponujes pojedine zone kako ti odgovara i naravno da odredis Split notu. Na ovaj nacin mozes recimo na lijevoj zoni, da imas midi kanal 2 kojim sviras instrument sa Kontakta koji je adresiran na isti taj midi kanal, a na desnoj strani midi kanal 1 (koji inace po defaultu ima cijela klavijatura JV-35), a na kojem dobijas Kontaktov instrument koji ima prvi midi kanal.

pekilik
01.03.2014, 11:55
ma ok je to za osetljivost tj dinamika mi ne treba
reci mi kako da ga ima li da se skine

izvini sto malo kasnim sa odgovorom, ako uspes da iskljucis dinamiku ostalo ces u ovom programu lako odraditi, potrazi na google-u "boem s midi translator pro" pa ces videti o kakvom se programu radi za sve ostalo ces se vec snaci, jos da napomenem da je ovo jako dobar program za konvertovanje midi podataka i jos mnogo drugih stvari, moze istovremeno da procesira vise softversih instrumenata pa uz poznavanje materije i hardverskih instrumenata ako je potrebno.

tranzit
01.03.2014, 12:21
Bome's Midi Translator je Midi Processor koji je veoma, veoma mocan i u njemu je moguce uraditi, bez izuzetka, sve sto se tice midija. Medjutim, ovo odmah znaci i da je program isto toliko i kompleksan i komplikovan, tako da to ne bi bilo bas pravo rjesenje za kolegu. Moguce je i iskljuciti, i suziti dinamiku, pa zatim i aftertouch, pa konvertirati midi kontrole i note, cak se daju i ASCI podaci pretvoriti u midi komande, pa onda uraditi ako treba cak i terce, kvinte, kvarte... u svim zamislivim i nezamislivim skalama, sve vrste midi routinga, randomizacija svega sto ima veze sa midijem, od note on naredbi, pa do attack faze sounda... Sve u svemu, ne postoji nista sto Midi Translator nije u stanju uraditi kada se radi o midiju kao protokolu. Ali... uvijek ima neko "ali"... za sve ovo je potrebno veoma veliko poznavanje oblasti hexadecimalnih naredbi upotrebljenih u svrhu midi naredbi i sve se bukvalno mora odraditi "pjeske" jer nekakvih vec gotovih preseta koji bi bili upotrebljivi za "ovozemaljske" muzicke potrebe nema. Bavim se njim od njegovog nastanka i jos uvijek ne bih smio tvrditi da mi je poznata svaka njegova mogucnost jer je i polje midi protokola ogromno i nepregledno. Bome's Midi Translator je daleko prije program za one koji se bave konstrukcijom kompleksnih midi sistema, nego za normalne korisnike, tako da on, iako moze sve, uglavnom ostaje tabu za najsiri krug potencijalnih korisnika, upravo radi svoje komplikovanosti. Muzicari uglavnom trebaju konkretne programe, koji imaju isto tako konkretan "User GUI" koji im omogucava laku i brzu upotrebu. To, Bome's Midi translator, ni u kom slucaju ne moze.

pekilik
01.03.2014, 13:15
u potpunost se slazem sa vama, svojevremeno sam za sebe translatovao tempo tockic sa svoje klavijature kojim sam upravljao tempom na live styleru pa pomalo poznajem tu problematiku jer sam morao da odradim nekih 150 i vise tanslacija, tako da sam zato i pomenuo iskljucivanje dinamike jer bi u slucaju da je ukljucena bilo potrebno ispisati hiljade i hiljade translacija, steta sto vise nema Live stylera (u prodaji) jer ako se nevaram u njegovom slucaju je moguce klavijaturu splitovati na cak osam izlaznih midi kanala ...

grabovac037
01.03.2014, 15:51
peki hvala ti na odgovoru posto je oivaj program komplikovam najverovatnije cu odustati od njega
sad me zanima da li mogu da odradim to u live stileru ako moze onda sam resio problem jer live styler cita kontakte sa kih bi vukao instrumente

a za najaceg poznavaoca tranzita jedno pitanje jer se moze ovaj program kupiti od vas jer bi sa njim bez mnogo muke uradio to sto meni treba

pekilik
01.03.2014, 16:40
u Live styler-u to mozes da odradis, jedino treba da ga posedujes tj. da imas legalnu verziju bar onu standard koja je kostala 30 eura, a live styler se spaja preko virtualnog midi porta sa kontaktom, u tvom slucaju on bi sluzio samo kao spliter u njega ulazi u midi in port sa tvoje klavijature, dok bi midi out iz live styler-a bio neki virtualni midi port tipa loop be1 ili midi yoke koji bi bio midi in u kontaktu ili nekom hostu gde je kontakt otvoren kao plugin.

grabovac037
01.03.2014, 18:35
imam live stayler 15 sad cu da procackam pa cu da vidim st5a moze
Dodato:
imam problem sa live stylerom kako da ubaci sf2 u njega da mi ritam radi

tranzit
01.03.2014, 19:04
Mozes kupiti Trans Audio Spliter ovako kako izgleda na slici koju sam postavio, a sva mudrost je kopirati jedan Folder tamo gdje ti budem naznacio. Sve ostalo vidis i sam, toliko je lako, da i ne treba nikakvo objasnjenje. Program cak ne treba ni bilo kakvu instalaciju, sve se sastoji u pomenutom kopiranju i podesavanju tvog Midi Intefacea, sto bi ti naravno takodje bilo detaljno i u slikama objasnjeno. Iskoristen je namjerno VST Host kao "domacin" za ovaj PlugIn koji vidis na slici, to jest za Trans Audio Spliter jer je Free program i mozes ga legalno upotrijebiti bez ikakvih problema. On sam nista ne radi sem sto je "futrola" za PlugInove Trans Audia. Cijena za Trans Audio Spliter je samo 26 eura, a taj iznos ces, po mojim uputstvima, uplatiti na yu-midi ziro racun. Radi ovoga mi se javi na PP, kako bi dobio sve potrebne podatke.

Ukoliko trebas bilo kakav drugi midi processing... razmisli... za sve imam rjesenje i sve je isto tako prosto i logicno kao i kod ovog Splitera. Bilo da se radi o dinamici, trajanju nota, live kvantizaciji note on ili note off naredbi, randomiziranju bilo kakvih drugih midi naredbi, pa cak i duzine nota, nepogrjesive terce po balkanskim skalama... itd... sve mozes dobiti i to sve u tom jednom Hostu tako da njegovim startovanjem imas odmah sve na raspolaganju. Naravno da narudzba vise produkata odjednom, donosi poveci popust.

pekilik
01.03.2014, 19:09
ako mislis na sf2 banku zvukova koju imas mozes je ubaciti tako sto ces otici u midi io, pa zatim output settings i u vrhu imas load sound font bank tu ces odabrati banku koju zelis da ucitas, i zatim za r1,2,3... i drum i melo odaberes tu banku kao out.

grabovac037
01.03.2014, 19:24
peki brate a gde je ta banka
a kako da mi kontak radi taj posao
instalirao sam midi yoake

tranzit
01.03.2014, 19:30
imam live stayler 15 sad cu da procackam pa cu da vidim st5a moze
Dodato:
imam problem sa live stylerom kako da ubaci sf2 u njega da mi ritam radiNe znam koju verziju Live Stylera imas, napisao si 15 ali treba mi tacna verzija jer su razlike izmedju pojedinih malih Updatea prilicno bitne. Ovo ti mogu garantovati jer sam jedan od ljudi iz razvojnog tima Live Stylera, skoro od samog pocetka pa sve to smrti Norberta Stellberga. U pojedinim verzijama ima Bugova, koji zaista prave cuda i izazivaju cak i padove programa. Live Styler je veoma, veoma kompleksan program, ako se hoce iskoristiti sve sto on nudi, a nudi bar tri puta vise nego bilo koji hardware aranzer. Medjutim ta kompleksnost je prilicna prepreka za siru upotrebu, pa ne treba previse "cackati" po Setup-u, pogotovo ne, kod najnovije, odnosno posljednje verzije. Sf Bank moras na jedan drugi nacin shvatiti kod Live Stylera jer ovdje on moze biti i samo jedan sound ali i citav Bank sounda. Zahvaljujuci tzv. "Bass sistemskom Audio Driveru" bilo je moguce uraditi ogromni Sample Content od nekakvih 15 GB-a u obliku SF2 fileova koje Live Styler "cita" on fly (a moze i uvesti ih u RAM, sto bi naravno bilo nebulozno). Za maksimalno koristenje Live Stylera ti je potreban taj Content od petnaestak GB-a, koji se nalazi u folderu "Mega Samples" a Live Styler automatski prepoznaje gdje je taj Folder, kao i sve sounde u njemu. Naravno da ti mozes upotrijebiti i svoje SF2 sounde, medjutim to je onda nesto drugaciji proces.

grabovac037
01.03.2014, 19:35
verzija je 15.0.1.217 plus
da li mogu da sve to radim sa kontaktom da ne koristim sf2

tranzit
01.03.2014, 19:40
To je starija i nedovrsena verzija Live Stylera, koja je dosta problematicna. Kontaktom se naravno moze sve uraditi ali ti za to treba veoma, veoma mocan audio sistem na bazi PC-a jer na toj bazi ili recimo, na slican nacin, radi i Trans Audio sistem aranzer, pa ti mogu iz prve ruke dati informaciju. Ovako izgleda Trans Audio na bazi Live Stykera ali ga sve manje preferiram. Ovo okolo sto vidis su dodatne Touch Screen kontrole jer se kod Trans Audia Live Styler upotrebljava u okviru jednog Hosta koji obuhvata sve funkcije sistema.

http://www11.picfront.org/picture/5ivAfi5K/thb/TAMaximaDisplay1.jpg (http://www.picfront.org/d/95Hx)

grabovac037
01.03.2014, 19:44
kako da povezem kontakt sa live stylerom to me sad muci

tranzit
01.03.2014, 19:55
To sve ide putem Virtualnih Midi Portova ali bih ti zaista savjetovao da se ne maltretiras jer je to jedna veoma komplikovana i kompleksna oblast ako bas hoces da se aranzer sa Kontaktom ponasa kao i bilo kjoji drugi hardware aranzer. To je ogroman posao, uostalom upravo za to i postoje Trans Audio Maxima i Minima sistemi, koji se bave time, to jest predstavljaju aranzere koji rade sa soundom koji potice sa 200GB Sampling Contenta Kontakta. Nije u pitanju samo spojiti Kontakt sa Live Stylerom, vec je u pitanju hiljade i hiljade Midi Routinga i kontrola, koje treba uraditi u jednom takvom sistemu, da bi on radio maksimalno stabilno i bio spreman za Live rad. Ne bih da te deprimiram ali nije red ni da te zavaravam da ce to ici samo mod sebe.

grabovac037
01.03.2014, 20:06
da ali bi voleo da probam ako moze malo pojasnjenje kako

pekilik
01.03.2014, 20:21
peki brate a gde je ta banka
a kako da mi kontak radi taj posao
instalirao sam midi yoake

ja sam mislio da imas neku svoju banku ali nema veze, po instalaciji live stylera on po defaultu radi sa tom koja dolazi uz njega, trebalo bi da napises koji operativni sistem koristis jer midi youke radi samo sa 32bit-nim aplikacijama, mada postoji jedan free programcic koji i to resava, a vec sam ti malo pisao o tome out port iz live stylera treba da bude in port u kontaktu, u kontaktu mozes otvoriti i nekoliko banki instrumenata koje ces koristiti, e sad kako ce to raditi to vec zavisi od tvog znanja a ponajvise i od konfiguracije sistema na kom radis i hardvera a i optimizacije sistema na kom radis, ako hoces mozes mi se javiti na pp da ti posaljem poslednju ili pretposlednju verziju live stylera posto vise nema zvanicne stranice sa koje bi mogao besplatno skinuti pa da izbegnes neke nepotrebne bugove samog programa.

tranzit
01.03.2014, 20:23
Midi Virtualni Port treba instalirati. Neki koji je kompatibilan sa 64Bit sistemom (ukoliko ti je instalíran 64 Bit Windows) a onda u Kontaktu dodijeliti pojedinim Portovima Kontakta po jedan Virtualni Midi Driver a to isto uraditi u Live Styleru u Midi IO Panelu. na ovaj nacin si stvorio direktnu vezu Live Stylera sa Kotaktom.

grabovac037
01.03.2014, 20:59
uspeo sam da stavim na 1 midi kanal bass ali nikako ne mogu drugi da ubodem

tranzit
01.03.2014, 22:12
Upozorio sam te da je to jedna veoma, veoma komplikovana oblast. Vec imas probleme sa pocetnim postavljanjem. Zamisli sta sve predstoji kada treba postaviti sistem da na osnovu MSB, LSB i PCG naredbi dobijenih iz ritma, poziva sound programe iz nekog ogromnog Kontaktovog Contenta i to na svim kanalima, kako aranzera, tako i solo traka. Oblast je toliko kompleksna da sam na njoj ostavio preko deceniju rada, da bi to na kraju funkcionisalo besprijekorno. U slucaju Trans Audia, nije samo Kontakt i njegovi sound programi u pitanju, vec citav niz veoma kvalitetnih VST instrumenata koji su vezani u jednu cjelinu i cine jedan kompaktan Sound Engine, odakle se napaja aranzer Trans Audia, a da ti nista vise ne moras da uradis nego sto radis i na normalnim hardware aranzerima, da jednostavno odabiras sounde po njihovim imenima, odnosno MSB, LSB i PCG brojevima. Pri svemu tome, ne smije da bude ni stucanja, ni mucanja. Mozes za svoju edukaciju i dalje da probas i eksperimentises sa tim. Imaj uvijek na umu Virtualnu Midi vezu koju si ostvario izmedju Kontakta i Live Stylera i samo to ce ti pomoci da dodjes do rjesenja oko tog srugog i terceg i cetvrtog itd... midi kanala.

grabovac037
02.03.2014, 06:51
da kompleksan je oblast ali sa takvim znancem kao ti lako je doci do cilja uz malo objasnjenja sa tvoje strane i tu smo
pitacu sta mi treba jos polako ga kapiram

tranzit
02.03.2014, 07:33
Zasao si u najkompleksniji i njakomplikovaniji domen uopste, u audio tehnologiji. Budi spreman na to, da ce biti i ogromnih, naoko nerjesivih problema i nepremostivih prepreka, pred kojima ces se naci. Medjutim sve, bukvalno bas sve se moze, pitanje je samo koliko brzo i efektno ce se doci do rjesenja.

momo
02.03.2014, 10:07
Veruj čoveku.Ja učim i jaako malo znam koliko toga ima...

grabovac037
02.03.2014, 14:22
momo pa si naucio ti bar nesto

acakasper
02.03.2014, 14:39
slazem se sa momom,da je gospodin tranzit jedan sirokospektarni poznavaoc audio nauke,covek jednostavno mislim da je rodjen za to,ima znanje u malom prstu.

grabovac037
02.03.2014, 15:36
tranzit legenda ziva svaka cast covek zna sve od hrdvera do softvera u malom prstu
ziv nam bio cika tranzite

tranzit
03.03.2014, 01:38
Dobro je momci... evo sam pocrvenio od stida...:">:">:">:"> . Da je drugacije bilo bi i cudo i sramota jer je to posao od kojeg zivim, pa ako taj posao i tu nauku kojoj sam posvetio cijeli svoj radni i zivotni vijek do sada, ne poznajem kako treba, onda sam za svaku osudu... ama sta za osudu... za batine. =))=))=))=)). Salu na stranu, audio je veoma, veoma kompleksna materija, koja pored klasicnog audio domena, u novije vrijeme obuhvata i midi platformu i programiranje i detaljno poznavanje kompjuterskih sistema na najvisem nivou. Sve u svemu, jedna ogromna oblast kojom moze, treba i mora da ovlada samo onaj kome je to poziv. Kolege koje se bave prevashodno sviranjem, nisu obavezne, niti treba da se opterecuju svim ovim i nikakva sramota nije ne znati sve te detalje jer to i pripada jednoj sasvim drugoj oblasti i nauci.

grabovac037
03.03.2014, 02:58
svaka cast moce tranzi xexe posteno si rekao sve kao i uvek

nikola1974
30.03.2014, 14:30
Dobar dan Zlatko.
Povezao sam Tyros2 sa Kontaktom i ubacio banke sa soundovima. U performancana sam postavio tako da cim promenim performancu na Tyros2 preko Programchange menja voice u Kontakt a podesio sam osnovne kontrolere u Kontakt u na pr. Volume, expr., pan, eff i t.d. i sve to kontrolisem preko Tyrosa.
Problem nastaje kada u performansu imam Upper1 i Upper2 pa kada menjam takvu performansu sa 2-3 voica zajedno onda ostane da svira nonstop jedan ton od predhodnog voica.
Performance u kojoh imam po 1 voice na pr. Upper1 radi sve normalno.



Gesendet von meinem GT-I9100 mit Tapatalk

velja87
30.03.2014, 15:51
@nikola1974 meni se samo cini da je Zlatko na drugom forumu. Na ovom forumu ces dobiti odgovor bez ikakvih problema, samo si trebao da otvoris temu za tvoj problem, jer ovde je jv35 u pitanju, a ne tyros. :)

tranzit
30.03.2014, 20:01
@nikola1974
Tyros 2 salje Program i Bank Change svih Uppera koji su aktivni u jednoj Registraciji na Kontakt. Na tim istim midi kanalima u Kontaktu moraju biti Instrument Banke. Tada ce poruke sa Tyrosa mijenjati sounde na odgovarajucim Instrument Bankama Kontakta i tu ne smije biti "Hanging Notes" ako je sve uradjeno kako treba. Medjutim po obicaju, to sve nije bas tako jednostavno kako se cini jer postoji i dodatni "mulj" i "smece" koje aranzeri salju u momentu promene Regisrtracije na Tyrosu, te je potrebno uraditi veliki broj Midi Routinga i Filtera, kao i jednu posebnu konfiguraciju u kojoj veliku ulogu igra i jedan Midi Processing program. Radi svega toga, posto je za "obicne smrtnike" to sve veoma, veoma komplikovano, postoji tzv. "Y Trans Audio", koji je jedan prozvod, koji obezbjedjuje nesmetani rad Tyrosa i Kontakta i sadrzi i do 512 sound programa najviseg kvaliteta (u Kontaktu), a koji se mogu pozvati sa Tyrosa za R1; R2 i R3. Povrh toga se mogu regulirati leveli efekata, volume, panorama itd.. sounda na Kontaktu, a na kraju i "Terce" u svim tonalitetima i svim harmonskim konfiguracijama. Po podesavanju se to moze pohraniti u Registraciju i pozvati kao i bilo koja druga Registracija sa internim soundima. Isti proizvod postoji i za Korgove PA aranzere, a on se distribuira pod nazivom "PA Trans Audio". Inace ovaj projekat sadrzi preko 100GB prvoklasnih sounda, najviseg studijskog kvaliteta, gdje je posebna paznja obracena na balkanske i orijentalne sounde. Nekoliko clanova foruma je vec nabavilo ovaj PA Trans Audio, pa ti oni mogu napisati svoj sud o tome, naravno ukoliko vide ovu temu. Preduslov za ovo je prije svega, dovoljno dobar kompjuter odnosno Laptop.

Da nagadjamo ovdje sta je dovelo do problema koji se pojavio kod tebe je veoma nezahvalno i sumnjam da bi dovelo do nekakvog rezultata, bas radi pomenute kompleksnosti ovakvog jednog Setupa. Pomenucu ti samo da pozamasnu ulogu igra vrijeme slanja midi naredbi, dakle redoslijed po vremenskoj osi i da i to moze dovesti do mnogih problema. Naoko nebitna cinjenica ali veoma, veoma vazna u takvom jednom Setupu. Ovo je samo sitnica , a takvih ima na stotine. Vidim da to sve pokusavas da realizujes bez Midi Processora ali kako vidis i sam, to nece bas ici. Y Trans Audio obezbjedjuje, kod dovoljno mocnih kompjutera, promet midi podataka na svih 16 midi kanala, sto znaci da i Sytle trake sviraju soundi sa Kontakta i sasvim poslusno se mijenjaju soundi po tim trakama, pozivanjem slijedeceg ritma.

Akordeonista
31.03.2014, 12:06
...postoji tzv. "Y Trans Audio"...
Moze li malo vise o ovome, o cemu se radi, sta je sve potrebno imati da bi moglo da se radi na ovaj nacin i koja je cena tog zadovoljstva?

nikola1974
31.03.2014, 12:31
Postavio sam novu temu PA Trans Audio i YA Trans Audio

Gesendet von meinem GT-I9100 mit Tapatalk

tranzit
31.03.2014, 12:38
@Akordeonista

Kod "Y Trans Audio" se radi o audio sistemu koji sadrzi preko 100Gb Sample Contenta vrhunskog kvaliteta i u kojem je moguce imati do 512 sound programa koji svi odreda mogu biti editirani od strane korisnika (ukoliko on smatra da je potrebno). Uredjaj je namijenjen radu sa Yamahinim aranzerima PSR i Tyros serije, tako da se svi sound programi mogu pozvati sa aranzera, pa cak i editirati efekte, odnosno njihov Level, kao i Volume i Panoramu na mixeru aranzera. Povrh toga je moguce sve to pohraniti u Registracije. Nikakav problem nije ni "hybridni" sastav Registracija, sto bi znacilo da je moguce u jednoj Registraciji imati i interne sounde, a i sounde sa "Y Trans Audio". Kao jedna specijalna mogucnost ovog uredjaja, tu su i "terce", koje se takodje mogu pozvati, editirati i pohraniti u Registraciju na samom aranzeru. Sve sto je potrebno je jedan midi kabl (moze i Midi to USB) koji spaja PSR ili Tyros sa Y Trans Audio, kao i dva balansirana audio kabla (stereo banana) kojim se Y Trans Audio prikljucuje na mikser. Ovo je najmanja i osnovna verzija "Y Trans Audo" uredjaja koja ima jedan balansirani stereo izlaz L/R i dva balansirana ulaza sa Phantom napajanjem. Iz gornjeg opisa proizilazi da sam uredjaj (Y Trans Audio) ne mora uopste biti na dohvat ruke muzicaru jer sve operacije vezane za njega je moguce u toku sviranja obaviti na aranzeru.
Postoje i vece verzije sa 4 I/O; 8 I/O i 16 I/O, koje, pored gore navedenih funkcija u istom kvalitetu, nude i digitalni mikser sa adekvatnim brojem ulaza, sa 4-Band Full Parametric EQ-om, insert efektima kao sto su Compressor, Deesser, Limiter, Gate... itd..., kao i vecim brojem AUX efekata (Hall, Delay, Chorus...), gdje je moguce imati istovremeno po nekoliko Hall-ova ili par Delay-a itd... Y Trans Audio je vema malih dimenzija (36 x 20 x 8.5cm) i tezine, tako da nece "ozbiljno ugroziti" one kojima nije bas do nosenja.
Isti ovakav uredjaj postoji i za Korgove aranzere PA serije, pod nazivom "PA Trans Audio" i pored ostalih cak i nekoliko clanova ovog foruma su korisnici ovog uredjaja.

nikola1974
31.03.2014, 22:58
Zamolio bih te clanove ovog foruma koji su korisnici PA Trans Audio da naprave jedan snimak mp3 ne mora video ali da koriste 2-3 razlicita ritmova pritom i bez pauze i da menjaju performanse za desnu ruku pa da cujemo kako to sve zvuci

Gesendet von meinem GT-I9100 mit Tapatalk

tranzit
31.03.2014, 23:33
Hahahaha... pa ti si bas "nevjerni Toma"... Potpuno mi je jasno tvoje pitanje, a i s kojim razlogom bas to pitas !!!!! Zar zaista mislis da bih sebi dozvolio takve neistine i obmane o Trans Audio sistemu ? Ako sam napisao vec nebrojeno puta ovdje na forumu, da se radi o uzasno mocnom audio sistemu, za koji nema nepoznanica kada je audio u pitanju i da on ima i aranzer tek kao nuz-produkt ali takav aranzer koji je po onome sto moze i nudi, daleko iznad hardware konkurencije, treba i da mi povjerujes. Znam da ti je to malo poteze, vjerovatno poslije sopstvenih neuspjelih pokusaja da napravis nesto slicno ali kod Trans Audie je zaista tako, to jest, moguce je mijenjati i ritmove i midi fileove i audio fileove, a da se ne nacini nijedna milisekunda prekida ili pauze, pa ako bas treba i sve u istom tempu jer postoji cak i Lock Tempo funkcija. Ne mora niko od korisnika, snimicu ti ja to sve i to bas tako, da nece postojati nikakvo dvoumljenje vise. Prostudiraj malo slike glavnih Displaya Trans Audio Maxime, koje sam postavio u jednoj drugoj temi. Mislim da ce ti puno toga biti jasnije.

nikola1974
31.03.2014, 23:40
Ha ha "Neverni Toma" ps dok ne vidim i ne cujem naravno da ne vjerujem. Licno imam Live Styler15+ kojeg sam kupio od pokojnog Norberta, i vidim koliko je "daleko iznad hardware konkurencije" ha ha ha

Gesendet von meinem GT-I9100 mit Tapatalk

tranzit
31.03.2014, 23:57
Vjerovatno da nisi jos usao u sve pore Live Stylera jer da si usao, ne bi ni pisao na taj nacin o njemu. Medjutim, on cak i nije bitan jer postoji daleko sposobniji aranzer koji koristi Trans Audio Maxima, a tu ces zaista vidjeti koliko moze jedan software aranzer biti mocniji od bilo kojeg hardware aranzera. radi toga nije uredu da pises o necemu sto nisi testirao, o necemu sto ne poznajes, pa cak i kada je u pitanju Live Styler. Moja malenkost pripada timu koji je svjoevremeno stvarao Live Styler i veoma dobro mi je poznato koliko korisnici poznaju ili ne poznaju mogucnosti Live Stylera i njegovo koristenje!!!!! Njega inace upotrebljavam u manjim Trans Audio sistemima, kod kojih aranzer nije od primarne vaznosti, dakle kod onih sistema gdje je on tek nuz aplikacija. Naravno da ces i da vidis i da cujes to sve, pa kada vidis i cujes, onda slobodno donesi sud, to onda nece biti sporno. A sada, zaista nema potrebe za donosenjem ishitrenih i neargumentovanih zakljucaka i bespotrebnim podizanjem tenzija jer ti zaista moze biti vrlo neprijatno radi ovog pisanja, kada budes cuo i vidio, o cemu se tu zapravo radi.

nikola1974
01.04.2014, 00:18
Ne radi se o nikakvim dizanjem tenzija vec logicno je da za tako jednu skupu stvar moralo bi biti bar jedan video i tonski zapis tako da se to moze videti i cuti. To je moje mislenje-mozda gresim, mozda neko samo procita tehnicke podatke i mogucnosti pa se odmah odluci...

Gesendet von meinem GT-I9100 mit Tapatalk

gagan
01.04.2014, 00:21
Velikki poydrav svima , posebno gospodinu tranzit , citam ovo o y trans audio . pa mi nije jasno sta je to jel to neki sempler ,,,, ja se izvinjavam ako sam slucajno pogresio , ali ako jeste , onda onda zbogom triton le , trenutno sad tako radim vucem semplove bas gitare , kontre i naravno harmonike za solo . PSR 1500 mi sluzi kao master , i kao seqencer .

tranzit
01.04.2014, 00:32
Da, Gagane, tebi bi odgovarao Y Trans Audio jer je definisan kao Sound Engine (izmedju ostalog je tu i sampler) za Yamahine PSR i Tyros aranzere. Kompletnu komandu preuzima tvoj PSR1500 a sounde svira Sample Content od oko 100GB sampling materijala (24Bit/44.1kHz) Y Trans Audije.


@nikola1974
Kako sam vec napisao, ne mislim ni pocinjati distribuciju na veliko za Balkan, bez adekvatnog prezentacionog materijala, a neces vjerovati, postoji nekoliko kolega sa balkanskog podrucja koji su uprkos tome sto nisu vidjeli prezentaciju, ipak narucili ovaj instrument i... veoma su zadovoljni. Usotalom, drugo i nisam ocekivao s obzirom na sve sto stoji iza ovog instrumenta. Za ljude koji bi obavezno da pogledaju i cuju detaljnije, o cemu se tu zapravo radi, bice postavljena opsirnija prezentacija i svi vuci siti i sve ovce na broju. Nisam ni imao namjeru, u pocetnoj fazi rada na Trans Audio sistemima, da oni budu distribuiranu na Balkanu, radi vrlo hirovitih i nesredjenih carinskih i poreznih propisa i zakona ali cu ipak izaci u susret muzicarima tog podneblja, mada zaista vrlo nerado, znajuci za sve administrativne poteskoce koje me cekaju. Mozda ti je sada malo jasnije zbog cega nismo do sada radili na prezentaciji za Balkan. Mislim da ne bismo trebali uporedo u dvije teme da diskutujemo o istoj stvari, a smatram da je sada i jedna mnogo jer jos nije vrijeme za diskusiju o Trans Audio sistemima i njihovim varijacijama, odnosno modelima. Naravno, ko ima zelju da dobije ovaj sistem i bez da je vidio prezentaciju stojim na usluzi onoliko koliko mi dozvoljava proizvodni potencijal jer su nam resursi vec prebukirani narudzbama iz zapadne Evrope gdje je Trans Audio prisutan duze vrijeme. Zato, o tom, po tom !!!!!

gagan
01.04.2014, 00:43
Hvala vam na odgovoru gospodine tranzit , zanima me gde se to moze nabaviti i koja je cena , da ne vucem zasobom vise tritona .

tranzit
01.04.2014, 00:58
Da ne bi smo o tome ovdje na forumu, javi mi se na PP, gdje ces dobiti sve potrebne informacije.